Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Scooterim Hakkında Bir Kaç Sorum-Sorunum Var Beyler?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Şimdi garip bir durum var. kontağı on konumuna getiriyorum, normalde ön freni sıkmadan ateşleme düğmesine bastığımızda çalışmaz diye biliyorum, fakat ön freni sıkmadan düğmeye bastığımda çalışıyor fakat her zaman olmuyor bu arada oluyor tesadüfen farkettim.

lastik basıncı ile ilgili,
    ön teker 1.75/kg/cm2
    arka teker 2.0/2.25 kg/cm2
    yazıyor katologda

yazıyor, ben bu sitede yine bakarken basıncı 1-2 bar fazla yapın yazıyordu. ve bu basınçlar tekerleği şişirirken motor üstünde biri(leri) olucak mı?

katologda yine

El Freni Kolu
    1. motosikleti orta sehpasının üzerine yerleştirin ve yan sehpayı kaldırdığınızdan emin olun
    2. el freni kolunu çekerek arka tekerleği kilitleyin.

yazıyor bir türlü arka tekerleği park halinde kilitleyemedim.
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Çalıştırmayla alakalı sorun ön fren müşürüyle alakalı. Müşür takılı kalıp fren yapıyorsun gibi algılıyordur. Hatta o sırada fren lambana bakarsan o da yanıyordur.

Lastik basınçları da ön lastik 1,75 bar yani 25 psi, arka lastik de 2 bar yani 29 psi olacak. Bu sırada motorun üzerinde kimse olmayacak ve lastikler soğuk olacak. Yani kilometrelerce yol yaptıktan sonra değil lastikler ısınmadan önce kontrol etmen gerekir. Eğer lastikler sıcakken kontrol edeceksen de 1-2 psi yüksek çıkması normaldir.

El freni olayı da muhtemelen fren kolu üzerindeki bir aparatla frenin basılı kalması sağlanıyordur ama nasıl yapılır motoru görmediğim için fikrim yok.

murat0642 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kardeşim makinenin fotolarını koyarsan . ayrıntılı olarak yardım ede bilecekler olacaktır . yada marka model bildirirsen..
    EcelE GitmeK CoK KolaY , SevdiğinE GiT SeN Yava$ Yava$...!!!

Motosikleti
    KYMCO LİKE 125 cc '2011
    Kymco Like 125 cc
    [COLOR="DarkRed"][U][I][B]" ... [COLOR="Navy"]motosiklet[/COLOR] üstünde ölürsenizde her [COLOR="Black"]motosikletçi[/COLOR]'nin istediği gibi görevinizi tamamlamış olursunuz."[/B][/I][/U][/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)