Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Abiler Motor Nasıl Kullanılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu kardeşimize yakın olan biri kardeşimizide alıp artçı olarak bir geziye götürse madem merak var kurallarada uymak lazım kardeşimizide motora bindirmeli yokmu çentilmen abiler ben çorludayım malesef
    ben şişlideyim cbr 1100 xx
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı cbr1100 xx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben şişlideyim cbr 1100 xx
    senin motosiklet yeni başlayacak olanın kullanacagı motosiklet degil çok hassas büyük cc makineler.ben ilk 600 cc kullandıgımda acayip korkmuştum.gaza hemen tepki veriyor.
    ------------------------------------------------------------------------------CBR 250R (HRC)------------------------------------------------------------------------------

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Yahu arkadaşlar iyi hoş ehliyetsiz kullanma diyorsunuz ben size şöyle bir soru sorayım. Bana ehliyetin bir tane faydasını söyleyin???
    İleri sürüş tekniklerini mi ögretiyor?
    Güvenli sürüş tekniklerini mi öğretiyor?
    Kısacası profesyonel bir eğitim mi veriyor? HAYIR
    Yoksa 2 duba arasından geçmeyi mi öğretiyorlar(ki o da şüpheli).
    Ehliyetin motoru öğretmesi açısından savunulacak hiçbir yanı yok. Ben motor sürmeyi gidipte ehliyet kursunda öğrenmedim.Kimse orda öğrenmedi.

Ha polisten korur diyorsanız ayrı mesele. Alsın tabi çocuk ehliyetini ...
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

aynı otomobil stili gibi.gaz fren debriyaj.kalkışları durusları otomobilde nasıl yapıyorsan motordada öyle.örneğin arabada kalkarken ayağını debriyajdan yavaşca çekiyosunya.motordada yavaş yavaş bırakıyosun.yöntem aynı yani.ama pratik yapman lazım.herkes araba kullanır ama motosiklet kullanamaz...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı serimotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu arkadaşlar iyi hoş ehliyetsiz kullanma diyorsunuz ben size şöyle bir soru sorayım. Bana ehliyetin bir tane faydasını söyleyin???
    Ehliyetin motoru öğretmesi açısından savunulacak hiçbir yanı yok. Ben motor sürmeyi gidipte ehliyet kursunda öğrenmedim.Kimse orda öğrenmedi.

Ehliyet almasın mı ?
    İsterse profesyonel değil ama en azından başlangıç olacak kadar eğitim verecek bir yer ile anlaşabilir. Tamamen ona bağlı. Etrafındakiler apaçi diye onlardan mı örnek alsın. Zaten ileri sürüşte teorik olarak öğrenmesi gereken çok şey var. 20 yaş altı kaç kişi en azından teorik olarak böyle bilgileri okuyup öğreniyor ki ? Ehliyeti olsun olmasın.
    Soracağı şey eğitimleri ne şekilde veriyorsunuz hangi motosiklet ile veriyorsunuz.
    Daha bir dönem var önünde yukarıda yazılanlara göre anlaşır sürücü kursuyla gider direksiyon eğitimi alanları izler.
    Ona göre yazılır kursa. Para veriyorsa sonuna kadar da hakkını arayabilir.

Garip bir mantık ehliyet kullanmaz motoru insan kullanır ama niye kanunsuz bir iş yapmaya yöneltilsin ki insan. Yarın öbürgün ehliyetsiz kasksız trafik polisine yakalanırsa cezası motoru kadar gelince motosikletini yaktı diye haberini okuruz.

Hem ehliyetin bir tane faydası. Kendini güvende hissedersin. Polislerden kaçmaya çalışmazsın gördüğünde.

ysn17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoranTorro 100 - Mtr 125
    Alıntı abolgi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi sen param yok diye kask ta almazsın, korumalı kıyafet o da ne diyeceksin, 2 güne kalmadan bi haber gelecek bizler burada üzüleceğiz, anne - baban kahrolacak. vs vs vs .

sen yaşının dolmasını bekle, sonra bi kursa git güzelce öğren motosiklet kullanmayı, ardından ehliyetini al. ardından motosikletini alırsın. motosiklet en büyüğünden en küçüğüne kadar ciddi bir taşıttır şakaya gelmez. en ufak hatanda ( hata sendende kaynaklanmayabilir) ölümcül olabilir.
    Ayni gorusteyim ;)
    Bir ağaçtan binlerce kibrit çöpü olur, ama unutmayalım ki bir kibrit çöpünden de binlerce ağaç kül olur...

bywords24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki 250R
    Abi Sen Şişlideysen Bilirsin Ben Şişlide Okuyorum Kaç Kisinin Ehliyet Almışta Motorsiklet Sürüyor ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:45 ----------

Bende Çağlayandayım Abi
    Alem Duruşuma,Kızlar Vuruşuma Hasta

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı bywords24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi Sen Şişlideysen Bilirsin Ben Şişlide Okuyorum Kaç Kisinin Ehliyet Almışta Motorsiklet Sürüyor ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:50 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:45 ----------

Bende Çağlayandayım Abi
    Böyle mi savunuyorsun ehliyetsiz motosiklet sürülebileceğini?
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

Motosikleti
    Kawasaki 250R
    AbiLer Bende Biliyorum Ehliyet Büyük Avantaj Ama Dayımın Ehliyeti Var Motor Sürmeyi Bilmiyor KazaLarda, Ehliyet Yoksa %100 Suçlu Sensin Ehliyetin Varsa Suçlu Karşı Taraftaki Savunmuyorum Ehliyetsiz Motor Sürebilecegimi Abi

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800

Bende Çağlayandayım Abi
    Buradaki ciddi motosiklet kullanan herkes ehliyet alıyor abisi...

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı cbr125cbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ehliyet almasın mı ?
    İsterse profesyonel değil ama en azından başlangıç olacak kadar eğitim verecek bir yer ile anlaşabilir. Tamamen ona bağlı. Etrafındakiler apaçi diye onlardan mı örnek alsın. Zaten ileri sürüşte teorik olarak öğrenmesi gereken çok şey var. 20 yaş altı kaç kişi en azından teorik olarak böyle bilgileri okuyup öğreniyor ki ? Ehliyeti olsun olmasın.
    Soracağı şey eğitimleri ne şekilde veriyorsunuz hangi motosiklet ile veriyorsunuz.
    Daha bir dönem var önünde yukarıda yazılanlara göre anlaşır sürücü kursuyla gider direksiyon eğitimi alanları izler.
    Ona göre yazılır kursa. Para veriyorsa sonuna kadar da hakkını arayabilir.

Garip bir mantık ehliyet kullanmaz motoru insan kullanır ama niye kanunsuz bir iş yapmaya yöneltilsin ki insan. Yarın öbürgün ehliyetsiz kasksız trafik polisine yakalanırsa cezası motoru kadar gelince motosikletini yaktı diye haberini okuruz.

Hem ehliyetin bir tane faydası. Kendini güvende hissedersin. Polislerden kaçmaya çalışmazsın gördüğünde.

Polislerden kaçmaya çalışmaz rahat kullanır orasına bir şey dediğim yok.
    Ayrıca apaçilerden bir farkı olur en azından.
    Hocam benimki garip bir mantık değil kusura bakmayın. Benim isyanım bu ehliyet sistemine.
    Para kaybından başka hiçbir şey değil. Bu işten devlette kazanıyo sürücü kursları da kazanıyo.

Bakın uygulama(direksiyon) sınavını geçtim hadi normal ehliyet sınavında teorik bilgilerden sınava girersiniz.
    Ama onlarda geçen senenin çıkmış soruları tabi. Herkes ezberliyor ve giriyor sınava.

Bir keresinde iyi hatırlıyorum. Babam arkada motorla gidiyorduk.Tam hatırlayamıyorum motorla sağ şerite mi ne geçtim hata yaparak.Arkadan babam uyardı oğlum size ehliyet kursunda hiç mi bir şey öğretmiyorlar diye.

Baba dedim bir şey öğrenmedim ki soruları ezberledim,dubaların arasından geçtim ehliyeti verdiler...

Anlatmak istediğim bu.
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Sana 50cc'lik honda today'i öneririm. Onunla başla bence, tabi ehliyet aldıktan sonra.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Polislerden kaçmaya çalışmaz rahat kullanır orasına bir şey dediğim yok.
    Ayrıca apaçilerden bir farkı olur en azından.
    Hocam benimki garip bir mantık değil kusura bakmayın. Benim isyanım bu ehliyet sistemine.
    Para kaybından başka hiçbir şey değil. Bu işten devlette kazanıyo sürücü kursları da kazanıyo.

Bakın uygulama(direksiyon) sınavını geçtim hadi normal ehliyet sınavında teorik bilgilerden sınava girersiniz.
    Ama onlarda geçen senenin çıkmış soruları tabi. Herkes ezberliyor ve giriyor sınava.

Bir keresinde iyi hatırlıyorum. Babam arkada motorla gidiyorduk.Tam hatırlayamıyorum motorla sağ şerite mi ne geçtim hata yaparak.Arkadan babam uyardı oğlum size ehliyet kursunda hiç mi bir şey öğretmiyorlar diye.

Baba dedim bir şey öğrenmedim ki soruları ezberledim,dubaların arasından geçtim ehliyeti verdiler...

Anlatmak istediğim bu.
    ya doğru ezberlemene bile gerek yok aslında, motor bilen okuyan herkes soruları 3 dk da çözer geçer zaten uygulama fasa fiso. O konuda haklısın burada insanların bahsetmek istediği şey profesyonel olarak motor kullanma dersi almaktır. 4 5 saatlik başlangıç eğitimleri püf noktaları vs. vs. var, öyle bi eğitim alıp başlamak kendi "canın" için önemlidir.

Motosikleti
    Kawasaki 250R
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradaki ciddi motosiklet kullanan herkes ehliyet alıyor abisi...
    Ya Ben Size Ehliyet Almıyacagım Demedim Ki Abi Sürekli Kullanacagımda Demedim Benim Amacım Ne Biliyormusun Ehliyet Alana Kadar Pratik + Hevesimi Atmak Trafikte Deli Gibi Kullanmak Deil Niyetim

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Ya Ben Size Ehliyet Almıyacagım Demedim Ki Abi Sürekli Kullanacagımda Demedim Benim Amacım Ne Biliyormusun Ehliyet Alana Kadar Pratik + Hevesimi Atmak Trafikte Deli Gibi Kullanmak Deil Niyetim
    profesyonel eğitim veren yerlerle görüş en güzeli, ankarada olsan ben seni yönlendirirdim gideceğin yerler konusunda yardımcı olurdum ama artık istanbuldaki ağabeylerin kurs konusunda yardımcı olurlar sana

Mesela:
    http://motorokulu.com/ana_sayfa-1.html

Motosikleti
    Kawasaki 250R
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    profesyonel eğitim veren yerlerle görüş en güzeli, ankarada olsan ben seni yönlendirirdim gideceğin yerler konusunda yardımcı olurdum ama artık istanbuldaki ağabeylerin kurs konusunda yardımcı olurlar sana
    Saol Abi Cok Teskkürler

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şimdi bu kardeşimize yakın olan biri kardeşimizide alıp artçı olarak bir geziye götürse madem merak var kurallarada uymak lazım kardeşimizide motora bindirmeli yokmu çentilmen abiler ben çorludayım malesef
    babadan motorcu biri olarak kesinlikle katılıyorum...bence insan motor kullanmayı en iyi artçı iken öğrenir...ama tabi önce işe artçı nasıl olunur onu öğrenmekle başlanılmalıdır arkada nasıl oturulur nasıl yatılır,nasıl binilir nasıl inilir kademe kademe...ben ortaokul çağlarımda her hafta sonu babamın 350 jawası ile arkada geze geze öğrenmiştim motor kullanmayı, işin mantalitesi nedir hangi reaksiyonda motor ne yapar eder.el,ayak kombinasyonları nedir nasıldır,hız devir oranları,kompresörü ıvırı zıvırı..16 yaşıma kadar hiç kullanmadım ilk kullandığımda herşeyi biliyor gibiydim...18 imdede ilk motorumu aldım ve şu ana kadar hiç kazam belamda olmadı çok şükür...kısacası genç kardeşim,artçı olmak hele hele iyi bir şöförün arkasında isen şayet motosiklet nasıl kullanılır sorusuna en güzel cevaptır...

arkadaşım motosikleti tabikide ehliyet kullanmıyor fakat o belge senin işin ehli olduğunun bir kanıtı ispatıdır...sen ne kadar iyi motor kullanırsan kullan ehliyetin yoksa kanun önünde o işin ehli değilsindir olamazsın da...olası bir kazada 100% suçlu,hele hele Allah göstermesin yaralanmalı yada ölümlü bir kazaya karıştığın anda adam öldürmeye teşebbüsten yargılanır hayatını sona erdirirsin...çok cahil kelamlar bunlar...genç arkadaşlara kötü örnek olmakla beraber iyi bir motosiklet sürücüsüne bu aletin felsefesine yakışmaz.

Motosikleti
    Kawasaki 250R
    Alıntı srhtsglm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babadan motorcu biri olarak kesinlikle katılıyorum...bence insan motor kullanmayı en iyi artçı iken öğrenir...ama tabi önce işe artçı nasıl olunur onu öğrenmekle başlanılmalıdır arkada nasıl oturulur nasıl yatılır,nasıl binilir nasıl inilir kademe kademe...ben ortaokul çağlarımda her hafta sonu babamın 350 jawası ile arkada geze geze öğrenmiştim motor kullanmayı, işin mantalitesi nedir hangi reaksiyonda motor ne yapar eder.el,ayak kombinasyonları nedir nasıldır,hız devir oranları,kompresörü ıvırı zıvırı..16 yaşıma kadar hiç kullanmadım ilk kullandığımda herşeyi biliyor gibiydim...18 imdede ilk motorumu aldım ve şu ana kadar hiç kazam belamda olmadı çok şükür...kısacası genç kardeşim,artçı olmak hele hele iyi bir şöförün arkasında isen şayet motosiklet nasıl kullanılır sorusuna en güzel cevaptır...

arkadaşım motosikleti tabikide ehliyet kullanmıyor fakat o belge senin işin ehli olduğunun bir kanıtı ispatıdır...sen ne kadar iyi motor kullanırsan kullan ehliyetin yoksa kanun önünde o işin ehli değilsindir olamazsın da...olası bir kazada 100% suçlu,hele hele Allah göstermesin yaralanmalı yada ölümlü bir kazaya karıştığın anda adam öldürmeye teşebbüsten yargılanır hayatını sona erdirirsin...çok cahil kelamlar bunlar...genç arkadaşlara kötü örnek olmakla beraber iyi bir motosiklet sürücüsüne bu aletin felsefesine yakışmaz.
    Abim Ozaman Senden Bir İyilik İsteyecegim İstanbulun Neresinde Oturuyorsun Artçı Olarak Ögrenilir Dedin Ya Boş ZamanLarında Bana Motor KuLLanmayı ÖgretebiLirmisin Çevremde Motor KuLLanan Kimse Olmadıgından ÖyLe Bir Şansım Yok. + Cok HevesLiyim

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    bence bilen birisi göstersin sana

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON

Bende Çağlayandayım Abi
    Yakışıklı çağlayanda bir sürü motorcu var ama bir kısmı cidden yaramaz sana baştan söyleyeyim ve çoğunuda tanırım...( burda kimse üzerine alınmasın ) Serseri olmak yada kaçak motorcu olmak başka bir şey heveslenip büyükleri örnek alarak motosiklet kullanmayı öğrenmek sonrasındada belki hayatının bir parçası haline getirmek başka bir şey.Lütfen bu ayrıma dikkat et geziler sırasında seni artçı alırım ama önce artçılık eğitimide almalısın netive itibariylşe motosiklet çok çok çok tehlikeli,bir şeydir ama eğitimle anca bu tehlikeyi azaltırsın derim...Bu tehlikede hep senin hatalarından değil türkiye fiziki koşullarından kaynaklanmaktadır aslında...Sevgilerimle biraz eğitim al artçım olursun ara sıra .....
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler