Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

cbr125 hakkında birkaç adet soru..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    cb125R
    Öncelikle yeni üye oldum epeydir uzaktan okuyorum ancak içinden çıkamadığım sorunlar olunca kayıt olmak istedim.
    bir iki ay evvel cbr125 aldım yeni başladım sıfırdan
    *******motorda bir sorun yok ancak geçen gün yolda giderken çaaat! diye bir ses geldi!
    huylandım ama devam ettim 1.2 km daha gittikten sonra indim baktım zincir gözüme gevşemiş gibi geldi internetten nasıl sıkılanır diye araştırsamda açıklayıcı birşey bulamadım
    *********birde 80*90*17 lastik ebatının fiyatlarını bulamıyorum buz motora felanda baktım bulamadım pirellinin fiyatlarını bilen yada satmak isteyen varmı?
    ************benim motorun normalleri 150kuuruş felan yiyormuş km başı benimki bir depo benzin ile 140 km den fazla gitmiyor!
    hava filtresini felan değiştirdim arka ve ön lastik en kalın ebatında zenon far var birde egzoz smoked içini felan komple boşaltmışlar acaba benzin içmesinin sebebi bunlar olabilirmi
    km başı yaklaşık 350 kuruş yiyor!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    valla kardeş ben 1 hafta once sıfır olarak 2011 aldım cbr 125r zıncır benımde gozuma carptı gevsek gıbı ama motordan anlayan bı arkadasım yazları oyle olması gerektıgını kışları kendılıgınden gerilecegını ve o boşlugun epey azalacagını soyledı...bu arada ben motoru aldım 45 lıralık benzın aldım suan 100km yaptım daha benzın gostergesının 5 cubugundan 1 tanesı sondu senınkınde bı acayıplık oldugu kesın...motordan bende anlamıyorumda benzın ayarında var bısey senınkınde sanırım

Motosikleti
    cb125R
    eski sahibi arkadaşım cıkmıştı oda çok yakıyo demişti
    yok benimki yeni 2011 model değil kardeşim, 2007 model

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    Alıntı studio ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eski sahibi arkadaşım cıkmıştı oda çok yakıyo demişti
    yok benimki yeni 2011 model değil kardeşim, 2007 model
    sen yınede bı honda yetkılı servıse gıt goster vardır kesın bısey ...arabadan fazla yaktıkdan sonra 125cc bı motor motor kullanmanın ne anlamı var..10km de 1 lıtre benzın yermı motor yaw yuksek cc bıle o kadar yemez..

Motosikleti
    cb125R
    kardeş katılıyorum valla.
    araba dikkatimi celb etmiyor bu yuzden para biriktirip almaki stemedim=)cokta yese motor motordur yani

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim 2007 cbr uzun yolda 11 kuruş gibi birşey yakıyordu şehir içi de 14 mü ne, bir depoya 140 km çok abartı bir rakam depo delik olmasın ben 140 km yapınca yarım depo bile yakmıyor
    Ninja

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2011
    Alıntı studio ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş katılıyorum valla.
    araba dikkatimi celb etmiyor bu yuzden para biriktirip almaki stemedim=)cokta yese motor motordur yani
    sen onu bı goster honda servise

Motosikleti
    cb125R
    bu zincir nasıl sıkılanır olayını kimse bilmiyormu ya?

Motosikleti
    mondıal kt125
    arama motoruna yaz(zincir ayarı)diye gerekli bilgileri bulursun.
    "Bizde yanlış OLMAZ=Olduysada yanlışlıkla olmuştur...:cat:

Motosikleti
    x max 250 2013 mat giri
    arkadaşlar zincirinizin gerginliği motorda fazla yakıt sarfiyatını yapmaz motor 350 krş yakıyormus ekzos acık birde arkadas yuksek devirli gidiyorsa o güzel sesi dinlemek için malesef o zaman su gibi içecektir yada yanmanın çok iyi olmamasında kaynaklandıgını söyleyebiliriz iridyum bir buji bu işi çözemeye yardımcı olacaktır hava filresine gelecek olursak hava filtresi pis olsa motor rolantıde stop etme konumuna kadar gelır bir de heryerden her markadan benzin almayın km de çok fark ediyor benim tavsiyem bp 97 oktan km den anlayabiliyorum farkı
    lastik konusunda yanlış hatırlamıyorsam 80 90 17 cbf 150 ön teker idi ben motoru aldıgım gün mıchellın ile degiştirdim 90 liraydı suanda lastıklerın çok zamlanacagı bilgisi geldi pahalı lastık kullanmak istiyorsan biristone kullan tek lastık 117 euro idi en son bilgiye göre 20 gün öncesinden bahsediyorum

avciceyhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA-CBF 1000
    çok yakmasının sebebi çok büyük oranla egzos dur bizim bi arkadaşın scooterındada aynı olay oldu egzosu değiştirince eski haline geliyor sırf dandik bir ses için değmez benzine
    HONDA
    CBF 150-CBF 500-CBF 1000

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    içi boşaltılmış egzoz ile gayet normal. sen o egzozu değiştir egzoz aşırı fark yaratıyor.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Fazla yakmaması lazım gerek 100 km ye en fazla 2 lt yakmalıdır.Bunun sebebi ecu bozukluğu olabilir.Ecuyu remaplattır.Zİncir parmakla bastığınızda 1 cm esnemeli zaten

eko29 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    99' Hornet 600 04' KLE 500
    Sen en iyis servise git anlaşılan senin motor çok kurcalanmış 350 krş yakıryorsa egzoz filtre buji felan değildir Motorun başka sıkıntıları var gibi eğer elin anahtar tutmuyorsa bu işlere girişme

Motosikleti
    cb125R
    biz bu motoru gormeye gittiğimizde yanımda motordan çok iyi anlayan abisi servis bi arkadaş vardı
    bayağı baktık felan, ben ilk calıştığında sesine bayıldım.
    inanın o dışarda gordugunuz cbr125 tırt sesleri gibi ses cıkarmıyor daha güzel daha tok.
    tabiki 600luk makina olmaz kaçtane arkadaşım gordu sesi diğerlerine gore çok güzel dedi.
    servisin tekide bu egzoz benzini içirir dedi harbiden cıktı
    lastik konusunda bilgisi olan varmı cbr 125 ön lastik original

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    anes motor a bak derim
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)