Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sevgili Motosiklet Tutkunları Göz Zevkinize ve Düşüncelerinize İhtiyaç Var

Motovento
    REKLAM ALANI
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Arkadaşlar motosikletimin depo grenajı daha 3000 km de olmasına rağmen dökülmeye başladı.6 bağlantı vidasından 3'ü sağlam şu an Ben de dedim ki eninde sonunda değiştircem o zaman boyayayım da zevkini çıkarayım değiştirene kadar.

Kendim amatörce birşey tasarladım bir fikir versin diye ama fikirlerinizi de almak istiyorum.

Olmuş mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Sarı-Siyah renk kombinasyonunu deneyebilirsin.Yada Siyah-Beyaz(Ön kısım Beyaz,Arka kuyruk kısmı siyah). Boya yerine sticker kaplatmakta uygun olabilir.

Motosikleti
    honda cbf 150
    mat siyah cok daha güzel

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Boyaları çoktan aldım ama evet sarı gidebilirdi fakat sarı mat bulamadım.Aldığım kırmızı ve beyaz boyalar mat.

Mat siyah çok güzel ama şöyle bir sorun var motor komple siyah onu geçtim korumalarımda komple siyah ve azıcık görünür olmak istiyorum.Boyatmamda ki en büyük etkende bu.

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Sana tavsiyem. 3 renk kullanma. Mademki boyan var, Kırmızı-Siyah yada Beyaz-Siyah yap.
    Googleden örneklerine bakabilirsin.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Renk seçimi gayet güzel olmuş. Kırmızı jant şeridi ve kırmızı manet taktığın zaman daha güzel olucaktır bence.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kırmızı jant şeridi var zaten ama bu fotoğraf eski olduğu için yok şimdi farkettim Manet biraz pahalıya kaçabilir.

Aslında 3 renk banada biraz garip geldi.Olmadı o boşlukları kırmızıya boyarım.Çok sade yada çok abartılı olsun istemiyorum.

Bu arada depo grenajı aslında ilk fotoğrafta ki gibi değil.Benzinciler sağolsun yeter doldurma diyorum ama dolduruyor sonra hava yapıyor depo.Benzin deposunun boyası hep aktı ve boya kalktı.

djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    beyazı bu kadar yoğun kullanma, aralarda ufak gölge ve şeritler şeklinde kullan.uygulamadan önce beyaz tahta kalemi veya silinebilen beyaz keçeli kalemlerinden bul öncelikle taslak çiz.beyaz kalem bulamassan bile açık renk al silmeden üzerinden geçebilirsin.profesyonel olarak grafitti sanatı ile uğraşıyordum zamanında o yüzden renk kombinasyonları ve uygulaması konusunda biraz bilgim var.son tavsiyem hemen bitirme işlemini birkaç günde yap hatalarını çok daha rahat görür,işlemine profesyonellik katarsın..
    Kolay gele

---------- Post added at 22:01 ---------- Previous post was at 21:58 ----------

ve kesinlikle kırmızının tonu çok önemli açmadıysan boyayı ve içine sinmediyse hemen değiştir,kırmızının koyu tonlarını almanı tavsiye ederim
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Kırmızıyı koyu aldım motosiklet mat siyah olduğu için çok açık kırmızı seçmedim.Birde şöyle denedim:

Motosikleti
    Hayat[H]onda
    Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarı-Siyah renk kombinasyonunu deneyebilirsin.Yada Siyah-Beyaz(Ön kısım Beyaz,Arka kuyruk kısmı siyah). Boya yerine sticker kaplatmakta uygun olabilir.
    sarı-siyah gercekten yakışır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)