Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motosiklet anılarımız...!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    her motosiklet kullanıcısının bence unutamadığı özel günleri özel anıları vardır.... benim gibi kurye olan adam anlatsa roman olur... ama herkesin başına iyi kötü unutamadığı motosiklet anıları vardır...
    bir kaç tane anlatayım ben...

yaklaşık 7 sene önceydi... o zmanlar ilaç deposu kuryesi idim... gece 04 00 da yatıp sabahın 09 da iş başı yapmıştım.... şef 09 .05 geçe göztepe fatih eczanesine acil ilaç verdi bir poşet... irsaliye ve ilaçları alıp yola çıktım... söylenerrek gidiyorum.. eczanenin önüne vardım elimi çantaya attım çanta boş....

ne olduğunu anlamaya çalışıyorum ama çözemedim.. meğerse ilaçları başka motora koyup bende kendi motorumla eczaneye gelmişim..

daha 17 yaşındayım kız arkadaşım ve onun bayan diyer arkadaşları mahallede oturmuş beni izliyorlar... bende arka teker kilitleyim motoru çeviriyorum herşey güzel bir kaç deneme sonrasında ne oldu nasıl oldu anlamadım motor beni altına aldı... çıktığım kız ve arkadaşları gelip motosikleti üzerimden aldılar... nasıl gülüyorlar anlatamam ....

bende anı çok sizde yokmu.???

Olmadık yerde benzin bitmesi , zincir kopması, lastik patlaması yada benzeri.. ...
    bu arada konu varsa affola baktım göremedim....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    benim eski motorumda olmuştu motoru çalıştırdım iyi iş yerinin önüne geldim evrak almak için iş yerine çıktım indim motora bindim bastım marşa tık yok bas bas bas yok motor çalışmıyor bujiye bir baktım elektrik yok yandık dedim ve dediğim gibi ittire ittire motorcuya kadar ittirdim canım çıkmıştı
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Motosikleti
    Gt250R
    Geçen sene ilk motorum olan seyhan 125t ile gezmeye çıkmıştım. Henüz 1-2 ay falan olmuştu alalı. Neyse gezerken motor stop etti. benzinin bittiğini anladım ve motoru itmeye başladım. motoru 15 dk. ittikten sonra benzinci göründü. Tam o sırada aklıma geldi benzin musluğunu kapatmıştım motoru garaja koyarken. bir açtım motor çalıştı :D
    chopper33 bunu beğendi.
    [B][COLOR="#FF0000"]İnadına 2 Teker:[/COLOR][/B]:thumleft:

Motosikleti
    cygnus rs
    Ben 1. köprüden dönerken 100 km ile orta şeritteydim,bu hız malesef köprü hızına yetmedi ve taksici abim bana bağırdı 'senin yerin sağ şerit'

vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    bende geçenlerde araba kornası çiftli salyangoz korna taktım motora yolda gidiyorum 120 km ile yokuştan aşağı inerken birde ne göreyim karşımda bi köpek fren yaptım 70e düştüm baktım kurtaramıyorum kornaya asıldım köpek öyle bir irkildi ki gülmekten yarıldım şuan o anı gözlerimn önüne geldi yine gülüyorum

haa bide geçen sene okul paydosunda hava atayım derken önünü kaldırdım arkamdaki arkadaş düşmüştü herkez çok gülmüştü
    AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Göbekten dönüyordum. Yerler mermer gibi parlak kilit taş. Arka frene dokunmuştum arkası attı motorun gaza basıp resmen drift yaparak dönmüştüm içim bi acayip olmuştu baya da kalabalıktı herkes bana bakıyodu. Kasksız bir polisin ışıklarda yanında durmuştum baktım buna oda bana baktı sonra kaskını taktı buna da iyi gülmüştüm
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    honda cbf 150
    aynı ramçonunkine benzer benim de bir anım var

aksaray dominos pizzada kuryeyim. gece saat 11 de edirnekapı kariyeden sipariş geliyor.
    siparişi alıyorum, kapının önünde 5 tane motor yatıyor.
    motoruma biniyorum, marsa basıyorum ve görüyorum ki benzin az. siparişe giderken de benzin alıp zaman kaybetmek istemiyorum.
    başka bir motora biniyorum.
    sipariş adresine gidiyorum. kapısı hemen dışarda müstakil bir ev. hiç kasayı açmadan zili çaldım ve kasayı açtım.
    hönk! kasa bomboş.
    evet sipariş kendi motorumun kasasında kalmış, ben boş motorla aksaraydan edirnekapıya gitmişim, üstelik kapıyı da calmısım, adam cıktı pizza bekliyor. makul bir ifade ile adama durumu anlatmaya çalıştım ama, adamın suratını asla unutamam

bu anlatacağım da yine dominosta başıma geldi:
    çin malları piyasa yeni girmiş, kimse ne kadar dandik motorlar olduğunu bilmiyor, fiyatlar da japonlarla hemen hemen aynı.
    bizim patron dükkanı yeni açıyor ve buna 5 tane ramzey qm 125T-10D scooterı fahiş bir fiyatla iteliyorlar.
    motorlar 10 gün sonra dökülmeye başladı tabi.
    benim kullandığım motor ise periyodik olarak her gün sanki benzin bitiyormuş gibi kesiliyor, öksürüyor ve yolda kalıyor.
    motoru biraz sallıyorum depoya üflüyorum bazen motoru tekmeliyorum ve cok enteresan bir şekilde motor calısıyor! bir süre gidiyor ve aynı sekilde tekrar yolda kalıyor. bu arada marşa basmaktan bi sürü akü yiyorum.
    her gün servisteyim. usta diyor ki; benzin hortumları tıkalı benzin gitmiyor ondan kesiyor.
    motorun tüm benzin hortumları değişiyor.
    aksamına ben yine cevizlibağdan aksaraya motor itiyorum.
    usta diyor ki; emme manifoldu delik. hava girince kesiyor. emme manifoldu değişiyor motor çalışıyor.
    aksamına ben beyazıttan aksaraya motor itiyorum, hem de yağmur altında.
    usta diyor kıl, ben aynı aksam topkapıdan aksaraya motor tası.
    usta diyor tüy, ben aynı aksam zeytinburnunda yolda kal, motoru otoparka bırak git.

sonunda ne olduğu anlaşılıyor;
    yan ayaklık müşiri!
    allah o müşirin belasını versin!
    yaydan kurtulmuş, canı isteyince kapalı kalıyor motor calısıyor. en ufak bi sallantıda açık kalıyor ve motor çalışmıyor.

5 tl lik bir masraf için bir sürü motor itiyorum.
    ve o gün bugündür çin malı motora asla binmiyorum.
    chopper33 bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ee daha yokmu arkadaşlar.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    dayımın motosikletini kuzenle kaçırmıştık mobiletti motor.. yalovanın en uç noktasına kadar gezdik derken.. motor arızalandı itie ite getirdik ama dayımların evide bayırın başıydı..ne geceydi be..
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    şuan pek hatırlamıyorum ama burda 3 arkadaşdada cup vardı bendeki mondialdi ben ön dişliyi 15 li yapmıştım onları düzde 3 de yiyodum bi kere 6 kişi 3 motorla denize gittik dönüşte dağ yolundan geldik çok dik di biri 3 le çıkıyodu biri 2 ile ben 1 e düştüm bi ara 1 dede yemedi =) ilk başlarda 2 ile çıkıyodu peşlerinde ama sonra ne oldu ise bayıldı kaldı =)=)
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen yıl Isparta-antalya yolunda dik bir rampada yaklaşık 120 ile inerken xenon farın sönmesi sonucu son park ampulünün ışığı sayesinde 2 sn boyunca motosikleti yolda tutabilmiştim. İyi ki farı kapt-aç yapmak aklıma geldi...
    112ciyiz

Motosikleti
    125CC
    benimki traji komik.
    vitesli motoru aldığım ilk gün. söndürürken kontak kapatmaya alışmışım scooter dan bu sefer düğmeye bastım söndürdüm ( sağ el kontrolündeki düğmeden bahsediyorum )
    arkadaşlarla konuşuyoruz yeni aldım köpek gibi çekiyor felan binip turlayalım dedim bindik bastım marş dönüyor çalışmıyor =) yol üstünde 3 tamirci olmasına rağmen güvenemeyip 3 km kendi tamircime itmiştim. düğmeye basıp çalıştırdı...

syn022 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok sattım Cbf'yi Maxi arıyorum.
    5 gün kadar önce teravih namazına gitmek için çıktım evden. Bindim motora. Önce arkadaşı aldım. Yaklaşık bir 20 dk falan vardı ezana. Dedik bu arada bari cafe'leri turlayalım belki tanıdık görürüz. Neyse geldik motorda bir anormallik var öksürdü falan. Dedim olmaz şimdi gaz verdikçe yavaşladı motor. Hafifte eğim vardı stop etti motor bende gidebildiği yere kadar gitsin dedim ama hiç arkadaşlardan tarafada bakmıyorum. Uzaklaşınca çektim kenara yok çalışmaz motor. 6-7 km ittim motoru eve geldim. Tam kilitleri takıcam dedim bir kez daha basıcam marşa. Bastım çalıştı. Namazdan etti bizi. Asya motorum ilk kıyağını yaptı bana. Neyse ki arkadaşlar anlamadı durumu. Motor arıza mı yaptı yavaş yavaş iniyodun aşağı diyenlere de ne arızası oğlum yakıt tasarufu diyerek geçiştirdik
    ~ - 2012 Skoda Octavia TDI DSG - 2011 Palio Sole 1.4 Premio ~

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı syn022 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor arıza mı yaptı yavaş yavaş iniyodun aşağı diyenlere de ne arızası oğlum yakıt tasarufu diyerek geçiştirdik
    hemende yazmışın
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Motorumla ilk kez bi evimin yakınındaki bi avm ye gidiyordum..önceden alışmıştım yürüyerek gidiyordum..alışverişi yaptım..eve giderken yürüyerek. yarı yolda motorla geldiğimi farkettim ) Tekrar avm ye gidip ..sonra motorla döndüm..
    fz6_fazer ve chopper33 bunu beğendiler.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    CBF150
    Selamun ALeykum gerçekten güzel anılarınız varmış. bu arada böyle güzel bir konu açtığınız için ayrıca teşekkür etmek gerekir.
    Ben de komşu köydeki Hocama giderken patika yolu seçtim. sebep daha kısa olması. ama ben yolu bilmiyorum. Motorda da yeniyim o zamanlar acemilik çaylaklık ne derseniz yeri. herneyse yola girdim. ilerde yol ikiye ayrılıyordu. Biran durakladım sonra zannımca ana yola bağlanan yola saptım. mevsim bahar aylardan mayıs. yağmur çiseliyor yol da hafiften çamurlu. CBF im sağ sol vererek gidiyor. yeni kullanan biri olarak çok heyecanlıyım. İlk kez öyle bi yolda motor kullanıyom. El hasılı ben o çıktığım rampaları kıvrıla kıvrıla 1. vites de 10 15 ile bir elim frende inerken bir yandan da dönüşte bu yolu çıkamam ana yolu tercih etmeliyim diyorum. lakin yol bitiyor. Evet baya bayaa bitiyor işte karşşımda yıkıkbi köprü ve geçmenin imkanı yok. yerler daha da biçamurlandı derken oyalanmadan çeviriyorum motoru ve aynı yolları tekrar arka vererek çıkıyorum. Hoca arkadaşıma verdiğımda ballandıra ballandıra anlatıyorum tabii. Nasıl olsa artık motordan indim ve yolda dağın tepesinde telefon çekmeyen yerde kalacam korkusu bitti Lakin başka bir sefer aynı arkadaştan dönerken saplıyorum dağın tepesinde tel de çekmiyor. hava da iyi kapandı adam akıllı yağmur gelecek. Öğle namazı vaktine kalmış 1 saat. Bir heyecan bir heyecan sormayın. zaten Çamura da yatmışım. Her yanım çamır. derken medaşın Ranger marka arabası yetişiyor. Adam koltuk altını açıp anahtar takımını çıkarınca şoke oluyorum. Tepkim çok ilginç "Allah Allah yaw onun orada ne işi varmış. <Hem orası açılıyormuymuş. Bak ben bilmiyordum" Ön çamurluğu çıkarınca motor rahatlıyor. adamlarla muhabbeti sarıyoruz bu arada. Aynı soru" Hocam "the imam"ı izledin mi? bi de geçenlerde hocanın biri varmış motoru yüzünden cemaat arkasında namaza durmuyormuş haberlerde çıktı gördün mü? " "senin cemaat kızmıyor mu hocam ?" ))
    Müslümanca Yaşamanın Mümkün Olmadığı Bir Yerde Müslümanca Ölmenin Mutlaka Bir Yolu Vardır. ( Muhammed Hamidullah)

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    dükkandan çıktım honda konşuk a gidiyorum yarı yolda stop etti zorla çalıştırdım biraz gittim tekledi biraz sonra tekrar stop
    tekrar çalıştır zorla konşukun önüne vardım yine stop etti mehmet konşuk ta ordaymış dışarıda seslendim yürümüyo bu alın bunu dedim
    geldi,direk jikleye uzanıp kapattı... acaip utanmıştım.

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    yokuş yukarı bir yerdeyim daha 300 km tecrübem yok altımda honda cbr 1000rr neyse

dönüp aşağı gidicem. hafifçe gazı açtım ne güzel kalktı motor o sırada benim çıktığım yere araç park edecek azcık hızlı olayım dedim az dah agaza dokundum biraz hızlandı baktım kaldırıma doğru gidiyorum :D gazı bırakıp fren yapacaktım fakat elim öyle bir uyuşmuş ki anlatamam eldivensiz kullanmıştım o gün o acemi halde üsküdardan büyük çekmece sonra gebze yapıp çamlıcaya geri dönmüştüm işte çamlıcanın yokuşlarından tekinde bu olay yaşanırken olaya geri döneyim :D işte gazı bırakıp fren yapmam lazım fakat el uyuşmuş bırakamıyorum. ya kaldırıma bodozlama giricektim yada kendimi atıcaktım felan. sanırım en iyi çözümü yaptım. gazı bıraktım ön freni sıktım motor durdu ama bende denge kalmadı :D önce ben yere motor üstüme :D belimde sıyrıklar oldu başka birşeyim olmadı. sonra o arabasını parkedecek adam ve çocukları geldi de motoru yerden kaldırdık o ne ağırlıkmış öyle ya :D

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    yıl zannederim 1996 babamın sıfır km mz almasından sonra mobilette bana kaldı..

hey gidi gözünü sevdiğim mobileti dağlardan geliyorum kocaman bir çoban köpeği birden köy yolunda arkama takıldı ben basıyorum o koşuyor yakaladı yakalayacak , ben basıyorum o koşuyor ve yolun bitiminde rampaya sarıyoruz köpekle beraber
    ve benim zincir kopuyor sonraaa

köy meydanından geçiyorum yine rampa var tam rampaya sardığım anda motor stop ediyor aşağı doğru elimde çalıştırmaya pedal basmaya uğraşıyorum , ve kan ter içinde kalıyorum sinirleniyorum çünki bütün millet alaylı alaylı bana bakıyor , gülüşüyorlar,

tam kahvehanenin önünde parçalanmış odunların yanındaki baltaya gözüm ilişiyor kapıyorum elime mobileti gidonundan yere çarparcasına atıp baltayla düz ara giriyorum.. dakikalar içinde motor pert , o gün bu gündür mobilet konusu geçince bu yaşadıklarım aklıma gelir

anı mı derseniz ? öle olsun breeeee

birde honda cbf de başıma geldi gidonun sağ tarafındaki kırmızı stop düğmesini mahallenin meraklı veletleri kapatmış bas bas çalışmaz bas bas çalışmaz takımları çıkardım son dakika artık operasyon yapacam motora sonra birader işi uyandırdı derin nefes aldık

gerçiii alıştım artık çalışmadığı zaman direkt o kırmızı düğmeyi yokluyorum bu güne dek hiç kullanma gereği duymadım neden böle bişey koymuşlar anlamış değilim gerçi yeni kasalarda yok sanırım anlamışlar gereksiz olduğunu
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    köpek olayı kötü olmuş

bir hatıra daha benden.

1. köprüden geliyorum. gişelerde ogsden geçicem. önümde de bi mercedes yabancı plaka. hafiften işkillendim hızı 60 felan bende 100le yaklaşıyorum.
    Bu tam o normalde kart okutma yerine gelince frene bi asıldı anında durdu :D hadi samet gel de dur :D ön fren arka fren nasıl sıktım bilmiyorum ama o sırada o ilerlemeye başlamasa hafiften vuracaktım iyi ki kimseyi göremeyince ilerledi ama vursam hafif vurucaktım arka camdan içeri girmezdim :D

NOT: Araçta ki bayan sürücü idi :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)