Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorum yağ mı yakıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    mondial mct 250 motorum 4,400km yag değiştirdim sonra 5,000 km de yag değiştirdim şimdi 5.600 km de yine yağ bitmiş neden oluyor acaba bu nasıl çözülür motorun sesi değişti daha top çıkıyor sanki.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sergeant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    Alıntı kenansubasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial mct 250 motorum 4,400km yag değiştirdim sonra 5,000 km de yag değiştirdim şimdi 5.600 km de yine yağ bitmiş neden oluyor acaba bu nasıl çözülür motorun sesi değişti daha top çıkıyor sanki.
    ne yağ koyuyorsun ve ne kadar eksiltiyor yağı değişimde hepsini bitirmesi zor 1000kmde dumandan mutlaka anlarsın kaçırma yoksa
    Now the world is gone. Im just one.

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    Alıntı Sergeant adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne yağ koyuyorsun ve ne kadar eksiltiyor yağı değişimde hepsini bitirmesi zor 1000kmde dumandan mutlaka anlarsın kaçırma yoksa
    yağı usta koydu markasını hatırlamıyorum şimdi 500 km de neredeyse en alt çizgiye kadar indirdi yağı ikidir böyle oluyor 500 kmde bitiriyor.

Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    yağı usta koydu markasını hatırlamıyorum şimdi 500 km de neredeyse en alt çizgiye kadar indirdi yağı ikidir böyle oluyor 500 kmde bitiriyor.
    en az 1.5 litre yağ alıyordur sanırım senin motor 500 kmde o kadar yağı yakması çok zor kardeş bi yağ kaçağı olması lazım

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    en az 1.5 litre yağ alıyordur sanırım senin motor 500 kmde o kadar yağı yakması çok zor kardeş bi yağ kaçağı olması lazım
    1,8 lt yag alıyor bir ustaya götürmek azım yine servise o kadar para vereceğiz

Motosikleti
    2005 kle, 2007 kymco ck
    1,8 lt yag alıyor bir ustaya götürmek azım yine servise o kadar para vereceğiz
    tanıdığın sağlam bi usta yoksa anadolu yakası tarafında yardımcı olurum bana özelden ulaş

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    eğer bir kaçak yoksa büyük olasılıkla yağ yakıyordur...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    kaçak degil dedigin olay benim motosiklettede oluyor. supap kapagının orda hava hortumu var. ordan atar yüksek devirlere çıkınca oluyor, bu olay bendede oluyor. sende yüksek devirlere çıkmadan kullan biraz sorunun çözülecektir.

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    tanıdığın sağlam bi usta yoksa anadolu yakası tarafında yardımcı olurum bana özelden ulaş
    şu an kayserideyim ne yazık ki sağolasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:33 ----------

Alıntı Farukxtm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaçak degil dedigin olay benim motosiklettede oluyor. supap kapagının orda hava hortumu var. ordan atar yüksek devirlere çıkınca oluyor, bu olay bendede oluyor. sende yüksek devirlere çıkmadan kullan biraz sorunun çözülecektir.
    son 1 aydır 60 ı geçmiyorum :S

Ölçme yönteminde bir yanlışlık yok di mi? Düz zeminde, orta ayakta, motor soğukken ölçüm yapılıyor herhalde.

Alt çizgi ile üst çizgi arasındaki fark ne kadar yağ miktarına denk geliyor biliniyor mu? 200 ml falan mı mesela?

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    dinamo kapagının orda bir keçe var genelde ordan kaçırır yağı.motorun altına güzel bir şekilde bak,yağ kaçağı varsa görürsünüz.yoksa yağ yakan motor egzoz'dan belli olur.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ölçme yönteminde bir yanlışlık yok di mi? Düz zeminde, orta ayakta, motor soğukken ölçüm yapılıyor herhalde.

Alt çizgi ile üst çizgi arasındaki fark ne kadar yağ miktarına denk geliyor biliniyor mu? 200 ml falan mı mesela?
    sadece soğuk değil sıcaktı birde yağ çubuğunu tam sıkarak mı bakıyoruz yoksa sıkmadan mı ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:28 ----------

birde mct 250 ye yaz için hangi yağı önerirsiniz...

Motosikleti
    satılık cbr 125r arıyor
    birde mct 250 ye yaz için hangi yağı önerirsiniz...

Yaz için 20-50 yağ iyi olur.

Mct'nin yağ çubuğunu bilmiyorum.Kitapçığı varsa orada yazar.

Yağ kartere iyice indikten sonra yani motor soğukken ölçmekte fayda var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)