Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Acemiye Yardım Edin ! ! !

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    motoran torro best 100
    Ben yani bir 100lük çinli ir motor aldım ve aldığım usta bana motor daha açılmadı sen şu devirleri geçme açılınca geçersin dedi.Bende daha acemi olduğum için devirin ne olduğunu bilmiyorum.
    Bana devirin ne olduğunu,ne işe yaradığını ve ibrenin neresinde gözüktüğünü söylermisiniz ? ? ?

Şimdiden teşekkür ediyorum tüm motosiklet.net üyelerine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    baran.ankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    gaza basınca artan bırakınca azalan saat gibi bi gösterge vardir o devir göstergesidir

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Eyvaaaah.Şimdi sana çok yardım edesim geldi ama nasıl anlatsam bilmiyorum ki

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş kusura bakma ama hayatında hiç devir saati nedir duymadınmı? hiçbir arabaya bindiğinde göstergede fıldır fıldır oynayan küçük ibrenin ne olduğunu farketmedinmi?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Lütfen yanlış anlama ama devir saatini dahi bilmiyorsan burada birşey anlatmak zor.Bu arada yaş kaç?

Bence internetten iyice bir araştırın, kendinizi geliştirin merak ettiğiniz her konuda.

Motosikleti
    125CC
    belki arkadaş gerçekten bilmiyor ?

kardeş motosikletin yürümesi için motorunun dönmesi gerekir. dakika da kaç kere döndüğüne devir denir.
    hiç gaz vermemiş halde çalışırken ( buna rolanti denir ) 1.000 devir standartında çalışır. yani dakikada 1000 kere döner. tam gaz verdiğinde ise her motorun farklı farklıdır. benim motorum 10.000 kere dönüyor.
    ustanın sana demek istediği motoru bağırtmadan, gaza yüklenmeden sürmen gerektiği. motorun maximum 7500 dönüyor senin döndürmen gereken max aralık şu an 4000. yani motor bağırmadan üzmeden fazla titremeden bi miktar yol katetmen lazım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)