Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fren balatası seçimi

Motovento
    REKLAM ALANI
    OzCaN35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Merhabalar arkadaşlar. Fren balatası ihtiyacım var acil fakat iyi bir balata takmak istiyorum motosikletime (Hyosung GT250) bu yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var. 5 ay önce EBC marka balata takmıştım arka frene fakat dün baktım bitmiş balata Bu kadarmı yumuşaktır bu EBC? Önceki motosikletim Cbf 150 de orjinal balatalarıyla 40.000 km kullandım anca bitti öyle frenle çok oynamam yani anlam veremedim. Bu sefer biraz daha sert ama iyi bir balata takayım diyorum. Yardım ederseniz memnun olurum.

Şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ooo viraGOO
    hiç cevap yazan olmamış

Enteresam bu motosikleti kullanan çok arkadaş var tavsiye edende çok ama bi cevap yazmamışlar

Her neyse 3 yada 4 gt 250 nin fren balatalarını değiştirmiştim hepsine de brenta marka balata taktık ve şikayet yada bi homurtu gelmedi yüksek kaliteli sessiz ve uzun ömürlüler ! şiddetle tavsiye ederim !

Merak eden olur italyan yapımı olduğunu da söylemek isterim

Tekeriniz düz bassın
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Piyasada gene İtalyan menşeeli Newfren var.Oda fena değil.Çok sert balata kullanmamanızı tavsiye ederim.Diskin çabuk aşınmasına ve fazla ısıya sebep olursunuz.Bakır oranı yüksek balata kullanın.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Goldfreni çok övüyorlar, bende bu övgüye göre aldım ama henüz takmadım..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sanayide kamyon balatasi tamirati yapan yerlerde eski balata freninin ustune yeni balata caktirabilirsin.

Kamyon balatalarindaki kullanilan malzeme motosikletlerdekine cok benzemektedir. Asiri isinmaya dayanmaktadir. Kamyon deyip kucumseme, cunku kullanilan malzeme cidden kalitelidir. Yoksa o kadarlik tondaki bir araci durdurmak imkansiz olur.
    mehmetenis bunu beğendi.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar cevaplarınız için

Bugün ustamla görüştüm yine EBCnin balatasını takcaz ama bu sefer farklı bir modelini daha sert olanını yani bakalım onun ömrü nasıl olacak.

Brentayı bende araştırdım netten filan aslında cazip fiyatı ve İtalyan oluşu ilgimi çekmişti ama ustam iyi balata değil deyince vazgeçtim.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    5 ayda ne kadar kalitesiz olursa olsun balatanın bitmesi enteresan geldi bana. NE kadar yol yaptın bu sürede ? Fren sisteminde farklı bir sorun olmadığına eminsin değil mi ? Diskinde falan bir sıkıntı olmasın ?
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Bende comet avrken kanuniden balata almıştım, sanırım tigrinanın balatasıydı, 7 liramıydı neydi.

Orjinaliyle aynıydı neredeyse, nasıldı sessiz miydi sert miydi hatırlamıyorum ama al dene bence.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Gts 250i Evo
    Alıntı Atahualpa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 ayda ne kadar kalitesiz olursa olsun balatanın bitmesi enteresan geldi bana. NE kadar yol yaptın bu sürede ? Fren sisteminde farklı bir sorun olmadığına eminsin değil mi ? Diskinde falan bir sıkıntı olmasın ?
    Banada o enteresan geldi Sanmıyorum fren sisteminde sıkıntı olduğunu gayet normal çalışıyor çünkü. Disktede sıkıntı yok. Önceki taktığım balata EBC nin organik die isimlendirdiği balataymış. En yumuşak balatası yani. Bugün yine EBC nin HH seri balatasını taktım. SüperSport motosikletler için ürettiği balata.

5 ay geçsin bakalım nasıl olcak durum

Not olarak; EBC (eski taktığım organik serisi) gayet güzel bir balata buna laf edemem ama çabuk eriyo tabi

telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    arkadaşlar merhabalar. fren balatası alıcam organik ile diğerleirnin farkı nedir? eskiden arkadaşların baktığı gibi ebc baktım da tavsiye edebileceğiniz bişey var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:31 ----------

brenta nasıl bir marka?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:36 ----------

arkadaşlar bir firmadan gereken cevabımı aldım;
    sinter metal balatalar daha çok spor motosikletlerde kullanılıyor, yüksek hızlarda daha hızlı soğuma ve performans sağlıyorlar. daha sertler bu nedenle diski daha fazla aşındırdıkları söyleniyor.
    organik balatalar bizim gibi motosikletler için fazlasıyla yeterli ve daha az ötme yaparmış. teşekkürler
    mehmetenis, m1t0 ve MotorKafa bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)