Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hondanın yaptığı iş

Motovento
    REKLAM ALANI

bayiye sikayette bulunacaginizi belirtin paranizi vermissiniz.... siz bunlara 4000 tl borclu olsaniz size boyle anlayisla yaklasirlarmi?

japonyada ne olmus ne bitmis kimsenin umurunda olmaz mevzu bahsi gecen firma HONDA

siz gidin ve soyleyin motorum bu hafta geldi geldi, gelmedi verin parami baska bir makraya bakin ayni segmentte
    Motorunu yarinin yokmus gibi surersen, yarinin olmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    bayiyle alakalı diğil
    honda fabrika söyledi bir tane gönderdik diye
    bu segmentte başka hoşua giden motorda yok malesef yine azcık daha bekliyeceğim

davutyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1100 Gs
    Arkadaşlar bence birtakım noktaları gözardı ederek duygusal mesajlar yazıyorsunuz lakin kimse de işin aslını bilmiyor gibi. Ben size birkaç şey aktarayım sonra siz yine bildiğiniz gibi düşünün.
    Diyelim ben Ankara da gittim Honda dan bir tane cbf 150 almak istedim, kiminle konuşacağım ? Tabi ki satış elemanı yada tesadüf ederse olmaz ya şirket sahibi ( küçük yerlerde daha çok olabilir) Satış elemanının işi satmak, kar ettirmek ama herşeyden önce işe tutunmak ve de primini almaktır. Bunun için size satış yapması gerekir. Acemi bir satışcı özellikle de özgüveni zayıf bir satışcı gerçek termin sürelerini söylemez, söyleyemez çünkü müşterinin kaçacağını düşünür. Bunun için satışı daha kolay kılacak kısa terminler üzerinde durur müşteriye elinde tutar, daha sonrasında da gecikmeler için bahaneler uydurur ya da çok sıkılır bunalır gerçekleri itiraf eder, ama genelde paranızı almıştır.
    Satış müdürü vatandaş kotaları doldurmak ve patrona karşı sorumluluklarını yerine getirmek ve prim almak zorundadır ki senelik yada altı aylık satış projeksiyonunu tutturmak zorunluluğu ensesinde sürekli hissedilir bir baskıdır.
    Müşteriye satılmasının sağlamak zorundadır.Müşteri ile oluşan ufak tefek sıkıntıları gözardı edebilir.
    Lakin en önemli nokta ise şu patronlar bayilikleri doğrultusunda hangi modelden ne kadar satacağını japonya ya bildirdiklerinden 6 aylık yada senelik üretim yada ithalat proğramı ona göre şekillenmiştir zaten. Diyelim Ankara daki bayi ilk 6 aylık kotası için 300 tane cbf 150 bildirdi. Satamazsa elinde kalacağından ve valörden yiyeceğinden geçmiş seneleri dikkate alarak birtakım tahminler doğrultusunda böyle bir rakam oluştururlar. Eğer bunu bitirirse bayiler aralarında paslaştığından diğer satamayan bayilerden getirttirir ve müştyerisine teslim eder.
    Lakin Ötv deki sürpriz düşüşle bütün bayilerin satış grafiğini yukarı doğru hızlı bir ivme çizdiği ve çektikleri yada çekecekleri motorları çoktan sattıkları için, fabrikaya dönüp de bana hadi 300 tane daha gönder deme gibi bir lüksleri olmadığından müşteriyi olabildiğince fabrikadan alacakları %10 yada iyimser bir tahminle %20 Üretim fazlası kotadan gelecek motorlara bel bağlar ve satışını yapmaya çalışır. Nitekim Japonyadaki fabrika da gelen talepler doğrultusunda iş akışını oluşturmuş ve o seneki proglamlama yapılmıştır.
    O yüzden bence sabretmekten başka birşey kalmıyor arkadaşlar; Türkiye deki bütün HOnda bayileri çektikleri ve çekeceklerini taahhüt ettikleri araç sayısını tutturdular zaten ama sorun fabrikadan daha fazla araç alamamaları.
    Tabi bu arada Japonya hernekadar üretimin ve ihracatın etkilenmeyeciğini bildirmiş olsa da mutlaka etkilenmiştir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:28 ----------

Arkadaşın verdiği 4000 lira sadece fiyat geçişlerinden etkilenmesine karşı koruyacaktır. Diğer yandan Tüketici Mahkemesi Heyetine başvuruda bulunmak ona birşey kazandırmaz, heyet en fazla bayiye parayı iade etmesi yönünde karar çıkartabilir ki onu da talep etseniz seve seve yaparlar.
    Bence en doğru yaklaşım teslimat da öncelik alabilmeye çalışmaktır, o da iyi diyalogla iyi ilişkilerle olur sanırım. Tatlı dilin yapamayacağı şey çok azdır.

Çernobil'den daha büyük bir felaket olduğu söyleniyor ama bize ne.

Deprem ve nükleer felaket yaralarını saracakları yere motor üretsinler, bir an önce göndersinler motorlarımızı.Pis japonlar.

inanck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbr 250r
    problem doğa olayları ve hasar sebebiyle üretim/dağıtım faaliyetlerinin gecikmesi değil, honda şirketinin müşterilere doğru bilgi vermeyerek insanları oyalamasıdır.
    denilse ki, falan tarihte şu kadar araç ithal edilecek, tarih ne kadar geç olursa olsun bunu herkes anlayışla karşılar.
    ama hesap başka. ha geldi ha geliyor, bi hafta sabredin on gün bekleyin diye diye müşterileri oyalıyorlar.
    ben anlamıyorum zaten, hadi honda japonyadaydı afet oldu falan.
    kawasaki ne malı, arap mı?

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    honda kendi itibarını çok fena zedeliyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Satış rakamları aynı mı? Kawasaki alan kaç kişi var? Alt segmentte ve commuter de motoru bile yok bizim ülkede.Muhtemelen geçen sene getirdiklerinden daha satılmamış olanlar vardır.

Japonya küçük bir ada devleti.Adamların başları belada.Kaçacak yerleri yok.

Acimadı kii, bize birşey olmadı kii, demelerine bakmayın.Bu adamların bizdeki kol kırılır yen içinde kalır zihniyetinden daha katı bir dışa kapalılık zihniyetleri var.Ölseler gıkları çıkmaz.

Motosikleti
    ewt beklenen motor geldi honda cbf 150 siyah
    aynı durumla benim de başım dertte... honda cbf 150 alıcam aradım tmmnı nakit ödeyim yada kapora vereyim dedim gerek yok motor gelince biz ararız dediler bir buçuk ay gün verdiler 3700ruhsat ve plaka dahil tmm dedim .. bi zaman sonra aradım belkiyom dedim gelicek tmm dır dediler ... en son aradıgımda dedim günüm geldi ne zaman geliyo diye aradım bir ay bekliceksin ve fiat arttı biz hiç rufsat plaka vermedik dedi çıldırdım sanki galipten kişilerle konuştum... şimdi başka bayiden alıyom sözde bu hafta içi gelcek.... ve o bayiyi şikayet ettim aradılar madur edildigimi anlattım :( nerdeyse vaz geçmek üzereyim üzgünüm

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    benim bayimde cbf leri kutulardan çıkarıyorlardı
    ben gittim bayiden motor gelmiş zaten
    oda sahibine güle güle
    umarım bekleyemiyip almaktan vaz geçmiştir

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    Arkadaşlar ben biraz daha farklı düşünüyorum hepinizin söylediklerine katılmakla birlikte şunu da eklemek istiyorum. Ben bir muhasebeci olarak bu ötv indirimi yüzünden devletimizin gümrükte oyalama stratejisi yürüttüğünü düşünüyorum çok belli olmasın diye bir kaç motor yollattırıyorlar gerisini evrak engeline takıyorlardır. yada yeni yeni prosüdürler çıkarıp araç girişlerini sınırlıyorlardır. büyük ihtimalle seçim için indirim ötvde yapıldı veseçim olduğuna göre yeni ötv zammımız gelir hemen peşinden bayilerimiz cbrlerle dolar. farklı düşünen herkese saygım var bu sadece benim düşüncem.
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    arkadaşlar benim sorunum motorların bayilere eşit bir şekilde dağıtılmaması

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Abi bende kırk yılda bir ailemi ikna ettim sıfır siyah cbr125 alacaktım . Sevgili hondacığımız motor getirmiyo ülkeye . Paraları cok sanırım . Bu güne kadar sattıkları karınlarını doyurdu galiba. Bu gün anes motoru aradım geliş tarihine belirsiz dediler yine
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    cbf bekleyen arkadaşlar hiç beklemeyin gelin sakaryada 3 tane vitrinde yatıyor kuzu kuzu.. diğer konuya gelince honda hiç birşey kaybetmez 1 kişi almaz sa ne olur honda batar mı yani yooo çok ta honda nın umrunda arkadaşlar gerçekçi olalım adamlar dünyaya kendini kanıtlamış 1 müşteri en fazla kaç müşteri kaybettirir ki bence kendinden başka birini etkileyemez oda döner dolaşır gene honda alır kendi kendine kafaya taktığıyla kalır olay bu kadar
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    honda düşmanı Metehan nerde o daha iyi bi açıklama yapar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    bence de japonyadaki doğa felaketinin bunda çok faktörü var arkadaşlar ,japonlar kelek yapmaz bence fakat kendimden örnek vereyim 1 ay kadar önce bir kamera almak için istanbula geçtik 2700 liralık cameranın sıfırı 3200 liradan aşşağı bulamadık da bir kaç tane parada hazırdı ancak öle olunca 2 el aynı kameraya yöneldik çaresizlik lazımdı bir an önce ve sıfır fiyatına 2 eli almak zorunda kaldık

bunun sebebini sorduğumuzda zaten elinde stoğu olan fırsatçılar bile bize japonyadaki depremden bahsetti günde 3 saat elektirik veriliyor ve sınırlı sayıda kısıtlı imkanlarla kamera üretiliyormuş ne kadar yalan doğru satıcının yalancısıyım

ama bence doğa olayı ile kesin alakası vardır , hayırlısı olsun ,

inşallah bir an önce motosikletine kavuşursun...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)