Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Köpeklerden kaçmayı bilmek gerek yoksa !!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    KÖPEKLER durunca havlayıp havlayıp gerı kacıyorlar benımde başıma geldı az kalsın onlar gerı kacarken ben onları kovalıyordum yayan ındım motordan taşlar elımde bayır aşagı aşırdım o ıtlerı. ama bu huysun köpekcıklerı çine göndermek lazım orda köpeklere iyi muamele yapıyorlar havlayan köpekcikler konserve oluyor
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    iSSo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTS 1200S
    herkesin başına geLiyor, askerde dayak yemeyen varmı mevuzusu gibi bişey :D
    eğer hızLıysam "Laaaaaayn" diye bağırıyorum sonra kendim de kahkaLarLa güLüyürum ama eğer yavaş gidiyorsam geneLde durup inerim kovaLarım :D

karaburuna giderken karapınar sorasında yol kenarında bi ciftlik vardır,ve orda her gecişimde korku filmi gibi zınk diye cıkıverir gündüz gördügüm için sallamıyorum ama gece s...rr le geciyorum ))

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    herkese selam kazasız sürüşler bazen benide kovalıyor bu it denen mahlukatlar bir keresinde akşamın karanlığında kaldırımdaymış hayvan bir anda yola fırlayıp havlamaya başlayınca gazı kökledim 2. vitesteydim baya bir uzadım sonra toparladım kendimi biraz relax oldum yani daha sonraları köpek gördüğümde hızım yüksekse düşürüyorum ki bence 2. vites ideal daha rahat uzuyor motor motoru ne zorlayıp bağırtıyorum nede çok yavaş gidiyorum uzmaya müsait bir hızda kullanıyorum köpek yola fırlayıncada direkt gazlayıp kaçıyorum tabiki yol müsaitse yol müsait değilse zaten yolumu değiştiriyorum çünkü zaten normaldede köpeklerden korkan biriyim birde aklıma gelmişken köpekleri kaçıran cihazlar varmış bu cihazı nereden temin edebilirim işe yarıyormu gerçekten bu cihazlar herkese yi günler kazasız sürüşler dilerim.
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Alıntı ramizan83 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KÖPEKLER durunca havlayıp havlayıp gerı kacıyorlar benımde başıma geldı az kalsın onlar gerı kacarken ben onları kovalıyordum yayan ındım motordan taşlar elımde bayır aşagı aşırdım o ıtlerı. ama bu huysun köpekcıklerı çine göndermek lazım orda köpeklere iyi muamele yapıyorlar havlayan köpekcikler konserve oluyor

arkadaşlar hani biz motorcuydukta doğayı çok severdik?
    yoksa doğayı motorun üzerinden kafamızı kaldırığımızda ümüz gökyüzündenmi ibaret sanıyoruz? dünyanın sahici sadece insanmı?
    herşeyiyle butun olan doğanın içinde köpek yokmu?
    bulunduğu yeri koruma içgüdüsüyle hareket ediyorlar diye yok keselim yok kavuma yapalım konserveye koyalım,lafa gelince doğa severin daniskası arkadaşlar) siz korkuyorsanız hayvan ne yapsın yahu
    köpeklerde göz teması çok önemlidir inin motordan vizörünüzü kaldırıp gözlerine bakın
    sakın unutmayım göz temasını kim önce keserse o kaybeder
    15-20 saniyede başını öne eğip sizin iktidarınızı kabul edecektir,tabi bu arada sessiz olmanız kaydıyla

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yoksa doğayı motorun üzerinden kafamızı kaldırığımızda ümüz gökyüzündenmi ibaret sanıyoruz? dünyanın sahici sadece insanmı?
    bulunduğu yeri koruma içgüdüsüyle hareket ediyorlar diye yok keselim yok kavuma yapalım konserveye koyalım,lafa gelince doğa severin daniskası arkadaşlar) siz korkuyorsanız hayvan ne yapsın yahu
    köpeklerde göz teması çok önemlidir inin motordan vizörünüzü kaldırıp gözlerine bakın
    15-20 saniyede başını öne eğip sizin iktidarınızı kabul edecektir,tabi bu arada sessiz olmanız kaydıyla
    Hocam allahaşkına bir çoban köpeği v.s. gördüğünde bunu yapıyormusun çok merak ettim ya hatta müsait bir anında sana saldıran bir köpeğin gözlerine bakarken görmek isterim seni
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    [QUOTE=STARTER;2313627]Hocam allahaşkına bir çoban köpeği v.s. gördüğünde bunu yapıyormusun çok merak ettim ya hatta müsait bir anında sana saldıran bir köpeğin gözlerine bakarken görmek isterim seni [/QUOT

hocam buyur gel gör,hatta onlardan bende 12 tane var seni tanımazlar o yüzden ben yanında olurum ve tecrübeyide kendin yapabilirsin,yok corlu uzak kalır dersen köpeklerin hepsindeki içgüdü aynıdır bul çevrende daha küçük bir hayvan ve dene dostum sadece sessiz ol ve gözlerine dik gözlerini önce bana sonra hayvana hak vereceksin hisli hayvanlardır bakma öyle göründüklerine beni hala ısıaran olmamıştır 3 kere küçük köpeğimi agızlarından almak için boğuştuğum 2 kangal ve 1 belçika kurdu (ayrı zamanlarda) ki tanımadığım hayvanlardı,dahildir hiç ısırılmadım belkide niyeti yada korkuları çekinceleri hissediyorlardır kimbilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:58 ----------

Yapabileceğiniz bir şey daha var arkadaşlar illa yoluma devam edecegim ama köpektende kurtulacağım diyorsanız
    sol bacagınıza pantolonun üzerine küçücük bir poşette karabiber iğneleyin,deldiğiniz yada koparıp arkaya tuttuğunuz anda arkadaki köpek kokuyu alacaktır
    hiç sevmezler
    sizi kovalamaktansa oturup hapşıracaktır

[QUOTE=ZIPPIRMAN;2313631]
    Alıntı STARTER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam allahaşkına bir çoban köpeği v.s. gördüğünde bunu yapıyormusun çok merak ettim ya hatta müsait bir anında sana saldıran bir köpeğin gözlerine bakarken görmek isterim seni [/QUOT

hocam buyur gel gör,hatta onlardan bende 12 tane var seni tanımazlar o yüzden ben yanında olurum ve tecrübeyide kendin yapabilirsin,yok corlu uzak kalır dersen köpeklerin hepsindeki içgüdü aynıdır bul çevrende daha küçük bir hayvan ve dene dostum sadece sessiz ol ve gözlerine dik gözlerini önce bana sonra hayvana hak vereceksin hisli hayvanlardır bakma öyle göründüklerine beni hala ısıaran olmamıştır 3 kere küçük köpeğimi agızlarından almak için boğuştuğum 2 kangal ve 1 belçika kurdu (ayrı zamanlarda) ki tanımadığım hayvanlardı,dahildir hiç ısırılmadım belkide niyeti yada korkuları çekinceleri hissediyorlardır kimbilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:23 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:58 ----------

Yapabileceğiniz bir şey daha var arkadaşlar illa yoluma devam edecegim ama köpektende kurtulacağım diyorsanız
    sol bacagınıza pantolonun üzerine küçücük bir poşette karabiber iğneleyin,deldiğiniz yada koparıp arkaya tuttuğunuz anda arkadaki köpek kokuyu alacaktır
    hiç sevmezler
    hissediyor o zaman hocam bunlar , belki de söylediğin doğrudur ama tecrübe edecek cesaret de lazım
    Sen İp Atla Bende Atlarım,Sen Saklanbac Oyna BEnde Oynarım , Sen El Salla Bende El Sallarım, Sen Gül Bende Gülerim , Sen Camdan Atla Ben Gülmeye Devam Ederim:))

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tam it, adamı düşürüp kayboluyor bir de.
    Yok canim...
    Aslında arkadaşı yerden kaldırmak için tam gidecekken çevreden birçok kişi yardıma geldiler, lüzümsüz kalabalık oluşmasın diye gitmekten vazgeçti.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    [hocam buyur gel gör,hatta onlardan bende 12 tane var seni tanımazlar o yüzden ben yanında olurum ve tecrübeyide kendin yapabilirsin,yok corlu uzak kalır dersen köpeklerin hepsindeki içgüdü aynıdır bul çevrende daha küçük bir hayvan ve dene dostum sadece sessiz ol ve gözlerine dik gözlerini önce bana sonra hayvana hak vereceksin hisli hayvanlardır bakma öyle göründüklerine beni hala ısıaran olmamıştır 3 kere küçük köpeğimi agızlarından almak için boğuştuğum 2 kangal ve 1 belçika kurdu (ayrı zamanlarda) ki tanımadığım hayvanlardı,dahildir hiç ısırılmadım belkide niyeti yada korkuları çekinceleri hissediyorlardır kimbilir

hiç sevmezler
    Üstadım hayvancağızları iyi anlamak gerekir,dediklerinde haklısın,benimde 4 yaşında kocaman bir Rotweiler köpeğim var birazda diğerlerine göre iricedir,senin motorun adaşı adı cabbar,
    onu gezdirirken parkta bazı sokak köpekleri çok şiddetli saldırıda bulunuyorlardı ama onlarda mekanlarını savunmak için yapıyorlar bunu,bizimkini tehdit gördüklerinden,zamanla hepsiyle anlaşıyoruz,dün bi kaç tanesi ile birlikte turladık,her gün daha fazlası geçiyor bizim tarafa

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah cezalarını versin..
    bıktık artık şu sokak köpeklerinden...
    bunlara bir çözüm bulunmalı artık...
    belediye toplamaya korkuyor kendi bilmez üç beş sözde hayvansever ortalığı karıştırıyor..
    bu şekilde kendi çocuğunun başına birşey gelse bakalım ne diyecek...
    O kendini bilmez hayvan severlerden bir taneside benim.
    Kendimide çok iyi biliyorum.
    Karşıma bir köpek çıktıgında davranışlarım ve yapmam gerekenler konusunda gerekli bilgi ve deneyime sahibim.
    Bence sende bu konu hakkında bi araştırma yap.
    Okumak cehaleti alır, eşşeklik ise baki kalir.
    Ben ve benim gibi düşünen insanlara laf atacagina sende biraz kafa patlat.
    Yukarıda yazdıgın cümleler bir kişiye değil çok büyük kitlelere hitap ediyor.
    Bir daha ki sefere laflarını bilerek konuş.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

klemenjero - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x max 250
    resmen vur kaç yapmış hayvan.
    şaka bi yana da cidden panik yapmamak lazım. kazayı yapan abi panik yapıp yola bakmayı unutmuş gibi duruyor.

Motosikleti
    İnamayın.. Ben ne gözüne baktım ise nede kiçimi döndüm ise.. Sonuç aşağıda..
    52 diş darbesi ile beni ısıran Kangal köpeğe tebrikler. - 21-06-2010, 16:55

--------------------------------------------------------------------------------

18 Haziran cuma günü ekili arazi içinde duran arı kovanlarımı düzenleyip bu yorgunluğun ardından eve dönmeye hazırlanırken duello başladı.
    Sırtımdan gelen şiddetli bır darbenin ardından sağ elim koca bir kangal köpeğin ağzında idi. Sert bir tekme darbesi ile elimi kurtardım derken sayısız yerlerimden ısırmalar ve benim korunmam için hiçbir savunma gereci ve yakınlarımda kimsenin olmaması kangala şans vermeye devam ediyordu. Yapacağim tek savunma şekli tekme ve yumruklarımdı. Artık yüzüme dalmaya çalışan köpeği boğazından kapma hamlesi ile yere yıktım.Parçalanmış kollarım yaralanmış 8 parmağimın ve kan betmenin verdiği dezavantajla köpeği nefessiz birakarak etkisiz hala getirmeye çalıştım. Fakat iki parmağımı dişleri arasından kurtarmam için bir elimi birakmakla tekrar suratıma dalması için çok büyük şans vermem anlamında olacağından gırtlağını sıkmaya devam ettim. Yaklaşık 45 dakika kadar süren amansız mücademizin ardından ruhunu teslim etmesine saniyeler kalarak sahibi tesadüfen yanımızdan geçer oldu ve 3 kişi hayvanı zincirledi.
    Bilanço; Bende 52 diş darbesi (Parçalanmış parmaklar,ısırılmış eller,kollar,bacaklar,sırt, bel, popo vs. Sonuç; galip gelen ben...
    Kangal dediğin neki. !! Sivas olsa tuşa getiririm.

E... tabi her maç sonrası sporcuların hastaneden sağlık kontrolundan geçip kuduz aşilarını yaptırması, sıyrık ve yırtıklarını bandajlatıp evde istirahat etmesi ardından pansumallar , aşıları gibi şeyleri şu an bende yapıyorum.
    Not: Eğer bir gün kapımda köpek beslemek gibi bir fikrim oluşursa asla ve asla Kangal..

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/tazi...#ixzz1IqE2ZkUT

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Abi hatırladım yaşadığın olayı ki unutmak mümkünmü...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    abi özür dileyerek yazıyorum sen kendin bu yazdıklarına inanıyor musun Allah aşkına?
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    bu yayını takip etmenizi rica ederim , her cins ve karakterdeki köpekleri sadece ses tonu ve vucüt hareketleri ile yönetiyor bilmeyenler izlesin feyz alsın...

http://natgeotv.com/tr/kopeklere-fis...-adam/hakkinda
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...#ixzz1IqE2ZkUT bende baktım şimdi burdaki başından geçenlere abi,çok büyük bi olay atlatmışsın biraz geç ama geçmiş olsun .

Benim korkum hızlı giderken köpeğin ön lastik tarafına doğru atlayıp kazaya sebebiyet verme durumu,yavaşsam zaten bakışıp geçiyoruz ama hızlı gittiğim anlarda bir den fırlıyorlar içim kalkıyor o anda,fakat aniden çıkan köpeğede yapacak bir durum yok sanırsam.

Geçen 2-3 gün önce köpekten daha beter bir durum geldi başıma .Arkadaşımı yazlığına götürmek için söz vermiştim daha önceden,hay vermez oalydım .çatalca tarafların oturuyor yani yolumuz çatalca civarları,böle dağlık ormanlık bir kesim içinden gidiyoruz
    artık yola yakın bi kovan mı var anlayamadık saymakta mümkün dğeil tabi ama bi arı bulutunun içinden geçtik o derece artık siz anlayın Bizde hava güzel + 50km falan gidiyoruz çeşmelere çevreye bakıyoruz ortam güzel diye kaskların camlarını açık gidiyoruz.arkadaş arkamda olduğundan ona pek bişey olmadı ama benim kasktan içier 3 tane arı girdi çıkartamıyorumda çok fenada ısırıyorla yolda mıcırlı nerdeyse motoru yatıracaktık ucuz kurtardık sonuç olarak yüzüm şişti ve 1 2 gün kaşıntı oldu ama şimdi şişler iniyor .

daha da kaskın camını açmam bu bir ders oldu
    Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

Motosikleti
    Alıntı ExpendableS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...#ixzz1IqE2ZkUT bende baktım şimdi burdaki başından geçenlere abi,çok büyük bi olay atlatmışsın biraz geç ama geçmiş olsun .

Benim korkum hızlı giderken köpeğin ön lastik tarafına doğru atlayıp kazaya sebebiyet verme durumu,yavaşsam zaten bakışıp geçiyoruz ama hızlı gittiğim anlarda bir den fırlıyorlar içim kalkıyor o anda,fakat aniden çıkan köpeğede yapacak bir durum yok sanırsam.

Geçen 2-3 gün önce köpekten daha beter bir durum geldi başıma .Arkadaşımı yazlığına götürmek için söz vermiştim daha önceden,hay vermez oalydım .çatalca tarafların oturuyor yani yolumuz çatalca civarları,böle dağlık ormanlık bir kesim içinden gidiyoruz
    artık yola yakın bi kovan mı var anlayamadık saymakta mümkün dğeil tabi ama bi arı bulutunun içinden geçtik o derece artık siz anlayın Bizde hava güzel + 50km falan gidiyoruz çeşmelere çevreye bakıyoruz ortam güzel diye kaskların camlarını açık gidiyoruz.arkadaş arkamda olduğundan ona pek bişey olmadı ama benim kasktan içier 3 tane arı girdi çıkartamıyorumda çok fenada ısırıyorla yolda mıcırlı nerdeyse motoru yatıracaktık ucuz kurtardık sonuç olarak yüzüm şişti ve 1 2 gün kaşıntı oldu ama şimdi şişler iniyor .

daha da kaskın camını açmam bu bir ders oldu
    Geçmiş olsun.
    Bu olayın benzerini 5-6 sene önce Altunizade E 5 güzergahında yaşadım. Beni de benzetmişlerdi. Bu aylardan itibaren Haziran sonuna kadar Bal arılarının oğul verme dönemi olduğu için yeni kolonilerin göç dalgasına denk gelme olasılığı var. Yaşadığınız olay budur..

Motosikleti
    TVS 150 2012 GRİ
    hiç umrsamayacaksın abi devam edeceksın yola baktı korkun yok o zaten korkarak kacacak denedım yanı defalarca işe yarıyo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi özür dileyerek yazıyorum sen kendin bu yazdıklarına inanıyor musun Allah aşkına?
    İnanmaktan öteye altıda oku gelin denemesi bedava diyorum. İnanmasam yalan söylüyor olurum,bunun farkına varamayacak yaşta değilsin
    yalandan medet umacak yaşı ben çoktan geçtim.

sanada tavsiyem ya önceden düşün ,yada özür dileme dost

adamın bahçesine girerseniz degil göz teması sopa olsa elinizde işe yaramaz
    benim yada diğer arkadaşların anlatmaya calıştığı yoldaki köpeğe davranış biçimi,yok konserve olsunlar yok gebertelim falan filan çocuk çocuk şeyler fikir bile değilller motorcuya arkadaşlar dünya onların gerisi hikaye bu konuda başka birşey yazmayıda düşünmüyorum.zira giderek seviye kaybı oluyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:09 ----------

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kendini bilmez hayvan severlerden bir taneside benim.
    Kendimide çok iyi biliyorum.
    Karşıma bir köpek çıktıgında davranışlarım ve yapmam gerekenler konusunda gerekli bilgi ve deneyime sahibim.
    Bence sende bu konu hakkında bi araştırma yap.
    Okumak cehaleti alır, eşşeklik ise baki kalir.
    Ben ve benim gibi düşünen insanlara laf atacagina sende biraz kafa patlat.
    Yukarıda yazdıgın cümleler bir kişiye değil çok büyük kitlelere hitap ediyor.
    Bir daha ki sefere laflarını bilerek konuş.
    Asıl cevap burada işte
    kutluyorum seni sinan kardeşim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)