Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Yol vermeyen arabalara psikolojik yanıt :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda SW-T600
    Hepimiz yaşıyoruzdur, giden özellikle duran trafikte arabanın sağından geçmek isteriz milim milim sürücü yan aynadan gördüğü halde yol vermez.....
    Neden yol vermediğini sorduğumuzda hepimizin aldığı cevap buna yakındır sanıyorum "Ben bekliyorum sende bekle! " sanki hayatımızı eşit şartlarda yaşıyormuşuz gibi bir yanıt
    Bu tarz yanıtlar ve bilinçsiz sürücülerle kavga etmek onların içinde bulunduğumuz durumu anlamasını sağlamıyor....
    Ben kendimce en güzel cevabı buldum şiddetle tavsiye ederim Diyalog şöyle gerçekleşiyor;

- Afedersiniz beni gördüğünüz halde neden yol vermiyorsunuz ?

- Ben bekliyorum sende bekle.......

Cevap; Bak şimdi hiiiççç alınmaca gücenmece yokk... Ben max.15 dk. sonra evimde ayaklarımı uzatmış çayımı yudumluyor olacağım.... Ama sen 1,5 saat daha bu trafikte bekleyeceksin.... Hadi eyvallah....

Keyifli sürüşler.....
    Enes Bakır, dockerengin, SUN ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hahahahahahaha :D
    kapak kapak kapak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:11 ----------

ama o zaman da bazıları bize düşman olmaz mı ya bizi indirmek için çalışırlar sonra malum çekememe durumları işte onun için fazla hoş beşe gerek yok kimisi ne kadar saygılı nezaketli hemen çekiyor boşluk veriyor ama kimisi de (afedersiniz) hödüğün teki işte o hödük tayfasına bu gibi sözleri sarf edersek bize olmasa da bir sonraki motorcu kardeşimize bir hareket takar düşürür Allah muhafaza

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Malesefki Turkiyede motosiklet aralardan sivismasi gereken , fakat gercek asfalt uzerine hic bir yol hakki bulunmayan gecici gelip giden bir zavali gibi gorunuyor. Bu is motorun buyuklugune gore biraz alakali. Buyuk cusseli motorlari artik kg ve asfalt uzerine kapladigi yer dolayisi ile daha cabuk kabulleniyorlar.

Sikisik trafikte bizden iyisi yok. Ama akan bir trafikte ister ise altinda 300 yapacak bir motor olsun muhakak arkamiza dayanip selektor yapacak bir manyak cikiyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    en çok sevdiğim şeydir trafik.ama diyaloğa girmeye gerek yok bana yol vermediği o küçük yerden geçerim he aynasınamı sürterim o onun problemi benim motorun ayna çizilmiyo çünkü onunki cizilir ama bide arkadan geldiğinizi gördüğünde önünüzü kesen tipler oluyo onlarıda kestiği kısmın zıttına dalıp geçiyorum geçerkende tip tip bakıyorum. apışıp kalıyolar.
    ama fazla kaşınmamak lazım burası istanbul herşey bi kurşuna bakar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda SW-T600
    duran trafikte mecburuz aralardan geçmeye.... benzin kokususundan boğulmak, üstüne sırılsıklam terlemek cabası.... gidebilecekken beklemek niye.... kompleksli sürücülerden özellikle bayanlardan nefret ediyorum.... bayan bayanı çekemez durumu ise ayrı bir mevzu, kaskın camını açıp konuştuğumda karşımdaki araba sürücüsü kadın dahada hırslanıyo... noluyosa... ?? ama kavga etmiyorum işte lafımı söylüyorum beğenen alıp yerinde kalıyo, ben ise gidiyorum ))

teknoali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tudey Gsr pcx
    her türlü aradan geçebiliyorum. en kötü belediye su yolu yapmış kenarlara. arabalar girmyo o ufacık yere ama motorla geciyorum. ha yol vermemleri ayrı bir dert ama ...

semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Çok güzel bi cevap gerçekten =))))

KBC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    bende max. scooter varken sol seritte süratli gidiyorum önümdeki araç yol vermezdi , istese hızlanır benimde yol isteme gereğim olmazdı 140 ı geçemicem nasıl olsa ama madem yavaş gideceksin yol ver demi yooook nerde .. bende bulduğum ilk açıktan makası atar önüne geçerdim hızımı keserdim arkamda selektör yapa yapa bi hal olurdu. Malesef anlayış kıt.. bırak geçelim demi .. yol veren nazik insanlarda çok sağolsunlar duruyo bile olsa hemen sağa yada sola yanaşıyolar çok seviyorum böyle insanları. şimdi ise ben daha arabaya yaklaşmadan kaçıyolar hemen önümden :D kaçmazlarsa yanından geçerken gazı açıveriyorum , arabanın sürücüsünede el sallamak düşüyo :D
    En iyi motorcu torununu motorunun arkasına alıp dolaştıracak kadar yaşayan motorcudur.
    Kötü motorcular bu günleri asla göremez.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Hiçbir koşulda arabalarla sözlü iletişime geçmemeye çalışmak en iyisi bence. Elinin milimetrelik hareketiyle üstünüze kırar gibi yapar, sizde refleksif olarak kaçma hamlesi yaparsınız ve bir anda film kopar, kolunuzdan bacağınızdan olursunuz.
    Gereği yok.
    Yol vermemekte ısrarcıysa boşverin yahu. Bir gerideki arabanın öbür yanından geçin gitsin.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı ysmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    duran trafikte mecburuz aralardan geçmeye.... benzin kokususundan boğulmak, üstüne sırılsıklam terlemek cabası.... gidebilecekken beklemek niye.... kompleksli sürücülerden özellikle bayanlardan nefret ediyorum.... bayan bayanı çekemez durumu ise ayrı bir mevzu, kaskın camını açıp konuştuğumda karşımdaki araba sürücüsü kadın dahada hırslanıyo... noluyosa... ?? ama kavga etmiyorum işte lafımı söylüyorum beğenen alıp yerinde kalıyo, ben ise gidiyorum ))
    oh be, hatunları sevmeyen bir hatun:D
    xismailaydin bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiçbir koşulda arabalarla sözlü iletişime geçmemeye çalışmak en iyisi bence. Elinin milimetrelik hareketiyle üstünüze kırar gibi yapar, sizde refleksif olarak kaçma hamlesi yaparsınız ve bir anda film kopar, kolunuzdan bacağınızdan olursunuz.
    Gereği yok.
    Yol vermemekte ısrarcıysa boşverin yahu. Bir gerideki arabanın öbür yanından geçin gitsin.
    katılıyorum.
    pasif agresif insanların çoğunlukta olduğu bi toplumda yaşıyoruz. gücünü sadece ayağının altındaki gaz pedalına uyguladığı basınçla hissedebilen insanların olduğu bi toplumda. dolayısıyla trafik her türlü patlamanın en kolay ortaya çıkabileceği alan. hiçbir şekilde diyaloğa girmemek bence de en doğrusu.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ben pek anliyamiyorum bu konuyu...
    Gecmeye mecburuz diye yazanlar olmus..
    Neden mecbursunuz????

Yeri geldimi benimde bir seritte araba kadar yol hakkim var diyebiliyorsunuz..
    Serit oldugu gibi benim diyorsunuz.. Ve hakkinizda bu...
    Ama bana araclar yol vermeye mecbur diye birsey yok...

Buradada oluyor bu olay..
    Yer varsa geciyorum..
    Ama gecicek yer yoksa ben kimseye kizamiyorum..
    Neden yol vermiyorsun demeye hakkim yok..
    Haklarimiz varsa sorumluklarimizda var...
    Bunu yurdumda cok motosikletci unutuyor sanirim...
    Heryerden girip cikmak istiyorsunuz ama bu hakkiniz yok...

Su animi anlatayim size..
    Son Türkiyeye geldigimde araba ile yoldayim...
    3 seritli yolda ortada gidiyorum..
    SOl aynama baktim bir motorlu geliyor..
    Hadi az saga kacayim gecsin deyip sag aynaya baktim..
    Oradada bir motorcu daha yakin.. Az kaldi ezicem adami..
    Oda sagimdan gecmeye calisiyor..

Diyecegim suki...
    Hic kizmayin arac sürücülerine..
    Ilk önce kendinize bir bakin...

Türkiyede motorcularin yaptigini biz burada yapamiyoruz..
    Yapmis olsak hemen ezerler adami yemin ederim sizlere..
    xxxonepirxxx bunu beğendi.
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden mecbursunuz????

Yer varsa geciyorum..

Diyecegim suki...
    Kesinlikle katılıyorum. Trafikte saygı görmek istiyorsanız, araç yerine konulmak istiyorsanız otomobil gibi davranmanız gerekli. Ben kullanırken şeridi tam ortalarım, aralara hiç bir şekilde dalmam. Bu saate kadar da böyle kullandığım için tek bir araç tarafından sıkıştırılmadım. Bir kere bir otobüs görmedi beni sadece o da benim hatamdan kaynaklanıyor kör noktasından çıkamadım zamanında.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı remzi_39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden mecbursunuz????

Yer varsa geciyorum..

Diyecegim suki...

Türkiyede motorcularin yaptigini biz burada yapamiyoruz..
    Yapmis olsak hemen ezerler adami yemin ederim sizlere..
    benzerini yazacaktım ama şimdi "yine" saldırı başlar, canım sıkılır diy yazmadım.
    - ben aralardan geçmem
    - mümkünse en sağ şeritten (emniyet şeridi değil ) sürerim, önüm boşsa geçerim.
    - hiç mi geçmem? hiç geçmem!
    ( istanbul'a ziyaretimde ahsan karapınar, dilaver, eşi, kuyucadısı, mersin mt, adana mt, maraş mt bilir. ) haa benle dalga geçen çok olur, geride kalırım, yavaş giderim ama varacağım yere varırım.
    1 zamanlar aradan geçerken kör noktaya denk geldim, uyanamamış bir şöför yüzünden ayağım kırıldı..
    suş o an için bende değildi ama ben en sağ şerit sürücüsü değilim, ben motosikletliyim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Takashi Pioneer
    Bence yol vermemesinin sebebleri;
    - Gecerken herhangi bir aksi durumda aynasina-kapisina surtmenizden korkmasi,
    - Gecince firt diye onune kirma ihtimaliniz,
    - Sizden once apachinin birinin o trafikte milletin arasindan vizir vizir gecmesi ve tehlikeli durum yaratmasi,
    - Bir cok arkadasimizin hala hic bir kirmizi isikta durmamasi,
    - vb. bir suru neden olabilir.

Aslinda bence boyle bir durumda size yol vermemesi sizi trafikte saydigi ve bir arac olarak gordugu anlamina gelirki buda bence sevindiricidir. Zaten sizin rahatca gecebileceginiz kadar genis olsa size yol vermek zorunda kalmazdi degil mi? Sizin yerinizde bir 4 teker olsada o sofor ayni seyi yapacaktir. Kullandigimiz araclar 4 tekerlerden daha ince diye baskasinin seridini ihlal etme hakkimiz olmadigini dusunuyorum...
    A.Cenk Tuzun
    Karsiyaka / Izmir

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    kesinlikle ne muhattap olun ne riske girin.
    her an her hamleye hazırlıklı şekilde sürün motosikleti
    arabadan tecrübemdir, bu şehirde öyle anlarda öyle şeyler yapılıyorki, ki kızamıyorum trfiğin verdiği sıkıntıdandır çoğu.
    empati kurmakta yarar var.
    What goes around, Comes back arround...

kyagmur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BAJAJ F250
    iyi hoş diyosunuz araba gibi davranın diye de, toplum yapısı sakat. başımdan geçen olay bağcılar belediyesinin önünde yeşil yanıpda gitmeyen bmw deki hanzoya korna çalmam yüzünden aracından inerek boğazımı sıkıyor ve elinde beyzbol sopası motordan inmeme bile fırsat olmadan. allahdan polis geldi de ayırdı yoksa ya bnm kaskım yada onun sopası parçalanacakdı sırf aradan sıvışıp gitmediğim için

Motosikleti
    Honda SW-T600
    kullandığımız iki teker makinalarında vergisi, ruhsatı, plakası var... en az otomobil kadar yolda söz hakkı var... bu hakkı görmek istiyorsak tabiki de göstermemiz gerekli... akan trafikte en sol şeritten, aralardan, emniyet şeridinden gitmek isterken yol vermeyenlere değil sözüm.... bu noktada HİÇ BİR TAŞITIN GEÇİŞ HAKKINI GASP ETMEKTEN BAHSETMİYORUM...
    düşünün 2 hafta önce ortaköydeyim, benzin kokusundan boğulmak üzereyim, sırılsıklam olmuşum montuma kadar, trafik duruyo ve benim geçebileceğim kadar en sağda yer var... şimdi dürüst olalım bu noktada kim şerit içinde bekler ???
    Bu durumda nazikçe yol istediğiniz takdirde karşıdan öküzce bi cevap gelirse kimse kusura bakmasın lafı yer
    Bunu yapmalarının tek sebebi BENCE kompleksten başka bişey değil..... Kızdığım nokta bu yoksa tabiki herkes sırasını yolunu bilecek... Motosiklet ambulans yada polis vs. gibi geçiş üstünlüğü olan bir araç değil....

Herkese keyifli sürüşler ;)
    xismailaydin bunu beğendi.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı ysmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi ne diyeyim. bu yorumunuz çok doğru.

geçen hafta kırmızı ışıkta durdum diye (altımda motor var) bayanın teki arkadan kornaya basmaya başladı. bu arada durduğum yerde dört yol yani sağdan soldan bir araç ani bi şekilde çıkış yapsa ve bende ucu ucuna sarıda geçecem diye gaz açsam kaza olması işten bile değil.

herneyse ben bayana kırmızıyı işaret ettim, bu camı açıp bi şeyler demeye başladı. görmüyormusun gibilerinden yine kırmızıyı işaret ettim.

tabi olay orda bitmedi. motordan inip yanına gittiğimde söylediği şey "kenarda duracaksın düzgün konuşacaksın, arkadada çocuk koltuğunda oturan küçük yaşlarda bir çocuk. sanki camı açıp laf atan benim.

artık buna ne denilir bilmiyorum. koca parası yemek mi, şımarıklık mı, kavgaya çanak tutmak mı... yakıştırmayı sizler yapın..

aslında en iyisi hiç bulaşmamak. onlar trafiğin verdiği sıkıntı ve stress ile saatlerce uğraşırken bizler yolumuza devam ediyoruz ve keyif aldığımız bir şey yapıyoruz
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vallahi ne diyeyim. bu yorumunuz çok doğru.

geçen hafta kırmızı ışıkta durdum diye (altımda motor var) bayanın teki arkadan kornaya basmaya başladı. bu arada durduğum yerde dört yol yani sağdan soldan bir araç ani bi şekilde çıkış yapsa ve bende ucu ucuna sarıda geçecem diye gaz açsam kaza olması işten bile değil.

herneyse ben bayana kırmızıyı işaret ettim, bu camı açıp bi şeyler demeye başladı. görmüyormusun gibilerinden yine kırmızıyı işaret ettim.

tabi olay orda bitmedi. motordan inip yanına gittiğimde söylediği şey "kenarda duracaksın düzgün konuşacaksın, arkadada çocuk koltuğunda oturan küçük yaşlarda bir çocuk. sanki camı açıp laf atan benim.

aslında en iyisi hiç bulaşmamak. onlar trafiğin verdiği sıkıntı ve stress ile saatlerce uğraşırken bizler yolumuza devam ediyoruz ve keyif aldığımız bir şey yapıyoruz
    artık buna ne denilir bilmiyorum. koca parası yemek mi, şımarıklık mı, kavgaya çanak tutmak mı... yakıştırmayı sizler yapın..
    oha iyi sabır varmış sende ya
    böyle bişe olabilirmi bu nasıl bi zihniyettir yahu
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)