Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İşte PaŞa 2 = Kuba CG 150

Motovento
    REKLAM ALANI
    pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    Evet arkadaşlar,yılbasında,ilk motosikletim olan Kuba Km 125-6 yı çaldırmıstım..Bunda benim hatam da vardı,hırsızları söylemiyorum zaten..Benim hatam: Motoru dısarda bırakmak..tabi şöyle birşey de var,bizim sitede sadece 2 binada toplam 9 motor var, onlara birşey olmuyor ama benimki çalınıyor,hiç bir haberde alınmıyor.hayırlısı olsun diyorum..Polisler zaten basvurdugunda tamam arayacaz diyorlar ama kapıdan cıkınca fifiliyorlar..Burdaki polislere güvenmiyordum,şuanda güvenmiyorumda..yeni motorum Kuba CG 150 de ise,depo yazılarını söküp,büyükçe paşa 27 yazdırmıstım..İşte bu cok akıllı Nizip polisleri beni durdurarak ''Nizipte Kuba marka bir motor calındı,onunda üstünde paşa yazıyordu bu motoru çaldınmı sen?'' dediler..Düşünün yani ne kadar ağrıma gidiyor,benim motorum çalınmış,orda kapı gibi Kırmızı yazıyor,ama benim yeni siyah motoruma çalıntı diyorlar.Bunun için 3 kere sorgulatuyorlar plakamı.

2 kere basıma gelince bu yanlıs suclama olayı bende paşa yazısını kaldırdım yeni etiketler yapıstırdım size de sorayım dedim nasıl olmus diye )

Bu arada motorum son 3 gündür 200 CC olmustur..150 CC yetmiyorda ) 65,5 silindir,subap,karbüratör,krank değişti...ama cok super oldu. işte resimleri:

Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    bunun aynları nerde:S
    aynaları olmayan bir motora binilmez....

gti_king - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250
    Aynaların olsaydı çok beğendiğimi söyleyip bir kaç yapıcı eleştiride bulunacaktım fakat maalesef ki aynaların yok. Aynalarını taktıktan sonra yeni fotoğraflarına belki yorum yaparım.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun güzel olmuş ta. Ayna ayna söyle bana nerde ayna ?
    Bir sorum olacak 200cc ye yükseltmek sana kaça mal oldu ve hissedilir bi güç artışı oluyor mu gerçekten ?
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    Arayışta...
    aynasız motorlar bağlanmıyor mu ?
    yani trafiğe çıkmak için gerekli ekipmanlar arasında değil mi bunlar bildiğim kadarıyla muayenede bakılıyor aynalara
    (buradan aynanın gereksiz olduğunu düşündüğüm çıkmasın sadece merak ettim )
    Araba Bedeni Taşır
    Motosiklet Ruhu

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın vericeği cevabı tahmin edebiliyorum.

''Aynalarım çok kötüydü kocamandı yeni ayna alıcam zaten'' hep aynı laflar.

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    vayy kardesım be geçmış olsun ne dıyım talıhsız bır olay yaşamısın gülsem mı aglasam mı hesabı he ? :D kardeş neyse senın bu konuyu actıgın ıyı olmus sanırım gazıanteptesın ve bu modıfıye ıslerını anladıgım kadarıyla oranın da özgu motor tarzı oldugundan ıyı bılıyorsun,uzun zamandır sitede bır gazıanteplı arkadaşla tanısmak ıstemıstım,bir kaç konu hakkında danısıcaktım antepten bır kac yer hakkında kardesım,ıletısım kurabılırsek sevınırım,ısterse ozelden mesaj at msn adresını falan eklıyım ıstersende ben gonderırım nasıl ıstersen

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    kardeş önceLikLe geçmiş oLsun . bundan 5ay kadar önce ankara sincanda çk sevdiğim bir abimin motoru çaLınmıştı şimdi buLundu. buLunaLı 1ay kadar oLcak önceLikLe umudunu yitirme derim .
    ikinci oLarakda motorunda ayna eksikLiği var.
    her ne kadar bu tarz motorLarı sevmesemde güzeL bir görüntüsü oLduğunu söyLemeden edemicem.

antepe seLamLarımLa . . .

inci1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy S 150 - 12
    Eskisi için geçmiş olsun,yenisi de hayırlı olsun güzel görüntüsü var.
    şu 200cc'e yükseltme olayı ne kadar tuttu,bir de hissedilir bi fark yarattı mı ?
    Çanakkale Aşığı..

Paşa geçmiş olsun öncelikle.Yenisi hayırlısı olsun.Bir uyarım olacak.Çalınan motorunun çalıntı zaptını trafik şubeye götür aracının kaydını dondur.Bu işlemi yapmaz isen her altı ayda faiziyle birlikte biriken borçlar varsa vergi no na borç olarak kaydolur.Beş sene birikir daha sonra otomatik olarak araç tescili silinir.Başıma geldi çalınan iki motorun toplam borcu vergi affı kapsamında posta ile MÜJDE NURTOPU GİBİ BİRİKMİŞ VERGİ BORCUNUZ VAR şeklinde elime verdiler.Yoplam faiziyle 1800 tl.Ruhsatları ile birlikte önümüzdeki hafta trafiğe gidip çalıntı durumunu trafikte de onaylatıp borcun silinmesi için ugraşacağım.İşin ilginci zaptı tutan iki karakol da trafige de benim haber vermem gerektigini bildirmedi.Yani bu süre içinde araç belki eksik evrak yüzünden bağlandı ve otoparkın birinde çürüdü gitti.Hatta noter arcılığı ile yapılan satış ta bile satış trafige, devrettiginiz kişi yeni ruhsat çıkarttırıp üzerine almadıkca gene sizin üzerinize görünüyor ve hoop vergiler size KOLSENTR şeklinde giydiriliyor.Bir tanede böyle çıktı bana niyetten.İyi niyetli olmayacaz demek ki.Araç çalınınca trafige de bizzat haber verilecek.Noter satışı yapılsa da yasal süre dolduğunda gidip trafiğe aracı sattım bu noter satışı üzerimden kaydını silin ulen diyeceğizz.Devlet de bu arada elektronik ortama geçmiş yıl 2011.Yazıklar olsun.On yıl boyunca vergi borcum katlanıyor,adresim belli kaçak göçek değilim bir haber ver.................Haram zıkkım olsun yedikleriniz içtikleriniz.Hiç kimse benden gelip oy dilenmesin.

motorun çok güzel kardeş Allah nazardan saklasın. kazasız belasız mutlu günlerde kullanırsın inşallah
    lezzet gider mesuliyet kalır

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    sukret polis sorgulamis birakmis aynasizliktan atmamislar iceri

Motosikleti
    öncelikle begenen arkadaslara tesekkür ederim.ayna meselesi ise: ben motosiklette ayna kullanmıyor değilim,kullanamıyorum.Neden derseniz aynası küçük geliyor ve boy olarak cok uzun..Ayna olsa bile benim motosiklet sürerken arkama dönüp bakmam lazım.olmuyor yoksa.200 cc meselesi ise,motorun gücünde ve hızında artma oldu tabii ki olmasa niye 200 CC edeyim parası ise 65 Tl silindir,12 Tl 200 Cc subap,100 Tl 200 cclik krank atıldı.65 Tl 200 Cc karbüratör(KeiHin)..Üst kapak zaten büyük:.Ayrıca Debriyaj baskısı 6Lı yapıldı tabi bu işlemi yaparken 40 Tl gitti sadece 6lı debriyj için..hesaplayın işte.Eski motorum için bu parçaları tek tek alıyodum,bu motora nasip oldu.Öğrenciyim çünkü birada 300-400 cıkmıyor.İşçiliği de var.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı pasa216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle begenen arkadaslara tesekkür ederim.ayna meselesi ise: ben motosiklette ayna kullanmıyor değilim,kullanamıyorum.Neden derseniz aynası küçük geliyor ve boy olarak cok uzun..Ayna olsa bile benim motosiklet sürerken arkama dönüp bakmam lazım.olmuyor yoksa
    Aynaları kullanamıyorsan motosiklet kullanmayı bilmiyorsun demektir.
    Farklı farklı uygun fiyatta pek çok ayna var piyasada. Uzun-kısa vs. mutlaka bir tanesi istediğin gibi olacaktır. İşin bahanesindesin gibime geldi.

Motosikleti
    mondial 125 kt/jawa 350 TS
    dostum mesjımı okumadın sanırım msn adresını ekledım bı zahmet bakarsan sana sormak ıstedıgım bırkaç konu var anteple ilgili

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    aynasız motorları sevmiyorum....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynaları kullanamıyorsan motosiklet kullanmayı bilmiyorsun demektir.
    Farklı farklı uygun fiyatta pek çok ayna var piyasada. Uzun-kısa vs. mutlaka bir tanesi istediğin gibi olacaktır. İşin bahanesindesin gibime geldi.

araba sürerkende kafasını dışarı çıkartır bakar ağabey

Motosikleti
    yarın ayarlayacam bitane ayna merak etmeyin )

kardeş kabul ettim msni karsılasırsak konusuruz...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    güle gule kazsız kullanmanı dilerım ama şu varkı bende yedek olarak 100 cc kuba var ama frenler cok kalıtesız yada yetersız demek daha doğru olur siz 200 cc ye cıkardım yazmışsınız ama frenler hala kanpana cidden ALLAH kaza bela vermesın

Motosikleti
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güle gule kazsız kullanmanı dilerım ama şu varkı bende yedek olarak 100 cc kuba var ama frenler cok kalıtesız yada yetersız demek daha doğru olur siz 200 cc ye cıkardım yazmışsınız ama frenler hala kanpana cidden ALLAH kaza bela vermesın
    evet frenler kampana ama fren bakımlarını sürekli hale getirebilirsiniz.kampana ve balataları temizlemek mesela..Daha sonra bu şekil kampana frenli motosikletlerde frenlerin ikisini kullanmak daha iyi olur.Disk frenli motorlarda da iki freni de kullanmak önerilir ama kampanada ikisini kullanmak cok yararınıza olur.arka freni tutsanız motor durmayınca sert basarsınız bu sefer kitler ve motor yalpalar..Sadece önü tutsanız bu sefer motor hiç durmaz,fren sıkıysa oda kayar.Ama ikisini birden tutunca güvenli olarak durabilirsiniz..Aynı zamanda motosikleti durdurmadığınız sürece,fren yaparken vitesi boşa almayın..tam durmak üzereyken debriyaja basın..Faydasını göreceksiniz...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)