Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Bu Kadar İNSAFSIZ Olmayalım...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Güzel kardeşim sen kendi tedbirini neden almıyorsun?
    4 kilometre ilerideki istasyona ulaşabilmek için, 1 litre benzin alabilirdin?
    Burada zaten hatanı kabul etmişsin.

Insanlar sana yardım etmedikleri için konu açıyorsun.
    Bu duruma kendini düşüren zaten kendinsin.
    İstemeden başına gelen bir durum değil ki insanları İnsafsızlık ile suçluyorsun.
    Ayrıca ben sırf yardım ettim diye karakolluk olduğumu bilirim.

Ayrıca sen o adamlara bi el kaldırıp ''Yahu bi durun'' dedin mi?
    Yok..
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İstemeden başına gelen bir durum değil ki insanları İnsafsızlık ile suçluyorsun.

Yok..
    Arkadaşın hatası benzin almamak kabul bunu herkes biliyor.Sonuçta yolda kalmış bir el uzatmasına gerek mi var.Bayır yukarı motoru keyfine itmiyor herhalde geçenin anlaması lazım.
    Birkaç yardım girişiminizde olumsuz sonuçlar doğurdu diye bıraksız insanlar yardım etmeyi.

Senin mantığına göre istemeden başına geldiyse ve yardm etmedilerse insafsızlar, eğer kendi hatansa ve yardım etmedilerse haklılar.
    Bundan sonra birine yardıma gidersem soracağım senin hatan varmı bu durumda diye..

Durup yardıma ihtiyacın var mı demek insanlıktır.Birkaç iyi niyetinde karşılık olarak kötü şey geldi diye bu nezaketten vazgeçmek doğru olmaz.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ne olursa olsun hayat paylaştıkça yardımlaştıkça güzel

Evet belki yardım etmek isterken o yol kenarındaki adam kötü niyetli olabilir veya kendi yaptığı bir hatadan da yolda kalabilir ne olursa olsun 2 dakika yanında durup ihtiyacını sormak ve sonrasında yardım etmenin kimseye bi zararı olmaz
    Ha adam kötü niyetli olabilir dünyada yaşıyoruz motorum bozuldu bahanesi ile sizi sıkıştırada bilir ama bu unutmayın ki heryerde olabilir ve yolda kalmış bi insanın bunu yapması şehrin içinde en işlek cadde de yapabilir olacağı varmıştır olmuştur. Zaten hep deriz ya akacak kan damarda durmaz diye o misal.

Herşeyi geçtim ben yardım edince hissettiğim ve adamda gördüğüm mutluluğu gülümsemeyi arkamdan ettiği hayır duasını hiçbir şeye değişmem. kişiden kişiye değişir belki bu duyguları tatmak ama tatmamışlarada allah en kısa zamanda nasip etsin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    ben her gördüğüm kişiye yardım ediyorum.... iyilik perisi gibiyim.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

dj_karizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda DyLan
    Ben AntalyaLıyım Antalya Korkuteli Arası 1- AYDA 3 SEFER Gittim geldim Allaha şükür yolda kalmadım. Ramzey 100CC Scoter Vardı Altımda. GALİBA Düzlerçamının Oralarda Kalmışsın Ya Petrol Olmayan bir yerde Kalsaydın Ozaman daha kötü olurdu. Geçmiş olsun.
    Hükmün Varsa Yargıla Paşam.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşın hatası benzin almamak kabul bunu herkes biliyor.Sonuçta yolda kalmış bir el uzatmasına gerek mi var.Bayır yukarı motoru keyfine itmiyor herhalde geçenin anlaması lazım.
    Birkaç yardım girişiminizde olumsuz sonuçlar doğurdu diye bıraksız insanlar yardım etmeyi.

Senin mantığına göre istemeden başına geldiyse ve yardm etmedilerse insafsızlar, eğer kendi hatansa ve yardım etmedilerse haklılar.
    Bundan sonra birine yardıma gidersem soracağım senin hatan varmı bu durumda diye..

Durup yardıma ihtiyacın var mı demek insanlıktır.Birkaç iyi niyetinde karşılık olarak kötü şey geldi diye bu nezaketten vazgeçmek doğru olmaz.
    Anlayışında sorun olduğunu varsayarak daha detaylı ve son kez yazıyorum.

Birisi bana yardım ettiği için teşekkür edebilirim ama, yardım etmediği için insafsız diyemem.
    Kimsenin bana yardım etme mecburiyeti varmı?
    Tabiki yok.
    Yolda kaldığım için biri bana yardım etmezse o adama insafsız diyebilirmiyiz?
    Veya o motorculardan biri ben olmuş olsaydım insafsızmı olacaktım?
    Yardım ettiği zaman ağam paşam, yardım etmediği zaman insafsız şerefsiz.
    Yok öyle bi mantık. Kendi çıkarlarınıza göre hareket etmeyin.
    İnsanlarin vijdani değerlerini sorgulamadan önce, kendi ahlaki değerlerimizin sorgulanması gerek.

Benim bu konudaki tutumum yardım edilip edilmemesinden ziyade, hiç tanımadığımız ve hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadığımız kişilerin alelen insafsızlıkla suçlanması.

Umarım şimdi anlatabilmişimdir?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Arkadaşımız benzin almadığını sırtına kazımış ondan durmamışlar.Vay adam benzin almamış durmayalım kız?
    Bazen buradaki mantık anlayışlarına gülüyorum.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    İnsanın yardıma muhtaç birini gördüğü zaman iki seçeneği vardır.Yardım etmek ya da etmemek.Bu seçimi vicdanı ve insanlığı doğrultusunda yapar.Yardım etmedi diye tamamen insafsız diyemeyiz fakat yardımsever birisi olmadığını söyleyebiliriz.Bu benim düşüncem, katılmak zorunda değilsiniz.Yardım edip etmeyeceğiniz sizin bileceğiniz iş.Ben şahsen, motorsikletli olsada olmadasa farketmez yol kenarında zor durumda olduğunu gördüğüm birine yardım ederim.Ben zor durumda kalan biri olursam yardım beklerim.Ben çevremden böyle gördüm.

Ayrıca ettiğiniz hakaretle tartışma konusunda ki fakirliğinizi bize gösterdiniz ki artık bu konuda sizinle konuşmanın bir gereği olduğunu sanmıyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Hiç kimse hakkinda hiç bir sekilde yorum yapamazsiniz.
    Söyle diyebiliriz,böyle diyebiliriz gibi kanilar afaki seylerdir.
    Insanlarin o an ne durumda oldugunu bilemezsiniz çünkü.
    Acil varmasi gereken yerler,randevular, hatta hayat-memat meseleleri olabilir.
    Siz durup yardim etmedi diye vicdansizlikla suçlarken birini, o biri belki de son nefesini vermekte olan babasinin yanina kosuyordur.
    Serefsiz dediginiz bir baskasi, ise geç kalmis, acaba beni patron kovacakmi, kovmayacakmi endisesi tasiyordur.
    Bilemezsiniz.
    Bilmediginiz konuda da yorum yapamazsiniz.
    Ama tabi bunu burda söylemek saçma.
    Neden saçma?
    çünkü forumlar zaten bilmedigi konuda yorum yapan ahkam kesenlerle dolu.
    Saçmaladim evet kabul ediyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Carbon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zonguldak'tan Eskişehir'e arabayla giderken otobanın ortasında araba stop etti.Dağın başındayız, servis 40 km, otobana girmesi ayrı dert, çıkması ayrı dert.Kaç paraysa vericez artık deyip tam servisi arayacakken karşı şeritteki yol yapım çalışmasında çalışan 2-3 kişi koşa koşa geldiler.Abi bakalım sorun neyse dediler.Yol yapım makinelerinin motorcularıymış.1 saat uğraştılar, ve yaptılar.Adama resmen zorla para vermeye çalıştım almadı.O gün gerçekten insanlık ölmemiş dedim...
    Sevgili Arkadaşlar,

Otoyolda arıza veya yakıtınızın bitmesi durumunda acil çağrı telefonuna ulaşın ve kurtarıcı isteyin. Paralı yollarda kurtarıcı ücretsiz olarak gelip sizi ve aracınızı en yakın çıkışa kadar götürmek zorundadır.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Arkadaşlar,

Otoyolda arıza veya yakıtınızın bitmesi durumunda acil çağrı telefonuna ulaşın ve kurtarıcı isteyin. Paralı yollarda kurtarıcı ücretsiz olarak gelip sizi ve aracınızı en yakın çıkışa kadar götürmek zorundadır.
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

Ali Sungur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor 125 cc
    İyilik yapan,iyiliği yaptığı insan dan daha çok mutlu olur...

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    bence olayı bu kadar büyütmeye gerek yok. konuyu açan arkadaş serzenişte bulunmuş o kadar..

bu motora binen herkesin insafsız olduğu anlamına gelmez. kendini bilen zaten bilir.

burada meseleyi büyüten şey insanların attığı mesajlar.

tabiki kimsenin kimseye yardım etmek gibi bir mecburiyeti yok ama yolda kalan ve bu tatsız tecrübeyi yaşayan bir arkadaşa "insafsız" dedi diye bu kadar yüklenilmesi doğru değil...

sonuçta ortada bir hakaret yada bir aşağılama yok..

başa gelen çekilir dersiniz, akılsız başın cezasını ayaklar çeker dersiniz olur biter....
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Kimse Yanlış Anlamasın Ben Kimseye Vicdansız Veya Yardım Etmek Mecburiyetinde Demiyorum Bu Olay Benzin Değilde Başka Sebeblerdende Yolda Kala Bilirsiniz ßenim Amacım Bilinçlenelim Yardımlaşalım ßir ßirimize Sahip Çıkalım Bu Olay Bu Gün Benim Başıma Geldiyse Yarın Herkezin Başına Gele Bilir Herkeze Cevapları İçin Teşekkür Ediyorum.

---------- Post added at 11:46 ---------- Previous post was at 11:39 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Yok..
    ßenim El Kaldırmama Gerek Yok Die Düşünüyorum Saat 2 Güneş Tepemden Vuruyor Kan Ter İçindeyim Rampa Yukarı Motor İttiriyorum Sucuk Gibi Terlemişim Ben Zamandan Kazanıyım Arkadam Birisi Görür Durur Diye Düşünerek El Kaldırma Gereği Hissetmedim Çünki Durumum Gayet Ortaydı Yani Geçen Onca Motorlu Vardı 1 Taneside Durmadı Canları Sağolsun Diycek Bişeyim Yok Ama En Azından "Kardeş Hayır Mı" Demeleri Yeter Di Kimseye İnsafsız Demiyorum Bu KADAR İnsafsız Olmayalım Bilinçlenelim Yardımlaşım Demek İstiyorum Yani Bu Olay Bu Gün ßenim Başıma Geldiyse Yarın Başkasınında Başka Sebeblerden Başına Gele Bilir Die Düşünüyorum O Yüzden Bu Konuyu Buraya Açtım Zaten.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Arkadaşım sen dert etme sıkıntıya düşenin halini en iyi sıkıtıya düşen bilir. Diyelim ki tedbir aldınız benzininiz bitmedi. Ya başka mekanik sorunlar yaşarsanız ne olacak ıssız bi yolda. İnsanlık halidir herkes zora düşebilir.

Ha şunu da belirtelim yardım etme konusunda da insanlardan zerre kadar çıkar bekleyerek yapmayın, Allah için yapın. O takdirde yardım ettiğiniz insanların nankorlukleri de sizi üzmez.

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Burda benzin alsaydın tedbirli olsaydın diyen arkadaşlara şiddetle katılmıyorum.Burda konu yardım edilip edilmemesi.Zaten şu güne kadar yardımsever kimi tanıdıysam çıkar için yapmıyo yardımını.Bazı arkadaşlar neden böyle yorumlar yapmış anlamadım biz burda hergün forum üzerinden birbirimize yardım ediyoruz.Bu forumda senelerce paylaşım yapan insanların bu konudaki yorumları şaşırttı beni.Bırakın yardımı yolda giderken bir motorla selamlaştığım zaman bile mutlu olabiliyorum ben.Bu insana kalmış bişey tabi.Şahsen ben yolda kalmış birine yardım edemeyecek tecrübede olmasam bile dururum yanında sorarım şans dilerim öyle giderim.En kötü ihtimalle adama motivasyon vermiş olursunuz.Bir yanında durup durumunu sormak var,bide yanından geçip gitmek var.Arada dağlar kadar fark var

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)