Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Benim Çılgın Projem (Krediyle CBF 600)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    gt250R Siyah
    taksit tutarı çok yüksek şuanda az biraz çekip orata şeker işini görecek ve seni tatmin edecek bir motor alırsın onun borçunu ödedikten sonra onu tekrar satarsın 2.elde çok zarar etmeyeceğin bir model olmalı sonra onu sat bir daha kredi çek al tek seferde aylık 1000 lira yüksek mebla Allah korusun işten çıkarıldın mı zararına satakmak zorunda kalabilirsin elindeki motoru ama taksit tutarları ufak olduğunda seni zorlamaz diye düşünüyorum ben öyle aldım üstündeykende yok borçu var cartı var curtu var diye düşünmüyorum alırken en fazla pert olur bana bişi olmasın borçunu öderim diye aldım yok satıcam atıcam diye düşünerek almadım ama sen bu şekilde çekme derim abi dünyanın bin bir türlü hali var başka bir şeye para lazım olur çok zor durumlarda kalabilirsin Allah göstermesin.
    İnsanlar söylediklerinizi ya da yaptıklarınızı unutur! Ama onlara neler hissettirdiğinizi asla unutmaz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Yakışır sana tabi ama seni üzebilir. En başta evdeki iç işleri bakanına nasıl anlatacaksın durumu. " Hayatım 2 sene boyunca çok sıkışacağız, tasarruflu olman lazım çünküüüüü beeeen 600f aldım. " Evde kıyamet kopar, kadın kısmısı şöför adama ayda bin lira motora verdirmez. Motosiklet kişisel ve bencil bir zevk, evin parasını sana bunun için yedirmez.
    İkinci konuya gelelim : En basit parça 150 euro dan başlıyor, depoyu delsen 1000 euro. amortisörler 500 er euro. Bu da sıfır motor almayı daha cazip hale getiriyor, en azından 2 yıl garantisi var. Ayrıca bu kadar pahalı motora kasko yaptırman şart. çalınırsa kafanı duvarlara vurursun. Kasko masrafını da köşeye yaz.

Veya sıfır bir GV 250 hyo al. Hem fiyatı, hem parçası,gücü, kalıbı sana uygundur.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    ayda 1000 TL kredi ödemesi az bir meblağ değil üstelik 24 aydan bahsediyoruz. aylık gelirin net 5000 TL civarında değilse çok mantıklı bi rakam değil.
    11-12 bin TL seviyesinde 2006-2007 cbf600 alsan belki biraz yaşlı olur ama her halde cbf150'den sonra motosiklet zevkini tatmin eder, ihtiyaçlarını da karşılar.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    meto usta vazgeç o fikirden sen. ama illaki yapıcam diyorsan da 12-13 civarı bireysel çek 2. el bişeyler al, sıfır alıp bir sürü zarar yapacak lüksün yok

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    bence mantıksız. yüksek bir kazancın yoksa 0 motosiklet alınması gereksiz birşey. zaten fazla para kazanıyor olduktan sonrada bi kaç ay dişimi sıkar biriktirip nakit alırım.

bankadan araç kredisi almakta iyi değil. faiz oranları düşük gösteriyorlar ama her yıl özel kasko ile bilumum dosya masrafını üstüne yıkıyor bir güzel. 25 bin lira kredi çıktı diyosun bunun 20binini nakit veriyor sana. birde kredi bitene kadar olan kasko ücretleri var ödeme içerisinde.

2. el motosiklet alıp ihtiyaç kredisi çekmek çok daha mantıklı bir olay. şahsen ben bu şekilde yaptım.
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Yaw metem sana feda olsun bütün honda kafana taktıgın şeye bak.

Ama hayata kamikaze yapmanında anlamı yok. Herşeyden once sağlık.

Sağlıkdan daha büyük servet mi var şu dünyada.

Sat altındaki motoru bi 10bin kaat da bireysel kredi cek al 2. el bi cbf 600 hem ufak ufak ode hem elin dara dustugunde kafana takılmaz nasıl denklestırecegım diye düşünmezsin.

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun güle güle kullan fazla basma ama cok yakıyomuş bu meret
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    CBF 250 i sattık 600f te sıra :)
    abıcım bak bende sen gıbı dusenen bırıyım ama ben slenın kardar cesaretlı degılım ben cok buyuk dunya capında bı fabrıkada calısıyorum oyle krızde falan sallanıcak bıyer degıl ama neolursa olsun ısım ıyı... sımdı gelelım motor mevzusuna bende 0 motor alacak kredıyı cekerım ama cekmıyorum yaa bı aksıklık cıkarsa ??? elımdekı paranın ustune 7-8 bınlıra daha eklıcem kredıu cekerek 600f alıcam amacım bu bence odeyebılcegın sekılde davran ;)

Motosikleti
    ybr 125 esd
    arkadaşın hakkına hayırlısı olsun diyecem ama forumdan uzaklaştırma almış... mevzu ne acaba...
    [COLOR="#DAA520"][/COLOR][B]Deveye sormuşlar neren eğri diye,bir türlü öğrenemediniz ALLAH sizi bildiği gibi yapsın demiş[/B]

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Keyif için bu kadar borca girilmez, işini maaşını kendin söylüyorsun az değil iki sene neredeyse bir maaşı oraya yatıracaksın, bunun işletme masrafı ayrı zaten...

Çocuğunun, eşinin, evinin , mutfağının giderlerinden, onların keyiflerinden hayallerinden kısarak hafta sonu 600 f le uzamak istiyorum dersen, kusura bakma kimse destek olmaz sana...Olan varsa açık konuşuyorum apaçidir. Sorumluluk duygusundan yoksundur.

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    mösyö mete neden ban yedi
    İkarus

Motosikleti
    Touring
    mete han abi yine mi ban yedin yavvv ulem iki çift kelam edek dedik hemen kendini kırmızı kartla oyun dışı edion haa :DDDD gelelim asıl konuya..mete abi bende çok yakında yüksek cc li bir motosiklet satın alma olayına girişecem açıkçası yoksa bu düzen böle gitmeyecek ben hatay dayım çevremde gezilecek okadar çok yer var ki mersinden urfa ya,antakya dan adana ya,maraştan adıyaman a daha aklıma gelmeyen birsürü yer var küçük cc li motor la bu iş iyi olmuor kanısına vardım büyük cc motor almaa karar verdim.haa parasal boyuta gelecek olursak kendi adıma konuşim ben yüksek okulu bitirmek üzereyim bittimi dörtyol ve çevresinde fabrikalar var birine kendimi atmai planlıom ha alacağım maaşa gelince öle ahım şahım bişe vermezler en fazla verecekleri asgari ücret + mesai..alacağım o minnik maaşla 650 lik motosiklet almai planlıom kendimi riske sokacam fakat senin risk olayı benimkinden beter..yanlış anlama be abi ama ailen var senin benim gibi bekar olupta bu işe kalkışsan kaybedeceğin fazla bişe olmaz.ama sen bankaya aldığın kredileri aylık nasıl ödüyorsan onun gibi sen kendine bir hesap açıp orada o kadar miktar biriktirsen daha ii olur gibi seninde dediğin gibi işten bi çıksan diğer başka bir iş bulana kadar elindeki birikmişi yemek zorundasın bakacağın ailen olamsa kendini riske at ama bu durumda pek akıl işi deil...haa işin garanti ise çıkmicağın bir iş olsa yine kendini at riske zor da olsa az da olsa maaş ödersin işini kaybetmek herbişeyden daha zordur sen benden daha iyi bilirsin.....

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    sevgili metehan,

ban yememiş olmanı dilerdim

sanırım herkesin gonlunde bir 600cc yatıyor ama bir motora bu kadar para bağlamak sence ne kadar mantıklı? krediyi geçtim, benzin, kasko ve bakım masraflarıyla beraber bunların altından kalkabilecek misin? devir ekonomi devri ve benzin fiyatları bu kadar yuksek iken böyle bir canavar, üstelik 0km, almak sence doğru mu? en azından ikinci ellere yada cbf'in performansından bıktıysan çift silindir 650cc'lik motorlara bakmanı öneririm.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    yine banlandımı bu sevimli panda
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aaaaaa konuyu Metehan abi açmış.

Çizik olmadan tanıyamıyorum valla.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    yinemi banlandı bu

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    hep böyle abuk sabuk mevzulardan konu açıyor da bizleri meşgul ediyor diye banlıyorlar bu panda ayusunu

.Mhmt. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Abi ikinci el temiz bi tane bul , ihtiyaç kredisiyle al daha uygun fiyatlı
    Hele Bi Kazanayım da Üniversiteyi ... Bir yere gitmek için de CBF e binilir CBF e binilmek için de her yere gidilir. Acayip az yakıyo len bu

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    ciden ya, metehan neden banlanmış yine?

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    La olm, sevgili Pandam

Manyakmısın tipin mi öyle göstertiyor (sadece tipi değil sanırım)

Al gitsin kardeş, pin doya doya, zati yalan dünya
    Poturdak

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    valla metecim arkadaşlar kendince söyleneceği söylemiş benimde gözlemlediğim çoğu arkadaşın yorumu ile aynı olacak , tüketici kredisi çekerek daha makul fiyatlara 2 . ele girmen daha mantıklı görünüyor... 26 bin bana ve anladığım kadarıyla sana fazla bir motosiklet ..

ben özel şirkette çalışıyorum yani adamın kafası bozulur bir tartışmaya bakar defol git dese çok büyük sıkıntılar yaşarsın, dünya varolduğu sürece , doğal afetler,ekonomik kriz, savaş vs hiç bir şey benim işimi etkilemez ve işsiz kalma gibi bir durumum 100 delerin çok altında bu gün işi bırakayım 1 hafta içinde başka bir iş yerinde daha iyi maaşla işe başlayabilirim sıkıntı yok , ben bile maaşım izin verse dahi bu riske giremem, çünkü dünyanın binbir türlü hali var ,hastalığı var, hesapta olmayan harcaması var, geçim kaygısı var ,mutfağı,giyimi kirası vs.vs. si var , var oğlu var.....

ancaaaaakkkkkk ben bile ayda 1000 lira gibi taksidi motosiklete bağlayamam, bağlamam... seninki güzel bir hayal , o hayali bende zamanında çok kurdum aynı senin gibi ikilemde kaldım ama gittim cbf aldım abi ne yapalım kuyruğumuzu kıstırıp üfül üfül, kıyı kıyı takılırız millet 150 ile gider biz sağdan 90 la gideriz ama gideriz ):

ulen hayallerimin içine ettin diyeceksin şimdi ama dost acı söyler bilader ...
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)