Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Serseri/Artist/Züppe/Kurye/Apaçi Algısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Manavgat-Isparta git- gel yaptığım zamanlardı. Hastanede müdehale derken diğer arkadaşlar acıyan gözlerle bir adama, bir bana bakıyorlardı...
    112ciyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    konuları açıp açıp tüyüyorum...

bugün izinliyim ama yinede cevap yazmak epey zaman alacak...kuasura bakmayın..maksat sizi düşüncelere gark etmek...

amacım şu aslında...motosikletin trafiğin ve zihinlerin içindeki yeri berbat...yani kendinizi ben plakalı ruhsatlı vergisini ödeyen yolda benimde hakkım var gibi düşüncelerle avutmayın...

trafikde yerimiz yurdumuz yok...ona göre adımlarınızı atın...yol benim vs zart zurt hakkınızı aramak isterseniz benim gibi risk alın...ya dudağı ya gözü patlatırsınız...ya da olmayacak şeyler başınıza gelebilir...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcusun dediler kız vermediler bende kaçırdım.... bak gülmeyin gerçekten kaçırdım.... ve gerçekten ben motorcuya kız vermem dedi babası... kaçırdıktan 1 ay sonra arabanın arkasına ''SEN VERMEDİN AMA BEN NASIL ALDIM '' yazıp evine gittim....
    Süpersin Reis xD

Keşke Vermessen Verme Almasını Biliriz Yazdırsaydın

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorcusun dediler kız vermediler bende kaçırdım.... bak gülmeyin gerçekten kaçırdım.... ve gerçekten ben motorcuya kız vermem dedi babası... kaçırdıktan 1 ay sonra arabanın arkasına ''SEN VERMEDİN AMA BEN NASIL ALDIM '' yazıp evine gittim....

al işte benim kafadan birisi yaşasın tek değilim

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı Acil112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bölünmüş düz yolda, gece 23:00'da yolun karşısına geçerek kaza yapmış cub sürücüsü vardı. Adam zil-zurna sarhoş, o kadar sarhoş hatta sızmış ki anestezi yapmadan alnına 7dikiş attığımın farkında değil Adam bir tarafta, kaskın 10TL lik kısmı bir tarafta, kalan 10TL lik kısmı başka bir tarafta. Adam kütahyalı, motosiklet kütahya plakalı. Afyon-Isparta karayolunun 120. km'sinde kaza yapmış
    Allah Allah kim ki o? Ne zaman oldu bu olay?
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    (Cruser tarzı bir makinaya binersin...Züppe...)

...yüksek cc motor sahipleride her ortamda (özellikle Caddede) yeteri kadar tork gürültüsüve ara hızlanma yaptıkları için ekstra bu bağlamda bayağı bir küfür de yiyorlardır muhtemelen...
    Ben ediyorum, epey ediyorum. Hele ki özellikle yapıyorlarsa "özel!"likle küfür ediyorum Çünkü kimsenin gürültüsünü kulağımın dibinde, arabamın yanında çekmek zorunda değilim...

(Cruser cılar ile züppeleri pek bağdaştıramadımdım... Sanki daha çok SS ciler için züppe hatta "zengin züppesi" denmiyor mu?, )
    #sürenadam

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben ediyorum, epey ediyorum. Hele ki özellikle yapıyorlarsa "özel!"likle küfür ediyorum Çünkü kimsenin gürültüsünü kulağımın dibinde, arabamın yanında çekmek zorunda değilim...

(Cruser cılar ile züppeleri pek bağdaştıramadımdım... Sanki daha çok SS ciler için züppe hatta "zengin züppesi" denmiyor mu?, )
    inan akşama kadar Caddedeyim...yazın geldiğini zaten motorların kendilerini dışarıya atmalarından anlıyorsun...

Caddede zaten Motosiklet Terörü var...bu bir gerçek...full apaçi...

Cruserciler derken hani Ortaköy trafiğine Harley Davıdsonlarla giren kasksız ihtiyarları kastettim... Bağdat Caddede var...işin ilginç yanı 2 milyarlık dandirik çin çapırı ile 50 bin liralık Harleyle aynı kefeye koyan kişiler var... yani motosikletden anlamayan için...çin çapırlarının 2005-2006-2007 de satış patlaması yaşamasının sebebi bu zaten...adam ybrye cbfye binmeye utanıyor kurye motoru diye...ama mondıal mct 250 binmeye utanmıyor buda garip...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Ya maxiscooter'a bincen ya da enduro motora.Kimse züppe serseri diyemez

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Maxima adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süpersin Reis xD

Keşke Vermessen Verme Almasını Biliriz Yazdırsaydın
    adam arabanın arkasındaki yazıyı okuyunca 3 ay köye çıkmamış...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

dalbay444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150
    Kimse garibandır bu adam . Adam sırtından ekmek kazanıyor diye düşünmez zaten. Ben 100 lük motorlara römok takıp çöpten karton kağıt toplayan insanlar görüyorum. Benimiçin farketmez ne dedikleri tabi arra gazımı verip tokadı basarım giderim .

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı crazy_81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al işte benim kafadan birisi yaşasın tek değilim
    ağa ne yapalım.... vermeyince mecbur kalıp kaçırdım..3 kez istedik vermediler....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    peki scootera binenlere ne diyolar galiba en efendileri bizin he:D
    Mustafa Kemal Atatürk

tayfun2609 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150 2011
    sen gidipte kaldırımlara cıkarsan cıktığın kaldırımlarda insanları korkutursan. ışıkta geçersen geçerken başka araçları tehlikeye atarsan. kask takmayıp serseri gibi motor kullanırsan. manitalara hava atıcam diye caddelerde abanırsan gazın dibine o insanlar adam gibi motor kullananlara da farklı gözle bakacaklardır... ben sizler gibi 5-10 senedir motora binmiyorum 1 sene öncesine kadar da motorun ne olduğunu bilmezdim. ama hızlı bir motor beni araç kullanırken otobanda sollarken beni hoşuma giderdi. yada bir kurye trafikte sıkışınca yanımdan geçerken sempatiyle bakardım adama.. ama o trafikte arkamda 600cc motorun sesini dinlerken bedduğa etmişimdir adama... apaci dediğimiz katagoriyi saymıyorum bile

ama şu bir gerçek ki sen ne kadar düzgün motor kullanırsan insanlarda sana o kadar düzgün bakıyorlar...

Terrorizer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cbr 600f
    Alıntı tayfun2609 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama şu bir gerçek ki sen ne kadar düzgün motor kullanırsan insanlarda sana o kadar düzgün bakıyorlar...
    Bireysele alındığında evet böyle fakat genele vurulduğunda işler böyle yürümüyor. Siz dünyanın en sakin motorcusu olun, sizden önce başka motorcuya kızmış kişi sizden hırsını alabiliyor.

@Metehan abi de özeleştiri yapmış bayağı =) Yani sen bunları yapıyorsan diğer insanların hoşgörmesini bekleyemezsin ki. Şu sıralar trafikte kullanılan bir motto var, "sen kendini düzelt diğerlerinin de değiştiğini göreceksin" tadında birşey. Bilinçli motorcular azınlık olduğu sürece kurunun yanında yaş da yanacaktır.
    ★★ ----- Decaying organic matter ----- ★★

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Scootera binenlere şehir içi motorcusu diyolar

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...işin ilginç yanı 2 milyarlık dandirik çin çapırı ile 50 bin liralık Harleyle aynı kefeye koyan kişiler var... yani motosikletden anlamayan için...çin çapırlarının 2005-2006-2007 de satış patlaması yaşamasının sebebi bu zaten...adam ybrye cbfye binmeye utanıyor kurye motoru diye...ama mondıal mct 250 binmeye utanmıyor buda garip...
    Ben! Ben! Ben aynı kefeye koyuyorum!!! Şaka şaka...

Hakkatten adam mondial'e biniyor, herşey normal ama ben apache alcam diyince vay halime. Kimseyi de takmıyorum, motoru öğrenmek için küçük bişeyler almak şart, cruser tarzını da sevmediğime göre... Hani para da çok değilki KTM 125 DUKE alalım başlangıç için

Alıntı motorcu48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "-La çekil, ezilcen gitcen bah!!"
    #sürenadam

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    Vallla bugune kadar hiç kırmızı ısıkta durmadım çünkü hiç rast gelmedi şimdi diyiceksiniz nasıl gelmedinlan ehliyet yok ve e5 e cıkmıyorum :D köy içinde ve civar köylerde geziyorum tek korkumsa yaza kadar motoru kaptırmak yazın ehliyet alıcam :D ozamana kadar bi aksilik çıkmaz inşallah birde bizim burda yazın motorlar ölümüne yarışıyorlar bildiğin pist gibi silivri tarafı 5erlı 5 erli geçiyolar sonrada hemen aşadaki yolda motorları cafe nin oraya diziyorlar Keyif kafe:D Busadan r1 ine Harleyinden 600 rr a ne ararsan var mübarek showroom :D bigun mini chopperımı 600 rr ın yanına parketmek istiyorum birde biri bni artçı alsın bi 600 rr a binelım kafayı yiyicem :D
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah Allah kim ki o? Ne zaman oldu bu olay?
    Geçen yıl olması lazım(nisan-mayıs) tam hatırlamıyorum. 40-45 yaşlarında Kırmızı kasklı cub motorlu birisi, montunun içine naylon birşeyler geçirmiş, devlet memuruydu. Hala aklım almıyor o saatte bu kadar uzakta ne işi var??
    112ciyiz

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    hahah :D harbiden he scootercılık şehir içinden başka bişi değil 40 yıl da bir şehir dışına çıkanlar için ezilmeeelim sonra işte maxi de alsan tmaxta alsan sonuçta scooter scooter olarak kalır ;)
    Mustafa Kemal Atatürk

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    haha allahtan cross için birşey yazılmamış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)