Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Boyum 180 kilomda 90

Motovento
    REKLAM ALANI

Selam herkese
    Bende motor almak isteyen gruptanım.
    Boyum 180 kilomda 90 ı biraz geçkin sanırım en son tartıldığım kadarıyla
    Kalıplıyım yani çoğu kişiye göre.
    Bugüne kadar iki teker olan bisiklet dışında birşeye hiç binmedim. Bisiklete bile çok az binmişimdir çocukken. Kendi aracım var sürekli onu kullandım 5 senedir. Yaşım 30. Şimdi bazı arkadaşlar biliyorumki cbr 125 ybr 125 vs benzer makinalardan al öğren diyecekler. Ama alamam bu tarz bi makina.
    Öncelikle ben bi kamu kurumunda yönetici olarak çalışıyorum. Bu tarz bi makina alırsam üzerinde çok büyük duracam. Artı beni gören iş sahipleri bakımındanda bu benim için negatif bi etki yaratır. O yüzden en az 250 cc bi makina almak istiyorum başlangıç olarak. Ama 250 cc bi makinayı kullanıp kullanamayacağımıda tam bilmiyorum.
    Aslında amacım 600 cc bi makina ama bu dönemde bu tarz bi makina kullanmayı beceremem zaten. O yüzden 250 cc Ninja ve Hyosung gt250r makinelere bakıyorum. Kafamda sadece bu modeller var. Ninjaya daha yakınım ama. Hyosung hakkında kötü yorumlar duydum çünkü.
    Sizin fikirleriniz nedir 250 cc ile başlamak konusunda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    eğer hiç deneyiminiz yoksa büyük ihtimal ehliyetiniz de yoktur önce bir ehliyet kursuna yazılın ehliyetnizi cebinize koyun ondan sonra honda nın kursları eğitimlleri var bunlara katılabilirsiniz...
    ondan sonra istediğiniz motora bakın 250cc doğru bir seçim hyosung önerrim

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    ben 30 yaşındaki kuzenime hyosung gt 250r ile motor sürmeyi öğrettim ve o motoryu 4 ay kadar kullandı,ama marka olarak hyosungu tavsiye etmem,ayrıca hem bisiklet hem motor kullanıyorum ama bisiklet sürmek daha motordan daha zor
    Her asker yeşil bereli olamaz

Motosikleti
    CBR 600F
    600-800cc bi cruiser ile başlayabilirsin... ağır abi takılırsın racing falan olsa 250cc tamam da, cruiser olunca çekinmeden 600-800cc arası bişeyler alabilirsin

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    hyosung gt 250r bence size uygun bir modeldir....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ben ss bi makine istiyorum
    öyle hız merakım yok zaten. Ben sesine bitiyorum. Yavaş takılıp arada ara gazı vermek bana yeter caddede. Havası önemli benim için.
    Ehliyet konusuna gelince ehliyeti ve ekipmanları almadan zaten binmem. Kawa 250 ninja alsam nasıl olur acaba sizce. Bu tarz ss makineye alışmak ne kadar sürer sizce hergün bi saat kadar binsem.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    hangi şehirdeyiz ??
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

manisa'dayım ben. Ancak Ankara'da eğitim veren yer varsa Ankarada da eğitim alabilirim Ağustos da falan. Asıl memleket ankara aslında ama işim dolayısıyla burdayım şimdilik. Ağustos da yıllık izne ayrılacağım.
    Birde honda nın eğitimleri falan istanbulda olduğu için katılamam malesef

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    Alıntı energie06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    manisa'dayım ben. Ancak Ankara'da eğitim veren yer varsa Ankarada da eğitim alabilirim Ağustos da falan. Asıl memleket ankara aslında ama işim dolayısıyla burdayım şimdilik. Ağustos da yıllık izne ayrılacağım.
    Birde honda nın eğitimleri falan istanbulda olduğu için katılamam malesef
    ankara da ulusan motor var. daha dün görüştüm. ben de ehliyete yazıldım ama ayriyeten ders almak istiyorum...

12 saat teorik, 12 saat pratik eğitimi..teorik eğitimler her perşembe akşam 19-22 arasında...bitiridikten sonra hocanın durumuna göre randevuyla pratik eğitimlerini alıyosun...

peşin 390, 6 taksit 450 lira...ben haftaya başlamayı düşünüyorum...

dostum cok istiyormuş bence.
    390 tl çok. 250 tl den fazla etmez bence. honda da ne kadar bu eğitim
    istanbulda olsam ordan alırdım.

__sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    ben ss bi makine istiyorum
    öyle hız merakım yok zaten. Ben sesine bitiyorum. Yavaş takılıp arada ara gazı vermek bana yeter caddede. Havası önemli benim için.
    Ehliyet konusuna gelince ehliyeti ve ekipmanları almadan zaten binmem. Kawa 250 ninja alsam nasıl olur acaba sizce. Bu tarz ss makineye alışmak ne kadar sürer sizce hergün bi saat kadar binsem.
    125 lik makina ile 250 lik arasında kullanım olarak fark yok denecek kadar az haberin olsun
    Her asker yeşil bereli olamaz

250 lik motor alma 125 cc lik al alış falan diyen cok olduda o yüzden kararsız kaldım bende.
    250 cc lik alcam o zaman sanırım. Teşekkürler cevaplar için.
    hyosung için ne dersiniz. Başlangıç için hyosung mu ninjamı baksam

seckin_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1150GS Adv
    Her türlü ninja derim ama fiyatlari bayaa yüksek hyosunga göre...
    FOR THE HORDE...

birde merak ettiğim birşey var.
    Geçenlerde bi arkadaşla konuştum. 2000 dolara kask almış falan. Artık nasıl bir kasksa. Ama bu arkadaş kötü bi kaza geçirmişti. korumaları olduğu için vucuduna birşey olmadı. O kask vardı kafasındada. Sadece motor elinin dirseğinin üzerine düştüğü için kolunda ciddi yaralanma olmuş. O kolunu birkaç sene kullanamadı ama yavaş yavaş kullanmaya başladı artık.
    Tamam ben motor alcam ama öyle 2000 tl ye kask falan alamam. Sizce nasıl ekipmanlar almalıyım. Neye dikkat etmeliyim. Ve full ekipman ne kadar tutarki acaba.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:17 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:14 ----------

ninja alabilirim sorun deil para ama beni dusunduren ben mutlaka duscem. Grenajları falan olduğu için kırılacak ezilecek vs.
    Bu ninjanın grenajı falan pahalımıdır. Bi motor parasıda grenaja vermeyim şimdi. Ne de olsa bi kaç kere duserim gibime geliyor.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    paran varsa ninja al bence daha ıyı gibi ama hyosungta kotu bir marka değil tabi

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "11
    2.el almayı düşünürseniz Ducati Monster'ları da bi' gözden geçirin derim.

Alıntı RastaRules adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.el almayı düşünürseniz Ducati Monster'ları da bi' gözden geçirin derim.
    dostum ss makine istiyorum. Grenajlı falan. Sahibinden de baktım dediğin makineye. Bu makine hem 600 cc den başlıyor. Sen beni öldürmek mi istiyorsun yoksa

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "11
    dostum ss makine istiyorum. Grenajlı falan. Sahibinden de baktım dediğin makineye. Bu makine hem 600 cc den başlıyor. Sen beni öldürmek mi istiyorsun yoksa
    Hem ss istiyorsunuz hem ölmekten korkuyorsunuz.Ölümden korkuyorsanız motora binmeyin bi' kere.Düşüp grenaj almayı şimdiden düşünüyorsanız grenajsız bir şeyler bakın.
    600cc öldürür 250cc öldürmez diye bir garanti mi var.

Alıntı RastaRules adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem ss istiyorsunuz hem ölmekten korkuyorsunuz.Ölümden korkuyorsanız motora binmeyin bi' kere.Düşüp grenaj almayı şimdiden düşünüyorsanız grenajsız bir şeyler bakın.
    600cc öldürür 250cc öldürmez diye bir garanti mi var.
    dostum kusura bakmada saçmaladığının farkındasındır inş.
    ben ilk defa motora binecem diyorum yukarıda. Neden ve ne tarz bi motor istediğimde ayrıntılı birşekilde yazıyor sebepleriyle yukarıda. Okumadın sanırım.
    motora binmeyi bilsem gider r1 alırım.
    Ölümden korkmuyorum diye gidip binanın tepesinden atlamak cesaret deil aptallıktır. Bu da aynı durum. Motora binmeyi bilmeyen adama 600 cc makine verirsen adamın ölümündende mesul olursun bana göre.
    ölüm riski herşeyde var ama bile bile lades olmakta dangalaklığın ağa babasıdır.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250r "11
    dostum kusura bakmada saçmaladığının farkındasındır inş.
    ben ilk defa motora binecem diyorum yukarıda. Neden ve ne tarz bi motor istediğimde ayrıntılı birşekilde yazıyor sebepleriyle yukarıda. Okumadın sanırım.
    motora binmeyi bilsem gider r1 alırım.
    Ölümden korkmuyorum diye gidip binanın tepesinden atlamak cesaret deil aptallıktır. Bu da aynı durum. Motora binmeyi bilmeyen adama 600 cc makine verirsen adamın ölümündende mesul olursun bana göre.
    ölüm riski herşeyde var ama bile bile lades olmakta dangalaklığın ağa babasıdır.
    Bence sen söylediklerinde ne kadar çelişki olduğunun farkında değilsin.
    cbr 125 ybr 125 alırsam negatif etki yaratacak 250cc alırsanız kamu kurumunda yöneticiliğinize çok mu uygun olacak sanki, hey Allahım ya.
    250cc olacak, ss olacak ama grenajı ucuz olacak.
    Tüm bunların üstüne bisiklete bile doğru dürüst binmemiş biri gidip 250cc alacak.
    Allah yardımcınız olsun, iyileşmeniz dileğiyle.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)