Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

GT250R Alıyorum Fakat 1-2 Soru

Motovento
    REKLAM ALANI
    i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Herkese Merhabalar, Yuki YK100-7 Paşa Modeli motorum vardı. Bu sabah 1000 tl'ye sattım kurtuldum. Artık çinliden gına gelmişti. Her neyse biriktirdiğim paraların üstüne ekledim ve bir tane GT250r almak istiyorum son kararım. 2 tanede buldum, 2 gün içerisinde bir tanesini alacağım. Fakat bir tanesi 2008 model yani karbüratörlü modeli, diğeri ise 2009 model enjeksiyonlu ve 1-2 masrafı var. Bu konuda ki görüşlerinizi bildirirseniz mutlu olurum. Aralarındaki tek fark yakıt mı birde karbüratörlü modelini alırsam ileride ne gibi sorunlar yaşarım ? Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    bildiğim kadarıyla enjeksiyonlu model karburatörlüden daha az yakmıyor hemen hemen aynı gibi..
    arada fazla bir fiyat farkı yoksa 2009 model alman dahi iyi tabi.ufak tefek problemler halledilebilir fakat masrafın ne konuda olduğunu söylememişsin

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Aradaki farkı pek bilmem ama GV 250 için konuşacak olursak (sonuçta motorları aynı) enjeksyonlu modelini kullandım. Bende de karbüratörlüsü var. Enjeksyonlu model karbüratörlüye göre daha seri. Birde daha az yakıyor diyorlar...
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    CBR250R
    2008 modeli alıp biner giderim hiç bir masraf yok, fakat 2009 modelde lastikleri değiştirmem şart ama 3-4 ay idare eder, zincir ve aynalar var bir de takılacak olan. Çoğu kişi öyle diyor enjeksiyon daha az yakıyor ve seri diye, ama sonuçta karbüratör eski bir sistem artık o yüzden pekte içime sinmiyor açıkçası.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben masraf etmeyeceğim motoru alırım..kafam rahat eder.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olayın birde şu açısı var mevcut ustalarımız genelde karbrötörden anlıyor enjeksiyonu tam bilen usta sayısı az o nedenle bi problem olsa zaten adam gibi bi usta bulmak zorken birde enjeksiyon sistemi bilen adam gibi usta arayacaksın.

Not: 2sini de dene bak sesini dinle öyle al

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    teknolojiye karşıyım cep telefonu bile kullanmam. enjeksiyonlu neymiş kanuni onlar hem dandik.al karbüratörlü gitsin
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben masraf etmeyeceğim motoru alırım..kafam rahat eder.....
    ramço masrafsız 2. el motor mu olur kardeş ya? bence olmaz bende aldım arka lastik değişecek akü değişecek tabi ben parayı kestim peşin peşin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    CBR250R
    Büyük ihtimalle 2008 model olanı alacağım benzinden korkuyorum öğrenci adamız sonuçta para kolay kazanılmıyor.

2008 Model ;

-Oturduğum ilçede yakın benzin parası yok.
    -Bakımları yapılmış, KM'si düşük.
    -Aldığımda herhangi bir masraf yapmayacağım.

2009 Model ;

- En az 300 TL gidiş-geliş yol masrafı var. Binerek getirmeyeceğim arabanın arkasına koyacağım.
    - Lastikleri Michelin alacağım 2 teker bu güvenemem diğer markalara. Onlarda 600 tl tutuyor.
    - Motorun aynalarını söküp atmışlar 200 TL'de bunlar tutuyor.
    - 1 sene yatmış motor, aynı zamanda zincirde boşluk varmış hep gerdirmiş öyle kullanmış, bu yüzden o-ringli zincir takacağım 100 tl olması lazım oda

Gene neredeyse 1000 tl masraf çıkıyor 2009 modelde. Benzin durumundan emin olsam hemen şimdi gidip satışını alacağım 2008 bir de yeni model eski model kavramı var tabii ki.

Kanuniye geçtikten sonra çin oldu.Çinden bıkmışsın artık enjeksiyonsuz model orjinal hysoung alman taraftarıyım ben...

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    çin falan olduğu yok yanlış bilgi vermeyin ..!!! kanuni yazıyor diye çin olcak hali yok.! kanuni bobcat te var ama çin değil piaggo üretimi bir motor..! gt250r ı da ST motors co. üretmekte bilmediğiniz şeylerle yanlış bilgiler ortaya çıkartmayın ..

karbüratörlüde ileride sorun yaşamazsın enjeksiyonludada öyle ama bu demek değilki sorun çıkmıycak.. örn; enjeksionluda tps arızası oluyo rolanti ayarı gidiyo.. karbüratördede başka sıkıntı yaşayabilirsin .. fakat şu zamana kadar karbüratörden sıkıntı yaşayan görmedim.

her ikiside tercih edilebilir .. hepsi gidebiliyor ayrıca ikiside hemen hemen aynı yakıyor..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    CBR250R
    Tamam artık kararımı verdim sayılır, 2009 model enjeksiyonlu alıyorum, Motoru gene Hyosung yapıp yolluyor s&t kanuni distribütörlüğünü yapıyor sadece motor gene aynı motor Hyosung. Birazdanda s&t kanuniyi arayıp tam bir bilgi alacağım açarlarsa bu saatte çalışan varsa. Ne neymiş en son bir sorayım onlara, 2008 den sonra ne değişti s&t kanuni olmakla diyerekten. Herkese teşekkürler söylenenleri size yazacağım, alacak olanlara da aklında bir fikir oluşur.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)