Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kaza yaptım yardım edermisiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    !Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    Emrahh emrah.resimleri görünce içim cız etti kardeşim :( allahım yardımcı olsun, inşallah güzel bir neticeyle sonuçlanır canım kardeşim.güzel haberlerini bekliyor olacağız.herzaman yazıyorum ama umarım kısa sürede gelecek pazartesi bu konuya yazarsın neticeyi, takipçisi olacağım.elimden gelen birşey olursa da herzaman yardımcı olmaya çalışırım kardeşim.
    tekrardan çok büyük geçmiş olsun.
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    parça lazım olduğunda hiç keyifli olmuyordur bu işler gönül ister r1 binmek ister ama allah göstermesin bi öküz çıkar ve herşeyi alt üst eder dün bi genç arkadaşla konuşuyoruz abi dediki cbr 125 r alacağım abisi onu alırsın parça lazım olur yandım anam diye türkü çığırtır dedim bana sorarsan alma dedim çünkü parça parası akı boku nu geçer daha 18 yaşındasın allah göstermesin bi yan yatmada 5 ay bedava çalışırsın veya motoru bırak git dedim bende cbr 125 e hastayım ama yaz kış motosiklete biniyorum o yüzden yağmurlu havada ne yapacağım diye her zaman en kötüyü düşünürüm parçasını karşılayamacağım motoru almam ilk alırken mühim değil sonrasını düşünürüm her zaman
    Hocam işte bu yüzden benim profil ismim ile sahip olduğum motosiklet farklı kısa bir cbr125 deneyimim oldu 3 ay kadar ama bana hitap etmiyormuş onu anladım. Şimdi keyfini çıkarıyorum cbfin

Emrah.ark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emrah motorun aksa oyakdanmı sigortalı nerde yaptırmıştın sigortayı ban ilçeyi söle
    Axa oyak Ümraniye abi..

Alıntı mehmet onur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes sen parayi kasko dan mi yoksa zorunlu tafik sigortasindan mi alican eger trafik sigortasindan alicaksan?buarada ben soyliyim bu motora kaskosuz binilmez parcalar motordan pahali ben galba saticam allah korusun bir kaza yapsak grenejlar kirilsa en az 2000 tl masraf var
    Böyle olcağını bilseydim bende almazdım.

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun.Biz yenileri beklerken deliriyoruz sen kaza yapmışsın Allah'tan sende bişey yok.Bu konuda pek bilgim yok ama arkadaşım yeni kasa clio ile kaza yaptı geçen hafta,araba perte ayrıldı.2. el almıştı ve 23.000 lira veriyomuş kasko.4.500 alırsın diye düşünüyorum bende
    Valla kardeşim pazartesi arıcaklar..Önce pert olmaması için biraz terslik yapıcam..Baktım ısrarcılar çingenelik yapıcam 5bin veriyosan ver vermiyosan motoru yap onuda yapmıyosan davacı olcam şekli yapçam..

Oda olmazsa karşı tarafla birbirimizden şikayetçi olduk..Ben %1oo haklıyım..
    Şikayeti geri çekmeyi düşünüyodum.Masraf tam karşılanmazsa şikayeti geri çekmeyip üstüne bide tazminat davası açıcam.
    [34 AY 0494] Büyükçekmece MT

bektanist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mz 301 2002- Mondial RX3i Evo 2015
    emrah konuya pek vakıf deilim ama kardeşim axa oyak karaköydeki genel müdürlükde çalışıyor telefonunu yaz yarın seni arıycam kardeşime bilgilendiririm parayı ne kadardan öderler bilmiyorum ama belki yardımı olur bu tabi pazartesine sarkıcak ama yarın seni kardeşimle konuştururum ne yapabilir kendin sorarsın ok
    körlerin arasında tek gözlü adam kendini kral sanır

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Motorun perte cıkıp paranı alman ıcın kasko olması gerekmıyormu ?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Geçmiş olsun.
    Motorunu pert sayarlarsa en az 5.000 TL ödemeleri gerekir. Ödemezlerse parayı alırken, verilen tazminat hasarımı karşılamıyor itiraz hakkım saklı kalmak şartıyla alıyorum diye not düşüp daha sonra dava açabiliyorsun.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    TR vatandaşı olarak durumumuz gerçekten vahim 50 mesaj ve hepsi birbirinden farklı ayrıca net değil , çünkü standart muamele ve kural diye birşey yok..

sonra avrupa şöyle avrupa böyle deriz , adamlar kural koymuş sıkıysa dışına çık , biz ise sigorta şirketinin ego mastürbasyonu yapmasını izliyoruz ,
    neden ? çünkü , kural yok , standart yok , takip eden yok , cezai işlem uygulayan yok vatandasın hakkını kollayan mercii yok vs.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun.
    Sigorta durumunu bilemeyeceğim.
    Umarım bütün hasarını yaptırabilirsin.

Başka bir seçeneği olmayıp yaptırmak zorunda kalan arkadaşlar için yazayım.
    Illa 0 grenaj almak zorunda değilsiniz.
    Eğer grenajlarınızda kopup giden parça yoksa bütük ihtimalle sanayide bu işle uğraşan ustalar tamir edebiliyorlar.
    Deponuz vuruksa da vakumlayıp düzeltiyorlar. Sorna bütün parçaları motorunuzun boya koduyla ve varsa servisten yapıştırmaları alarak hepberaber boyacıya veriyorsunuz. Cüzzi bir fiyat karşılığında hallediyorsunuz.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı bektanist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emrah konuya pek vakıf deilim ama kardeşim axa oyak karaköydeki genel müdürlükde çalışıyor telefonunu yaz yarın seni arıycam kardeşime bilgilendiririm parayı ne kadardan öderler bilmiyorum ama belki yardımı olur bu tabi pazartesine sarkıcak ama yarın seni kardeşimle konuştururum ne yapabilir kendin sorarsın ok
    İlgin için çok teşekkür ederim abi vallahi çok iyi olur..
    Tel:0531-811-32-10

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Motorunu pert sayarlarsa en az 5.000 TL ödemeleri gerekir. Ödemezlerse parayı alırken, verilen tazminat hasarımı karşılamıyor itiraz hakkım saklı kalmak şartıyla alıyorum diye not düşüp daha sonra dava açabiliyorsun.
    Bunu öğrendiğimde iyi oldu çok teşekkürler abi..

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    TR vatandaşı olarak durumumuz gerçekten vahim 50 mesaj ve hepsi birbirinden farklı ayrıca net değil , çünkü standart muamele ve kural diye birşey yok..

sonra avrupa şöyle avrupa böyle deriz , adamlar kural koymuş sıkıysa dışına çık , biz ise sigorta şirketinin ego mastürbasyonu yapmasını izliyoruz ,
    neden ? çünkü , kural yok , standart yok , takip eden yok , cezai işlem uygulayan yok vatandasın hakkını kollayan mercii yok vs.
    Malesefki ülkemizde hakkımızı öğrenmeden o haklar bi anda değişebiliyo..Sigortalar,şirketler veya kişiler kendi durumuna göre kılıf uydurabiliyor..Tecrübesiz olmamdan dolayıda tırsmıyo değilim..Yaşım 21 olunca

Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Sigorta durumunu bilemeyeceğim.
    Umarım bütün hasarını yaptırabilirsin.

Başka bir seçeneği olmayıp yaptırmak zorunda kalan arkadaşlar için yazayım.
    Illa 0 grenaj almak zorunda değilsiniz.
    Eğer grenajlarınızda kopup giden parça yoksa bütük ihtimalle sanayide bu işle uğraşan ustalar tamir edebiliyorlar.
    Deponuz vuruksa da vakumlayıp düzeltiyorlar. Sorna bütün parçaları motorunuzun boya koduyla ve varsa servisten yapıştırmaları alarak hepberaber boyacıya veriyorsunuz. Cüzzi bir fiyat karşılığında hallediyorsunuz.
    Son çare olarak böyle bişey düşünüyorum..İlginiz için çok teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu öğrendiğimde iyi oldu çok teşekkürler abi..
    Şimdi aklıma geldi de, Sigorta tahkim komisyonu diye bir şey var. Anlaşmazlıklarda bir nevi aracı oluyor. Tüketici hakem heyeti gibi bir şey. Sana verilecek olan tutar senin istediğinden düşük olursa dava ile uğraşmadan, önce sigorta şirketine yazılı olarak tazminatın yetersiz olduğunu bildir. Eğer yine anlaşamazsanız Sigorta tahkim komisyonuna başvur. İnternet sitelerinde gerekli bilgiler vardı.
    Umarım bunlara ihtiyacın olmaz.

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Şimdi aklıma geldi de, Sigorta tahkim komisyonu diye bir şey var. Anlaşmazlıklarda bir nevi aracı oluyor. Tüketici hakem heyeti gibi bir şey. Sana verilecek olan tutar senin istediğinden düşük olursa dava ile uğraşmadan, önce sigorta şirketine yazılı olarak tazminatın yetersiz olduğunu bildir. Eğer yine anlaşamazsanız Sigorta tahkim komisyonuna başvur. İnternet sitelerinde gerekli bilgiler vardı.
    Umarım bunlara ihtiyacın olmaz.
    Bunlarında aklımın bi köşesine yazdım abi..Allah razı olsun hepinizde..
    İnş gerek kalmaz böyle şeylere..Yoksa bütün sene beklediğim 3 ayı davalarla ugraşarak geçirmek zorunda kalıcam gibi

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun perte cıkıp paranı alman ıcın kasko olması gerekmıyormu ?
    konuyu baştan sona okudum ama birşeymi atladım acaba?
    kasko yoksa perte ayıran kim? trafik sigortası motosikletin sahibine ödeme yapmaz ki?
    kaza yapan arkadaşa çok geçmiş olsun ama parayı kimden tahsil edecek anlamadım? kasko yoksa ödeme de olmaz.
    karşı taraf %100 suçlu şekilde tutanak mı tutuldu acaba?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kasko yoksa perte ayıran kim? trafik sigortası motosikletin sahibine ödeme yapmaz ki?
    O zaman biz her sene sigorta şirketlerine bağış amaçlı para veriyoruz.

Motosikleti
    sen kaza yapınca senin sigortan masraflarını mı karşılıyor? dikkat et de başına böyle birşey gelmesin.yoksa gülme efekti hakkaten yerini bulur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı okican adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen kaza yapınca senin sigortan masraflarını mı karşılıyor? dikkat et de başına böyle birşey gelmesin.yoksa gülme efekti hakkaten yerini bulur.
    Ben kaza yapınca eğer kusurlu değilsem hasarım tamamını, kısmi kusurluysam kusurlu kusurlu olduğum oran kadar eksik olarak hasarım karşı tarafın trafik sigortasından karşılanır. Başıma motorla değilse de arabayla çok kez geldi. Hepsinde de hasar dosyası kapandıktan ortalama 1 hafta sonra para hesabıma yattı. Araçta 100 TL'lik hasar olmasıyla pert olması arasında teknik olarak bir fark yok. Her kazada trafik sigortası kusursuz olanın hasarını trafik sigortasında belirtilen limit dahilinde karşılar.

Motosikleti
    ben de ilk mesajımda karşı taraf %100 suçlu şekilde tutanak mı tutuldu acaba? diye sordum zaten.
    senin sigortana her sene ödediğin rakam bağış amaçlı değil zorunlu.zaten işlemin adı da zorunlu trafik sigortası.

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    kardeşim öncelikle çok geçmiş olsun Allah beterinden korusun. kaskosu varsa motorun bırak perte ayırsınlar sana 0 ını verirler motorun kasko karşılıyor bunu ama sen yinede kaskosu varsa yaptırdığın yere bir sor iyice öğren derim geçmiş olsun kardeşim Allah tekrarını yaşatmasın inşallah
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    çok geçmiş olsun,nazar deydi sanırım. canına bişey olmadı ya gerisi hikaye. lakin ben çok sinirlendim bu duruma,sen exper gelmeden aksesuarlarını sökecektin exper gelincede perte çıkarttıracaktın. sen korkma motorun ziyan olmaz yine satılacak o şekilde,biri alır bin tl masraf yapıp naked te biner ama sen şimdi kazalı deposu boyalı motora bineceksin ve satarken sana büyük problem çıkaracak. keşke hiç ses etmeseydin.
    Karadeniz - Giresun.

Alıntı Emrah.ark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    22.05.2011 tarihinde karşı yönden gelen aracın birden önüme kırmasıyla ne kadar sıyrılmaya çalışsamda sağ arka çamurluktan vurarak talihsiz bir kaza geçirdim.
    Allah'a şükür korumalarım tamdı pantolonum hariç..
    Bacaklarımda ufak tefek asfalt yanıklarıyla atlattım durumu..

Motorumuda servise gönderdim sağlam grenajı kalmamış idi.

Şimdi yardım istediğim konu ise..

Motorum yeni kasa cbr 125R..2011 mart trafik çıkışlı..
    Motorun yürüründe şasesinde hatta göstergesinde hiç bişey yok sadece grenaj ve depoda hasar mevcut..

Servisin çıkardığı masraf:4500 tl
    Motorum bu durumda perte ayrılıcaktı fakat servisimin bana depoda ufak tefek çizikler oldugundan boyatalım dedi ve bende kabul ettim pert olmaması için..

Şuanki masraf bedeli ise 3500 tl..

Exper bugün dosyayı sigortaya yollıyıcaktı ve exper büyük ihtimalle perte ayrılır dedi..
    Sigorta şirketi axa sigorta..

Şimdi benim anlamadığım nokta.
    Ben motorumun perte ayrılmasını istemiyorum.Çünkü perte ayırmalık bi durum yok şasede yamukluk yok motorda kasma yok kafadan girsem bi yere anlarım.
    Fakat sağdan vurdum ve motor sola yattı hepsi bu.

Eğer perte ayırırlarsa bana motorumun 0 fiyatını verirler mi
    Motorum 3 aylık korktuğum şey ise aksesuarlarıyla beraber 6 bin tl ye yakın verdiğim ve hala kredisini ödediğim motora 4500 tl gibi bi rakam vermelerinden korkuyorum.
    Yardım ederseniz çok sevinirim.
    Allah kazasız belasız yol yapmayı nasip etsin herkese
    öncelikle geçmiş olsun.

Bak şimdi dostum. Fazla aydınlatıcı bilgi vermemişsin ama benim anladığım kadarıyla suç karşı tarafta olduğundan senin makinenin hasarını karşı tarafın sigortası karşılayacak. Eğer suçlu taraf sen olursan karşı tarafın sigortası veya kaskosu senin hasarını karşılamaz. Tabi seninde kaskon yok diye dusunuyorum.

Şimdi eğer sen aracının perte ayrılmasını istemiyorsan zorla perte ayıramazlar. Ancak sigorta şirketleride sonuçta bir ticari işletme olduğu için kendi işlerine geleni uygulamak isterler. Sen üç beş eksik olsun hemen paramı alıyım dersen abuk subuk rakamlar çıkarırlar sana. Sigorta şirketlerinde kurallara uymak diye birşey yoktur yani. İlla sıfır araç alıp vermezler ilk başta. Dipten vurup yavaş yavaş yukarı çıkartırlar rakamları. Neyse.

Şu anda rakamları tam hatırlamıyorum ama hatırladığım karıyla 4500 tl kadar masraf çıkarmış servis sana. Sigorta şirketi o parayı vermez. Zaten servis masrafı aracın değerinin %80 nini geçtiği zaman direk pert yapmak isterler.
    Anladığım kadarıyla sen perte ayrılmasını istemiyorsun.
    Ha bu arada senin iş sigorta experinde bitiyor. Evrakları hazır etmek vs bunlar senin sorumluluğunda ancak araç hakkında ne karar verileceği sigorta eksperinin elinde. Bi kere eksperi iki üç günde bir ara. Eksperin telefonunu sigorta şirketinden alabilirsin. Vermek istemezlerse biraz bağır çağır falan işe yarıyor
    Eksperi bıktırana kadar aramayı surdur. Aracının perte ayrılmasını istemediğini aracının sıfır bir araç olduğunu ve şu anda piyasa fiyatının ,,,,, tl olduğunu falan söyle.
    Sana şöyle diyebilir eksper. işte atıyorum aracının sıfırı 5000 tl diyelim. Sana 4000 tl verelim dosyayı kapatalım falan. Kesinlikle kabul etme ve söyle söyle. Aracımın aynı model ve km olanını alın bana verin madem öyle. Siz gidin 3000 e bulun o beni ilgilendirmez falan gibi cumleler kurun.
    Eksper sana sunu diyecektir. İşte biz piyasadan fiyat aldık. Şu firmadan bu firmadan fiyat aldık. Size verdiğimiz rakam bu birkaç firmadan aldığımız rakamların ortalaması gibi. Bunada kesinlikle inanma. Yalan o firmalardan fiyat aldıkları falan yok. İnternetten girip bakıyorlar. Söyledikleri firmaları ararsan bunun ispatlarsın sende. Neyse.
    Baktınki eksper dolayısıyla sigorta sıfır araç vermek konusunda isteksiz benden sana bir tavsiye. Bu daha işine gelir bence. Aracın hasar masrafını bana verin o zaman aracımıda perte ayırmayalım ben aracımı yaptırıyım diye söyle. Aracın diyelimki 5000 tl ise 2,500-3000 gibi rakamlara ulaşana kadar adamlarla pazarlık et. Sana bunlar eğer hasarın dediğin gibi 4500 falansa 1500-2000 gibi bi rakam önerirler. Tabi kabul etmiceksin bunu. Burda pazarlık başlıyor. Ben bu rakama aracımı yaptıramam falan filan edebiyata giriş yapacaksın. İlk başta baktın anlaşamıyorsun, sanayi ticaret bakanlığına hakkınızda şikayetimi ileteceğim vs gibi şeyler söyle veya iyi geçinmek istersen söyleme iyi gunler bu rakamı kabul edemem de kapat telefonu.
    İki günde bir ara ondan sonra. Ne oldu benim araç falan diye. Eksper bi sure sonra bıkar zaten. Oda şu dosyayı bitirsemde şu belayı kafamdan atsam diye dusunmeye başlayacaktır hiç merak etme. Bir dosyanın eksperde fazla durması onunda işine gelmez. Sigorta şirketide eksperi sıkıştırır cunku dosyayı sonuçlandır diye.
    Neyse birkaç eksper aramasından sonra sen fiyatını söyleyeceksin. Mesela söyle birşey de aradığında - tamam aracımı ben yaptırcam ama o dediğiniz rakam cok az- de. O sana zaten der sen ne kadar istiyorsun diye. -Sende 3000 tl ye ben bu aracı yaptırırım- dersin. Anlaşacağınızı zannediyorum bu rakamdan. Senden aracımın hasarına karşılık 3000 tl alarak aracımı kendim yaptırmayı kabul ediyorum falan şeklinde bi ibraname göndermeni isterler. Sende yazar gönderirsin. Paranda en geç 1 ay içinde hesabına yatar. Gider istediğin yerde yaptırırsın makinenide.
    Hiç deilse cebine üçbeş kuruşda birşey kalır.

Ha bu dediklerimin tamamıda denenmiş şeylerdir. Bol keseden atmadım yani. Pazarlık falan diyince belki şöyle diyen çıkabilir. Pazardan karpuz mu alıyorsun gibi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:00 ----------

Dostum trafik sigortası senin karşı tarafa verdiğin hasarı karşılar
    Senin hasarına karışmaz. Sen suçlu deilsen senin hasarını karşı tarafın sigortası karşılar.
    Eğer kaskon varsa kendi kendine kaza yapsanda kaskodan para alırsın. Ama kaskon yoksa trafik sigortası senin hatalı olduğun durumlarda veya tek başına yaptıgın kazalarda (örnek giderken motordan dusmen ve motorunun hasar görmesi) hasarı karşılamaz. Bu iş böyledir. Her sene zorunlu trafik sigortasına ödediğin para bu işe yarıyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:09 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:03 ----------

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok geçmiş olsun,nazar deydi sanırım. canına bişey olmadı ya gerisi hikaye. lakin ben çok sinirlendim bu duruma,sen exper gelmeden aksesuarlarını sökecektin exper gelincede perte çıkarttıracaktın. sen korkma motorun ziyan olmaz yine satılacak o şekilde,biri alır bin tl masraf yapıp naked te biner ama sen şimdi kazalı deposu boyalı motora bineceksin ve satarken sana büyük problem çıkaracak. keşke hiç ses etmeseydin.
    aksesuar meselesine gelince.
    Eğer aksesuarların sigorta poliçende ekli deilse aksesuarlarını orjinalleriyle deiştirmek kaydıyla alabilirsin. Bunun için ekspere bilgi vermen yeterli.
    Örnekle anlatmak gerekirse , Atıyorum senin bir araban var arabayı aldığında çelik jant muzik sistemi falan yokken gidip kasko yaptırdın. Sonra 3000 tl ye muzik sistemi 2000 tl ye jant taktın ve kaza yaptın. Ama bunlar zaten senin olan şeyler. Bu muzik sistemi ve jant arabada diye kaskoyamı bırakacağız. Hayır tabiki.
    Poliçende yazmıyorsa ekstra malzemelerin (bunları poliçeye eklettiğinde daha çok para ödersin ama şirkette kaza sonrası sana bunların parasınıda ödemek zorunda kalır) bunları sökup alabilirsin. Hatta bence ekspere bilgi vermene bile gerek yok. Gerçi servis kıllık yapabilir belki. Sen genede ekspere bilgi ver malzemelerini al. Aldığın malzemenin orjinali varsa onlarıda aracına tak. Aldığın malzeme sonradan araca takılan çanta vs gibi birşeyse zaten aracta böyle bir şey daha önce olmadığından takman gereken birşey yok tabi.

Geçmiş Olsun...
    Kurtların Sessizliğinde Pırt Yapmaktır Hayat :bounce:::deliir:::wiinkk:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)