Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce istanbul trafiğindeki motorsiklet için en riskli yollar neresi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    sarıdev - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Herkesin her yer riskli dediğini duyar gibiyim ama daha dikkatli olmamız gereken oraya yaklaşırken daha bi dikkat ettiğiniz yerler var mı?Mesela ben okmeydanı istikametinden haliç köprüsüne girerken çok dikkat etmeye çalışıyorum çünkü bu yolda o kadar çok ani şerit değiştiren araçlar var ki çok dikkat etmek gerekli.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    e 5 de kartal köprüsünden pendik köprüsüne kadar olan kısım....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele şu kartal köprüsünün ayaklarındaki bariyer yok mu geçen gün araba sıkıştırınca az daha bariyere giriyodum son anda bariyerin sağına geçtim pendiğe doğruda yanyoldan ana yola kontrolsüz fırlayan çok evet orası baya tehlikeli

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı sarıdev adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hele şu kartal köprüsünün ayaklarındaki bariyer yok mu geçen gün araba sıkıştırınca az daha bariyere giriyodum son anda bariyerin sağına geçtim pendiğe doğruda yanyoldan ana yola kontrolsüz fırlayan çok evet orası baya tehlikeli
    28 arkadaşım orda kaza yaptı... benim tanıdığım 28 .... 6 sı hayat a veda edtti.. 11 i felç kaldı..kolu kırılan bacağı kırılanları söylemiyorum... ben istanbulun her yerinde araç kullandım ama orası gibi yok... sağdan 2 şerit yola bağlanıyor... bağlananlar direk sola geçiyor nasıl iş anlamadım... birde köprünün üstünden bağlanıyor.. yol ana baba günü... kartal köprüsünden önceki kısımda yol 4 şerit olduğundan herkes süratli..sonuç hep kaza....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maslak - Beşiktaş arası beni geriyor acık. Otobüs minibüs cehennemi. Bir de Kadıköy - Maltepe minibüs yolu... Hiç küfür etmeden geçebildiğimi hatırlamıyorum. Ah, bir de Bağdat caddesi, manyak yetiştirme çiftliği. Mecbur kalmadıkça girmiyorum. Ha, bir de... Neyse bu bitmez
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    istanbulun her yeri bence ölüm kokuyor motorcular için
    türkiyenin en güzel motor için yerini sorarsanda muğla ili derim
    Mustafa Kemal Atatürk

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maslak - Beşiktaş arası beni geriyor acık. Otobüs minibüs cehennemi. Bir de Kadıköy - Maltepe minibüs yolu... Hiç küfür etmeden geçebildiğimi hatırlamıyorum. Ah, bir de Bağdat caddesi, manyak yetiştirme çiftliği. Mecbur kalmadıkça girmiyorum. Ha, bir de... Neyse bu bitmez
    Her gün bu saydığın üç yolu kullanıyorum ve evet içtenlikle katılıyorum dediklerine...
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    avcılar - küçükçekmece e5.

yokuş aşağı üç şeritli dar bir yol.emniyet şeridide yok siz düşünün ordaki makascıları
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

Motosikleti
    honda cbf 150
    istanbulda en çirkin ve en sakat yol otoban yan yoludur bana göre

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulun her yeri bence ölüm kokuyor motorcular için
    türkiyenin en güzel motor için yerini sorarsanda muğla ili derim
    Muğla kadar küçük bir şehir olduğunu düşünmüyorum şahsen Üniversiteyi orda okuyorum ben

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Benim mumkun oldugunca uzak durmaya calistigim yerler:

1- E-5 in her yeri. Tamamen bir minibus, halk otobusu cehennemi.

2- Aksamustu ve ozellikle gece gec saatlerde Bostanci-Pendik sahilyolu.

3- Arkadaslarin yazdigi gibi, Maslak-Besiktas yolunada katilmadan edemiyecegim.

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    istanbul anadolu yakasında oturuyorum, en çok zorlandığım yol e-5, zorunlu kalmadıkça kullanmıyorum, genelde sahil yolunu tercih ediyorum.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki köprünün ortalarında bir yerde yolun altında yatır varmış diyorlar.
    www.motorumla.net

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    Valla şirinevlerden kirazlıya giden yol yani dereyolu ..adamlar otoban gibi basıyor ..ayrıca beylikdüzünden büyükçekmeceye inen yokuş aşağa inen yol ..tehlikeli sayılmaz ama riskli motor sürücüsü için

Maslak - Beşiktas arası

Motosikleti
    Ramzey QM 250
    e-5 diye bldiğimiz D-100 karyolu akıcı olduğu her zaman tehlikelidir.1 yılda 2 motorcunun kafası koptu.o yolda kimsenin acıması yok.

Motosikleti
    Yamaha R1
    aslında yollardan ziyade dört tekerli araç sürücüleri sorunun ta kendisi. kartal köprüsünün üzerine çıkp sultanbeyli yönüne dönerken köprünün altına giriyorsunuz. hemen giriş öncesinde bir durak var. durağın arkasından bir şerit yola bağlanıyor. bunlar tehlike yetmezmiş gibi köprünün altında duraklayan ve aniden yola çıkıveren araçlar var. buradan her geçişimde ödüm kopuyor. özellikle keskin virajlarda çok dikkat edin. yolu babasının malı zanneden bir dört teker sürücüsü sizi bariyere itiverir Allah korusun. samandıraya girmeden önce köprünün hemen gerisinde bir ada inşa edildi. hayatımda bu kadar saçma sapan bir yer görmedim. açısı oldukça fazla. fakat buna rağmen arkanızdaki ruh hastaları size 70-80 km ile yaklaşabiliyor. virajı dönmek için yavaşlamanız gerekirken mümkün olduğunca hızlı geçmek zorunda kalabiliyorsunuz. eğer bu virajı gören arkadaşlar varsa diğer yollar onlara lokum gibi gelir

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ben e-5 ten nefret ediyorum. Trafik olması için dua ediyorum ki soldan rahat rahat gideyim. Bence küçük cc (150 cc ve altı) ile e-5 e çıkılmamalı. Bilakis 600 ve üzeri makinelerle de e-5 çok zevkli oluyor Sahil yolu en temizi. Sulamalara dikkat etmek kaydı ile.

Motosikleti
    cbf 150
    Her zaman emniyet şeridini kullanan arkadaşlar sanırım e-5 te emniyet şeridi olmadığı için zorlanıyor.Bence emniyet şeridi en son gideceğiniz yer olmalı.Standart gittiğim şerit en sağ şeridin sol tarafı böylece arkamdan gelen araç sıkıştıramıyor.Birde bi huyum var önümde 80 km hızla giden bir araç varsa uygun mesafeyi koruyup arkasından giderim.Bir keresinde polis aracına takılmışım polis sağa çekip ne takip ediyosun kardeşim diye aracın megafonundan bağırdı

samet10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax 400
    istanbulda e5 acayip tehlikeli bir yol. çok acemi şoför var onu geçtim çokta vurdumduymaz şoför var.
    tem otoyolu biraz daha iyi şoförlerle dolu hem yolda geniş daha rahat kullanılıyor.

ayrıca e5te sevmediğim iki nokta var. okmeydanından haliçe inerken. birde sefaköyden şirinevlere inerken. ki avcılar havaalanı arasıda çok iyi diyemicem. genelde akşam kullanmayı seviyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)