Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Türkiye'ye getirilmeyen motorlar.

Motovento
    REKLAM ALANI
    djan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr250r
    Herkese merhabalar
    Bu konuyu iftardan önce zaman geçirmek için açmadım.Benim de kaldıramadığım şeyler var beyler. Bundan bir kaç sene önce Belçika'da yaptığım motor kazası sonrası yeni bir model almak için siteleri gezerken Tr. olmayan motorlarla karşılaşmıştım. O alışkanlık bu güne kadar geldi ve sizinle paylaşmak istedim.
    Bilindiği üzere commuter tarzı bir motosiklet bakıyorum şu ara. 0 almak istiyorum fakat aldığım bir şeyin üzerine 1 sene sonra yenisinin çıkması beni üzeceği için yurtdışı sitelerine de bakıyorum.
    bir göz atın isterseniz tvs apache 180 lik hemde ABS'li hemde beyaz http://www.gadgetnews.in/tag/tvs-apa...ngalore-price/

buyrun burdan yakın http://www.fl.honda.be/content/motor...len_cbf125.php tasarım müthiş

custom ybr gördünüz mü ? http://www.yamaha-motor.be/be/nl/pro...view=techspecs

ya da beyaz ybr http://www.yamaha-motor.be/be/nl/pro...?view=features

aklım almadı ilk başta ama 125'lik varadero http://www.fl.honda.be/content/motor...5_varadero.php

Bunlar sadece baba markalar da 125 commuterler üzerinde yaptığım ufak bir araştırmaydı. Diğer hacimlerdekileri araştırmaya gönlüm razı değil. Pavlov'un deneyindeki denekler gibi hissediyorum bu gibi durumlarda... sadece salyam akıyor.
    Çoğunluğun yaptığı şey daima yanlıştır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bu motorların Türkiye'ye gelmeme sebebi, yüksek fiyatlarından dolayı gelse bile satılmayacak oluşu. Mesela Varadero 125 Türkiye'ye gelecek olsa +10.000 TL civarında bir fiyatı olacak . Bu fiyata 1 tane bile satmaları başarı olur. Avrupa ülkelerinde insanlar, ehliyet sınırlandırması, neden fazla vergi verip fazla benzin yakayım gibi sebeplerle bu motorları alabiliyorlar. Ama Türkiye'de belki bir kaç istisna hariç hiç kimse 10.000 TL üzeri bir fiyata 125cc motosiklet almaz. Aynı zamanda bu motorları ABD'de bulamazsın. Onların sebebi de muhtemelen rahatlık ve bol benzin. 5000cc arabaları gibi.

Motosikleti
    cbr250r
    varadero 125 sadece bir istisna olabilir ama lütfen eğri oturup konuşmak lazım gelir. Ben cbf 125 istiyorum desem vergi ve belki fiyatları daha düşük olacaktır ama yok malesef

smao - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR
    Sonu yok bunların iyiler güzeller hele de varadero... ama satış politikaları ve Türkiye'nin 3. dünya ülkesi olması ( onların gözünde ) nedenlerinden dolayı gelmiyor. Ümitliyim eskiden otomobiller için de böyle şeyler söz konusu iken şimdi pazar ihtiyaçları ve tüketim alışkanlıkları ortaya çıkınca gezöleri korkmadan getirmeye başladılar. Darısı motorların başına.
    Yarın bugünden daha usta olmalıyım.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam vergi konusu pek de açıklayıcı değil sanki cbf 150 den ybr125 den yada cbr125den vergi alınmıyor mu allah aşkına yapmayın türkiyede bir raceing tutkusudur gidiyor altında bezi olan çocuklar kendini yarışçı zannedip sulanıyorlar

Yada diğer bir grup olan ayağımı yerden kessin vesselam diyen motosiklet kullanıcıları var ki bu tip kullanıcılarda zaten çin çin kullanıyorlar yani asıl gelmemesinin sebebi toplumsal tercihler

sıradan bir kullanıcı eğer motosikleti sadece ulaşım aracı olarak görüp maddi anlamda yakıtı o su bu su fazla zorlamasın uğraştırmasın mantığında olduğundan küçük hacimli çin malı motorlara bakıyor yada biraz daha motosikletle ilgilenenlerde zaten cbf ybr alıyor bu durumda fiyatları uçurmadan bu modellerin gelmesi mümkün mü evet mümkün ama dediğim gibi bu grup azınlıkda olduğu sürece hiç bir firma getirmek istemez

Not: buna benzer bir konu geçenlerde tartışıldı

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Bence Bajaj markası Türkiye'de ciddi müşteri bulur. Fakat adam gibi bir distribütörü olmalı.
    Bajaj Pulsar 220 DTSİ modeli iş yapar bence.
    Bu da tanıtım videosu

Çinlilerden ise UM Motor firmasının XTREET 250 modelini getirmeli Kuba Motor. Estetik zayıf ama kalıplı görünüyor. Xenon far standart olarak var.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı djan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    varadero 125 sadece bir istisna olabilir ama lütfen eğri oturup konuşmak lazım gelir. Ben cbf 125 istiyorum desem vergi ve belki fiyatları daha düşük olacaktır ama yok malesef
    Cbf125'in 150'den farkı biraz görünüm farkı ve önemli olan enjeksiyonlu olması. Yani sadece görünüşü biraz daha güzel diye çoğu kişi en azından 500 TL fazladan para vermez. Enjeksiyonlu diye fiyatı yüksek tutacaklardır çünkü. Ama büyük ihtimalle 2012'den itibaren Cbf125 Türkiye'ye gelecektir. Çünkü 2012'den itibaren Euro3 emisyon standartları uygulanacak motosikletler için. Eğer Cbf150'yi Euro3'e uydurmazlarsa -ki hali hazırda enjeksiyonlusu varken pek sanmıyorum- Cbf125'i getirmeye mecbur olacaklar. Avrupa'da Cbf150 yerine Cbf125 satılmasının sebebi onların zaten Euro3 emisyon standartlarına geçmiş olmaları. Aynı şekilde Ybr125'ler de Avrupa'da enjesiyonlu olarak satılıyor. Ama fiyat farkını tamamen kullanıcıya mı yansıtırlar yoksa bir kısmını karından karşılayıp Çinlilere karşı rekabette ayakta durmaya mı çalışırlar bilemiyorum.

Alıntı smao adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonu yok bunların iyiler güzeller hele de varadero... ama satış politikaları ve Türkiye'nin 3. dünya ülkesi olması ( onların gözünde ) nedenlerinden dolayı gelmiyor. Ümitliyim eskiden otomobiller için de böyle şeyler söz konusu iken şimdi pazar ihtiyaçları ve tüketim alışkanlıkları ortaya çıkınca gezöleri korkmadan getirmeye başladılar. Darısı motorların başına.
    Türkiye'nin 3. dünya ülkesi olmasından değil yukarıdaki mesajımda dediğim gibi Varadero 125 eğer gelirse fiyatının en az 10.000 TL olacağından dolayı gelmiyor. Mesela Honda'nın İngiltere sitesine bakarsanız Varadero 125'in fiyatının Cbr 250'den bile yüksek olduğunu görebilirsiniz. Türkiye'de kim 10.000 TL'ye 125 cc bir motosiklet alır?

Motosikleti
    cbr250r
    honda pcx'i getirerek beklemediği bir satış rakamına ulaştı. http://www.yamaha-motor.be/be/nl/pro...-business.aspx bu makine gelse sizce iş yapmaz mı? benim tahminim 2012 yılında bu ve benzer modeller ülkemize gelecek. Sorun şu ki bize sunulan sadece birkaç model içinde tercih yapmamız bekleniyor işte yanlış olan nokta bu.

inanın içimden 0 motor almak gelmiyor saydığım markalardan herhangi birini alsam acaba 3 ay sonra yenisi gelir mi diye düşünerek kendimi üzeceğim. sonuçta ayağımı yerden kesip,işimi görür fakat parayı sokakta toplamıyoruz elbette ki karşılığında en yüksek faydayı sağlamak isteriz.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çoğu motor gelmiyor ki memlekete, bkz:
    Ninja

adamlar ne getirseler yok satıyor. dolayısıyla maksimum kar hangi araçta ise o geliyor. 250 cc altı vergi konusunda türkiye dünyanın en avantajlı ülkelerinden biri şu anda. misal ülkemizde innova 3800 lira. ingilterede ise yaklaşık 6600 lira
    lezzet gider mesuliyet kalır

Motosikleti
    Honda Titan
    Bunların çıkış tarihini bilen var mı
    [B][COLOR="#696969"]Mondial RS 151 - 2008 / 2011[/COLOR][HR][/HR] [COLOR="#FF0000"]Honda Titan - 2011 / ?[/COLOR][HR][/HR] :bestmt:[/B]

soccer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki inazuma
    geçen hafta da görüşüldüğü üzere, 125-150 cc gruplarında piyasa yeterince tatmin olmuş durumda bence. yeteri kadar çeşit var. fakat 250cc grubunda nerdeyse motor yok. vatandaş mz'i arar oldu. motor dediğin 120'de kasılmadan yol alabilmeli di mi.

Motosikleti
    yok daha...
    böyle bir motor neden gelmez mesela

...
    scooboy bunu beğendi.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    [IMG][/IMG]
    Bu niye Türkiye'ye getirilmez mesela 28 hp,6 vites vs.

4 supap 15 hp su soğutmalı Mz
    [IMG][/IMG]
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Bu bajaj pulsar 200 NS in her tarafını başka bir motordan harmanlamışlar ama becermişler.. Beğendim şahsen bu makinayı..
    viper17 bunu beğendi.
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu bajaj pulsar 200 NS in her tarafını başka bir motordan harmanlamışlar ama becermişler.. Beğendim şahsen bu makinayı..
    motoru Ktm Duke 200 ile aynı

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rtr 180, 2013 ninja250 gibi emisyon yüzünden gelmiyor ülkemize. AB standardı herşeyimizde var ya, o yüzden. Zamcıklarımız bile ab standardından fazla
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Her türlü dalaverenin kralını çeviren Türk milleti bu konuya neden el atmadı bende merak etmiyor değilim

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Harika olmuş bence de çamurluk ducati
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Vardero 125 sahibinden de vardı geçen gün abimiz sordu bu alınır mı diye
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)