Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

0 motor masrafı nekadar

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Gt250r
    Merhabalar ben kredi kartı kullanmıyorum banka krediside kefil istiyor motosiklet bayisi bana çetelem kredisi olduğunu söyledi bende tamam dedim ama benden 400 ytl civar para istedi ne için istediğini sorduğumda yok ötv ruhsat plaka falan saymaya başladı şaşkırdım çünkü motorun zaten fiyatı 2300 ötv filan içindeydi bende kızdım plakayı ben çıkartırsam gene peşinat vermem gereklimi diye adam hık mık etti sen alacağın zaman ayarlarız bişeyler ara yol buluruz dedi. Şimdi benim merak ettiğim motorun ötv li fiyatı 2300 ytl bunu zaten çetelem karşılıyor ekstra nekadar vermem lazım ben bu adama plakayı ben çıkartıcam, ruhsat filan diyor bunlar için nekadar gider adam bundan ne koparsam kardır gibi düşünüyor gibime geldi.yardımlarızı bekliyorum 2 gün içinde alıcam ama peşinat verecek durumum yok şuan için. Çok sağolun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gopreis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni 200 racer
    130ytl ile yırtarsın

Motosikleti
    Gt250r
    130 ytl bayiye mi vericem yoska ruhsat ve plaka parasımı? bunları bayiye gitmeden soruyorum çünkü hiçbir bilgim yok orda fazladan para almasınlar.

Hasan Tahsin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 150
    Selam arkadaşlar ,

Uzun zamandır bir motor sahibi olmak istiyordum ve sonunda oldum.
    Keeway superlight 150 aldım. Süper bişey herkese tavsiye ederim.
    İstanbul / üsküdar da oturuyorum ve bu civarda oturan herkes plaka ve ruhsat işlemlerini anlatacağım şekilde yaparsa 116 YTL karlı olur

1). İlk işiniz motoru satın aldığınız yerden ötv belgesi, fatura vs. tüm belgeleri alarak trafik şubeye gitmek ( çinili karakolun aşağısındaki çevik kuvvetin içinde)

2). Burada sizden 8 ytl ücret alıyorlar. Araç Tescil Nakil bildirim belgesi verip fotokopisini istiyorlar ( Polisler Plaka kağıdı diyor) ve 2 adet EK-1 Formu veriyorlar ve bu formların daktilo yada bilgisayarda doldurulması mecburi. ( çevik kuvvetin yanındaki muameleci 5 ytl ye formu dolduruyor. çevik kuvvetin karşısındaki muameleci ise 10 ytl den kuruş indirim yapmıyor )

3). Tescil işlemleri için 54 YTL Ödeme yapılıyor. Bu işlemler normalinde çok uzun sürer ama muamaleci ,özellikle bizim tüm işlerimizde yardımcı olan Göker adındaki genç arkadaş, topsakallı orta boylu sağa sola koşarken görürsünüz, kısa sürede tüm işlemleri yapıyor.

4). Bu işlemlerden sonra sigorta işlemlerini yapıyorsunuz.( selamsız taksi-dolmuşlarına binip sondurakta inip otoparkın içinde 2. kattaki yeni açılan isviçre sigortadaki adını hatırlamadığım dünya tatlısın hanım efendiye 22,40 ytl ye yaptırabilirsiniz)

5). Ve plaka işlemlerine başlıyorsunuz (ücretsiz). Plaka işlemlerinizi isterseniz Bostancıda anlaşmalı plakacıya isterseniz benim yaptığım gibi sıra beklemeden Beşiktaştaki Nuri plaka ya gidebilirsiniz ( Beşiktaş merkezde Tansaşın arkasında az yukarda ara sokak da, sorsanız gösterirler) . Gitmeden önce Muameleciye plaka basımı için fax çekmesini rica ederseniz, plakacıya gittiğinizde basılmış, hazır plakanızı alabilirsiniz.

6). Artık tüm işlemler bitti sayılır, aldığınız plaka ve evraklarla tekrar trafik şubeye gidiyorsunuz, plakanıza mühür basılıyor. Zaten siz gelene kadar mumeleci Göker kalan tüm işlemleri halletmiş olur Daha sonra gişedeki görevlilere evrakları veriyorsunuz ve ruhsatınızı alıyorsunuz

Ben işlemlere 14:00 da başladım trafik şubenin kapanış saati 16:30 da ruhsatımı aldım

İşlemler :
    Plaka kağıdı ve formlar 8 YTL
    Form doldurulması için 5 YTL
    Tesil işlemleri 54 YTL
    Trafik sigortası 22,40 YTL

Toplam 85,40 YTL

Kazancınız 114,60 YTL

Kolay gelsin...
    [U][B][COLOR="Blue"][FONT="Comic Sans MS"]Herşeye Rağmen, Hayat Yaşamaya Değer.[/FONT]..[/COLOR][/B][/U]

Motosikleti
    YAMAHA BWS YAMAHA CYGNUS RS125
    Bayİ Fİati Ötv Kdv Dahİl SÖyler Arti Plaka Masrafini İster Oda135 Ytl Dİr

Motosikleti
    Gt250r
    Yardımlarınız için teşekkürler peki çetelem kredisinde %10 veya %20 si peşin olucak diye birşey varmı yoksa hiç peşinatsız kredi onayı gelince plaka ve ruhsat parası hariç herhangi bir para vermeden motor elimde oluyormu. Arkadaşlar sizleri meşgul ettiğim için özür dilerim ama malum parasızlık birde bayiler çakal olunca sizlere danışmakta yarar gördüm.

arkadaşlar peki bu muameleciye para vermiyoz mu?
    Akıllı Adam Aklını Kullanır. Daha Akıllı Adam Başkalarının da Aklını Kullanır..! ;)

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    yaklaşık 90 ytl tutuyor kendin yaparsan. buna yakın bişeyse uğraşma başkasına yaptır ama fazla isterlerse uğraşmaya değer.

Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

Merhaba arkadaşlar bu gün ben plaka ve ruhsat işlemleri yaptım bunun için size önerilerim olacak benden sıfır aldığım motorun plaka ve ruhsat masraflarnın biz yaparsak 225 tl olur dediler ben kendim yaparsam ne kadara mal olur diye sorduğumda bilmiyorum cevabını aldığım için bu işlemi inatla kendim yaptım şimdi size ne kadar masraf yaptığımı ve işlem sırasını yazıyorum
    SÖFERLER DERNEĞİNDEN TRAFİK TESCİL KAGIDI TEMİN EDİLİR: 2.9 TL
    TRAFİK TESCİL KAĞIDI BİLGİSAYAR VEYA DAKTİLO İLE DOLDURUMASI GEREKLİ İMİŞ NEDENSE O YÜZDEN TAKİPÇİ DİYE ADLANDIRILAN SÖMÜRÜCÜLER 30 TL ALIYORLAR SADECE KAĞITLARI DOLDURMAK İÇİN YAKLAŞIK 15 DAKİKASINI ALIYOR
    TRAFİK ŞUBESİNDENDE 105 TL ALIYORLAR RUHSAT TAKIMI İÇİN BU ARADA TAKIM 2 ADETTEN OLUŞUYOR
    VE PLAKA BASIMI İÇİN ŞÖFERLER DERNEĞİNDE 8,5 PLAKA BASIM ÜCRETİ ALINIYOR TABİKİ BU İŞLEMLERİ YAPTIRABİLMEK İÇİN MOTOSİKLETİN SİGORTASI OLMASI ŞARTI VAR ODA ŞU AN 30 TL YANİ TOPLAMDA
    176,4 TL TUTUYOR SİGORTADA DAHİL İŞNİZDE 2 SAAT KADAR SÜRÜYOR

işleminizi kendinizin yapmasını tavsiye ederim. Yada iş takipçi ile pazarlık yapın
    çünkü takiçiler kendi aldıkları 30 TL nin yanında uydurdukları paralarla yine sizi sömürüyolar buna dikkat edin benim gittiğim takipçinin dükkanında heryerde dualar yazıyor fakat tam tezat işlemler yapıyorlar. o yüzden sadece yazma işlemini kendiniz yapamıyorsanız sadece onun yazma parasını verin.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı silviyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar bu gün ben plaka ve ruhsat işlemleri yaptım bunun için size önerilerim olacak benden sıfır aldığım motorun plaka ve ruhsat masraflarnın biz yaparsak 225 tl olur dediler ben kendim yaparsam ne kadara mal olur diye sorduğumda bilmiyorum cevabını aldığım için bu işlemi inatla kendim yaptım şimdi size ne kadar masraf yaptığımı ve işlem sırasını yazıyorum
    SÖFERLER DERNEĞİNDEN TRAFİK TESCİL KAGIDI TEMİN EDİLİR: 2.9 TL
    TRAFİK TESCİL KAĞIDI BİLGİSAYAR VEYA DAKTİLO İLE DOLDURUMASI GEREKLİ İMİŞ NEDENSE O YÜZDEN TAKİPÇİ DİYE ADLANDIRILAN SÖMÜRÜCÜLER 30 TL ALIYORLAR SADECE KAĞITLARI DOLDURMAK İÇİN YAKLAŞIK 15 DAKİKASINI ALIYOR
    TRAFİK ŞUBESİNDENDE 105 TL ALIYORLAR RUHSAT TAKIMI İÇİN BU ARADA TAKIM 2 ADETTEN OLUŞUYOR
    VE PLAKA BASIMI İÇİN ŞÖFERLER DERNEĞİNDE 8,5 PLAKA BASIM ÜCRETİ ALINIYOR TABİKİ BU İŞLEMLERİ YAPTIRABİLMEK İÇİN MOTOSİKLETİN SİGORTASI OLMASI ŞARTI VAR ODA ŞU AN 30 TL YANİ TOPLAMDA
    176,4 TL TUTUYOR SİGORTADA DAHİL İŞNİZDE 2 SAAT KADAR SÜRÜYOR

işleminizi kendinizin yapmasını tavsiye ederim. Yada iş takipçi ile pazarlık yapın
    çünkü takiçiler kendi aldıkları 30 TL nin yanında uydurdukları paralarla yine sizi sömürüyolar buna dikkat edin benim gittiğim takipçinin dükkanında heryerde dualar yazıyor fakat tam tezat işlemler yapıyorlar. o yüzden sadece yazma işlemini kendiniz yapamıyorsanız sadece onun yazma parasını verin.
    ben 2.el alırken başıma geldi. noter işini hallettik, trafik şubede ne tutucak bilmiyoruz. babamla bi gidip takipçiye soralım dedik 200-250tl civarı dedi, babam tamam dedi, yok yahu ne gereği var diyip vazgeçirdim. Kendim hallettim 80tl tuttu
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Merhaba iyi günler. ben gecenlerde 1 motor aldım. 1.50 lik ruhsat. plaka cıkarıcaz. Fakat 230 lira ya hallederız dedıler Daha ucuza bu ısı nasıl kapatırım? konuları okudum ama pek anlayamadım lütfen jurassicpark2@windowslive.com u ekleyıp bana daha detaylı anlatırmısınız? Teşekur ederim..

Arkadaşlar ben 1 hafta sonra kawasaki ninja alıcam alıcağım bayi bana plaka ve ruhsat işlemlerini 460 tl ye yaptırırız dedi. Ama görüyorum ki bu işlemleri kendim yaptırsam daha iyi olucak

Motosikleti
    ooo viraGOO
    2006 hortttt
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    arkadaşlar peki şuan ne kadar bileniniz varmıı?? sıfır motora bandrol falan ödeniyomuu
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler