Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tehlikeli yollar

Motovento
    REKLAM ALANI
    APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    ARKADAŞLAR bölgenizde bildiğiniz en tehlikeli yolları ve sebeplerini bu yollarda ne gibi riskler olduğunu ve ne yapılması gerektiğini yazarmısınız

malum yaz girişi ve bir çok arkadaşımız yollara düşecek keyifle yollarına devam edebilmeleri için bir bilgi olur yıllardır çok kayıp verdik artık buna bir son verelim AZDA olsa
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emre_tnl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorumu yeni aldığım için bu konuda sadece okuyucu olacağım galiba
    Kahya Motorumu Hazırla Çıkıyorum!

cemsht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati monster 696'11
    istanbul için: hacıosman-bahçeköy orman yolu derim. hatalı sollama ve aşırı hız çok yapılır.uzun düzlüklerden sonra keskin virajları vardır. 6 sene orman fakültesinde okumuş biri olarak , bu yolda gördüğüm kazanın haddi hesabı yoktur. herkese güvenli sürüşler.

Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    izmir ve çevresi olarak;

manisa virajları; sert virajlar ve bol miktarda ağır vasıta, iniş ve çıkış riskli

karaburun balıklıova virajları; sert keskin virajlı, gevşek zeminli,bol yan rüzgarlı,dar bir yol

çeşme otoyol; yan rüzgarı bol, araçlar tarafından şerit ihlali sık yapılan yüksek hız için riskli bir yol

aydın otoyol; ağır vasıtası bol, otoyol çıkışları sert virajlı, radarlı

ahmetbeyli özdere virajları; çok motorcu kardeşimizin canını yakan dar ve sık virajlı gevşek zeminli

ahmetbeyli kuşadası virajları; dar ve sert üstelik sık virajlı, yoncaköy kavşağı sonrası çok sert sol ve sağ virajlı yan ters rüzgarlı

pamucak kuşadası virajları; çok keyifli tek şerit virajlı, araçlar manzara için durakladığından dikkatli gidilmesi gereken bir yol

foça virajları; sert ve dikkat gerektiren virajlar, yan rüzgarlı

aliağa yolu; şehir içinden başlayan ağır vasıtaların sağ şeritte açtığı derin lastik kanalı ve aliağa dan foça tarafına dönüşte makine kimyaya hurda getiren araçların yola döktüğü çelik hurda parçaları, radar

ankara asfaltı ve kemalpaşa; ağır vasıtası,sanayi giriş çıkışları,sık kavşakları ile riskli bir yol,radar var

eski çeşme yolu; dar ve kısa virajlı, uzunkuyu mevki zeytinler yolunda çam ormanı geçişi yol sürekli reçine ve rutubetli, çeşme girişi ters yan rüzgarlı,çeşme de radar

şehir içi; sık trafik lambalı,yeşildere görüş zayıf ve parlak asfalt,bir çok yerde refüj sulaması mevcut,karşıyaka altınyol derin ağır vasıta lastik kanalı, sahil yolu ıslak ve sık kavşaklı, trafik lambalı, radarlı, narlıdere urla arası ters yan rüzgarlı ve deniz suyu sürekli asfalt üzerinde, radarlı, bir çok noktada demir yağmur ızgaraları,yan yağmur kanalları, derin çukurlar,körüklü otobüsler,ana yollarda cahil yayalar
    CENGOMOTO

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    Ankara-Bolu E5 karayolu üzerinde Kazan üzerindeki yolun daralması büyük tehlike yaratıyor.
    Ve Gerededeki mühendislik harikası kavşak.Hangi akla hizmet yapılmış,anlamak mümkün degil.Yol bir anda bitiyor.
    Atari kolum buzuldugunda böyle üzülmüştüm.
    Bide motorumu sattıgımda...

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    İstanbul'da Taksim'den unkapanına doğru giden yol.Oradan 3-4 defa geçtim,çok pis tırstım.Dikkatli olunmazsa,ki bu yolda dikkat sizin elinizde değill,Taksim'i bilirsiniz malum avrupa yakasının merkezidir.Özellikle Taksim'den unkapanı köprüsüne giden yol,belediye otobüsü,artı sonsuza doğru uzanan sayıda ticari taksi,F-16 pilotlarına taş çıkaracak nitelikte olan sarı dolmuşlar...Gece ise daha bir tehlikelidir.Özellikle alkollü sürücüler yoğundur.Ayrıca modifiye araçlar...Tehlike neden mi?Yol oldukça virajlı.Zigzaklar şekinde.Ayrıca nerdeyse her 200 metrede bir otobüs durağı.Hızlı akan bir trafik.Benim en korktuğum yol burası.Genellikle burdan geçmeyip sahil yolunu tercih ediyorum...Saygılarımla.

Devrim KAÇAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA XRV 750
    yeşildere trafik lambalarının olduğu kavşak tam virajda, kırmızı yanmışsa duran araçları çok geç farkediyorsun, son derece tehlikeli.

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Yalova - İzmit körfezden İstanbula kadar olan kısımda hayatımda hiç yol çalışmasının olmadığını görmedim hele hele karamürseli geçtikten sonra yolda çukurlar var kazalara neden olabilcek çok saçma yerler var
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Güzel bir başlık.
    Bende böyle bir blog düşünüyordum, herkes yaşadığı şehirdeki tehlikeli yolların resimlerini notlarıyla beraber gönderse azda olsa sesimizi duyan katılan olur diye düşünüyorum.

Ankarada Çayyolu gölbaşı haymana üçgenine herzaman dikkat edilmesi gerekiyor.
    Durmadan yol çalışması (yama desek daha doğru) yapılıyor ve atlamalık rampalar oluşuyor.
    Buna örnek olarak yeni yapılan anayasa mahkemesinin(Yeni çankaya olsada eski gölbaşıdır.) önündeki asvalt yanlış atıldığından dolayı farketmeyen araçlarda sürücü kafasını tavana vurmaya mahkumdur.(not: kasis değildir)

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Alıntı SeMpaTuRk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yalova - İzmit körfezden İstanbula kadar olan kısımda hayatımda hiç yol çalışmasının olmadığını görmedim hele hele karamürseli geçtikten sonra yolda çukurlar var kazalara neden olabilcek çok saçma yerler var
    30 Yıldan beri bu yolu kullanırım daha bir kere yol çalışmasının olmadığı bir zamana tanık olmadım.Hele son 2 yılda yapılan Yalova -Gölcük arası hatalı ışıklandırma ve keskin virajlardan hemen sonra karşınıza çıkan trafik ışıkları ve ani yol çizgisi değişimleri her an kazaya davetiye çıkarıyor.Aman dikkat !
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    On numara bir konu...

Şile yolu, virajlarda kamyonların yola bıraktıkları çamur ve Şile Limanına girişte hiçbir işaret olamaksızın ayrılmış yol bitiyor. Ben hala kendimi ayrılmış yolda zannederken, bir minibüsü sollarken araba ile karşı karşıya kaldım, Allah'tan araba sola ben de minibüsü iyice yanaştım da kafa kafaya çarpışmaktan kurtulduk. Ama aklım gitti hani...
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

Motosikleti
    Mondial 150 MC
    eskişehirde seyitgazi kırka arası son 1 yılda 3-4 tane ölümlü kaza oldu.
    "[B]Sarı[/B]"ya tutkumuz,yüreğimizde büyüttüğümüz "[B]Lacivert[/B]" sevdadandır.

Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    sahil kasabalarından ve güney sahilinden haber bekliyoruz önümüzde festivaller ve uzun yollar var ziyaretler başlamadan yol bilgilerini alalım
    CENGOMOTO

absolit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gemlik-armutlu-çınarcık yolu... Çok dikkat edilmesi gereken bir güzergah. Sürüş keyif verir fakat aniden önünüze çıkan keskin virajlar sizi tehlikeye atar. Özellikle gece çok zor durumda olmadıkça motosikletle gitme taraftarı değilim. Geçen temmuz ortasında gece saatlerinde bu yoldan geçerken 3-4 adet tilki, 1 adet domuz gördüm... Önüme atlayan köpeklerin haddi hesabı yok... Hayvanat bahçesi gibi...:D
    __To Be Or NoT tO be__

Motosikleti
    ooo viraGOO
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30 Yıldan beri bu yolu kullanırım daha bir kere yol çalışmasının olmadığı bir zamana tanık olmadım.Hele son 2 yılda yapılan Yalova -Gölcük arası hatalı ışıklandırma ve keskin virajlardan hemen sonra karşınıza çıkan trafik ışıkları ve ani yol çizgisi değişimleri her an kazaya davetiye çıkarıyor.Aman dikkat !
    üstadım okadar eskiyi bilmiyorum ama hakikaten öyleymiş . Çok garip acayip yerler var hele körfez yakınında denize yakın geniş bi viraj var 3 şeritli yol 2 geliş 1 gidiş yönü sonra tam tersine dönüyo birden çok garip hakikaten bilmeyen adam nekadar yol yapmış olursa olsun hayatında orayı geçerken bi kafa karışıklığı yaşıyodur eminim!

üstelik bu yolda rahat rahat 1 şeritlik daha yer var ve orayada asfalt atılmış ama yola dahil edilmemiş çizgiler dışında 2.5 arabanın yan yana sığacağı değişik bi yer
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Kolonya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    istanbul dolapdere yollara yolun her tarafında kanalizasyon kapakları var ayrıca şeritler bir anda genişleyip daralmaktadır.dikkat edilmesi gerekiyor.kolay gelsin.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seydişehir-Akseki-Manavgat yolu. Yol 3şerit olmasıyla hızlı ve rahat gibi görünürken özellikle rampalarda uzun virajlar, yola aniden çıkan ve aniden duran(satıcılar için) araçlar tehlike yaratıyor. Özellikle akşam saatlerinde...
    112ciyiz

artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Beşiktaş-Ortaköy daha doğrusu Sahil şerididne bi çok yerde çok kötü mazgallar var kaçması imkansız o kdr sosyetık yer ama yollar kötü bazı yerler aşırı engebeli zaten ben yol demiorum tarlada gidioruz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:14 ----------

Alıntı Kolonya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbul dolapdere yollara yolun her tarafında kanalizasyon kapakları var ayrıca şeritler bir anda genişleyip daralmaktadır.dikkat edilmesi gerekiyor.kolay gelsin.
    dolapdere iş bankasının önünden geçerken daha tehlikelisi 5 tane köpek var direk saldırıolar trafiğe takıldın mı bitti iş

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı APV41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmir ve çevresi olarak;

manisa virajları; sert virajlar ve bol miktarda ağır vasıta, iniş ve çıkış riskli

karaburun balıklıova virajları; sert keskin virajlı, gevşek zeminli,bol yan rüzgarlı,dar bir yol

çeşme otoyol; yan rüzgarı bol, araçlar tarafından şerit ihlali sık yapılan yüksek hız için riskli bir yol

aydın otoyol; ağır vasıtası bol, otoyol çıkışları sert virajlı, radarlı

ahmetbeyli özdere virajları; çok motorcu kardeşimizin canını yakan dar ve sık virajlı gevşek zeminli

ahmetbeyli kuşadası virajları; dar ve sert üstelik sık virajlı, yoncaköy kavşağı sonrası çok sert sol ve sağ virajlı yan ters rüzgarlı

pamucak kuşadası virajları; çok keyifli tek şerit virajlı, araçlar manzara için durakladığından dikkatli gidilmesi gereken bir yol

foça virajları; sert ve dikkat gerektiren virajlar, yan rüzgarlı

aliağa yolu; şehir içinden başlayan ağır vasıtaların sağ şeritte açtığı derin lastik kanalı ve aliağa dan foça tarafına dönüşte makine kimyaya hurda getiren araçların yola döktüğü çelik hurda parçaları, radar

ankara asfaltı ve kemalpaşa; ağır vasıtası,sanayi giriş çıkışları,sık kavşakları ile riskli bir yol,radar var

eski çeşme yolu; dar ve kısa virajlı, uzunkuyu mevki zeytinler yolunda çam ormanı geçişi yol sürekli reçine ve rutubetli, çeşme girişi ters yan rüzgarlı,çeşme de radar

şehir içi; sık trafik lambalı,yeşildere görüş zayıf ve parlak asfalt,bir çok yerde refüj sulaması mevcut,karşıyaka altınyol derin ağır vasıta lastik kanalı, sahil yolu ıslak ve sık kavşaklı, trafik lambalı, radarlı, narlıdere urla arası ters yan rüzgarlı ve deniz suyu sürekli asfalt üzerinde, radarlı, bir çok noktada demir yağmur ızgaraları,yan yağmur kanalları, derin çukurlar,körüklü otobüsler,ana yollarda cahil yayalar

abi sen izmir için hepsini yazmışsın bende ekliyeyim bi kaç tane

izmir için : şehir içi alsancak yönünden çiğli ve devamında radarların yerlerini söyliyeyim
    - alsancak limandan k.yaka yönüne giderken bayraklı yaya üst geçidinde kameralı radar aman dikkat !!!
    -k.yaka hotel önünde radar iki şeritte de
    -çiğli alt geçit çıkışından sonra opet e gelmeden önce bir radar
    -aliağa yönüne gidişte ulukent e gelmeden safkar ın izasında karşılıklı iki şeritte de radar..

bozuk yollar genelde her yer alsancaktan ikiçeşmelik ve hatay üçyol ve devamında yeşişlyurt devlet hastanesi civarlarında bolca kazı çalışması ve kazılardan sonra yamanan yollar, bol dalgalı büyük kocaman çukurlu , 4 tekerlerin kaymaması için çizilerek kazınan yollar ,öğretmen evinin devamında algeçit virajlı ve kazılmış çizik çizik şimdilik aklıma gelen bunlar.
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Eskişehir'de, Musaözü barajına giden yolda, kızılinler köyüne gelmeden yaklaşık 1-2 km önce, virajlı bir kısımdan sonra düzleşen bir yola geliniyor tam yokuş aşağı inmeye başlarken. Orada yol hafif bir bombe yapıyor. Bombenin çıkışında iki tekerlekle içine düşebileceğiniz yaklaşık 6 - 7 cm derinliğinde bir çukur var. Pazar günü çok zor kurtardım, allahtan yandan gidiyordum. hafif de gaz açılan bir yer. Çukuru gördüğünüz anda aranızda yaklaşık 5m falan kalmış oluyor. Gidecek olanlar dikkat...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler