Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Egsoz yapacaz=)

Motovento
    REKLAM ALANI
    kenrox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Iron 883
    headers üretimi öyle sadece malzeme, büküm, kaynak vs'den ibaret değil ne yazık ki,
    ciddi bilg, birikim, teknik vs isteyen bir konu ve öyle herhangi birisine yaptırılacak bir iş hiç değil.
    şahsen yapandan süper emin olmadığım ve zorunda kalmadığım sürece motoruma özel olarak yaptıracağım son şey egzos olacaktır.

helle ki enjeksiyonlu modellerde ecu remap yapılması lazım ki yapan adamın, yaptığı işle o haritaları süper şekilde eşletirip programlayacak kafada biri olması lazım. zor biraz.
    nice öyle gaza gelip de orjinalinden çok daha kötü bir ses ve performans ile dünyanın parasını harcayıp ahlayan vahlayan adam var.
    150 liraya az daha koy ikinci el kovala en güzeli. çamurluk yaptırmaya benzemez yani :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:03 ----------

ha bi de sanayideki oto egsoztçularından süper uzak dur.
    onlardan duyacağın tek şey (%90 ihtimal)
    "yaparız abi sen merak etme (her türlü) " olacaktır. aman diyim.
    yol iyidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    yamaha r 6
    Slm ya hazır konu açılmışken benim egzoz akrapovic sesi 6000 devirden sonra çıldırıyor ama 3000 4000 devirlerde çok normal ses veriyor arkadaşlarla giderken benim makine mz gibi kalıyor yanlarında meğer onların egzoz kısa tüpn olduğu için daha tok ve çıldırmış vaziyette çıkıyor alçak devirlerde bile ses bomba gibi ben şimdilerde yaşi veya akrep kısa tüp arıyorum bulursam elimdekini de vereceğim tanıdğı olan veya kısa tüp satan varsa ilgilenirim saygılar...
    :bounce: Efendi olcaksn Efendilik herzaman iyi prim yapar bak Yüzüklern Efendisine nasıl gişe yaptı Olay yüzüktemi ? Hayır efendilikte:bounce:

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    getirtebilirsem yurt dışından alacağım. er 6 f için önerebileceğiniz(4 silindir e yakın ses istiyorum) Akro-two bro- yoshi- arrow egsoz var mı? birde slip on egsoz nedir?
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    getirtebilirsem yurt dışından alacağım. er 6 f için önerebileceğiniz(4 silindir e yakın ses istiyorum) Akro-two bro- yoshi- arrow egsoz var mı? birde slip on egsoz nedir?
    4 silindire yakın ses derken desibel yüksekliği ise kastınız hiç gerek yok buna. 2 silindirli makinelerden inanılmaz güçlü sesler çıkabilir doğru egzosla. bknz. termignoni egzostlu ducatiler.
    ama onun haricinde eğer sıralı 4 silindirin kendine has vızıltısıysa aradığınız ondan vazgeçin. hiçbir tüp ya da headers bunu sağalamayacaktır. 2 silindirli motorlardan alınan tınıyı güzelleştirmek daha mantıklı.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 silindire yakın ses derken desibel yüksekliği ise kastınız hiç gerek yok buna. 2 silindirli makinelerden inanılmaz güçlü sesler çıkabilir doğru egzosla. bknz. termignoni egzostlu ducatiler.
    ama onun haricinde eğer sıralı 4 silindirin kendine has vızıltısıysa aradığınız ondan vazgeçin. hiçbir tüp ya da headers bunu sağalamayacaktır. 2 silindirli motorlardan alınan tınıyı güzelleştirmek daha mantıklı.
    yani hiç bir zaman vuuuuuuuuun diye uzayıp gidemeyeceğim o sese hep hasta olmusumdur .termignoni sanırım benim motorum için uygun bir egsoz değil. peki başka hangi egsozu önerirsiniz?

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Raphae1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani hiç bir zaman vuuuuuuuuun diye uzayıp gidemeyeceğim o sese hep hasta olmusumdur .termignoni sanırım benim motorum için uygun bir egsoz değil. peki başka hangi egsozu önerirsiniz?
    maalesef öyle. vuuuuu diye uzamak yok ama şu var vuuu diye uzayan motorun yarısı kadar yakıt tüketmenin dayanılmaz hafifliği var er6-f'te

er-6 kullanan arkadaşlarım orj. egzosla kullandığı için yorum yapamayacağım hangi markanın iyi olduğu noktasında.. ama eminim er-6 topiğinde egzoslu motor sahibi arkadaşlar vardır.
    youtube'tan araştırmak da sonuç verebilir.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbulda ercan motosiklet var. smokehead marka egzos üretiyor. komple carbon modellerini 750 tl ye satıyor. açıkçası çok uyguun sayılmaz rakam olarak. en uygun alteratif tiger marka sanırım. o da yerli üretim ve 400 tl civarı fiyatlarda. ama paslanmaz çelik gövde.
    üstat ercan çok para istiyor...
    ondan alana kadar çıkma yosi bulur onu alırım...

Motosikleti
    http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Yoshi...item45f9f5a21f

bu egsozu u beğendim . seçimim sizce nasıl? yalnız dikkatimi çekti bu biraz daha dışa çıkan bir egsoz acaba orta boruda dahil midir?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ebayda Danmoto var. Git ordan bak hem ucuz hemde dugun bir iscilik.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Orjinal herzaman iyidir, yada paraya kıyıp marka alacaksınız
    let it be

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)