Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

zincirden ses geliyor:(

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbr 1000 rr
    arkadaslar cbr 1000 rr son zamanlarda zincirden ses geliyor serviste hepsini(on ve arka disli+zincir) degistirmenin sesi giderebilecegini soyledilerr tanidik bi tamircinin sadece arka dislinin(hafif asinma var)degismesi ile sesin giderilebilecegini soledi sizce hangisini yapmali bi bilgisi olan varmi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    eger maddıyatta sıkıntı yoksa tam takım degıstırmenızı tavsıye ederım . eger yanlıs bılmıyorsam bozulan yanı gevseyen zıncır motorda sente ayarını bozuyor ve subaplar vurmaya baslıyor dıye bılıyorum .

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Son zamanlarda benim motordan da sesler gelmeye başladı . Özellikle gazı bıraktıgımda aşagıdan şıkırtılı sesler geliyor. Zincirden mi dişlilerden mi nerden yapıyor hiç bilmiyorum ama cok moralimi bozmaya basladı. Bi sorun oldugu kesin.Bi yerden patlak verecek bakalım hayırlısı.
    Daha önce böyle sorunlar yaşayan var mı aramızda arkadaşlar
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı serimotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son zamanlarda benim motordan da sesler gelmeye başladı . Özellikle gazı bıraktıgımda aşagıdan şıkırtılı sesler geliyor. Zincirden mi dişlilerden mi nerden yapıyor hiç bilmiyorum ama cok moralimi bozmaya basladı. Bi sorun oldugu kesin.Bi yerden patlak verecek bakalım hayırlısı.
    sıkır sıkır sıkır sıkır ses gelıyorsa ne yazıkkı eksantirik zincirinden ve dıslısınden :( cozumu degıstırmekde .

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eger maddıyatta sıkıntı yoksa tam takım degıstırmenızı tavsıye ederım . eger yanlıs bılmıyorsam bozulan yanı gevseyen zıncır motorda sente ayarını bozuyor ve subaplar vurmaya baslıyor dıye bılıyorum .
    burada senin bahsettiğin egzantrik zinciridir..
    ama arkadaşın sorduğu zincir tekeri döndüren zincirdir..
    ikisini birbirine karıştırmamak gerekir...
    teker zincirinin sente-sübap ve benzeri yerlerle alakası yoktur.....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Yav arkadaşlar dalgamı geçiyorsunuz
    serimotorcu Nickli Üyeden Alıntı
    Vatandaş ön arka dişli ve zincirden bahsediyor.Aktarım organları yani.Motorun içi değil.En ekonomik olanı ön dişliyi degiştirip denemek.Çok fazla dönen ve küçük çaplı olması sebebiyle üzerine daha fazla yük düşer.Yalnız gazı bıraktığınızda daha fazla ses gelmesi:kompresöre düştüğünde boşluk çatalın üst kısımda oluşur.Salınım arttıysa zincir istenmeyen yerlere sürtüyor olabilir.Gerginlik normal sınırlar içinde mi ?Ve düzenli yaglıyormusunuz bilmiyoruz tabiki.Başımıza geldi:Bir motor satın almak için sahibinin işyeri önünde pazarlık aşamasında test sürüşü yaptık.Zincir sesi o kadar belirgindi ki sürüş esnasında motor sesini dinleyemiyorduk.Hemen yanımdaki yağ ile zinciri yağladım.Bir daha bindik motora ve sahibide hemen kendi motoru olmasına rağmen birde ben bineyim dedi.Ve bu sesten yani zincir sesinden kıllandığı için motoru satmak istediğini vakti olmadığı için de servise gitmedigini gözleri parlayarak ifade etti.Ve motoru alamadık akşamına da listeden kalktı ilan.Bu kadar degildir heralde sizinki de.Genede kolay gelsin.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    zincirinizi yağlayın ve gerginliğini ayarlayın..ön dişli çekiş esnasında zinciri üstten gerer alttan boşluk oluşur...
    gaz kesip kompresöre bindirince üstten gevşeme ve zincirin çatala değme problemi ortaya çıkabilir..iğrenç bir ses yapar...
    gözönünde bulundurun......
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR '07 - Honda CBR 125R Repsol '08
    Alıntı serimotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşım bendeki CBR125R dan da öyle bir ses gelmeye başlamıştı. Yıkama sonucu zincir baklaları ne olduysa giderken bile zorlama yapıyordu ayrıca gazı bırakında ses çıkartıyordu. Hemen değiştirdim şimdi bırak sesi sanki motosiklet zincirsizz gidiyor çok seri ve temiz oldu.
    Yapan yapar yapamayan eleştirmen olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbr 1000 rr
    dedigim gibi zincir ayari ve yag duzeni normal sadece ses olayi var o da disliden buyuk bi ihtimal cunku asinma var (biraz) neyse bilgileriniz icin tesekkurler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)