Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kütahya'da deprem

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Deprem birçok ilde hissedildi
    19 Mayıs 2011 Perşembe, 23:18:25

..Kütahya'nın Simav ilçesinde meydana gelen 5,9 büyüklüğündeki deprem, İstanbul, Ankara, Çanakkale, Bursa, Balıkesir, Yalova, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Afyonkarahisar'da da hissedildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15'te, merkez üssü Kütahya'nın Simav ilçesi olan 5.9 büyüklüğündeki depremin hissedildiği il ve ilçelerde vatandaşlar, evlerini terk ederek sokağa çıktı.

Bu arada, ABD Jeolojik Araştırmalar Kurumunun internet sitesindeki verilere göre, Türkiye'nin batı kesiminde meydana gelen depremin merkez üssünün, Kütahya'ya 77, Bursa'ya 121 ve Balıkesir'e 123 kilometre mesafede olduğu belirtildi.

ARTÇI DEPREMLER
    23.15'te meydana gelen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar meydana geldi.

Boğaziçi Üniversitesi (BÜ) Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsünden alınan bilgiye göre, saat 23.15'te Simav'da kaydedilen 5.9 büyüklüğündeki depremin ardından, saat 23.23'te 3,9, 23.25'te 4.6, 23.36'da 3.9, saat 23.41 ve 23.43'te 4, 00.12'de 4.6, 00.21'de 4.5, 00.33'te 4.4, 01.05 ve 01.19'da 3.6 büyüklüğünde artçı sarsıntılar meydana geldi.
    .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    ee olması çok normal değil mi? türkiye deprem kuşağında anlıyamıyorum bu deprem olduğundan beri tvdeki herkanal bunu gösterip gene tartışmaya geçtiler belediyeler açık alanlara yönlendirmişmiş yahu niye bukadar abartılır bişi deprem olmadan önce kimse önlem almaz düşünmez allah korusun japonyadaki deprem burda olsa kim bilir neler olur ama kimse olmadan da bişi düşünmez
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    elbette normal olmasi, yagmur yagmasi kadar normal, abartilacak kadar bir deprem de degil ama 4 kisi olmus, konu bilgilendirme amacli, yoksa depremi sorgulama degil

Motosikleti
    yok ondan değil kardeşimde tv deki kanallar baya bi gündemsiz kalmış bugun hangi kanalı açtıysam bu haber de get diyorum öbür kanaldada bu haber netteki haberlerdede bak görürsün bu sabahta tüm gündem bu haber olucak pof pofff bide burda görünce gına geldi :D
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    haklisin bu deprem buralarda olsa hic haber degeri olmaz ama Tr icin biliyorsun 4.0 bile haber degeri tasiyor, keske haberler ve gundem gercekleri yansitsa, bu gibi olaylar ek bilgi olarak verilse

Motosikleti
    aynen ek bilgi olarak sunulması lazımdı bizim televizyoncular fazladan çalışıyo demekki helalleri var :DD
    Mustafa Kemal Atatürk

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    bulmuslar cahil halki, veriyorlar gazi, artci gelir mi? yeni depremi tetikler mi? marmarayi tetikler mi? binlerce sacmalik yurdumun uyduruk prof.lari da aciklar marmara depremi yakin diye, hep ayni seyler, yersen bu var yemezsen de magazinmis survivormis falan

Motosikleti
    ee prof.lerde ekmek yiyo bu işten :D motorcu olmadıkları halde dediğin gibi aragazcılar çokk xD
    Mustafa Kemal Atatürk

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben sakarya da da hissettim depremi zaten alışık olduğum bi durum yıllar önce yaşadığım için fazla panik yapmadım o an zaten çalışıyordum fakat burada fazla hissedilmedi allah cc ölenlere rahmet eylesin
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    allah rahmet eylesin vefat edenlere. benmde akrabalar kütahya da kardeşim eskişehirde okuyor daha şimdi aldım haberi o arada da yazıyı okudum allahtan fazla can kaybı yok

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Öncelikle depremi yaşayan herkese geçmiş olsun.Can kayıpları için Allah'dan rahmet dilerim.Dün ben de İstanbul'da hissettim.Ama alışık olduğumuz için fazla panik yapmadım.Tekrar büyük geçmiş olsun.Allah daha kötüsünü göstermesin inşallah...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    dukkandaydim birden raflar sallanmaya basladi pek kisada surmedi , vefat edenlerin mekani Cennet olsun Allah rahmet eylesin .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dinar depremini bizzat yaşadım. 1hafta öncesinden başlayan depremler, artçı sarsıntılar sayesinde Dinar'ın zengin kesimi şehir dışına kaçmıştı bile. İlk gün 4.? şiddetindeki depremden sonra sabaha kadar 72 tane artçı sarsıntı oldu. Kaymakamlık "Deprem olmayacaktır evlerinize girin" şeklinde anons yaparak cesaret gösterdi(neye dayanıyorsa). 1 hafta sonra 1 Ekim 1995 akşamında da asıl deprem gerçekleşti. herkez battaniyelere sarılıp yakındaki bir tepeye çıktı ve Dinar'dan geriye sadece kocaman bir toz bulutu kaldı. Sabaha kadar siren sesleri, ışıkları, insan çığlıkları, feryatlar... 10 yıl sonra bile her gün, her hafta deprem oldu.
    Neyse... Zor zamanlar bunlar. Evleri okullar sağlam yapmak lazım.....
    112ciyiz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)