Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bmw f650 gs mİ yoksa honda cbf 600 mÜ ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    AnTonio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GL 1800 GOLDWİNG
    Kendi fikirlerinizle bana yardımcı olursanız çok sevinicem . Ciddi bir ikilemde kaldım honda 2005 model bmw 2006 model aralarında fiyat hemen hemen aynı . Sizce eksileri ve artıları hangisinin daha fazla ? Teşekkürler ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Ne yapmak istiyorsunuz, maddi durum nasıl?

Motosikleti
    GL 1800 GOLDWİNG
    Alıntı gti_king adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne yapmak istiyorsunuz, maddi durum nasıl?
    üst limit 12.000 tl

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    4 silindir 70 Hp touring bir motor mu , tek silindirli 50 Hp enduro bir motor mu ?

kesinlikle 4 silindirli 70 Hp touring
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    GL 1800 GOLDWİNG
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindir 70 Hp touring bir motor mu , tek silindirli 50 Hp enduro bir motor mu ?

kesinlikle 4 silindirli 70 Hp touring
    ikisi de abs . bmw kullandım fakat honda kullandım sayılmaz . 4 silindir ve hızlanma çekiyo beni fakat durabilicekmiyim onu merak ediyorum

Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Alıntı AnTonio adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üst limit 12.000 tl
    Merak ettiğim yakıt konusunu karşılayabilmenizdir.

Ben de size CBF önereceğim, 4 silindirle sakin sakin yol alabilirsiniz. Mantık bunu söylüyor.

Ancak, ben olsaydım F650 almış olurdum. Neden ise, CBF beni heyecanlandırmıyor, sadece bin git. Onun yerine her bindiğimde beni heyecanlandıran, baktıkça keyif aldığım bir motorla titreşimden gebere gebere gitmeyi tercih ederim, ettim de.

Gönlünüz hangisini istiyorsa onu alın derim ben.
    Kolay gelsin.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    soruya şöyle bakalım birde

cbf'ten kasıt

yukarıdaki gibi cbf600s modelimi

yoksa buradaki gibi cbf 600 mü?

buna karar verdikten sonra yukarıdaki ile aşağıdakini karşılaştırmak lasım. içinde neler uyandırıyor. hangisi sana daha cazip geliyor şekil olarak yapmak istediklerin olarak yol ve yakıt olarak konfor olarak bakım maliyetleri olarak. bunların hepsinin bileşkesini çıkartınca hangisi daha ağır basıyorsa onu alman gerekecektir sanırım (=

Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı kanucan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanucan sende tam linkini koymuşsun hee

faul ofsayt şike hepsi var linkte
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    soruya şöyle bakalım birde

cbf'ten kasıt

yukarıdaki gibi cbf600s modelimi

yoksa buradaki gibi cbf 600 mü?

buna karar verdikten sonra yukarıdaki ile aşağıdakini karşılaştırmak lasım. içinde neler uyandırıyor. hangisi sana daha cazip geliyor şekil olarak yapmak istediklerin olarak yol ve yakıt olarak konfor olarak bakım maliyetleri olarak. bunların hepsinin bileşkesini çıkartınca hangisi daha ağır basıyorsa onu alman gerekecektir sanırım (=

Benim bildiğim kadarıyla CBF 600 N modeli Türkiye'de yok, kesin konuşmak istemiyorum ama ben olmadığını biliyorum. O sebepten ben direk S üzerinden yorum yaptım.

Sandığım kadarıyla arkadaşın bahsettiği F650 sizin koyduğunuzdan değil, sizin koyduğunuz, adı F650 GS olan, 800 cc çift silindirli motora sahip olan, F800 GS'in bir nevi yol versiyonudur. Yani bence arkadaşın bahsettiği F650 GS şu aşağıdaki:

Kolay gelsin.

iki apayrı motor konsunda fikir istemişsin.lakin bu durumda herkes objektif olmaktansa duygusal olacak mecburen.kendi sevdiği tarzı(motoru değil)önerecek.tarzına kara verip benzer motorlar hakkında fikir edinmen en doğrusu olacak.tek silindir enduro mu?saf kan bir 4 silindir asfalt makinası mı?ne desen boş yani.ozaman ben de boş bir laf edeyim.saf kan bir asfalt makinası isteseydim.cbf 600 ün yanına uğramazdım.enduro isteseydim,güzel ama bence hakkından çok paraya satılan(bmw diye)ikinci elde dahi,f 650 de almazdım.yeni nesil çift silindir f 650 gs ler bunun dışındadır.o başka bir motor.sen seçeneklerini çoğalt bence.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanucan sende tam linkini koymuşsun hee

faul ofsayt şike hepsi var linkte
    Bana temiz görünmüştü ama.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bir 2 zamanlılara birde 4 silindirlilere hastayım sanırım anlatabilmişimdir...

songiden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Pegaso 650
    Elma mı armut mu, hatta elma mı, tirbuşon mu gibi bir soru olmuş bu. Bu sorunun bence herhangi bir doğru cevabı yok. İkisi de farklı motorlar. Farklı ihtiyaçları olan farklı kullanıcıları hedefleyen motorlar.. Yanyana uzun yol alması bile sorun olabilecek motorlar..

Kendinizi dağa taşa vuracaksanız ve bir çelik at arıyorsanız, sert kullanımlı, düşük hızlı bir makine istiyorsanız f650; yok eğer performans delisi, yumuşak kullanmlı eğlenceli bir makine arıyorsanız, cbf..
    http://www.motorla.co

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)