Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Virajda yere yapıştım!(bozuk asfalt+sürat)

Motovento
    REKLAM ALANI

aman ikinci el parcalara yönelmeyin 2007'da ataköyde hd sporster kayboldu 1 sene sonra ortalıkta internet ilanlarında farklı satıcılarda parçaları kapış kapış gitti.suç duyurusundada bulunuldu o zamandan beri hiçbirşey yok.sonucta aldıgınız kişi faturalımı satıyor
    üstüne üstük terbiyesizlik yapmış.işine gelirse der gibi.benim bildigim ss gidonları çelik'tir tig benzeri kaynaklarla tamir edilebilir lakin sakat iş oyle soyleyeyım.ıdareten tornacıda 0'ını yaptırabılırsın 100 lıra bile tutmaz.krom kaplatırsan hele yenisini bile almaya gerek kalmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    geçmiş olsun. iyi tek gidon ile daha da hem kendine hemde motora hasar çıkarmadan varabilmişsin!
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı greyhorse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aman ikinci el parcalara yönelmeyin 2007'da ataköyde hd sporster kayboldu 1 sene sonra ortalıkta internet ilanlarında farklı satıcılarda parçaları kapış kapış gitti.suç duyurusundada bulunuldu o zamandan beri hiçbirşey yok.sonucta aldıgınız kişi faturalımı satıyor
    üstüne üstük terbiyesizlik yapmış.işine gelirse der gibi.benim bildigim ss gidonları çelik'tir tig benzeri kaynaklarla tamir edilebilir lakin sakat iş oyle soyleyeyım.ıdareten tornacıda 0'ını yaptırabılırsın 100 lıra bile tutmaz.krom kaplatırsan hele yenisini bile almaya gerek kalmaz
    o kadar çıkma parçanın nereden geldiği kafa karıştırdığı bir gerçek ama işte bi boru parçası gibi gözüken bir parçanında sıfırına 130lira vermek zor geliyor en azından şimdilik kaynakla idare eder sonrasında iki tarafıda 2011 modellerin gidonuyla değiştiririm.2011lerde gidon değişmiş sanırım daha sağlammış
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Doobly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Felon geçmiş olsun. Sen bir an önce GT250R aldın ben alamadım diye kıskandım da ondan mı oldu acaba
    Şaka bi yana sende de hata var, arka frensiz trafiğe mi çıkılır yahu?
    Neyse sana bişey olmamış sorun yok. Olur böyle ufak tefek kırılmalar. Kafaya takılcak bir durum yok.

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Geçmiş olsun kardeş, Allah korumuş, toparlarsın motoru yine, ucuz atlatmışsın.
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Çok geçmiş olsun :(
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    çok geçmiş olsun arkadaş,
    çıkışını göremediğin viraja düşük hızda girmelisin,bundan sonra daha dikkatli olursun umarım.
    slayerr belki O anda gitmiş olabilir ama yinede sana eşlik etmiş ,kızmamalısın tabi bekleyebilirdi'de .
    parçaları kaynak olayına bakabilirsin manet veya vites pedalını sıkıntı yaratmaz ama gidonu kaynak yaptırmayı sakın düşünme derim.
    Levent sanayi sitesinde bu tarz kaynak işleri yapan yerler var mesela bir tanesinin ismini vereyim Öztürk Kaynak her türlü parçaya kaynak yapıyor ve fiyatları uygun.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Geçmiş olsun Felon kardeşim. motorun için üzüldüm ama sana birşey olmadığı için çok sevindim. ayna peg yada manet olsa kaynattır ama üzerine en fazla güç uyguladığın gidona bence kaynak yaptırma 3-5 kurus fazla ver yenısını al derim. dün eve giderken altuniza küçük çamlıca arasındakı yolu kazımışlar. normalde orası duz ve bırazcık uzun oldugu ıcın boş oldugunda gaz acıyorum. Allah tan dün erken farkettım yavas gecmeme ragmen gidon resmen dansoz gibi bir saga bir sola oynadı. ya birde hızlı geçseydım neler oldu tahmın bile edemiyorum. Allah beterınden saklasın kardesım. sahibinden karizma motoruda arayabılırsın ben sehpamı ordan almıstım ve elınde orjınal ve cıkma parcalar olabiliyor. fiyatlarıda pıyasaya gore oldukca iyi.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

ercankarakus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-MAX 400 ABS
    Çok geçmiş olsun,
    her kazadan bir ders çıkarmamız lazım, ben ufak tefek düşmeleri kazadan saymıyorum artık, bunlar olmazsa deneyim kazanamaz ve ciddi tehlikelerde panikten ne yapacağımızı bilemeyiz
    ama seninkide iş değilmiş be kardeşim; yol bozuk diyosun, arka fren yok diyosun ama 3.vites 4in devir falan diyosun... motorcu değil miyiz hepimiz biraz deliyiz galiba
    ben de bazen kendimi kaybediyorum yolda, kendime gelince de "ulan iki teker üstündesin, neyine güveniyosun" diyorum

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Gidon u kaynak yattırmanı önermem. Hatta debriyaj ve aynalarıda kesinlikle önermem. Ne zaman nerede kırılacakları hiç belli olmaz.
    Onun yerine gidonun borusunu söküp kırılan kısmını çıkardıktan sonra kalan boruya tornacıda uygun diş açılarak ekleme ve kaynak yapılmaksızın yerine monte edilebilirmiş gibi geliyor aban.
    Belki orjinaline göre biraz kısalabilir fakat en azından çok daha güvenli, olur.

Sakın paronayak olduğumuı düşünmeyin. Nasılki adamın o virajla tanışması arka freninin arızalı olduğu zamana denk gelmişse yapılan kaynaklarda hiç olmadık zamanlarda kırılıp ciddi sıkıntılara neden olabilir.
    Mesela kaynak yerinde kopan ayna arkadan gelen aracın camını patlatabilir ..
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok saolun arkadaşlar.
    Öncelikle motoru anlatayım
    Sol gidonun çıkmasını aldım 70tl ye hiçbir darbe kaynak vs izi yok sıfır gibi.
    Vites pedalınında dış kısmı kırılmıştı oraya bi vida uydurdum ve karşılıklı somun taktım.Vida uzunluğu eski halinin boyutunda tek dezavantajı vida olduğundan o demir parçası dişli ve ayakkabıya daha çok zarar veriyor.

Motorum şuanda yürür vaziyette ama arka fren pompası hala arızalı en kısa zamanda yaptırmaya çalışıcam yada en mantıklısı sıfırını almak çünkü tamiratınada hatrı sayılır bi ücret istiyolar ve garantisi yok.
    Çizikleri boyatmayı düşünmüyorum öyle kalsın sonra nazar değiyor
    Aynamıda,metal yapıştırıcılarla yapıştırmayı düşünüyorum.
    Sinyalide siteden ÖZGÜR ŞAŞMAZ abi kendisinde bulunan tek sinyali yolluyo s
    Debriyaj maneti biraz kısaldı spor manet gibi oldu

Ayağıma gelince dün akşam pansuman yaptırıp sardırdım meğer boşu boşuna o kadar acı çekmişim yarası şuanda çok daha iyi durumda.
    Bugün öğlende hastanede film çektirdim çatlak ,kırık çıkmadı çok şükür.Bi antibiyotik verdi sanırım mikrop öldürücüymüş.
    Artık tekrar yollarda ve daha dikkatliyim umarım bu son kaza başlığım olur.
    Herkezin tekeri düz bassın
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Bir gün GT 250 R ı olacak
    Hocam çok geçmiş olsun, henüz görüyorum konuyu...
    Motoru aldığın vakti hatırlıyorum ve bu arada geçen zaman dlimindeki bütün mesajlarını düşünüyorum da motorunla arandaki bağın hakikaten çok güzel
    İnşallah bir daha böyle bir şey yaşamazsın...

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Çok geçmiş olsun felon, bi haftadır şehir dışındaydım netim yoktu maalesef yeni gördüm üzüldüm :( motorunu halletmişsin sanırım şimdiye. Daha dikkatli olmak gerekiyor. Herkese kazasız sürüşler.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)