Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yağ değişiminden sonra gaz yememesi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Karbüratöre bakıldı tamam benzin kanallarına bakıldımı nolur nolmaz.Bide 20 40 ın felsefesini anlamadım 10 40 koyulur motosiklete

Ayrıca aklınızda bulunsun çin mallarına iyi yağ koymayın motoru bozar :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresi dediğim bu uyduruk motorlarda bi sünger parçası. Aynı kalınlıkta sertlikte ve şekilde kesilmiş bi sünger verdi bana servis onu taktım ondan kaynaklanacağını pek sanmıyorum
    o senın sunger olayını bende denedımde deneyecegıme pısman oldum hava fıltrenı cıkar olayın duzelı aynı olay xxxkorsan la basımıza gelmısdı :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:36 ----------

Alıntı Von_Pasther adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karbüratöre bakıldı tamam benzin kanallarına bakıldımı nolur nolmaz.Bide 20 40 ın felsefesini anlamadım 10 40 koyulur motosiklete

çin malı motor kullanan bırı olarak yazdıgınız yazıyı kınıyorum. cın malı aldık dıye essege bıner gıbı bınecek halımız yok sonucta

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o senın sunger olayını bende denedımde deneyecegıme pısman oldum hava fıltrenı cıkar olayın duzelı aynı olay xxxkorsan la basımıza gelmısdı :D[COLOR="Silver"]
    Nasıl yani hava filtresiz mi kullanıyorsun motoru Bildiğim kadarıyla çok zararlı bu motora.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:01 ----------

Alıntı Von_Pasther adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Benzin kanallarına bakıldı sorun yok. Sorun ya elektrikte yada hava filtresinin oralarda biyerde başka bişey kalmadı motorda kurcalanmadık.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    mondıal kt125
    [QUOTE=Von_Pasther;2392948]Karbüratöre bakıldı tamam benzin kanallarına bakıldımı nolur nolmaz.Bide 20 40 ın felsefesini anlamadım 10 40 koyulur motosiklete

Ayrıca aklınızda bulunsun çin mallarına iyi yağ koymayın motoru bozar :D[/QUOTE[

von pastner: nasıl yani iyi yağ koyarsak motoru bozar demişsin.
    bu konuya biraz daha açıklık getirebilirmisin teknik açıdan.
    "Bizde yanlış OLMAZ=Olduysada yanlışlıkla olmuştur...:cat:

motora gazı verince gaz yemiyor çekişten düşüyor ise ve gazı bırakırken motor kendini ileri atıp normale dönüyor ise.
    gazı verince istenilen yakıt motora çekiliyor fakat havafilitresi istenilen havayı motora göndermiyor.BU olayı Karbüratörde yapar, Bunu elinizle dahi yaparsınız rolentideki motorun filirtresine eliniz tutun çok az bir hava emişiyle karşılaşırsınız ama gazı verince yüksek derecede hava emişi başlar. Emilen yakıt ile havayı dengeleyemeyen motor boğulur yani yakıt silindirde çoğalır havada olmayınca motor kendini toplayamaz gazı bıraktığında fazla benzin silindirden atılır ve motor kendine gelir.
    Kısaca mutlaka ama mutlaka sizin hava filitreniz emişe göre havayı vermiyor.
    Yada büyük bir ihtimal karbüratörünüzün hava problemi var. Emişle denge kuramıyor. Karbüratörün hava sirkülasyonunu kontrol edin.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hava filtresinin ordaki hortumlara baktım hepsini kontrol ettim hepsi yerli yerinde sorun yok.
    Alıntı cappadoc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora gazı verince gaz yemiyor çekişten düşüyor ise ve gazı bırakırken motor kendini ileri atıp normale dönüyor ise.
    gazı verince istenilen yakıt motora çekiliyor fakat havafilitresi istenilen havayı motora göndermiyor.BU olayı Karbüratörde yapar, Bunu elinizle dahi yaparsınız rolentideki motorun filirtresine eliniz tutun çok az bir hava emişiyle karşılaşırsınız ama gazı verince yüksek derecede hava emişi başlar. Emilen yakıt ile havayı dengeleyemeyen motor boğulur yani yakıt silindirde çoğalır havada olmayınca motor kendini toplayamaz gazı bıraktığında fazla benzin silindirden atılır ve motor kendine gelir.
    Kısaca mutlaka ama mutlaka sizin hava filitreniz emişe göre havayı vermiyor.
    Yada büyük bir ihtimal karbüratörünüzün hava problemi var. Emişle denge kuramıyor. Karbüratörün hava sirkülasyonunu kontrol edin.
    Süngeri keserek 1 2 cm inceltip birdaha deniyeceğim. Teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:38 ----------

Süngeri kesemedim fakat hava filtresini çıkarınca sorun düzeldi. Ama böyle de kullanılmazki. Sanırım ince bir hava filtresi yapmam lazım kendime. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

>Rica ederim sorun düzeldiyse şimdi oraya güzel bir şekilde uyacak süngeri koymak gerek kolay gelsin.O şekilde Kullanma yine başına sorun açar heman olmaz ama o şekilde kullanma.

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtresinin ordaki hortumlara baktım hepsini kontrol ettim hepsi yerli yerinde sorun yok.

Süngeri keserek 1 2 cm inceltip birdaha deniyeceğim. Teşekkürler.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:38 ----------

Süngeri kesemedim fakat hava filtresini çıkarınca sorun düzeldi. Ama böyle de kullanılmazki. Sanırım ince bir hava filtresi yapmam lazım kendime. İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    kardeş sana bir tavsiyem daha var süngeri hava filtresine koyarkende nemli gibi olacak şekilde yağlı koy ki toz parçacıkları süngere yapışsın ve motorun içine gitmesin sizin motordan bende de vardı o süngeri kuru koyarsan azda olsa geçiyor toz
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)