Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

100 cc Scooter İçin Kaydırmaz Lastik Tavsiyesi !

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar kamu kurumunda memurum ve işe gidip gelirken Salcano ASTRO 100 motor kullanıyorum. Motorumu kullanırken mümkün olduğunca dikkatliyim. LS2 kapalı kask kullanıyorum. En tenha kavşakta dahi sinyalimi yakmadan dönüş yapmam. Yani takıntı derecesinde kurallara riayet ediyorum diyebilirim ancak son 6 ayda bir çok defa moturumun lastiklerinin kayması nedeniyle kaza tehlikesi atlattım ve 2 defa kaza yaptım.

2. Yaptığım kaza dün gerçekleşti. İşyerime varmak üzereyken başka bir aracın bıraktığı yağ sızıntısı üzerinde motorum kaydı. Bir kaç sıyrık ve bereyle atlattım ancak korkmaya başladım. Bana motorum için önerebileceğiniz, kaydırmaz ve dayanıklı diyebileceğiniz bir lastik tavsiyesinde bulunmanızı rica ediyorum. Marka, model ve maliyet olarak söylerseniz çok memnun olurum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    oralet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şu linkteki lastiğe bakın motorunuzla aynı ölçüde ise düşünebilirsiniz.

http://www.rialli.com/urunler/motors...ss-dis-lastik/

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Geçmiş olsun,Metzeler,Pirelli gibi markalara bakmanızı tavsiye ederim.

Alıntı oralet07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu linkteki lastiğe bakın motorunuzla aynı ölçüde ise düşünebilirsiniz.

http://www.rialli.com/urunler/motors...ss-dis-lastik/
    Sayın oralet07 öncelikle ilginize teşekkürler. Motorumla aynı ölçüde ancak marka olarak iyi bir marka mıdır sizce?

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun,Metzeler,Pirelli gibi markalara bakmanızı tavsiye ederim.
    Sizede çok teşekkürler Savaş Bey. Az önce Gençmoto'dan 3.50-10 ölçüye sahip Pirelli marka SL26 desene sahip lastiklerin motoruma uyacağı bilgisini edindim. Ne dersiniz, kaydırmazlık konusunda performansı için? Ayrıca fiyat olarak 170 TL yüksek bir maliyet mi bu lastikler için. Oralet07 arkadaşın önerisi ile bunun arasında çok belirgin bir performans farkı öne çıkar mı dersiniz?

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yegan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın oralet07 öncelikle ilginize teşekkürler. Motorumla aynı ölçüde ancak marka olarak iyi bir marka mıdır sizce?

Sizede çok teşekkürler Savaş Bey. Az önce Gençmoto'dan 3.50-10 ölçüye sahip Pirelli marka SL26 desene sahip lastiklerin motoruma uyacağı bilgisini edindim. Ne dersiniz, kaydırmazlık konusunda performansı için? Ayrıca fiyat olarak 170 TL yüksek bir maliyet mi bu lastikler için. Oralet07 arkadaşın önerisi ile bunun arasında çok belirgin bir performans farkı öne çıkar mı dersiniz?
    geçmiş olsun uygun bulabilirsen michelin al michelinlede kayarsan sen şansını çok zorluyorsun demektir fazla zorlamazsan kayma falan olmaz
    bak buldum bundan al sonra bana dua et
    http://lastikk.blogcu.com/3-50-10-51...chelin/5778947

Teşekkürler.Michelin'in 3.50-10 59J SM100 modelini buldum. 2 Tanesi 140 TL. Pirelli 170 TL ve İlk linkteki lastikler ise 86 Tl. Aralarından birini seçeceğim galiba. Sizce fiyat/performans olarak hangisi olabilir?

Ek: Sizin bulduğunuz 51J S83 model benim bulduğum modelden farklı. Onu da not alayım en iyisi.

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    en kaydırmaz lastik bile yağ sızıntısı,yağ dökülmüş bi yerde kayabilir. Buna dikkat. Ama tabiki önlem,önlemdir. İyi bi lastik takın.

Haklısınız, ben daha ziyade yağmura, yani ıslak asfalta dirençli bir lastik arıyorum. Yukarıdaki seçenekleri inceleyeceğim artık.

ReiZzZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Teşekkürler.Michelin'in 3.50-10 59J SM100 modelini buldum. 2 Tanesi 140 TL. Pirelli 170 TL ve İlk linkteki lastikler ise 86 Tl. Aralarından birini seçeceğim galiba. Sizce fiyat/performans olarak hangisi olabilir?

Ek: Sizin bulduğunuz 51J S83 model benim bulduğum modelden farklı. Onu da not alayım en iyisi.
    pirellide iyi ama micheln in hamuru biraz daha yumuşak biraz daha iyi yol tutuyor

Bunu da not ettim. Tüm bilgilendirmeler için teşekkürler...

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Haklısınız, ben daha ziyade yağmura, yani ıslak asfalta dirençli bir lastik arıyorum. Yukarıdaki seçenekleri inceleyeceğim artık.
    Michelin city grip....
    Adamlar scooter icin kilcal kanal teknolojisi ile en harika lastigi uretmislrr bana kalirsa....tavsiye ederim

ertanos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya 125t(siyah) (sattı)
    Bunu da not ettim. Tüm bilgilendirmeler için teşekkürler...
    son bir dipnot da benden olsun. sonuç itibariyle ufak teker. mutlaka kayar. limitleri bilmek lazım. hangi lastiği takarsan tak ama üzerindeki lastikten iyi olacağı kesin. bende michelin kullandım. tavsiye ederim.

Tavsiyeleriniz için teşekkürler arkadaşlar...

asot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    bende sym jet 4 125 cc scooter var, üzerinde fabrika çıkış lastikleri, 80 km ile yol kenarındaki sulamalardan dolayı ıslanmış bir asfalttan geçtim, motor hafif sarsıntı yaptı, yusuflamadım desem yalan olur, çok tecrübeli olmadığımdan mı bilmiyorum, sanki beni savurup atacak gibi geldi, kimine göre normaldir, ben yine de metzeller almayı düşünüyorum, düştükten sonra keşke paraya kıysaydım dememek için..
    yaşadığımdan bu küçük olaylardan sonra millet Türkiye yollarında super sport'lara nasıl cesaret ediyor, elini öpmek lazım..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler