Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hayabusa alıp, modifiye edip 15000HP yapsam, başlangıç motor için nasıl olur.

Motovento
    REKLAM ALANI
    excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Arkadaşlar, sürekli şunna başlanır mı? bunna olur mu? buna binsem götürebilir miyim? korkuyorm ama 1000'lik RR istiyorum ne yapmalıyım vs vs gibi.. bir sürü notla karşılaşmak, açıkçası beni ziyadesiyle baydı. Pekçok insanı da baymış gözüküyor. Pek çok insan artık ya kızıyor ya da dalga geçiyor bir çok arkadaş da hala sakin ve sabırla şevk kırmadan açıklama yapmaya çalışıyor. Eninde sonunda 1 - 2 günlük üyelik açmış kendi hakkında en ufak bir şey anlatmamış kim olduğu belli olmayan bir arkadaş gelip, benim hiç motor tecrübem yok, 2 ay sonra ehliyet alıcam, ZZR 1400 ile başlamak istiyorum sizce uygun mu? diye soruyor.

Burada benim aklıma pek de iyi niyet olmayan şeyler de gelmiyor değil.

A. Param var, gencecik yaşta bu motoru alabiliyorum ehehehe..!!!
    B. dur biraz dalga geçeyim şunlarla, bilinçli motorcular sinirlensin..!!!
    C. Ben nasılsa alacam bu motoru, sadece beni onaylayacak insanlara ihtiyacım var..!!!

Aslında kafamdaki olay şudur...

Bir anket hazırlayalım. Genel olarak MT ailesinin motosiklet sevdasına ve hayatına başlama şekli hakkındaki görüşü budur diye bir sonuç yayınlayalım.
    Bunun altına da, lütfen şu motorla başlanır mı? yok 1000HP honda buldum binebilir miyim gibi, notlar yazmayınız diyelim. Veya yasaklayalım..
    TUGLA kadar da koyalım. MOTORA YENİ BAŞLAYACAKLAR, NE YAPACAĞINI BİLEMEYENLER, KAÇLIK MOTORLA BAŞLAYACAĞINI BİLMEYENLER BURAYA diye..
    MotoSohbetin en tepesine sabitleyelim.. mesajın sonuna da,

MT ailesinin genel fikri budur. Başka fikirler almak istiyorsanız başka mecralara akınız.. deriz..
    olur biter..

Of..!! ne darlanmışım ben böyle..

NOT: anket şıklarının güzel, anlaşılır ve açık bir şekiilde yazmaya gönüllüyüm..

Saygılar Sevgiler..

Saygın
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Modlar daha önce varolan bir konu açıldıgında nasıl kilitliyorlarsa bunları da kilitleyebilirler arama yapınız notu düşerek. İyi de olur çünkü başlangıç motoru olur mu diye sorulmayan motor kalmadı.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    ben geçen böyle bir konu açtığımda. nedir bu bıktım başlangıç motoru konularından diye. artist artist konuşmalarla karşılaşmıştırm. tövbeliyim
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    güçleri birleştirek.

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Aynen katılıyorum..Çok haklısınız..Çoğu sadece matrak geçmek için yazılmış mesajlar zaten..Ben hala en çok Honda CBR 125 makinaya biniyorum..En iyi makina binebildiğn makinadır...1000 likle motora başlanmaz..başlansada devamı gelmez..Çünkü sonu kötü olma ihtimali çok yüksektir.

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    en iyi başlangıç motoru r6. 6 tane yamaha cup alıyosun bağlıyosun birbirine miis
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olabilir aslında ancak güncelde kalması gerekir yoksa 2011 konuyu aç bir 2 sene sonra cbf ybr falan kalmasın piyasada yeni modeller çıksın ama sabit konuda eski modeller önerilsin ve öneri için konu açmak yasak olsun demek saçma

eğer böyle bir konu açılırsa güncelliği korunduğu sürece tutar iyi forumlar
    kymco agility 50 5700km >> honda cbx 250 2100km >> honda cb 125 ..?
    Demirden korksak motora binmezdik..

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Geçenlerde konu açarken moderatör onayladıktan sonra yayınlanacaktır tarzında bir yazıyla karşılaştım.
    Mod lar bu tarz konulardada onay yetkisine sahipse konu açmayı engelleyip özel olarak kişiye forumu aramasını söylerse ozaman hiçbir sorun kalmaz kanaatindeyim.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    milletimizde araştırma huyu yok ki, sen tuğla değil bina kadar başlık yazsan yine o konular açılacak araştıran zaten bu forumda da bulur, internetin genelinde de bilgi bulur, üstadların videolarını da bulur

ben şahsen senelerce takip ettim bu ve benzeri birçok forumu sonunca bütçemi denkleştirip aklıma yatan motoru aldığımda açtım üyeliğimi
    Ninja

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    bunlarınki araştırma yapmak değil zaten geyik muhabbeti yapmak yada hava atmak. ben ilk motorumu alacağım zaman kimseye birşey sormadan başlık açmadan birçok sitede 10 lar ca sayfa yazı okudum. gerçekten araştırmak isteyen adam zaten öyle yapar. millet cevap versinde birşeyler öğreniyim diye düşünmez. yazdıklarına sonuna kadar katılmakla beraber fikrinide destekliyorum
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

orcax - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja gitti - TDM900A - mt07 - crf250rally
    merhabalar ben motora r1 le başlasam hatta turbo taksam olmazmı arabayada bugatti veyronla baslamayı dusunuyorum para mok gibi hani sen biniyosun ya 250 lik 500lük motora ben senden zenginim r1 alabiliyorum, maksat ogrenmek değil hava atmak vayy görüyormusun elemanı r1 alıyomus offf gibi bişey, hatta bir adım daha ileri gidip alır yavru motoru ilk gaz açmada altına dolsurur tabi hala bir yere patlamadıysa aslında asıl olay motora binmek o özgürlük hissini o zevki tatmak deyil ona buna hava atmak arkaya hatun atma isteği ondan boyle sorulara gülüyorum artık denilicek sey belli aç kardesim youtube u bak oraya yeni binmeye başlayıp guclu motorlarla nasıl millet şaklaban oluyor izle kararını ver

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    bazen matrak gecmek hayatına bazende hayatta kalanlara ders olur

Free_AnGeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250r '' ReD DraGoN ''
    Yorumsuz . !!! Durduk Yere sinir oldum !!!!
    ''Bir adamı sabah gördüğümde tesadüf olarak kabul ederim, öğlen aynı adamı bir daha görürsem kuşkulanırım. Akşam karşılaştığımızda tereddütsüz silahımı çekip vururum. Tesadüflere inanmam '' Al Capone

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)