Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bir damla yağ akıtma

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Arkadaşlar merhaba, geçen gün dikkat ettiğimde motorumun altında nokta halinde bir yağ damlası vardı. Devamlı akış yok, ama yere bir damla atıyor ve öylece kalıyor. Motorcuya götürdüm, bu hafta içi getirmemi, bakımını yeni yaptıgımız için ordan arda kalmış olabileceğini ve hiç bir şey olmayacagını söyledi bu durum sonucunda.

Ben genede götüreceğim tabi de , siz ne diyorsunuz bir sorun teşkil edermi acaba.

Honda ps150i 19000Km

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Beycivan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    hocam o yağ olayını takip edin servislerde yalan dolan çok öyle yağ bulaşma orda kalma ihtimali zayıf keçelerden sızıyor olabilir. Fazla konulan yağ krank piston basıncından motor bloğunun sağ ve sol kapaklarından ince ince sızabilir ikincisi motorun alt yağ tahliye vidası aralık kalmış tam sıkılmamış olabilir. Motoruna ne kadar yağ konulduğunu kendinde sor öğren bilgin olsun

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    valla aynı sorun bendede başladı kaç gündür motoru bıraktığım yerde altında yağ oluyor bendede yuki var 100lük yk100-7 benim motorda 2800km civarında bakıma götürmelimiyim dostum umarım seninkinde ciddi bişey yoktur.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Hocam bakın yağ azcık kaçırması hoş karşılanabilir. Hiç yağ kaçırmayan motor yoktur. 1 gramda olsa illaki akar. Ama yağ belirli miktarda ise sorun var demektir. Yağ keçeleri aralandıysa sağ sol yan kapaklar iyi sıkılmadıysa aşırı yağ konulduysa yağ kaçağı oluşabilir. Siz yinede ustaya götürün danışın.

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    ilginiz için teşekkür ederim beycivan abi sağolun

Standardın üzerinde konan yağın; kapaktaki oringin özeliiğini yitirmiş olmasından ötürü bir-iki damlaya kadar damlatabilir.(yağının ince gelmesi de küçük bi ihtimal bile olsa ihtimal dahilindedir...)

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    Ben de teşekkür ederim sizde sağolun. Böyle ufak şeyleri kendinizde öğrenerek yapmaya gayret edin keza bu servisler adamın ciğerini söküyorlar en basit işlerde bile o değişicek bu sökülecek yok motor inicek dünya kandırma taktiği kanmayın

Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    aslında meraklıyım bende öyl söküp takmaya ama işte motordan anlamadığım için buradan araştırıyorum sağolsun buradaki abilerim kardeşlerim yardımcı oluyorlar bişey bilmediğimden kurcalamak istemiyorum sorun daha fazla büyür diye

Korkma o kadar küçük şeyler için sonuçta motoru indirmiyorsun...Sadece iyi gözlemle ve doğru malzemeni seç.'anahtar,alyan vs' parçaların deforme ve yalama ihtimali çok yüksek..Başıma gelmişti bilirim,imkanın varsa da motorun başında dur,herkez bir ayrı kasap..çünkü.ha biz her zaman olabiliyormuyuz?Hayır..

Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Çok teşekkürler. .

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı Beycivan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bakın yağ azcık kaçırması hoş karşılanabilir. Hiç yağ kaçırmayan motor yoktur. 1 gramda olsa illaki akar. Ama yağ belirli miktarda ise sorun var demektir. Yağ keçeleri aralandıysa sağ sol yan kapaklar iyi sıkılmadıysa aşırı yağ konulduysa yağ kaçağı oluşabilir. Siz yinede ustaya götürün danışın.
    öyle şey mi olur Civan abi benim motor hiç yağ kaçırmıyor
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesin emin olmalısın damlıyormu damlamıyormu altına büyük beyaz karton yada kağıt koy 8-10 saat bırak ve incele dururken damlıyormu damlamıyorsa motor sıcakken yoldan gelince aynı şekilde incele kağıttaki yağ lekesinin tam üstünü gözlemle nerden damlıyor yoksa başka yerden gelmiştir

Motosikleti
    Honda Cbr 1100XX
    özgür senin motor YAMAHA kardeşim dicek lafım yok çok temizdi kendimde şahitim.birde sen düzgün biniyorsun ben yağdan motoru gözükmeyen çok yamaha honda biliyorum ama motor artık temelli pert durumda olanlarda ancak. büyük motorlar daha çok yağ kaçırırlar krank ve piston basıncı daha güçlü olduğu için yağ çırpılırken hararete kalkan blok aralıklarından damla damla motorun park ettiği yere akar.bu sytleoscar varya mct formunda uğur adı aslen balıkesirli hemşerimiz biliyormuydun sen ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)