Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bugün Şanssız Günümdeyim :( Lütfen Yardım Arkadaşlar

Motovento
    REKLAM ALANI
    serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Keşke dedim bugün hiç çıkarmasaymışım motorumu dışarı.Başıma gelmeyen kalmadı. İlk olarak motorla okula gittim.Güneş alan tarafa koymadım.Gittim arka tarafa agacın altına koydum.Orayıda güvenlik kamerası görmüyormuş.10-15 dk. geçmedi motorun başına geldim depoda parmak uzunlugunda kasten yapılmış,bastıra bastıra çizilmiş koca bir çizik Evlat acısı gibi koydu.
    Ettigim küfürün haddi hesabı yok.Bunlar bir de üniversite okuyan insanlar.Pardon Hayvanlar... Bu noktaya kadar nasıl geldiler bende bilmiyorum.Okula ögrenci dısında kimse girmiyor.Eminim ögrencinin yaptıgına.Çekemiyorlar okulda farkındayım.Motorla gelen 2 kişi var biri benim. Olayın tek iyi tarafı çizigin deponun üstünde olması. Tank pad geldi ilk olarak aklıma.Çizigi kapatacagı düşüncesindeyim.Siz ne dersiniz. Çizik konusunda başka fikirleri olan varsa bekliyorum.

Yaşadığım bir diğer olay ise motor bugün debriyajda sorun çıkarmaya başladı.Motoru kapatıyorum tamamen. 1.viteste bırakıyorum.Normalde bu şekilde yürümez motor.Debriyajı sıkınca yürür. İşte sorun burda başlıyor.Debriyajı sıkıyorum motor yürümüyor arka teker bloke bi şekilde kalıyor.Bir de motor çalışır vaziyette 1.viteste elim debriyajı tamamen sıkmış bi şekilde bekledigim zaman teklemeye başlıyor.Yani tam kavrama noktasında kavramaya hazır.Bu eskiden debriyajı bırakırken olurdu.
    Debriyajın ayırmadığı düşüncesindeyim.Debriyaj telini gerdirmek mi gerekir arkadaşlar bu durumda? Yada sorun şanzımanda olabilir mi? Yardımlarınıza çok ihtiyacım var.
    Kalın saglıcakla...
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Geçmiş olsun kardeşim.Allah daha beterinden korusun.
    ''Bunlar bir de üniversite okuyan insanlar.Pardon Hayvanlar...'' cümlene istinaden:Ben de zaman bazı üniversite öğrencilerine bakıp hayıflanıyorum''Bizim geleceğimiz bunlara mı emanet?Bunlardan mı vatana millete hayır gelecek?'' diye.
    Tekrar geçmiş olsun.Sağlıcakla kal,Allah kaza bela vermesin.

arkadasim bence bunu yapan kesin yakinindaki biridir veya dusmanindir.cunku yabanci bi insan buna cesaret edemez kanimca

Motosikleti
    FZR 600
    motora uzanan eller kırılsın
    hayallerle yaşamak varya bitiriyor beni be... :farao:

Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    EVET malesef insanların tahsili bencil duygularını engelliyemiyor bugün bu forumdada aynı olay yaşandı şimdi çizik olayına tank ped takarsan mutlaka çizilen yeri bir pasta macunla kapat.tank pedin altında bile kalsa çizik yer muhakkak büyür.ikincisi debriyaj olayında da gergi ayarına bakmak lazım debriyaj elçiğini tam sıktığında debrijay kendisini tam ayırıyormu önce ona bakmak lazım yoksa daha kapanması için bir boşluk kalıyormu ? sen tam sıkıyorum arka teker sabit ama kalkış yapıcak gibi titreme oluyor demişsin belli ki debrijay baskısı debriyaj plakalarına temas ediyor buda demektir ki orda bir kaçırma var. önce telin ayarını sona kadar gevşet yavaşça sıkmaya başla hiç boşluk kalmadığı anda sabitle yerine bu ayarı birde motorun üstündeki yerdende yapmalısın buraya yaz yardımcı olalım yine.

Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    EVET malesef insanların tahsili bencil duygularını engelliyemiyor bugün bu forumdada aynı olay yaşandı şimdi çizik olayına tank ped takarsan mutlaka çizilen yeri bir pasta macunla kapat.tank pedin altında bile kalsa çizik yer muhakkak büyür.ikincisi debriyaj olayında da gergi ayarına bakmak lazım debriyaj elçiğini tam sıktığında debrijay kendisini tam ayırıyormu önce ona bakmak lazım yoksa daha kapanması için bir boşluk kalıyormu ? sen tam sıkıyorum arka teker sabit ama kalkış yapıcak gibi titreme oluyor demişsin belli ki debrijay baskısı debriyaj plakalarına temas ediyor buda demektir ki orda bir kaçırma var. önce telin ayarını sona kadar gevşet yavaşça sıkmaya başla hiç boşluk kalmadığı anda sabitle yerine bu ayarı birde motorun üstündeki yerdende yapmalısın buraya yaz yardımcı olalım yine.

Pasta macun olayını hiç düşünmemiştim.Ordan da bi masraf çıktı şimdi
    Ama çizigin büyümemesi için elimden geleni yapacagım tabi.
    Debriyaj konhaldusunda da motor stop etmiş bi halde iken tam sıktıgımda ayırmıyor.Ama motor çalışır eyken sıkarsam dediğim gibi teklemeye yapmaya başlıyor ve kendini öne dogru attırmaya çalışıyor.
    Bu durum kalkış anında olurdu eskiden.Yani tam debriyajı bırakırken.
    Son zamanlarda hissetmiştim zaten motorun durdugu yerde kendini
    öne atmak istemesinden.Dün iyice patladı artık olay.
    Teli debriyaj manetinin üstünden mi gevşetmeliyim bu arada? Tam olarak sıkma gevşetme ayarı nereden yapılır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:36 ----------

Alıntı kral recep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadasim bence bunu yapan kesin yakinindaki biridir veya dusmanindir.cunku yabanci bi insan buna cesaret edemez kanimca
    Banada öyle geliyor ama yakınımdaki insanda yakalanmaktan korkar en azından. Çünkü yakalandıgında rezil bi duruma düşmeyi göze alamaz heralde.
    Kimseye de sen çizdin diyemiyorsun.Kötü bir durum. : (

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:39 ----------

Alıntı Bozkurt74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun kardeşim.Allah daha beterinden korusun.
    ''Bunlar bir de üniversite okuyan insanlar.Pardon Hayvanlar...'' cümlene istinaden:Ben de zaman bazı üniversite öğrencilerine bakıp hayıflanıyorum''Bizim geleceğimiz bunlara mı emanet?Bunlardan mı vatana millete hayır gelecek?'' diye.
    Tekrar geçmiş olsun.Sağlıcakla kal,Allah kaza bela vermesin.
    Sağolasın.Allah kimseye yasatmasın insallah.
    Benim de hayret ettiğim şey bunlar bu noktaya kadar nasıl geldiler acaba.
    Üniversite okuyan bir insana hiç yakışıyor mu.Yaptıgı onca tahsil boşa gitmiş demek ki. Şimdi eline ne geçti. Motorun üstünde duran koca bir çizik. Ne kazandı bilmiyorum.Nasıl bi zihniyeti yaşıyor onu da bilmiyorum.
    Yazık günah şimdi onca masrafa.
    Vatana millete hayırdan çok zarar getirir bunlar...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:51 ----------

Alıntı kartal1439 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora uzanan eller kırılsın
    Ah bir yakalasam kırılan sadece eli olmayacaktı ama

0 Rh (-)

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    geçmiş olsun kardeşim bunların yaptıgı tam bir serefsizliq

Motosikleti
    KUBA CG 100 (2010 model 2000 km'de)
    hemşo geçmiş olsun..
    Tok olan alemi tok sanır. Aç olan alemde ekmek yok sanır.
    Lâ Edrî

motoru güvenli yerlere al..bu konuda çekinme.git okulda yetkili kimse konuş.bir bodrum-kapalı bir yer filan varsa koy veya kameranın görüş açısına da koyabilirsin yani mutlaka bir hal çaresi vardır.demokraside çareler tükenmez.yeter ki girişken ol..bir daha da böyle açık bırakma motoru..tekrar başına gelebilir böyle şeyler.tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Suzuki İnazuma
    ''Okumak, cehaleti alır. Eşeklik bâki kalır'' demiş Atalarımız, nede güzel söylemişler.
    Tüm renkler aynı anda kirlenmeye başladı. Birinciliği beyaz'a verdiler...

kardeşim sana tanıdığım çocukluk arkadaşım varlık ın telefonunu vericem gözün kapalı namusunu teslim edebilirsin ben hakan kombici tavsiye dersin 0533 413 14 12

Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı ramcoo86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemşo geçmiş olsun..
    Sağolasın hemşo ya

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:53 ----------

Alıntı kral recep adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru güvenli yerlere al..bu konuda çekinme.git okulda yetkili kimse konuş.bir bodrum-kapalı bir yer filan varsa koy veya kameranın görüş açısına da koyabilirsin yani mutlaka bir hal çaresi vardır.demokraside çareler tükenmez.yeter ki girişken ol..bir daha da böyle açık bırakma motoru..tekrar başına gelebilir böyle şeyler.tekrar geçmiş olsun
    Sağolasın . Okulda direk güvenlik görevlisine gittim kameralara baktık hemen.Benim koydugum yer tam kör noktada kalıyor. Görevli de şimdi kimseyi suçlayamassın dedi. Yani sonuç olarak yaptığı yanına kâr kaldı
    Bodrum gibi bir yer yok ama bir daha kameranın tam önüne koyacagım.
    Ders aldım olaydan ama biraz geç oldu. Zararlı çıkan ben oldum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:58 ----------

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun kardeşim bunların yaptıgı tam bir serefsizliq
    İnsan değil bunlar ya. İnsan sıfatını yakıştıramıyorum.
    Şerefsiz lafı az gelir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:03 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:00 ----------

Alıntı ko01345425 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim sana tanıdığım çocukluk arkadaşım varlık ın telefonunu vericem gözün kapalı namusunu teslim edebilirsin ben hakan kombici tavsiye dersin 0533 413 14 12
    Depodaki çizik için mi ?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:03 ----------

Alıntı Brs. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ''Okumak, cehaleti alır. Eşeklik bâki kalır'' demiş Atalarımız, nede güzel söylemişler.

Okumakla adam olmuyor işte. En güzel örneklerini yaşıyoruz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:06 ----------

Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Debriyaj ayarını yaptım. Civatasını sıkınca sorun çözüldü . Ama şimdide biraz geç kavrıyor. Sonlara gelirken kavramaya başlıyor

0 Rh (-)

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Debriyajın ayarını değiştirip yukarıya alırsanız sorun çözülecektir. Havalar ısındığından teller uzuyor bunu da dikkate alın. Benzer bir şey benimde başıma gelmişti. Eski motorum Regal Raptor'u 2 dakikalığına bir yerde bırakıp geldiğimde gaz kolunun ters yöne zorlanarak kırıldığını gördüm. Bende yapan kişi hakkında hiç de hafif olmayan şeyler düşündüm. Babamın maxi'sini de çizmişlerdi. Arabayı'da çiziyorlar. Neden bu çizme isteği anlamıyorum. Hayır birimiz o çizeni yakalasa ne olacağını sanıyor ? Bu cesareti nereden alıyorlar.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyajın ayarını değiştirip yukarıya alırsanız sorun çözülecektir. Havalar ısındığından teller uzuyor bunu da dikkate alın. Benzer bir şey benimde başıma gelmişti. Eski motorum Regal Raptor'u 2 dakikalığına bir yerde bırakıp geldiğimde gaz kolunun ters yöne zorlanarak kırıldığını gördüm. Bende yapan kişi hakkında hiç de hafif olmayan şeyler düşündüm. Babamın maxi'sini de çizmişlerdi. Arabayı'da çiziyorlar. Neden bu çizme isteği anlamıyorum. Hayır birimiz o çizeni yakalasa ne olacağını sanıyor ? Bu cesareti nereden alıyorlar.
    Nereden alıyorlar bende bilmiyorum.
    Yakalandıgında ne olacagını tahmin edemiyor,kestiremiyor cahilliginden.
    Tahmin etse hiç yanaşmayacak ama nerde onda o akıl ...
    O an çizerken elime geçseydi varya

0 Rh (-)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)