Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RS 151 HIZ KAYBI ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RS 151
    SELAMUNALEYKÜM arkadaşlar rs 151 im 80 i geçmiyor geçen gün 10 40 castrol yağ değiştirdim acaba ondan olabilirmi önceden 105e dayanıyodu.eski hızını sağlamak için ne yapmam gerekir bilgi verirseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Hızı çok etkiler mi bilmiyorum ama 10/40 bu aşırı sıcak günler için biraz ince kalmış gibi.
    Hız sorunun ise hava ve sübab ayarların ile ilgili olabilir ilk etapta.

Motosikleti
    RS 151
    hangi yağdan koyayım söleyin ona göre değiştreyim arkadaşlar

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    20W - 50 koyabilirsin yada 40 da olabilir. Ben castrol 20W-40 kullanıyorum yazları performansı iyi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

MaxiBoost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Xevo 250i
    yağdan falan değil 10/40 yağ iyidir işte
    başka sorun vardır

hız düşmesi birkaç sebepten olur

arka kavrama balatası bitti o mu kaçırıyor ??
    kayış eskidi veya uzadı o yüzdenmi gitmiyor ??
    fren balatasımı sıkıyorda motor gidemiyor ??

bunların dışında güç düşmesi = hız düşmesi demek ,son sürat düşer
    güç neden düşer ? onunda cevabı 2 sayfa sürer, motorda herşeyden olabilir

son olarak benzin bitince git başka bir istasyondan al yeni benzin , ondan da olabilir .

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    bence yağını değiştirme kardeşim ,castrolun 10-40 yağı kötü bir yağ degil performansınıda etkilemez,sübab ayarların veya karbüratörünle alakalı bir sorunun olabilir
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    yağdan oluyor denebilirsin benim amcam motosiklet tamircisi aynı sorunla oda karşılaşmış yağı değiştirince düzelmiş motor, farklı bişey olmadıysa bence önceki yağından kat bir dene

Motosikleti
    honda cbf 150
    yağla alakası olacağını sanmıyorum. subaplara, tahrik setine ve debriyaja baktır.

Motosikleti
    RS 151
    ben en iyisi bi 20 tl daha verip 20 50 fln koyayım belki faydası olur +karburatöre ne gibi ayar gerekir mesela biraz tarif edin temizledim geçen gün hava filtresini komple ama değişmedi arka tekerler fren yapmıyor kavramayıda yeni değiştirdim zaten kayışı sordum gerekmez dedi

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Kesinlikle yağla alakalı .
    Neden diyeceksin

yağın markası veya numarası problem değil castrol 10 40 4t yağ hiçbi şekilde kötü sayılamaz motosikletindeki yağ miktarı önemli olan motosikletinin alacağı yağ max 800 gramdır 100 gram fazla koyarsan motor yürümez . yağın kararında olduğuna emin ol yıllardır motosikletle içli dıuşlıyım günümün 2 3 saati de serviste geçiyo dediğimi yap rahatına bak

sonuçları yazmanı bekliyorum

tabi motosikletinde başka bi sorun varsa daha önceden onu bilemem ama yağ değişince bu oldu diyosan dedğim gibi bi durum var başında
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    RS 151
    tamam kardeşim sağol dediğini yapıcam peki hangi yağı koyayım söle ona göre alıp koyarım motorun eski hızı gelirse geri haberi veririm sanada

Motosikleti
    RS 151
    en büyük forum bu dedim buraya açtım konuyu ama günde kaç defa bakıyorum yazdığım en son şeye hala cevap gelmedi

Motosikleti
    honda cbf 150
    eğer motordaki sıkıntı fazla yağdan kaynaklanıyorsa, keçeleri bir kontrol et derim. şimdiye kadar çoktan patlamıs olmalı

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    10 40 lık castrol iyidir daha önceki arkadaşın dediği gibi fazla yağ koymanda hızın düşmesine etki eder kullanım klavuzunda verilen miktar kadar koyarsan düzeleceğini düşünüyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)