Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bir sorum Olucak benzin ile ilgili

Motovento
    REKLAM ALANI

suan 2 sılındırlı ve 650cc er6n var bende 50tl e fullenıyor depom 250 km yapıyorum 1 depo ıle 300 bulan arkadaslar oluyomusta aynı motorla benımkı pek bulmuyo 250-300 km yapıyorum kısaca. 4sılındır 600cclık 600rr tarzı motor dusunuyorum nekadar benzınde yakıs farkı olur 1 depoyla 600luk race ıle kac km yapıyorsunuz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    benım duyduğum kadarı ile,
    hacim yükseldikçe yakıt düşüyor...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

ozaman 1200gs veya 1000rr alırsak 600rrdan azmı yakıcak?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Silindir büyüdükçe yakıt düşmez.4 silindirli bi motorda 2 silindirliye göre bi hayli fazla yakar.Bol bol benzinliğe uğrarsınız.

4sılındır bı motor surucusu yokmu 600rr tarzı supersport kac tl veya lıtreye kac km yapıyorsunuz onu merak edıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı 112233 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4sılındır bı motor surucusu yokmu 600rr tarzı supersport kac tl veya lıtreye kac km yapıyorsunuz onu merak edıyorum
    Böyle sorunca net bir cevap alamazsın.Kimse motorunun ne kadar yaktığını yazmak istemez.Ama şehir içi , şehir dışı fark eder.Şehir içinde 6-7 litrelerden bahsedenler var.Uzun yolda çok gaza basmazsan daha az yakabilir.4 silindirlilerin nasıl çok benzin yaktığını herkes bilir.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Silindir büyüdükçe yakıt düşmez.4 silindirli bi motorda 2 silindirliye göre bi hayli fazla yakar.Bol bol benzinliğe uğrarsınız.
    daha teknik olmaya çalışın herşeye cevap vermek zorunda değilsiniz.

ayrıca soruda silindir büyümüyor sayısı artıyor...

1) tek silindirli 250 cc VS. 4 silindirli 1000 cc yada
    2) çift silindirli 1000 cc VS. 4 silindirli 1000 cc

standart ve aynı kişi tarafından kullanımını kıyaslayınız.

1) 1000 cc , 250 cc nin 4 katı yakmayacaktır.
    2) çift silindirli daha çok yakacaktır...

doğru kullanılmadığında bir 600 cc , 60 krş/km. kadar yakabilir ancak doğru bir kullanım ile 27-30 krş/km. yakacaktır , neredeyse 250 cc scooter kadar değil mi ?

4 silindirli motorlarda yaptığınız bir işi 2 silindirle yapmak istediğinizde daha yüksek devir çevirmeniz gerekir...

eski çift 1000 cc şimdi 4 silindir 1100 cc kullanıcısı tarafından test edilmiştir...

Böyle sorunca net bir cevap alamazsın.Kimse motorunun ne kadar yaktığını yazmak istemez.Ama şehir içi , şehir dışı fark eder.Şehir içinde 6-7 litrelerden bahsedenler var.Uzun yolda çok gaza basmazsan daha az yakabilir.4 silindirlilerin nasıl çok benzin yaktığını herkes bilir.
    runner benden çok yakıyor , ilginç değil mi ?
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Sanırım aragaz meselesi de olayı etkiliyor.Okuldayken bir hocamızın cbr 600 ü vardı.Kendisi motor hastası olduğu için ve yaşça bizim yaşımıza yakın olduğu için kantinde sürekli motor muhabbeti yapardık.Sürekli motorunun fazla yaktığını söylerdi.Gelgelelim bir türlü aşırı aragaz çekmesinden dolayı fazla yaktığına inanmazdı.En son kendisini 2 ay önce gördüm.Cbr 600 ü satıp 2. el bir mondial 150 zat almış.Acınası bir durum kabul ediyorum.Artık motoru bırakma aşamasındaymış ve sigara taktiği uyguluyormuş.Azaltarak bırak.Cbr 600 den kalan paranın üstüne kredi çekip 2.el opel astra almış...Her neyse biraz uzun oldu affınıza sığınıyorum
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

anladım ama peki suan 600racıng suren yokmu aramızda. 1 depo 17 lıtre kac km yapıyorsunuz 600luk supersport ile

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 silindirli motorlar 4.5 - 8 lt arası yakar tabiki kullanıma göre değişir bu. Ve 4 silindirin ürettiği güce göre. Mesela Suzuki GSF 600 Bandit 70 bg civarıdır sakin kullanımda 5 lt yakar. Fazer vardır 98 bg sakin kullanımda 6 lt yakar. Ha Fazerin ciğerini sökersin 9 lt ye de dayarsın banditte pek geri kalmaz. 600 rr yaklaşık 6 lt yakıyor 100km de. cakalaz da 600f var 100km de kaç lt yakıyorsunuz başlığında 50 tl ye 203 km gittiğini yazdığını görmüştüm. 600rr la pek bişey farketmez aralarında.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı 112233 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    suan 2 sılındırlı ve 650cc er6n var bende 50tl e fullenıyor depom 250 km yapıyorum 1 depo ıle 300 bulan arkadaslar oluyomusta aynı motorla benımkı pek bulmuyo 250-300 km yapıyorum kısaca. 4sılındır 600cclık 600rr tarzı motor dusunuyorum nekadar benzınde yakıs farkı olur 1 depoyla 600luk race ıle kac km yapıyorsunuz
    Türkiye'de benzin fiyatlari baya dûstü galiba!!!
    50 Tl ye bu motosikletin deposu biraz zor dolar.
    Kendinizi ya da bizi kandirmayin.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye'de benzin fiyatlari baya dûstü galiba!!!
    50 Tl ye bu motosikletin deposu biraz zor dolar.
    Kendinizi ya da bizi kandirmayin.
    shell'de 1 lt = 4.21 TL ( 95 oktan )

benimki 95 TL ye doluyor...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Kardeş,arkadaş bence konunun ana felsefesini söylemiş.

Hayatta 3 muhabbete inanmam!

1- Avcı muhabbetlerine inanmam:Yok bir mermiyle 2 domuz vurdum.Yok bir ayıyla gözgöze geldim nişan almadan tek seferde indirdim(HAYAL DÜNYASI)

2-Askerden yeni dönmüş arkadaşların anlattıklarını anılarına:Askerliğimin ilk günü çavuşa fırça attım...Uzman çavuşu hazır olda beklettim,arkamda tabur komutanı vardı.Nöbette bir paket sigarayı bitirdim vs. vs.(HAYAL DÜNYASI)

3-Şoför muhabbetine:İstanbul-Ankara 6 saat ben yemin olsun 3 saatte gittim.İstanbul-İzmir 9 saat,İstanbul'dan bir çıktım 6 saat sonra Konak'taydım.Valla benim araç benzini kokluyor,benzinliğin yolunu unuttum.O kadar az yakıyor ki...(HAYAL DÜNYASI)

Bience bunları baz alarak iyi düşün derimiyi geceler dilerim.Saygılarımla...
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

er6n deposu 15 lıtrede 600rrın deposu 17 lıtre.

Motosikleti
    Honda
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hayir, cahil durumuna düsmek istemem ama bir gariplik var.
    Ben bu motorun kaç litre deposu oldugunu bilmiyorum ve hayatimda sadece iki kez kullandim.
    Ama matematik denilen dalgayi az da olsa biliyorum.
    Ben 6N modeli ilk çiktiginda deneme için kullandim.
    Benzin isigi yaniyordu ve depoyu doldurdum, 20€ civarinda ödemistim.
    Ikinci kullanisim ise, 3-4 yil önce satilik ettigim 600RR için bir takas teklifi gelmisti.
    Onu da deneme amaçli bir kaç gün kullandim ve yine 20 kûsür euro depoyu dolduruyordu.
    O zamanlar benzin 1.20€ civariydi.
    Yani bu aletin deposunun 15-17 litre civarinda olmasi lazim.
    Benzinin litresini 4 Tl den hesaplasak, en az 60 Tl yapiyor.
    50 Tl ye depoyu dolduruyorum lafi ilginç geldi bana.

Yine de 600cc race sorusuna bir cevap yazalim.
    Bu aletlerin depolari 18 litre alir.
    (Bir asagi, bir yukari olabilir.)
    4 Tl den hesap edersek, bir depo 72 Tl ye dolar.
    bu bir depo benzinle 150 km civarinda yol yapabilirsiniz.
    180 km gittigini iddia eden arkadaslar oldu ama her halde tin tin gidiyorlar.
    ben daha hayatimda 180 km yi gôrmedim.

Motosikleti
    K 1300 GT
    Ben bu motorun kaç litre deposu oldugunu bilmiyorum ve hayatimda sadece iki kez kullandim.
    Benzin isigi yaniyordu ve depoyu doldurdum, 20€ civarinda ödemistim.
    Ikinci kullanisim ise, 3-4 yil önce satilik ettigim 600RR için bir takas teklifi gelmisti.
    Onu da deneme amaçli bir kaç gün kullandim ve yine 20 kûsür euro depoyu dolduruyordu.
    O zamanlar benzin 1.20€ civariydi.

abi sen orada 20 € depo fullediğin için garip geliyor , gerçi o da bize garip geliyor ,
    TR de depoların 20 TL çizgisinden yukarısı paslıdır ,anlarsın ya

Motosikleti
    Honda
    abi sen orada 20 € depo fullediğin için garip geliyor , gerçi o da bize garip geliyor ,

iyiymis.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    daha teknik olmaya çalışın herşeye cevap vermek zorunda değilsiniz.

ayrıca soruda silindir büyümüyor sayısı artıyor...

1) tek silindirli 250 cc VS. 4 silindirli 1000 cc yada
    2) çift silindirli 1000 cc VS. 4 silindirli 1000 cc

standart ve aynı kişi tarafından kullanımını kıyaslayınız.

1) 1000 cc , 250 cc nin 4 katı yakmayacaktır.
    2) çift silindirli daha çok yakacaktır...

doğru kullanılmadığında bir 600 cc , 60 krş/km. kadar yakabilir ancak doğru bir kullanım ile 27-30 krş/km. yakacaktır , neredeyse 250 cc scooter kadar değil mi ?

4 silindirli motorlarda yaptığınız bir işi 2 silindirle yapmak istediğinizde daha yüksek devir çevirmeniz gerekir...

eski çift 1000 cc şimdi 4 silindir 1100 cc kullanıcısı tarafından test edilmiştir...

runner benden çok yakıyor , ilginç değil mi ?
    Her şeye cevap yazmanız gerekmez biraz teknik konuşalım demişsiniz ama altına bir sürü şey saçmalamışsınız.Ne dediğiniz anlayabilen varsa beri gelsin.250cc scooterın yaktığından bahsetmişsiniz.600cc bir motor ne kadar yakar konusuyla 250 cc bir scooter ne kadar yakar konusu ne kadar alakalı anlamak mümkün değil.Bende de 250cc scooter var ve 100 km'de şehir içi , dışı karışık 3.2 litre yakıyorum.600cc bir 4 silindirli bunun iki katı yakmazsa ben de arap olayım.CC yükseldikçe yakıt tüketimi artar.Bana inanmıyosanız gidin herhangi bir otomobil firmasının internet sitesine girin ,1.400cc otomobiliyle 2.000cc otomobilinin fabrika tüketim değerlerinin kıyaslayın.

Silindir sayısı da önemli bir etkendir tüketim konusunda.600cc tek silindirli bir xt660r , iki silindirli er6 , 4 silindirli cbf600 hepsinin tüketim değerlerine bakın.Tek silindir olan her zaman az yakar.Silindir sayısı arttıkça tüketim artar.

Millet 4 silindirli motorun çok yaktığından şikayet edip motorunu satıyo , sen kalkmışsın 250cc tek silindirli bir scooterın yaktığıyla kıyaslıyosun.Çok teknik bilgisi olan bi adamsın maşallah.

Motosikleti
    derbi gpr 125
    Her şeye cevap yazmanız gerekmez biraz teknik konuşalım demişsiniz ama altına bir sürü şey saçmalamışsınız.Ne dediğiniz anlayabilen varsa beri gelsin.250cc scooterın yaktığından bahsetmişsiniz.600cc bir motor ne kadar yakar konusuyla 250 cc bir scooter ne kadar yakar konusu ne kadar alakalı anlamak mümkün değil.Bende de 250cc scooter var ve 100 km'de şehir içi , dışı karışık 3.2 litre yakıyorum.600cc bir 4 silindirli bunun iki katı yakmazsa ben de arap olayım.CC yükseldikçe yakıt tüketimi artar.Bana inanmıyosanız gidin herhangi bir otomobil firmasının internet sitesine girin ,1.400cc otomobiliyle 2.000cc otomobilinin fabrika tüketim değerlerinin kıyaslayın.

Silindir sayısı da önemli bir etkendir tüketim konusunda.600cc tek silindirli bir xt660r , iki silindirli er6 , 4 silindirli cbf600 hepsinin tüketim değerlerine bakın.Tek silindir olan her zaman az yakar.Silindir sayısı arttıkça tüketim artar.

Millet 4 silindirli motorun çok yaktığından şikayet edip motorunu satıyo , sen kalkmışsın 250cc tek silindirli bir scooterın yaktığıyla kıyaslıyosun.Çok teknik bilgisi olan bi adamsın maşallah.
    Valla hiçte bile dediğiniz gibi olmuyo yamaha rx king ve yzfr6s im var hemen hemen ikiside aynı yakıyor. Motosikletime bindiğim zaman hiç zahmet edipte ne kadar benzin yakar diye hesaplamadım ama geçenlerde yaptığım bir testte Manisadan izmire Yamaha rx king'im de 20 tl lik benzinle gidip gelebiliyo yamaha yzf r6 s imde 20 tl lik benzinle gidip gelebiliyor ...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)

aboooovvv demek istiyorum

Benzin isigi yaniyordu ve depoyu doldurdum, 20� civarinda ödemistim.
    O zamanlar benzin 1.20� civariydi.

abi ben 3 hafta önce 40 liraya 160 km gittim öyle deme makinayı devirsiz boğarak kullanmadığın sürece gücüyle götürdüğünde gaza asılmadan hızlanma yaptığında fazla yakmıyor gerçekten.

şu aralar bende onlardanım maaşın halen daha yatmaması ne acı bir durum
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)