Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Radyatör borularındaki havanın atılması

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaşlar ben yarın motorumun Honda Magna VF 750 C soğutma suyunu değiştirmek istiyorum değişim yapmayı biliyorum fakat aklımda kalan soru bu sistemdeki kalan havanın atılmasını nasıl yapacağımı bilmiyorum açıkçası bilen arkadaşlar varsa yardım ederlerse sevinirim teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Radyatör kapağı en yüksek konumdadır. Su devirdaim yaptığında tüm aksamın içindeki hava yer çekimiyle en yüksekteli kapağın altına toplanır. Suyu boşaltıp yeniden doldurduktan sonra birkaç dakika çalıştırın. Sonra yeniden su ekleyin.

Taşma haznesi yada antfriz haznesi olmayan çift petekli sistemimde şöyle yapılıyor idi, eski/boşaltılıp/tazlendikten sonra " Radyatör kapağı açık iken " motor çalıştırılıp aşağı yukaarı 1500 devir ile ısındıktan sonra birazdaha gaz vererek devridaim pompasının coşması sağlanır, sistem/borularda kalan hava otomatik olarak tahliye olmuş olur, stop edildikten sonra açık olan kapaktan bakılarak yada seviye gözstergesi/yada ne ise eksik kalan va ise tamamlanıp kapak kapanır.

Tamamdır arkadaşlar yarım deneyeceğim çok teşekkür ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)