Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Biri Bana Apaçiliğin Tanımı Yapabilir mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gökrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym gts250
    arkadaş son noktayı koymuş sanırım yapılabilecek en iyi tanımm...

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında Apaçi adını bunlara ilk kim ve neden yakıştırdı merak ediyorum! İspanyollar Apaçileri en acımasız kızıldereli kabilesi olarak nitelendirilir. Fakat Amerika kıtasını keşiften sonra yerli halklara yaptıkları katliamla en acımasız, insanlıktan çıkmış soykırımları İspanyolların asıl kendisi yapmıştır.

Hani şu propaganda aracı kovboy filmlerinde Apaçiler kafa derisi soyar, kadınlara tecavüz eder, deli gibi at sürerler ya! Sanırım bizim Apaçi dediğimiz yaratıklarında gürültü çıkarıp kafa ağrıtmaları, kadın görünce salyalarının akması, deli gibi motosiklet sürmeleri nedeniyle bu ad takılmıştır. Bana kalırsa gerçek Apaçilere haksızlık yapılmaktadır. Eskiden olduğu gibi bunlara Kıro veya Kırocuklar denilmelidir.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında Apaçi adını bunlara ilk kim ve neden yakıştırdı merak ediyorum! İspanyollar Apaçileri en acımasız kızıldereli kabilesi olarak nitelendirilir. Fakat Amerika kıtasını keşiften sonra yerli halklara yaptıkları katliamla en acımasız, insanlıktan çıkmış soykırımları İspanyolların asıl kendisi yapmıştır.

Hani şu propaganda aracı kovboy filmlerinde Apaçiler kafa derisi soyar, kadınlara tecavüz eder, deli gibi at sürerler ya! Sanırım bizim Apaçi dediğimiz yaratıklarında gürültü çıkarıp kafa ağrıtmaları, kadın görünce salyalarının akması, deli gibi motosiklet sürmeleri nedeniyle bu ad takılmıştır. Bana kalırsa gerçek Apaçilere haksızlık yapılmaktadır. Eskiden olduğu gibi bunlara Kıro veya Kırocuklar denilmelidir.
    Aslinda apaçi kelimesi eskiden beri argo dilinde vardi.
    Parasiz olmak anlaminda kullaniliyordu.
    Bizim gençligimizde vardi.
    Kro kelimesi daha yeni bir kelimedir.
    Bir de bu kizilderili olayina hiç girmeyelim.
    Biz onlara kizilderili diyoruz,bu amerikalilarin çinlilere limon suratli demesi kadar igrenç.Aslinda indian deniliyor ve bizim apaçi dediklerimizde yanlis bilmiyorsam, bunlarin apache(apaş) kabilesine mensup olanlar.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet ırkçı bir isim, artık hangi kovboy filmini izleyen Türk dil bilimci (!) soktuysa dilimize..
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Off.. Boş boş konuşma be abi. Apaçilik başka şey kural tanımamazlık başka şey. İstisna durumlar olabilir.

hehehehehhe:D çok ama çok güldüm be bilader cevabına hehehe:D
    bugun forumun zaten canına okudunxD
    bencede hemfikirim
    Mustafa Kemal Atatürk

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı quezzap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Off.. Boş boş konuşma be abi. Apaçilik başka şey kural tanımamazlık başka şey. İstisna durumlar olabilir.
    Kendini ifşa etmene gerek yok...
    forum kurallarını okumanı tavisye ederim!
    ondan sonrada insanlarla nasıl iletişim kurulur diye googleda küçük çaplı bir araştırma yapabilirsin.Belki biraz daha saygı görürsün bu sayede.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Yamaha R1
    hiç kimsenin bakmak istemediği yerdne bakayım. evet apaçi diye adlandırılan ve birtakım görgüsüz hallerde bulunan bir güruh var. ama bu kelime bazen kibirli ve elitleştirilmiş azınlığın halkı aşağılama vasıtasına dönüştü. bu yüzden iyi niyetli bile olsa ve her ne kadar bazı şeylerden şikayetçi olsam da apaçi tartışmasından tiksiniyorum! ha şunu da söyleyeyim bu apaçi tartışmasının bir parça siyasi boyutu da var. eğer apaçiliğe karşı görünüp elitistlik yapanlar bu kadar rahatsızsa vallahi motorun arkasına kocaman led takarım hem de şerefle

quezzap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM 250
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendini ifşa etmene gerek yok...
    forum kurallarını okumanı tavisye ederim!
    ondan sonrada insanlarla nasıl iletişim kurulur diye googleda küçük çaplı bir araştırma yapabilirsin.Belki biraz daha saygı görürsün bu sayede.
    Kişiye göre muamele. Anlayana yeterli.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:33 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hehehehehhe:D çok ama çok güldüm be bilader cevabına hehehe:D
    bugun forumun zaten canına okudunxD
    bencede hemfikirim
    Bilmedikleri konular hakkında yorum yapıyorlar. Bende dayanamıyorum

crxforever - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 2008
    aslında belirli bir tanımı yok. ama genel adap kurallarına (bu kurallar da yere zmana göre değişiyor) aykırı hareket eden, yolda bağırarak küfürlü konuşan, saçları bir kutu jöle ile dikeltilmiş genelde tekno veya arabesk rap denen toplama ve tekdüze bir müzik dinleyen sosyo ekonomik durumu düşük genç yurdum insanları için kullanılır. komik olan ise evet ben apaçiyim tarzım şeklim budur demez hiç kimse lanetli bir kelimedir. herkes birbirine "apaçi misin oğlum" der. büyük kentlerin varoşlarından internet ve büyük şehirlere göç etmiş akrabaları ve de internet aracılığıyla tüm anadoluya yayılmıştır.

bir kısım akranlarının değişik hobilerle dolu sosyal hayatına ulaşamayacakları için kendi derme çatma kültürleri oluşmuştur. maddi olarak çok yüksek olanaklara sahip olamayacaklarının olsalar da hep bir yanlarının eksik kalacağını biliyorlardır belki de.bu yüzden en pahalı cep telefonları alıp motosiklet veya arabalarına enteresan değişiklikler yaparak biz de buradayız mesajı vermektedirler. ne gittikleri okulda ne çevrelerinde başka bir yükselen değer görememişlerdir. zaten kabuğunu kırabilen araç modifiyesi de yapsa kendine özgü kimseyi rahatsız etmeyen değişik birşeyler ortaya çıkarır ve emek harcar. beyaz lastik kesik egzozla foto çektirip "tapa yiyorsa çık otobana xd" diye yazmaz heryere .

kötü olan aslında geneli düşük maddiyat, içte kalan ukdeler veya hayata duyulan öfke değildir.bunlar birçoğumuzda zaten vardır. tüm bunların içindeki sığ düşünceler daha tehlikelidir. "isyanqar ShersHeriler" , "yaralı staylalar", "ciCi qıslar" edebiyatı, düşünmeyi, karşındaki anlamayı öğretemeyen ortaokul ve liselerin ve maddiyattan başka hiçbir değerin olmadığı yaşam tarzının mahsulüdür.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    kızılderililer ve apaçilik konusunda bilmişkişilik taslayıp "kıro"nun tanımını dilbilimci edasıyla yapan ükela arkadaşlar apaş'dan kupaş'dan önce yanıbaşındaki "kıro" kelimesinin kökenlerini araştırsın.
    bu kadar falso adamı bir arada 33 senedir görüyorum, hala şaşkınım
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    aslında apaçi ve ingilizcesi apache nedendirki motor markasının model ismi:D
    bende bunu anlamıyorum arkadaş üstelik en çokta o marka apache çıkartıyo bu tanımlara göre:D
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Apaçiyi bilmemde kıro şu şekilde tanımlanır;
    kıro, cro magnon (kıromonyon) kelimesinden gelmiştir. bu insan tipi 90.000 yıl önce yaşamış neandertal insan tipinin yerini almıştır. 30.000 yıl önce yerini homo sapiens'e bırakmıştır. 1600 cc.'lik kafatası hacmi, günümüz insanının ortalamasından fazladır. kafatasında kalın kaş çıkıntıları vardır ve arka kısımda, neandertal adamının ve homo erectus'un karakteristik özelliği olan kemiksi çıkıntı bulunmaktadır. günümüzde ilkel insan anlamında kullanılır.
    Biz ne tavşanlar gördük... ::gazla::

Motosikleti
    xt 600
    hanzo'da tarantino karakteri zaten değil mi?
    2 dakka gerçek olun be ya.

Motosikleti
    İndirimli öğrenci akbili
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hanzo'da tarantino karakteri zaten değil mi?
    2 dakka gerçek olun be ya.
    Kızmayın ama hanzoda 1542-1596 yılları arasında yaşamış, tam ismi hattori masanari hanzo olan samurayın soyadıdır.
    Biz ne tavşanlar gördük... ::gazla::

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    xt 600
    hanzoyu açıkladığına göre tarantino göndermesini anlamamışsın.
    sağlık olsun, beklenmedik birşey değil
    estafirullah efendim şahsınızla işim olmaz.
    esas savaştığım ağdalı yalanlarıyla dünyayı izah etmeye cüret eden bihaberler.

soccer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    puhhahaa.. konu koptu gidiyor. bakalım kim tutacak?
    bu arada motosikletim apache.. kaskımı da takarım, aynayı da kullanırım. fakat her ne hikmetse bazen ışıkta yanıma birileri yanaşır(genelde scooterla), gaza getirmeye çalışır. motorun isminden mi yoksa yaw?

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tokyo travestisi kılıklı ve heryerdeler. Elvan Dalton'dan tüm apaçilere gelsin. KOBRA!!

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Ülkemizdeki tanımı; dikkat çekmek amacı ile insan vucudunun boyut değiştirmesidir apaçilik.. Birde EMO'lar var onlara değinmek bile istemiyorum belki düzelirler zamanla ben onlardan daha çok korkuyorum.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)