Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Yol vermeyen arabalara psikolojik yanıt :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna en güzel yanıt: "Ben motosiklet aldım sende al."

Kendi yanlış seçimlerinden dolayı trafigi kilitledikleri yetmiyor birde trafik sorununu çözmede büyük katkısı olan motosikletlere söyleniyorlar. Bu nasıl bir zihniyettir...
    Bu daha yaratıcı bir cevap ve doğru bir tespit Motosikleti sadece zevkimiz için kullanmıyoruz, çoğumuzun derdi olan trafik bataklığına hiç olmazsa saplanıp kalmamak, kimseyi riske atmadan hareket ederek evlerimize, işlerimize, okullarımıza, sevdiklerimize daha çabuk varmak için de tercih ediyoruz. Araba alanlar için de geçerli bu durum. Daha hızlı araba almalarının başka bir açıklayıcı bir sebebi olamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    ben de 2-3 aydır trafikte motor kullanmama rağmen denk gelmedi böyle şeyler yada görmedim.Tek sorunum arkama yapışıp o küçük aile arabasıyla kıçını yırtıp hızlanıp selektör yapan genelde genç insanlar.
    Bi keresinde amcanın biri ışıkta beklerken geçecek boşluk olmadığını görünce hemen ters tarafa kırıp yol açmıştı.Ben de eyvallah yapıp geçtim
    facebook.com/kaskafa

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klasik bir alt kültür başlığı gene;

Otomobil sürücüleri şöyle böyle, trafik polisleri şöyle böyle, yetkili servisler şöyle böyle ....

Bu memlekette o şu bu yok .....sadece bizim milletimiz var..... onunda motorlusu ile arabalısı ile kamyonlusu ile trafikteki hali rezalet...

Yok araba sürücüleri bilmem ne ... Doğru ya tüm motorcu arkadaşlarımız BMW rider academy belgeli, dünyanın en mükemmel sürücüleri olduğu için bu hanzo araba sürücüleri böyle işte...

Şu yorumları okuyorum bu arkadaşlar başka bir gezegende mi yaşıyor, yoksa hepsi italya motosiklet kültürünün içinde doğup büyüdü ve İstanbula yeni geldi onun için mi bunları yazıyor, bu şaşkınlığı geçiriyor filan diye düşünüyorum....
    bu ülkede motosiklet kullanabilmek için a2 ehliyeti dışında ikinci bir kurumdan belge mi almak gerekiyor?

yoksa alınan belgeleri diğer motorcu arkadaşların gözüne mi sokmak gerekiyor?

emin ol 4 teker sürücüsü seni sıkıştırdığında "ama benim bmw rider acedemy sertifikam var" dediğinde bir işe yaramadığını göreceksin. aynı şekilde işin içine trafik polisi girdiğinde de bu sertifika bir işine yaramayacak.

O yüzden tanımadığımız insanların belgeleri ve mükemmellikleri hakkında atıp tutmayalım.

Motosiklet kültürü dediğiniz şeyde anadan doğma öğrenilmiyor, o yüzden konunun İtalya'dan İstanbul'a gelip gelmemekle bir ilgisi yok.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Yahu bu araba şoförleri hanzo ama bu motorcularda ne kadar alıngan boyle...

Arkadaşlar yazdıklarım anlaşılmamış sanırım, alt kültür, aşagıdaki kültür değildir. Alt kültür toplum içinde kendine özel durumu sebebi oluşan gruplaşmalardır. İyi yanları vardır kötü yanları vardır. Mesleki alt kültürler meşhurdur mesela ( polislik/askerlik/doktorluk/avukatlık gibi ), yine sosyal, siyasi onlarca alt kültür vardır toplumda. vs. vs. yani kimseye kültürsüz demedik içiniz rahat olsun

Alt kültürün üyelerine yansıyan olumsuz tavırlardan biri de sürekli savunma yada saldırma psikolojisinde olmalarıdır. 15 yıldır istanbul da yaşıyorum ve 20 yıldırda motorsiklete biniyorum.

Evet istanbulda trafikte dediğiniz türde sado/mazo insanlar çıkabilir. Ama bunlar azınlıktır. Çoğunluk ise bilinçsizdir. İş yerimdeki arkadaşıma motoksiklete yol vermesi gerektiğini anlattığım zaman ben versem ben versem ne olacak ki zaten öndekini de geçemeyecek dedi. Bizim insanımız derin düşünmez ve ilerisini görmez... Otobüse biner kapının önünde durur biraz ilerlermisiniz der paldır paldır gider...Eğitim yönetim biçimimizden kaynaklanan bir salata kafalık tüm topluma sirayet etmiştir.

Dolayısı ile trafikteki bir/iki sadisti baz alıp burada bir linç harketi başlatmaya, ve duygusal boşalımlara gerek yok...O sado/mazolar trafikte de karşınıza çıkar starbucksta da, hastanede de olabilir okulda da o yüzden bu kadar alıngan olmayın...

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlarından geçerlek M.T den G.ö.T lere sevgilerlede diyelim lutfen
    (yanlış anlaşılmasın G.ö.T görme özürlü terbiyesizler anlamındadır)
    abi hayran kaldım şu yorumuna ya süpermiş
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    muhatap olmam hiççç

Motosikleti
    Honda Varadero
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir koşulda arabalarla sözlü iletişime geçmemeye çalışmak en iyisi bence. Elinin milimetrelik hareketiyle üstünüze kırar gibi yapar, sizde refleksif olarak kaçma hamlesi yaparsınız ve bir anda film kopar, kolunuzdan bacağınızdan olursunuz.
    Gereği yok.
    Yol vermemekte ısrarcıysa boşverin yahu. Bir gerideki arabanın öbür yanından geçin gitsin.
    son derece katılıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:05 ----------

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oha iyi sabır varmış sende ya
    böyle bişe olabilirmi bu nasıl bi zihniyettir yahu
    kro veya hanzoluk erkeklere özel bir karakter yapısı değil ki..
    hele hele kadınlarla hiç uğraşılmaz.
    erkek olunca tokadı basarsın susar (yani en son çare olarak :D)
    kadına ne yapacaksın?? laf mı yetişir el mi kalkar.

en güzeli ite köpeğe (cinsiyet ayırımı yapmıyorum) sakin sakin uzaklaşmak.
    tabi ben de bir gün bunu yapmayı başarmayı ümit ediyorum :D

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @oguzetuna
    en iyisi umursamayıp uzaklaşmakta o olgunluğa erişmek kolay değil
    Bu sabah şirketten arkadaşlara denk geldim e-5te ama nasıl trafik var bi kaç araba arıza yapmış yol üzerinde ileride.neyse ben yanlarından hiç tınlamayarak geçtim.şirkete geldim çayımı içiyorum bu arkadaşlar hala gelemediler işe geç kaldılar bide geldiklerindeki yüz ifadeleri herşeye değerdi
    ben çayımı içerkene onlar trafikte debriyaj fren yapıyolardı
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda SW-T600
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @oguzetuna
    en iyisi umursamayıp uzaklaşmakta o olgunluğa erişmek kolay değil
    Bu sabah şirketten arkadaşlara denk geldim e-5te ama nasıl trafik var bi kaç araba arıza yapmış yol üzerinde ileride.neyse ben yanlarından hiç tınlamayarak geçtim.şirkete geldim çayımı içiyorum bu arkadaşlar hala gelemediler işe geç kaldılar bide geldiklerindeki yüz ifadeleri herşeye değerdi
    ben çayımı içerkene onlar trafikte debriyaj fren yapıyolardı
    ))))))))))))) geldiklerinde çaylarını sen ısmarlasaydın bari

Von_Pasther - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Süper Ténéré 750
    Artık ehliyeti kasaptan almak deyiminin gerçek olduğu bir ülkeden bahsediyoruz trafiğe kapalı bir pazar alanında arabayı kaldırabildim diye araba ehliyetini aldım aynı şey motor içinde oldu eğitim düzeyimiz berbat trafik ahlakımız yok motosiklete binenleri kıskançlıktan neredeyse düşman gibi gören bir toplumuz ben bazen arabayla seyahat ederken önüme makas atan sinyalsiz zart diye önümden geçen beni sollayan motorculara motosiklet aşığı biri olarak bile kıl oluyorum arkadaş yok böyle bişey

İçimdeki hanzoyu ortaya çıkaran motorcuların ehliyetine el konmalı

Konu çok eski ama yapılan yorumların tümü yanlış 1-2 tanesi hariç baştan başlamak gerekirse kask sizi korumaz kaza yapmamak sizi korur motorcuysan eğer hiç kimseden yol istemicen kimsenin sana yol vermesini beklemiyeceksin sen yolda kendini koruyacaksın
    Bazıları demiş ki sıkışık trafikten kurtulmak için motor aldım 4tekerlekcilerde kamyon altında kalmamak için 4teker aldım derse ne olacak yani her sorunun bir cevabı var
    Kıssadan hisse Maximum 15 dakika sonra evde olacaksan eğer
    Maximum 16 dakikada evde olmak kimseye koymaz sanıyorum

sandıkçı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Joymax
    Trafikte bazı tiplemeler var hiç muhattap olmayın zaten ömrünün yarısını trafikte her yeri kapalı bir tenekenin içinde geçiriyor.bazı zamanlar tualet ihtiyacı için 2-3 saat beklemek zorunda kalıp çeyrek depo yakıtını köprü trafiğinde bitiriyor.vasat bir durum ama pek çoğu daha fazlasını hakediyor.
    (Araba var nadir kullanırım)

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı ysmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hepimiz yaşıyoruzdur, giden özellikle duran trafikte arabanın sağından geçmek isteriz milim milim sürücü yan aynadan gördüğü halde yol vermez.....
    Neden yol vermediğini sorduğumuzda hepimizin aldığı cevap buna yakındır sanıyorum "Ben bekliyorum sende bekle! " sanki hayatımızı eşit şartlarda yaşıyormuşuz gibi bir yanıt
    Bu tarz yanıtlar ve bilinçsiz sürücülerle kavga etmek onların içinde bulunduğumuz durumu anlamasını sağlamıyor....
    Ben kendimce en güzel cevabı buldum şiddetle tavsiye ederim Diyalog şöyle gerçekleşiyor;

- Afedersiniz beni gördüğünüz halde neden yol vermiyorsunuz ?

- Ben bekliyorum sende bekle.......

Cevap; Bak şimdi hiiiççç alınmaca gücenmece yokk... Ben max.15 dk. sonra evimde ayaklarımı uzatmış çayımı yudumluyor olacağım.... Ama sen 1,5 saat daha bu trafikte bekleyeceksin.... Hadi eyvallah....

Keyifli sürüşler.....

Evet bilerek yol vermeyenlere bende gıcık oluyorum bazen hatta biraz sağa yada sola gidermisiniz dediğinizde tip tip bakıyorlar neyse diyip bekliyorum.
    benım bir acelem yok. tabikide aralardan gidiyoruz yok bende araba gibi trafiği bekliyorum diyemem. fakat bazen öyle bir trafik sıkışıklığı yada şerit ihlali oluyorki aralardan geçicek yeriniz kalmıyor özellikle istanbul- zincirlikuyu saat 17:30 - 18:30 arasında 3-4 şeritlik yolda 5 şerit araç var kendimi kassam ordan 3 dk içinde köprüye bağlarım ama onun yerine daha sakin kullanıp 7-8 dk içinde köprü yoluna girmiş oluyorum. çünkü o trafikteki araçların içinde acemisimi delisimi psikopatımı yada bütün gün ofiste müdürüne gıcık olup etrafa sataşmayı bekleyen mi ne bilim telefonuyla ilgilenenmi neler var neler bu insanlarla uğraşıcağıma 5 dk geç giderim diyorum. zaten emniyet şeridini çıktıktan sonra hiç bir sorun kalmıyor. benim uyuz olduğum konulardan bir tanesi ise sıkışık trafikte gitmeye çalışırken ya kuryeci arkadaşlarımız yada paket servisçi arkadaşlarımız ya neden önünüzdekini sıkıştırıp illa onu geçme derdiniz var aranızdaki süre farkı 10 saniye ya !!!! yol müsaidse geç git eyvallah ama değilse ne benim dibime kadar gir nede arkadan o farını gözüme sok !!!

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    Genelde trafikte yol vermyen çok oluyor ama yol verende çok adam benim geidiğimi dikiz aynasından görüyor görüyorum baktığını arabayı yavaş yavaş sağa doğru çekiyor.bende gözlük olduğu için onun dikizden bakıp beni gördüğünü görmediğimi zannediyor. sonuçta motosiklet bu elbet bir açıktan geçicem ve geçiyorum araba sürücüsüne sadece şunu diyorum camın yanına gelip sen ne kadarda yer vermesen yolu kapatsanda ben biryerden geçicem .bu ona yetiyor zaten muatap olmaya gerek yok slm bile vermem bu cümle yeter ona.

KutlayGül - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp xl 650, CBF 1000 ABS
    Kasten önümü kesenler olduğunda farımı onların aynasına gelecek şekilde ayarlıyordum. Çoğunlukla uzunları yakma diye kafayı çıkarıyorlardı. Ben de uzun böyle oluyor diye uzunları açıyordum. Ondan sonra geçeyim diye yolu açıyorlardı seve seve

Siz siz olun trafikte kimseyle tartismayin. Birakin yol vermesin nasil olsa 2 dk sonra yanindan suzulerek gececeksiniz.
    Motoru aldigim 2. Gun birisi bana,yerin emniyet seridi oradan gideceksin diye bagiriyordu. O gün durup tartistim ama o gunden sonra anladim dertleri biziz. Simdi kim ne derse desin aldirmiyorum. Zaten sozlu bir sey demiyorlar genellikle onumuzu kapatmaya calisiyorlar. Bende zittindan gecebiliyorsam geciyorum,gecemiyorsamda 2 dk sonra suzuluyorum

neonxc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja 250 SL
    İş yerimde bir abim var. Eski motorculardan hayabusa, harley, cros, scooter, racingler şunlar bunlar her şeyi kullanmış, ölümcül bir kaza atlatıp hastane de aylarca yatmış biri. Damardan motorcu anlıyacağınız, o başınandan geçen bir hadiseyi anlattı.

Bizim abi sıkışık trafikte aralardan giderken bir tane yabancı ilden plakalı araca rastlıyor ve ordan geçemiyor. Araç sürücüsü yaşlı amcaya, geçmem için izin verir misiniz diyor. Tam bu sırada olayla hiç bir şekilde alakası olmayan başka araç sürücüsü konuşulanı duyuyor, ve diğer araç sürücüne yol verme geçmesin diyor bağırarak.

Bizim abi patlıyor o sırada bilimum sinkanflı cümlelerden sonra şunu ekliyor. Adamsan, Erkeksen sende gel bir tane motosiklet al ve bin. Ama cesaretin yok değil mi diyor. Bu sırada yol açılıyor ve bizim abi geçiyor ordan. Adamın da karısı varmış yanında, tüm olaylara o da şahit oluyor tabiki.

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Şerit içinde sağlı sollu duruyorlar geçmeye sıkışmamaya çalışıyorum durup adamşa göz göze geliyorum. Adamın dibindeyim. Avel avel bakıyor.
    Bigün birine dedim az sağa kaysana abi dedim. Nereye dedi az sağa kay da geçiyim dedim nasıl dedi direksiyonu sağa kır bas gaza diye bağırdım. En son bön bön bakarken çeksene lan bilmemnaptımın salağı mal mısın nesin dedim aynasını kapattım geçtim. Hayır geçmesem beni sıkıştıracak kalkarken adım gibi eminim. Hayır mal olursun da bu kadar mı?
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

bazilari cok duyarli cok iyi noyetli dikkatli surup.yol veroyo
    bazilarida gormuyo bile, korna basiyorum gene tik yok hic gormiuo sankki

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    en son hatırladığım bir kartal vardı yol vermeyen arka tampona tekme atınca sola kaçmıştı,o kadar korna ve sellektör'den sonra en etkili yöntem bu oldu

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)