Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Karakolda ayna var,Motosiklette niye ayna yok!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha xt 600
    Çok merak ediyorum ayna kullanmayan arkadaşların arkaya bakacam diye boyunları kopmuyor mu?Yoksa rasgele makasa filan mı giriyorlar.Şahsen motosiklet kullanıken 50 km'lik yolda aynalara aşağı yukarı 100'er kere bakıyorum.Bi ara arkama bakmaya kalktım nası oluyomuş diye boynum tutuldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Re!S*33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Az kaldı alacak :)
    bi süre sonra alışıyosun..

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    onlarında motosikleti var, bizimde
    ineklerinde beyni var, bizimde.
    ama ünlü halk ozanı ceza ne demiş

ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Aynasızlar çirkindir,,yavandır,,kötüdür,,riski yüksektir..Aynalı olması şart,yoksa riske girersin..

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Aynasız motor,kulaksız köpeğe benziyor çok tipsiz...Üstüne bir de aşırı tehlikeli bişey.Tamam sürekli 300 le gidiyorsan belki hiç geri bakmana gerek kalmayabilir,ama ybr ci arkadaşların böyle bir imkanı olduğunu da sanmıyorum.Ha belki aralardan geçerken avantaj sağlayabilir...
    facebook.com/kaskafa

Ayna varken bile yetersiz bir araç; motorsiklette hafif ileri geri bakılarak kontrol ediliyor.Kör nokta,arkada çapraz da seyir eden araçlar.Aynasız neye güveniliyorsa bizede sölesinler bizde bilelim. Bilinç artmalı arkadaşlar! kontrol amaçlı dönmek seyir halindeyken aşırı riskli ki bunun boyun ağrısı vs cabası.Ayna olmadan da vizeden geçirmeyi başaranları onlarıda geçiren Tüvtürk uzmanları varsa şayet tebriklerimi borç bilirim....

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Motorunun aynalarını sökenler, aynaların motora yakışmadığını düşünüyor.

Aynasız da motoru rahat kullandıklarını iddia ediyorlar hatta.

Umarım artık yakışıklı mıyım diye aynaya bakmak zorunda kalmazlar ayna olmamasından sebep bir kaza yaşadıklarında!

Motorundan ayna söken adam her türlü kuralsızlığa da açıktır bence trafikte.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bn yakında ilk motorumu alacagım 0 alacam ve yasım 17
    Alıntı Re!S*33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi süre sonra alışıyosun..

Vayy Motor alınmış, aynalar sökülmüş, başı çevirip arkaya bakmaya alışılmış
    112ciyiz

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    Aynasız motor çok çrkin gözüküyor kanımca Ayrıca aynasız motor kullananların ağzında genellikle sigara oluyor.Sabah ekmek almaya giderken gördüğüm scooterlı adamın profili;hava parçalı bulutlu olmasına rağmen işportadan 15 liraya alındığı belli olan rayban güneş gözlüğü,aynasız kel bir scooter ve ağızda emanet duran uzun kamyoncu sigarası.Kask vs. yok...Abim kendince şekil yapmış

c3nk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda PS 150i
    bence aynasız motorcu apaçidir arkadaş, kendi güvenliğini çevredekilerin güvenliğini hiçe sayarak sırf artistlik(kime göre?) olsun die aynaları çıkarandan motorcu olmaz.

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ayvalıkta bu oran fazla, neden aynaları söküyorsun dediğimde şeklini bozuyor beya motorun diye cevap alıyorum. Arkanı nasıl görüyorsun diyorum kafamı çeviriyorum diyor. Kask mevzusuna gelmiyorum bile yarısı takıyodur belki.

Aynı sorundan bende bahsettim arkadaşıma aldığım cevap aynasız olunca havada gidiyormuş gibi oluyormuş. Bisiklete binince bile ayna arayan biri olarak aynaya alışmışım ve hiç bir zaman sorun teşkil etmedi.Görsellik derseniz aynasız motosiklet yada aynasız araba. Benim için aynı şeyi ifade eder.

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    valla benim sol ayna kırıldı bir iki kez çıktım aynasız acayip zor oluyo hele ki aynalardan trafiği okumaya alışmış biri için... hayata küstüm resmen
    Ninja

sezginkalkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R1200GS Adv - 2015
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayvalıkta bu oran fazla, neden aynaları söküyorsun dediğimde şeklini bozuyor beya motorun diye cevap alıyorum. Arkanı nasıl görüyorsun diyorum kafamı çeviriyorum diyor. Kask mevzusuna gelmiyorum bile yarısı takıyodur belki.
    bu söylediklerini gözümde canlandırıyorumda, ''motorun şeklini bozuyo beyaa'' :D aklıma Eyvah Eyvah gelio :D
    Sezgin KALKAN
    A RH+
    0554 776 76 64

Bozkurt74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 model kara YBR
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynasız motor,kulaksız köpeğe benziyor çok tipsiz...Üstüne bir de aşırı tehlikeli bişey.Tamam sürekli 300 le gidiyorsan belki hiç geri bakmana gerek kalmayabilir,ama ybr ci arkadaşların böyle bir imkanı olduğunu da sanmıyorum.Ha belki aralardan geçerken avantaj sağlayabilir...
    Gerçekten ya aynasız motosiklet ne kadar çirkin duruyor öyle iii....
    Hem çok tehlikeli,aman diyim ha genç arkadaşlar,kendinizi düşünmüyorsanız yakınlarınızı düşünün .Onların üzülmesini istemiyorsak kurallara uymak için gayret gösterelim .

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Gerçekten nasıl kullanıyorlar aynasız anlayamadım. Kafada 1.5 kg lık kaskla kafanı nasıl arkaya döndürüp bakabiliyorsun arkadaş ? Bu arada trafik akıyor nasıl görüyorsun önünü ?

Alıntı sezginkalkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu söylediklerini gözümde canlandırıyorumda, ''motorun şeklini bozuyo beyaa'' :D aklıma Eyvah Eyvah gelio :D
    Aynen usta benimde aklıma direk eyvah eyvah geldi tutamadım kendimi gülme krizine girdim
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)