Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Millet yoluncak kaz arıyor.

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçen zincir yağım bitti. Bende ustaya götürdüm yağlamak için. Ustayla öyle motordan sohbet ediyoruz, ben fiyat falan soruyorum motoru kaça indiriyosun falan diye. Neyse laf döndü dolaştı motor ömürlerine geldi. Adam diyo ki bu motorlar 20 bin de rektefiye ister.(sanki çin malı bu!) ben olurmu öyle şey diye itiraz ettim. adam lafı benden iyi mi bileceksin demeye getirdi. sonra gel bi kaç bin sonra bakalım motora dedi. yağ yakıyo motor dedi.

Öyle diyince de kafam karıştı gittim honda servisine anlattım durumu. adam baktı motora şuanda hiç bi sorunu yok dedi.

İnsanın sinirini bozuyo bu sokak ustaları.

Bkz. motor = nickim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sen tanıyıp bilmediğin kasap ustalara götürürsen,adam tabiki öyle der eğer ona motorunu indirtsendin zaten mecburi olarak honda 'nın yetkili servisini RUTİN olarak gitmek zorunda olucaktın..Adam fake e yada ''Noname'' motor yapmaktan senin motoruda arada kaynatacaktı...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    adam senin motoru cbf150 sanmış galiba:D honda servisten şaşma valla garantisi bitmiş motora dahi kazıklamadan yapıyolar işlerini
    Mustafa Kemal Atatürk

Alıntı Nfs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen tanıyıp bilmediğin kasap ustalara götürürsen,adam tabiki öyle der eğer ona motorunu indirtsendin zaten mecburi olarak honda 'nın yetkili servisini RUTİN olarak gitmek zorunda olucaktın..Adam fake e yada ''Noname'' motor yapmaktan senin motoruda arada kaynatacaktı...
    İşin acıklı noktasıda o zaten. Ustayı tanıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:16 ----------

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam senin motoru cbf150 sanmış galiba:D honda servisten şaşma valla garantisi bitmiş motora dahi kazıklamadan yapıyolar işlerini
    Bundan sonra şaşmam zaten. Servis diğerlerine göre biraz daha pahalı da yapsa adam gibi yapıyor işini

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende hep kendi ustama giderim bir keresinde teker patladı mecbur eve yakın biyere gittim neyse yaptı bi yamaya 10 tl aldı oha dedim içimden değil neden dedi iç lastik 7 tl sen 10 tl yama parası alıyorsun dedim neyse motoru çalıştırdı senin motora subab ayarı lazım dedi tamam yarın geleyim yaparsın dedim kendi ustanım yanına gittim birkaç gün sonra ona sordum dedi ki bu motora subab ayarı lazım değil birşey olursa gel ben buradayım dedi ve yapmadı tam 7500 km geçti hala subab ayarı yaptırmadım öyle devam hiçbirşey de olmadı tanımadık ustaya artık lastik yaması dahi yaptırmam çünkü tubeles e çevirdim tanımadık usta benim motora anahtar sürmeyi bırak sesini bile dinletmem adamın içine şüphe düşürüyorlar durup dururken
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Alıntı cbr 125'm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen zincir yağım bitti. Bende ustaya götürdüm yağlamak için. Ustayla öyle motordan sohbet ediyoruz, ben fiyat falan soruyorum motoru kaça indiriyosun falan diye. Neyse laf döndü dolaştı motor ömürlerine geldi. Adam diyo ki bu motorlar 20 bin de rektefiye ister.(sanki çin malı bu!) ben olurmu öyle şey diye itiraz ettim. adam lafı benden iyi mi bileceksin demeye getirdi. sonra gel bi kaç bin sonra bakalım motora dedi. yağ yakıyo motor dedi.

Öyle diyince de kafam karıştı gittim honda servisine anlattım durumu. adam baktı motora şuanda hiç bi sorunu yok dedi.

Bkz. motor = nickim
    Sana sekmanlardan ses geliyorda demiştirde sen hatırlamıyosun

Tamircilik yaparken helal para kazanmak her babayiğidin harcı değildir...

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı cbr 125'm adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bkz. motor = nickim
    arkadaşım yağ değişimi yapılırken çıkan yağı ölçtüe olay budur...ne kadar eksiliyor bunu takip et...Honda Servislerinin bir huyu var yağ eksiltmeyi normal karşılıyorlar...ulan bu 2000 cc araba değil ki niye yağ eksiltsin...bende servislere çok güvenmem...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    yaa benim usta da ogun dedi egzantirik zincirinden ses geliyor dedi ben motoru alırken ustaya gösterdim iyi demişti zincir de yeni değişmiş motorumun eski sahibi sölemişti zaten egzozu kapatıyorum tıkır tıkır ne bir şıngırtı var nede başka bişey birde benim bildiğim kadarıyla egzantrik zinciri değişirken sadece sağ kapak açılıyo bu usta motor komple inecek en aşagı 200-500 arası masraf var dedi anlamadım bu işi

Farukxtm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaa benim usta da ogun dedi egzantirik zincirinden ses geliyor dedi ben motoru alırken ustaya gösterdim iyi demişti zincir de yeni değişmiş motorumun eski sahibi sölemişti zaten egzozu kapatıyorum tıkır tıkır ne bir şıngırtı var nede başka bişey birde benim bildiğim kadarıyla egzantrik zinciri değişirken sadece sağ kapak açılıyo bu usta motor komple inecek en aşagı 200-500 arası masraf var dedi anlamadım bu işi
    motoru indirmeye gerek yok boşa masraf etme ilk önce sibop ayarlarına baktır ekzantirik zincirin gerginligine bak zaten anlarsın zinciri çekince hiç hareket etmiyorsa gerginligi iyidir bunlara baktır işte o dedigin şıngırtı sibopların şıngırtısıdır

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    oda olabilir onun masrafı ne kadar tutar acaba ? bileniniz var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)