Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosikletim gaz yemıyor yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    asya 150 t1
    uzun süredir tekrarlayam bi olay motor ilk calıstıgında süper bi süre sonra gaz kesiyo 40 ı geçmiyor sürmeye devam ettiğimde karbiratör tahliye borusu benzin akıtıyor 4-5 saat sonra düzeliyor ustaya götürüyorum abi benzin azsa yapıyodur bunlarda 10 liranın aşşasına düşmiyycen diye bi üslupla karsılık veriyor sırf bu problem için baya para harcadım unutmadan motosikletim asya 150 t1 yardımlarınızı beklıyorum şimdiden teşekkürler..
    cihan

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    haojin hj 125
    karbutorde pislk vardır sok ve temızle gaz yememesı ondan olabılır bensın fılıtresı varsa onuda temıslettır bence faydası olur ben hepsiını kendım yapıyom

QM50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Home Made Kastino Qm 50 Chopper
    karbüratörünü bi söktür temizlettir şamandırasını kontrol ettir tahliyeden benzin akıtması pekte olağan bişiey değil büyük ihtimalle sorun karbüratörde bu arada adaş çıktık :D
    Home Made Kastino Qm 50 Mini Chopper

Motosikleti
    asya 150 t1
    şamandıra derken neyi kast ettiniz?
    cihan

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    Alıntı G-han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şamandıra derken neyi kast ettiniz?
    benzin deposunu kastetti .
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    asya 150 t1
    karbiratörü kendim sökemezmiyim haapel kader söktüm :D nası temizliycem ?
    cihan

Motosikleti
    Hyosung GT250R (07 NYA 11)
    Bendede bogulma sorunu vardı.Olası problemler;
    1-samandıra ayarsızdır motor bogulur gaz yemez tahliyeden benzin atar.
    2-kirlenmiştir hava cekemiyodur yine bu problemi yapabilir
    bende her ikiside vardır temizlendi ayarlandı hiçbir sıkıntım yok artık
    [I][B][COLOR="Blue"]Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....[/COLOR][/B][/I]

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    kardeşim senin sorunun % 99 karbüratör şamandırasındandır...

karbüratörün içinde hazneyi dolduran ve yeterli seviyeye geldiğinde yukarı doğru kalkarak benzini kesen bir şamandıra ve iğnesi vardır...

yüksek ihtimalle o iğnede bir arıza -tutukluk v.s bişey var...benzini kesemiyor ve motoru boğuyor..motor o benzini tüketemeyince de karbüratör tahliyeden boşaltıyor...

yolda giderkende bir sarsıntı v.s sebeple yerine oturunca yada takıntısından kurtulunca normale dönüyor,sonra durunca gelen benzinle yine sıkışıyor v.s.....

eğer bilgin yoksa kurcalama.şamandıra, iğnesi ve yayı hassastır..daha sonra yeni karbüratör almak zorunda kalabilirsin....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    Hyosung GT250R (07 NYA 11)
    Alıntı G-han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karbiratörü kendim sökemezmiyim haapel kader söktüm :D nası temizliycem ?
    sokersin temizlersin ama ayar yapmak zordur daha ustası degılsen...cok zamanım var diyosan deneyebilirsin sakıncası olmaz
    [I][B][COLOR="Blue"]Azraille yatakta yaşlılık ağrıları çekerken değil, asfalt üzerinde alçaktan uçarken karşılaşma tercihi bizimkisi....[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    asya 150 t1
    sametagır fazla kurcalama deyince kendimi 5 yasındakı gibi cocuk gibi hissettim pc basında büzüldüm resmen :D yarın ustaya götürüp bu ayarlarım temızlenmesinin vs yapılmasını söyleyeceğim verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:13 ----------

road_ends kendime fazla güvenmiyorum acıkcası yanlıs bişey yapmaktanda tırsıyorum benim elim ustaya gider :D tşk
    cihan

Motosikleti
    hyundai 125
    aynı sorunu yaşadım tek fark ben motoru istop ettiğimde ara sıra her zaman deyil,benzin akıtıyordu karbüratör den,
    deponun altındaki benzin musluğunu değiştirdi usta sorun çözüldü
    kadir 1973

Motosikleti
    asya 150 t1
    Alıntı sideprensi07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynı sorunu yaşadım tek fark ben motoru istop ettiğimde ara sıra her zaman deyil,benzin akıtıyordu karbüratör den,
    deponun altındaki benzin musluğunu değiştirdi usta sorun çözüldü
    motorunuz otomatikdi herale?
    cihan

Motosikleti
    hyundai 125
    125lik scooter
    kadir 1973

Motosikleti
    asya 150 t1
    scooterde vana oldugunu bilmiyodum acıkcası gündüz gözüyle söküp bakacagım merak ettim valla :D
    cihan

Motosikleti
    hyundai 125
    benim motorum hyundaı 125 scooter,usta daha öncesinde karbüratöre filan bakmıştı,kontrol sonrası ustadan çıktım eve geldim motoru durdurdum başladı benzin akıtmayabenzin hortumunu karbüratörün ordan çıkardımn hemen,jeton düştü orda,normalinde motor istop ettiğinde depodan benzin gelmemesi lazım,o musluğun görevi o,hortum dan içeri doğru üfledim benzin akıntısı durdu,ustaya vardım durumu anlattım,oda musluğu değiştirdi,
    zaten karbüratöre kontrol etmişti öncesinde,
    kadir 1973

Motosikleti
    Keeway
    Merhaba arkadaşlar biraz yıllar öncesinin konusu ama gezerken denk geldim yeni konu açmayayım burdan devam ediyim dedim :D Bende keeway supershadow var ve motorum düzgün bir şekilde gaz yemiyor ilk çalıştırdığımda boğuluyor tar tar titriyor kalkış yapamıyorum ve debriyajı tamamen bıraktığımda stop ediyor. Neyse bir şekilde yola çıkıyorum ve vites büyültürken devir normalden çok fazla düşüyor tekrar hızlanamıyorum yani motorun hiç atikliği falan kalmadı motoru kaldırmak için ve giderken stop etmemek için aşırı gaz vermem gerekiyor bu da artık canımı sıkmaya başladı benzin yetiştiremiyorum motora ışıklarda kalkarken dengemi kaybediyorum ayrıca deponun alt kısmında bi yerde ufak bir benzin kaçağı var. Fakat bir süre yol aldıktan sonra tam anlamıyla düzelmese de daha iyi bir duruma geliyor. Karbürator temizliği, hava ayarı, sente ayarı, buji değişimi, hava filtresi değişimi, yağ ve yağ filtresi değişimlerini yeni yaptırdım. Sizce sorun nedir yardım ederseniz çok sevinirim

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sorun büyük ihtimalle Karbüratör. Karbüratör aşırı besleme yapınca veya tıkanıp çok çok az besleme yapınca böyle acayiplikler olur.

Eski motorsa en kolay çözüm dokuyucu'dan karbüratör, karbüratör manifoltu alıp değiştirmek.(arama kutusuna 250 karbüratör yazın, sizinkisi muhtemelen Yamaha virago ile uyumlu, 250 çift silindir motorlara tekli karbüratör de oluyor) Bu arada hava filtresini de değişirsiniz. Karbüratörü temizleyip tamir de edebilirsiniz ama başkasına yaptırmaya kalksanız çok para alırlar. Yenisi daha ucuza geliyor. ( https://www.youtube.com/results?sear...ing+motorcycle )

Muhtemelen sorun çözülür. Hatta ek olarak bujileri de değişirsiniz.

Motosikleti
    Keeway
    Alıntı arda4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun büyük ihtimalle Karbüratör. Karbüratör aşırı besleme yapınca veya tıkanıp çok çok az besleme yapınca böyle acayiplikler olur.

Eski motorsa en kolay çözüm dokuyucu'dan karbüratör, karbüratör manifoltu alıp değiştirmek.(arama kutusuna 250 karbüratör yazın, sizinkisi muhtemelen Yamaha virago ile uyumlu, 250 çift silindir motorlara tekli karbüratör de oluyor) Bu arada hava filtresini de değişirsiniz. Karbüratörü temizleyip tamir de edebilirsiniz ama başkasına yaptırmaya kalksanız çok para alırlar. Yenisi daha ucuza geliyor. ( https://www.youtube.com/results?sear...ing+motorcycle )

Muhtemelen sorun çözülür. Hatta ek olarak bujileri de değişirsiniz.
    Yorumun için teşekkür ederim üstad ben de bundan korkuyodum açıkçası bunun orjinal karbüratörü(ya da viragonun) biraz pahalı çünkü eğer herhangi bir 250liğinki uyar ve daha ucuza gelir diyosan hemen araştırmaya başlayabilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:22 ----------

Ayrıca jikle açık gittiğim zaman bir sıkıntı yokmuş gibi çok normal gaz yiyor motor. Unutmuşum yazmayı sonrada ekleyeyim dedim

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dediğim gibi hocam, sabırlıyım denerim yaparım diyorsan kaliteli bir yıldız tornavida (izeltaş altaş) ameliyat eldiveni, plastik gözlük ve karbüratör temizleyici alırsın. Karbüratörü komple söküp temizlersin hava filtresini yenilersin sonra takıp ayarlarsın, muhtemelen sorun çözülür. Sözde ustalar oturup da bunu yapmazlar.

Herhangi bir 250'lik motorun (tercihen V motorun) karbüratörü muhtemelen buna uyar. Yeter ki ucuz bir fiyata karbüratör bul

örnek: http://arasegemotor.com/index.php/yedek-parcalar/karburator2012-08-07-12-37-49/cg-250-pueskuertmeli-detail (püskürtmeli karbüratör biraz fazla yakar özellikle de çok fazla gaz aç-kapa yaparsan)

Bir de karbüratör çapı ile manifolt çapı aynı olmalı (ikisi de 32mm gibi)

Mirzahan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Borelli Ledow CXM250a
    Bendede ledow cxm250 var aynı motor sayılır.Gaz yemiyordu bujileri bitmiş degistirdim düzeldi ama benimkinin de bi karbüratör ayarına ihtiyacı var.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)