Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Endişelerim Cesaretimi Geçmeye Başlayacak Yardım Edin :)

Motovento
    REKLAM ALANI

Yürekçe
    chopperrider
    Zıppırman

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Ve ayrıca Yürekçe paylaştığın bilgiler gerçekten çok güzel ve yararlı oldu ve yönlendirdiğin topicte yaşım 24 Doğuş eko-fin okudum 2007menzunuyum borsacıyım sanırım şu anda yapmam gereken eğitimimi alıp 250lik bir motor alıp altımda küçüldüğünü hissedene kadar onunla devam etmek olacak, bu konuyu büyük motor kullanmak için değil elimde olanı daha az riskle nasıl kullanmam gerektiği hakkında siz tecrübeli arkadaşlardan bilgi alma amaçlı açmıştım. Ve şunu çok iyi biliyorum hiç bir zevk insan hayatından önemli olamaz bu riski kendim için alabilicek olsam dahi trafikteki tek insan ben olmayacağımdan verdiğiniz tüm tavsiyelere saygım sonsuz ve uygulayacağım.

Zıppırman motor maddi bir sıkıntı yaratmıyor benim için gözlemin doğru olabilir ama elimin altında o motorun olmasıda önemli değil söz konusu kendi sağlığım ve sıhatimse görmezden gelebilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Doğru karar kutluyoruz

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Alıntı Sansal_Acar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle sitenin yeni üyesiyim ve sizlere Merhaba demek istiyorum.

Bu gelişi bir konuyla pekiştirmek istedim,

Biraz ilginç bir durumla karşı karşıyayım ve aklımdan geçenleri sizlerle paylaşmak belki de beni bir nebze olsun rahatlatıcak veya daha da sıkıştırıcak

Evimin garajında bana ait bir cbr900 var ve bundan sonra motor kullanacağım.
    Acemiyim, yeterli deneyimim yok fakat siz, höyt sakın ne yapıyorsun, bilmeden etmeden onunla başlanmaz, kendini mi öldüreceksin gibi sözler sarfetmeden ki bu yazıları çok okudum o yüzden çekiniyorum yazarken..

Genel ve detaylı bir araştırma yaptım 125lik veya 250lik motorla iyi bir deneyim ve tecrübe kazanmadan 600ve üzeri motor kullanmanın hazır tabutta gitmekle bir kıyaslayan çok kişi var tecrübelerine saygım sonsuz bende şu şekilde bir yöntem düşündüm ve uygulamaya koydum.

Haftanın 3 günü her gün için 4-5 saat özel ders almaya başlıyorum ve dersi vericek kişi gerçekten profesyonel şekilde motor eğitimi veren birisi. ilk olarak 125 lik birkaç gün sorna 250lik ve yaklasık bir ay boyunca 250 likle devam ettikten sonra iki haftalıkta 600lük motorda eğitimim olucak. Eğitim bununla kalmayacak kendi 900luk motorumada direk atlayıp gazlamayacağım elbette teknik ve pratik eğitimlerimi tamamladıktan sonra kendi motorum üzerinde de eğitim almaya devam edicem yaklasık bir hafta. Ama gelin görün ki inanılmaz derecede korkutan aman yapma sakın olmaz en az soyle boyle diye temkinlemelerde bulunulmuş ve ben o kategoriye kendimi koymalımıyım ? acemiyim evet ama sürücülük konusunda tecrübeli hatta profesyonel kişilerle öğrenmek yeterli olacak mı bana ? Bir not eklemek istiyorum eğitimim sürecinin sonunda toplamda motorla 3.000km yolu kendim yapmış olacağım. Hız tutkunu bir insan değilim çok hassas gelirse gerekirse gaz kısıp bile kullanabilirim..
    Nacizane yorumlarınızı bekliyorum özelliklede tecrübesi olan abilerim ve kardeşlerimden aynı şekilde öğütlerinizide elbette..
    Sevgili arkadaşım.
    Öncelikle aramıza hoş geldin. Ben bisiklet kullanmasını bilmeden motosiklet kullanmaya başladım. Ve yıllardır bu makınanın üzerindeyim.
    Önemli olan insanın kafaya koyup bir işi azmetmesidir. Bu konuda fazlaca yorum yapmak istemiyorum. Eğer ki yukarıdaki yazıyı yazan kışı siz iseniz bu işi başaracağınıza süphem yok.

erdibasak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz yok...

Biraz ilginç bir durumla karşı karşıyayım ve aklımdan geçenleri sizlerle paylaşmak belki de beni bir nebze olsun rahatlatıcak veya daha da sıkıştırıcak

Acemiyim, yeterli deneyimim yok fakat siz, höyt sakın ne yapıyorsun, bilmeden etmeden onunla başlanmaz, kendini mi öldüreceksin gibi sözler sarfetmeden ki bu yazıları çok okudum o yüzden çekiniyorum yazarken..

Genel ve detaylı bir araştırma yaptım 125lik veya 250lik motorla iyi bir deneyim ve tecrübe kazanmadan 600ve üzeri motor kullanmanın hazır tabutta gitmekle bir kıyaslayan çok kişi var tecrübelerine saygım sonsuz bende şu şekilde bir yöntem düşündüm ve uygulamaya koydum.

Haftanın 3 günü her gün için 4-5 saat özel ders almaya başlıyorum ve dersi vericek kişi gerçekten profesyonel şekilde motor eğitimi veren birisi. ilk olarak 125 lik birkaç gün sorna 250lik ve yaklasık bir ay boyunca 250 likle devam ettikten sonra iki haftalıkta 600lük motorda eğitimim olucak. Eğitim bununla kalmayacak kendi 900luk motorumada direk atlayıp gazlamayacağım elbette teknik ve pratik eğitimlerimi tamamladıktan sonra kendi motorum üzerinde de eğitim almaya devam edicem yaklasık bir hafta. Ama gelin görün ki inanılmaz derecede korkutan aman yapma sakın olmaz en az soyle boyle diye temkinlemelerde bulunulmuş ve ben o kategoriye kendimi koymalımıyım ? acemiyim evet ama sürücülük konusunda tecrübeli hatta profesyonel kişilerle öğrenmek yeterli olacak mı bana ? Bir not eklemek istiyorum eğitimim sürecinin sonunda toplamda motorla 3.000km yolu kendim yapmış olacağım. Hız tutkunu bir insan değilim çok hassas gelirse gerekirse gaz kısıp bile kullanabilirim..
    Nacizane yorumlarınızı bekliyorum özelliklede tecrübesi olan abilerim ve kardeşlerimden aynı şekilde öğütlerinizide elbette..
    Öncelikle aramıza hoşgeldin. Evinin garajında 900 cc'lik bir şeytan aracı durmakta. Satmaya kıyamamanı gayet iyi anlıyorum, çünkü o motoru izlemek bile ayrı bir zevk verir (her ne kadar race sevmesem de bu bi gerçek). Çok bilinçli bir binici olacağın kesin ancak bu cbr 900 dediğim motosiklet bir hız motosikleti. Ben hıza karşı olan biriyim. Sen de gerekirse gaz kısabileceğini söylemişsin. Şöyle bir örnek verelim; yalnızca Word programını kullanmak için gidip de son çıkan bir laptop almak nasıl gereksiz ve israfsa, hız yapmayacaksan bu motoru da o şekilde israf etmiş olursun. Diyeceksin ki "o zaman önerin ne?". Ben 16 Mart 2010'da CBF 150 aldım ve 20 Kasım'da sattım. Toplam 16.000 km yol yaptım. Bütün deneyimim bu. Ancak benim deneyimime göre senin yerinde olsaydım; motosikletinin değeri (5.500 - 11.000 TL arasında) bu motosikleti satıp 2. el bir ybr 125 ya da cbf 150 alıp kendimi geliştirirdim. Zaten bu sürede ne sevdiğini da anlayacaksın. (gezi mi, enduro mu, uzun yol mu, hız mı vs.) ona göre aldığım motosikleti satarak kalan paramla üzerini tamamlayıp zevkime göre farklı bir motor alırdım. Ama bence alacağın eğitim cbr 900 gibi bir şeytanla baş etmeye yetmeyecektir diye düşünüyorum.
    Ömrüm, hayatım... Başak'ımmm...

bir uzamandan bukadar ders alıcakssanız tabiki sürebilirsiniz yazınızdanda anladığım aklı başında birisiniz korkmana gerek yok hayatın tadını çıkar ama sakın gaza gelme

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    Kutlarım yerinde bir karar
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport

Sevgili kardeşim,

Öğrenmenin ikinci aşaması olan "Bilinçli ama yetersiz" seviyesindesin.

Yani henüz acemi olduğunu biliyorsun . Bu durumda 900 RR yada Hayabusa farketmez , "acemi olduğunu unutmadığın" sürece istediğin motora binebilirsin.

Eğitim alman gayet olumlu bir davranış inanki motorundan çok daha fazla keyif alacaksın. Şu anda görünen tek hendikap acemilik zamanında yaşayacağın "eğitim zaiytlarında" masrafın herhangi bir motora göre çok daha fazla olacak.

Lütfen bu bakışını kaybetme , motosiklet üzerinde öğreneceğin çok şey olduğunu unutmadan temkinle yoluna devam et .

Forumumuzda sürüş ile ilgili pekçok teorik bilgi var bunları bıolca oku ve aklına yatmayan konuları hocandan uygulamalı olarak göstermesini iste , herşeyi sadece okuyarak öğrenmen mümkün değil.

Tekerin düz bassın
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Tavsiyeleriniz ve ilginizden ötürü hepinize teşekkür ederim. Aynı şekilde yorumlarınız içinde ellerinize sağlık

Bu arada cbf250si olan bir arkadaşım hafta içi bana kiraya verebileceğini söyledi çok makulde bir fiyat verdi sanırım yaza kadar cbf250 ye bineceğim

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Tavsiyeleriniz ve ilginizden ötürü hepinize teşekkür ederim. Aynı şekilde yorumlarınız içinde ellerinize sağlık

Bu arada cbf250si olan bir arkadaşım hafta içi bana kiraya verebileceğini söyledi çok makulde bir fiyat verdi sanırım yaza kadar cbf250 ye bineceğim
    emanetin canı emanet olur
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    emanetin canı emanet olur

Kiralık emanette olmaz ama kasko vs. var sıkıntı yok söyledim zaten böyle böyle diye seneye baska motor alıcakmıs al naparsan yap dedi resmen )

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ein garajındaki motosiklet üzerinde motosiklet net ve senin nickin yazılı bir kağıtla fotosunu çkermisin? ama garajında çekermisin merak ettim makinayı
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler