Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Jant boyalarını çıkartmak. SONUCU BUYRUN İÇERİ

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...cikartmak.html

Dün böyle bir konu açmıştım nasıl çıkar ney yapayım diye.

Karar verdim kendim bu boyayı sökerim diye işe başladım o kadar para verip de boyatmak da aklıma yatmadı.İlk başta sentetik tiner ile çıkarmaya çalıştım zincir korumalıklarındaki boya bu şekilde kolayca çıktı.Sıra jantlara gelince iş biraz zorlaştı.Boyacıya gittik nasıl çıkartırız diye adam aldı camsil fısfısını içindeki tineri boşalttı. :D Baktık boyalar akmaya başladı bu sevinçle eve gittik.Tinerlerimizi koyduk fısfısın içine arka tekeri kolayca çıkardık.Asıl problem ön tekerdeydi.5 kat boya atmıştık.Her neyse biraz uğraştık tiner bitince gidip tiner aldık.1 sentetik 1 tane de selülozik tiner aldık.İlk başta yine başladık sentetik ile sonradan bitirelim şunu diğerini deniyelim dedik.Selulozik tineri sıktığımız gibi tüm boya janttan çıktı gitti.

Bu arada Alp34.5 adlı üyemize çok teşekkür ederim kendime güvenim geldi.Bana bu işi yapma gücü sağladı.

Her sorunumda size danışabildiğim ve yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim.İyiki varsın MT.

Boyanın çıkmış haldeki resmi.

http://img576.imageshack.us/f/resim051a.jpg/

http://img535.imageshack.us/f/resim053p.jpg/
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Ellerine sağlık bak işte pırıl pırıl çıkarmışsın yüzeyi.. ön diskin içine de bir el at

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    karşıyakalı helal sana ama motoru hor kullanmışsın sanki cantlar yeni kalmış bence kmkaç
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    jantlar güzelde, o egzos ne allah aşkına, yapmayın millete yazık.....(eğer açıksa)

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jantlar güzelde, o egzos ne allah aşkına, yapmayın millete yazık.....(eğer açıksa)
    Yemin ediyorum hayatımda böyle iğrenç bir ses yok.Egzos değişecek açık da değil zaten beleşe bulduk taktık. :/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:38 ----------

Alıntı Alp34.5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ellerine sağlık bak işte pırıl pırıl çıkarmışsın yüzeyi.. ön diskin içine de bir el at
    Ön disk orjinali o şekilde tasarlanmış.Biraz daha selülozik tiner atıcam tekerleklerde az bir şey boya kaldı onuda hallettik mi tamamdır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:40 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karşıyakalı helal sana ama motoru hor kullanmışsın sanki cantlar yeni kalmış bence kmkaç
    Yoook. Aksine motorum çok temizdir. İzmir'de son haftalar bir güneş açıp bir yağmur yağdığı için motoru yıkamıyorum.Bütün herkes yeni mi aldın diye soruyor hep.Birde gece çekimi ya ondan öyle gözükmüştür sana.

Tam olarak 6000 KM oldu bugün. :D Jantlardaki pis boyayı çıkardığım için atladım motora gezdim ama üşüdüm. :D
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    hmm.. o zaman tamamdır bu iş desene

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    hmm.. o zaman tamamdır bu iş desene
    Valla öyle ya. :D Çok teşekkür ederim. Bir ara para ayarlarsam ön tarafa aynalarımı da takıcam.Diğer aynalar titreşimden durmuyor.

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Bence o jantları mat siyaha boya çok güzel olacak emin ol Motoru daha toplu ve iri gösterir.
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    aferin lan
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    Alıntı BurakASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla öyle ya. :D Çok teşekkür ederim. Bir ara para ayarlarsam ön tarafa aynalarımı da takıcam.Diğer aynalar titreşimden durmuyor.
    yalama mı oldu aynanın cıvatası ? somunla kurtaramıyor musun sıkış mıyor mu ? Takoz mu yalama oldu ?

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    bide aynalar olsa 10 numara 5 yildiz olur eline saglik
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    yalama mı oldu aynanın cıvatası ? somunla kurtaramıyor musun sıkış mıyor mu ? Takoz mu yalama oldu ?
    Keşke civatadan olsa.Aynaların bağlandığı şeyler çok ince yapıda hep kopuyor.3 kere kaynak yapıldı.3'ünde de kırıldı.Zaten aynalarda çok dandikti.Başka türlü bir şey düşünmekteyim oralara.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:41 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aferin lan
    Teşekkür ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:51 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:44 ----------

Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide aynalar olsa 10 numara 5 yildiz olur eline saglik
    Olacak allahın izniyle yavaş yavaş herşey.

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    piyasada çok ucuza aynalar var onlardan alabilirsin. netten araştır biraz google'dan yaz

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    piyasada çok ucuza aynalar var onlardan alabilirsin. netten araştır biraz google'dan yaz
    Spor ve görüş açısı iyi bir ayna almayı düşünüyorum google ve sahibinden.com'dan araştırıyorum.

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Yeni boya projeleri var mı aklında.
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı serimotorcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni boya projeleri var mı aklında.
    Yoook.Artık herşeyin orjinali diyenlerdenim.Denedim gördüm.Bundan sonra yapacağım işlemler motora zarar vermeye yönelik olmayacak.Emin olmadan bir iş yapmıcam bundan sonra.

Motosikleti
    MZ 301 - MaCiT - Tiger
    bronz jant spreyleri var

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Bu tinerleme işlemini lastikler jantların üzerinde iken yaptı isen lastiklerinin ömrünü kısalttın haberin olsun. Tiner lastiklerini sertleştirecektir. Bu da fren mesafeni ve yol tutuşunu etkileyecektir.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    tabi inşallah kararmaz...
    bir kat vernik attır derim ben..

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı BurakASLAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yoook.Artık herşeyin orjinali diyenlerdenim.Denedim gördüm.Bundan sonra yapacağım işlemler motora zarar vermeye yönelik olmayacak.Emin olmadan bir iş yapmıcam bundan sonra.

Evet herşeyin orjinali makbül
    Ufak değişiklikler belki olur ama köklü değişiklikler hoş durmuyor.
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)