Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

x max 250 alınır mı?

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Xmax güzel motordur. İmkanım olsa kenara bir tane atardım. Hem şehir içi hem şehir dışı için harikadır. İstersen benim 2009 gezilerime bir göz at.
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ozamanlar (2006) benim arn150cc scooterim vardı ortalama %5-10 arası fazla gösteriyordu gps le ölçünce zaten bu iyice belli olmuştu (iananmayan varsa foto koyarım)

2005 model xmax 250 yi gps ile ölçtük göstergesi %99 doğru gösteriyordu.. zaten gösterge analog kadranlı ama okuma digital olarak yapılıyor, tıpkı innovadaki gibi yani tel ve halat yok onun için elektronik sisteminde lastik boyutundan bir sorun olmayan xmax ın yanlış göstereceğini sanmıyorum ben bizzat saatte 100-120-140-150 km gibi hızları denedim o hızlara çıkan birisi zaten gps e gerek kalmadan hangi hızda gittiniz anlar

nedense yamaha scooterlar muadillerine göre daha hızlı oluyorlar mesela majesty 400 inan bir çok 500cc scooter den daha performanslı saatten 185 km hızı görenler var şaka değil

ben xmax ın bırak enjeksiyonlusunu ilk kasa kalbülatörlüsünü bile başka scooter ile karşılaştırmam birde honda fes 250 çok mükemmel ve yumuşak rahat bir scooter, sadece tipten kaybediyor..

sonuçta hepsine bindim test ettim mal ortada..

ama yamahanın tek bir kronik sorun var malesef parça stoğu yok..

şimdi gelelim sadede

benim sözüme bu forumda itibar etmeyecen adam varsa 1 adım öne çıksın!!

piaggio x8 200 ün arkasından yetişemeyen xciting250i bence erken devir kesiciye giriyor...

(olayı yaşayanları buraya çağırabilirim)

ayrıca bu markalardan hiç birinin sahibi babam değil ben gördüğümü yazarım
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    scooter ların büyükleri çok fazla yakıyor 150 veya 200 cc yi geçirmeyeceksin scooterda benzini düşünürsen
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

Motosikleti
    Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter ların büyükleri çok fazla yakıyor 150 veya 200 cc yi geçirmeyeceksin scooterda benzini düşünürsen
    onu öyle düşünürsen hata edersin!

verimlilik kanununa göre düşünmek lazım

400cc bir scooter yakması gerektiği aralaıklarda benzin yakıyorsa zaten verimli ve az yakıyor demektir e tabiki bu scooteri 125- yada 150cc ile kıyaslayamazsın ama verimlilik olarak kıyaslarsan 400cc yaptığı işe göre daha az yakıyor bile denilebilir

125cc scooter lar otalama 100-125 kuruş arası yakıyor bence verimine göre çok fazla
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı juniyear adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kronik arıza mı???? Nette hiç görmemiştim. Bu konu gerçekten önemli. Bi araştırma yapmam lazım.
    Ben de bir zamanlar xmax almaya niyetliydim.Ama senede 3 tane akü bitiren , bu motorun üzerine benzin döküp yakıcam diyen kullanıcı yorumlarını okuyunca vazgeçmiştim.Şu başlığı incelersen iyi edersin :

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html

Alıntı tamyak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm , doğrudur hız konusunda ki fikrinize bende katılıyorum hızda sapma vardır...Ama bizzat denenmiştir.Kalkışta olsun son sürat ta olsun x-max xciting den hızlıdır...

Kronik problemlere gelince iyi okumamışsınız sanırım.Arkadaş 0 km alıcam demiş...Bahsettiğiniz motor 250 cc sınıfında italya ve fransa da en çok satan scooterdır...Problemlerinden tamamen arındırılmış harika bir motordur diye düşünüyorum...
    Kymco da problem olmaması son derece normal 130 ya da 135 km cıvarında devir kesici koymuş ... Kullanıcının motorunu zorlamasına izin bile vermemişler neden acaba ?
    Xmaxın atikliği zaten bilinen bir konu.Ama bende kırmızı ışıkta durduğumda yeşil yandıktan sonra gazı köklediğimde 10 saniye içerisinde arabalara 500 metre fark atmış oluyorum.Xmax da 700 metre fark atmış olsa nolcak.Xciting biraz daha sakin bir motor.Burgman da öyle.Bu konfor meselesi.Motorun gaza gereğinden fazla tepki veren motor aslında konforsuzluğun göstergesidir.Ama gaza asılsan da yumuşak kalkış yapabilen motor konfor motorudur.Ben de gider taiwan yapımı j.costa varyatör takarım xmaxa tozumu yuttururum.Burgmana takanlar var.Zaten burgmanların kavrama sistemleri kronik sorunlu.J.costa takanlar füze gibi kalkış yapıyo.Gayet memnunlar.

Xmaxın kronik sorunlarına gelince bende sizin gibi o kronik sorunlar geçmişte kaldı diye düşünüyodum.Kısa bir süre önce yolda giderken birden alev alıp küle dönen xmaxın videolarını haberlerde izleyince pek de geçmişte kalmadığını anladım.Avrupada çok satan xmax demişsiniz ama Türkiyede niye sıfır çekiyo.Buyrun 2010 yılı ilk 3 ay Türkiyede en çok satan motosikletler :

200 cc ile 500 cc arasındaki satış rakkamları:
    Suzuki 0 ad.
    Honda 13 ad.
    Yamaha 1 ad.(xcity)
    Kymco 66 ad.
    Piaggio grup 200cc ve üstü scooterde101 adetle sınıfında önde olduğu resmi rakkamlara göre açıklanmıştır.

Niye kymco 66 adet satarken yamahanın eli armut topluyomuş.Xciting 250 17 adet satarken yamahanın yakın fiyata sahip olan xcitiy'si 1 adet satabilmiş.Xmax zaten kaç yıldır sıfır çekiyo.Kuru sıkı atmaya gerek yok.Lafta herkes xmax diyo ama satın almaya gelince kimse alan yok.Çünkü yamaha ve suzuki scooter işini beceremiyo.O iş kymconun ve italyanların işi.Birde honda aradan sh300 gibi modeller çıkarıp arasıra rekabet etmeye çalışıyo.Yamaha suzuki gitsin yarış motoru yapsın.Scooter onun işi değil.Xmax kronik arızalarıyla Türk kullanıcılarını yıldırmış bir motordur.

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozamanlar (2006) benim arn150cc scooterim vardı ortalama %5-10 arası fazla gösteriyordu gps le ölçünce zaten bu iyice belli olmuştu (iananmayan varsa foto koyarım)

2005 model xmax 250 yi gps ile ölçtük göstergesi %99 doğru gösteriyordu.. zaten gösterge analog kadranlı ama okuma digital olarak yapılıyor, tıpkı innovadaki gibi yani tel ve halat yok onun için elektronik sisteminde lastik boyutundan bir sorun olmayan xmax ın yanlış göstereceğini sanmıyorum ben bizzat saatte 100-120-140-150 km gibi hızları denedim o hızlara çıkan birisi zaten gps e gerek kalmadan hangi hızda gittiniz anlar

nedense yamaha scooterlar muadillerine göre daha hızlı oluyorlar mesela majesty 400 inan bir çok 500cc scooter den daha performanslı saatten 185 km hızı görenler var şaka değil

ben xmax ın bırak enjeksiyonlusunu ilk kasa kalbülatörlüsünü bile başka scooter ile karşılaştırmam birde honda fes 250 çok mükemmel ve yumuşak rahat bir scooter, sadece tipten kaybediyor..

sonuçta hepsine bindim test ettim mal ortada..

ama yamahanın tek bir kronik sorun var malesef parça stoğu yok..

şimdi gelelim sadede

benim sözüme bu forumda itibar etmeyecen adam varsa 1 adım öne çıksın!!

piaggio x8 200 ün arkasından yetişemeyen xciting250i bence erken devir kesiciye giriyor...

(olayı yaşayanları buraya çağırabilirim)

ayrıca bu markalardan hiç birinin sahibi babam değil ben gördüğümü yazarım
    Benim sözüme herkes itibar eder diyosun ama xmaxın 130'la giderken 145 gösterdiğini sağır sultan bile biliyo.Sen nasıl bilmezsin.Belki sen istisna bi durumla karşılaşmış olabilirsin ama sözüne itibar edilecek biri olmak istersen daha genellemeci biri olman lazım.Tek bir ölçümle kesin yargıya varmamalısın.Xcitingin devir kesicisi benim için sorun değil.Olsun xmaxlar yokuş aşşağı yardırıp 10-15 km daha hızlı gitsin.Benim için önemli olan düz yolda performans.Ben xcitingle artçımla beraber gazı köklediğimde 130'u görüyosam sorun yok.250cc motorların hepsi 22 beygir.Aralarında güç farkı yok.Sözüne itibar edilebilecek biri bunun da farkında olmalı.

Alıntı banarlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 cc , 200 cc , 250cc aralarında tüketim açısından çok fark olmaz.

Motosikleti
    Tabanvay
    Bu kronik arıza yeni modellerde yok sanırım. Ama araştırmaya devam. Ben sıfır alacağım. Aslında kymco almak daha işime gelir çünkü fiyat farkı çok. Yakıt yönüyle endişelerim var. Malum motorlar genelde benimle birlikte azcık çok yakar. 175 boy 100 kilo bi tombulla arkada bide artçı oldu mu mutlaka sağlam bişey lazım . Bu arada motorun ikinci eli hiç umurumda değil. Bir kez alıp adam gibi bi kaç sene binmek istiyorum.

Yakıtının az olması en önemli etken. Birde yamahanın 10 bin km de bir bakıma girmesi gerçekten harika. Kymcoya 2binde bir km bakımını hiç yakıştıramadım. Cart curt servise gitmek gerekiyo. Hanımı razı ettim gibi. Ona kalsa 1 sym 2 kymco 3 xmax . Tabiki sadece tip olarak değerlendiriyor.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Xmaxın atikliği zaten bilinen bir konu.Ama bende kırmızı ışıkta durduğumda yeşil yandıktan sonra gazı köklediğimde 10 saniye içerisinde arabalara 500 metre fark atmış oluyorum.Xmax da 700 metre fark atmış olsa nolcak.Xciting biraz daha sakin bir motor.Burgman da öyle.Bu konfor meselesi.Motorun gaza gereğinden fazla tepki veren motor aslında konforsuzluğun göstergesidir.Ama gaza asılsan da yumuşak kalkış yapabilen motor konfor motorudur.Ben de gider taiwan yapımı j.costa varyatör takarım xmaxa tozumu yuttururum.Burgmana takanlar var.Zaten burgmanların kavrama sistemleri kronik sorunlu.J.costa takanlar füze gibi kalkış yapıyo.Gayet memnunlar.

Xmaxın kronik sorunlarına gelince bende sizin gibi o kronik sorunlar geçmişte kaldı diye düşünüyodum.Kısa bir süre önce yolda giderken birden alev alıp küle dönen xmaxın videolarını haberlerde izleyince pek de geçmişte kalmadığını anladım.Avrupada çok satan xmax demişsiniz ama Türkiyede niye sıfır çekiyo.Buyrun 2010 yılı ilk 3 ay Türkiyede en çok satan motosikletler :

200 cc ile 500 cc arasındaki satış rakkamları:
    Suzuki 0 ad.
    Honda 13 ad.
    Yamaha 1 ad.(xcity)
    Kymco 66 ad.
    Piaggio grup 200cc ve üstü scooterde101 adetle sınıfında önde olduğu resmi rakkamlara göre açıklanmıştır.

Niye kymco 66 adet satarken yamahanın eli armut topluyomuş.Xciting 250 17 adet satarken yamahanın yakın fiyata sahip olan xcitiy'si 1 adet satabilmiş.Xmax zaten kaç yıldır sıfır çekiyo.Kuru sıkı atmaya gerek yok.Lafta herkes xmax diyo ama satın almaya gelince kimse alan yok.Çünkü yamaha ve suzuki scooter işini beceremiyo.O iş kymconun ve italyanların işi.Birde honda aradan sh300 gibi modeller çıkarıp arasıra rekabet etmeye çalışıyo.Yamaha suzuki gitsin yarış motoru yapsın.Scooter onun işi değil.Xmax kronik arızalarıyla Türk kullanıcılarını yıldırmış bir motordur.
    Slm , konumuz yeni kasa xmax lardı , siz hala geçmişte kalmışsınız...Ülkemizde az satmasının sebebi basit Yamaha diğer rakiplerine göre çok daha yüksek fiyat tan satıyordu...
    Jcosta çözümleri x-max içinde mevcut...
    Burda mevzu zaten x max ın daha hızlı gitmesi değil...
    xmax olsun gts 250 olsun xciting olsun 3 üde iyi motorlardır bunların herhangi birisini alanın zaten pişman olacağını sanmıyorum...
    Ama kendi fikrimdir xmax ın son kasası malzeme kalitesi ve işçiliğiyle diğer modellerden çok daha iyi...Zaten fiyatı sym ya da kymco ile aynı fiyat olsa o zaman sizin verdiğiniz bu istatistiğin benim için önemi olurdu...Yurtdışında böyle yüksek fiyat olmadığı için satış rakamlarında 250 cc için xmax açık ara önde ....

Buyrun size güncel liste

2011 Şubat Ayı Global Scooter Satışları

1. Honda SH300i (1534 adet)
    2. Piaggio Liberty 125 RST (1376 adet)
    3. Piaggio Beverly 300 (1302 adet)
    4. Yamaha TMAX 500 (874 adet)
    5. Yamaha XMAX 250 (711 adet)
    6. Honda SH 150i (696 adet)
    7. Honda SH 125i (603 adet)
    8. Yamaha X-City 250 (559 adet)
    9. Piaggio Vespa GTS 300 SUPER (554 adet)
    10. Kymco Downtown 300i (495 adet)

Buyrun bu da Fransa 250 cc ve üstü....

1. Yamaha T-Max 3448
    2. S Burgman 650 942
    3. Giler GP800 856
    4. Honda SWT400 851
    5. Yamaha X-Max250 840
    6. Vespa GTS 250/300 559
    7. Peugeot Satelis500 556
    8. S Burgman 400 513
    9. Kymco Ding Street300 280
    10. Yamaha Majesty400 240

Motosikleti
    @AmonRA34

dikkat edersen ben bütün konularda hep ispatlı ve bilimsel olarak konuşuyorum, yaşadığımı test ettiğimi denediğimi fotoğraflarla birlikte sunacak kadar dediklerimin arkasından duruyorum ama sende kuru kuruya bir bindiği motoru övme yüceltme hastalığı var hep varsayımlarla "öyleymiş böyleymiş" lerle dediklerini doğruluyorsun birde insanı inceden yalancı çıkartma eğilimin var insanlar senin önüne tecrübelerini teknik verileri istatistikleri koyuyorlar ama hala bildiğini okuyorsun, bu şekilde biyere varamazsın

ben neredeyse anamın karnından çıktığımdan beri 2 teker üstündeyim

yeteri kadar, idrak edecek kadar xmax da kullandım xciting 250-500 de kullandım hangisine para vereceksem doğru kararı zaten biliyorum.

xmax kullanmadıysan bindiğin scooterden soğumamak için mümkünse xmax250 kullanma çünkü hayal kırıklığına uğrarsın

ve hala inatla xciting şöyle böyle diyeceksin bende diyorum senin motoruda biliyoruz tarafsızca yazıyoruz diyorum

geçen fotumda fotoğraf koydum hem xciting 500 hemde 250 üzerinde

ama sen "bu iş fotoğraf artistliğine test etmeye benzemez ben parayı bastım aldım" yazdın, (bu ayıptır) en iyisi bu ayağına yatıyorsun

karşındaki insanı tanımadan bilmeden keşfetmeden kuru kuruya markacılık yapma ben kymco nun damarını bilirim

belki biraz olsun beni anlamışsındır.

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    İşte sonuçta bu oluyor motor mukayesesi yaparken iş dönüp dolaşıyor(afedersiniz ama) sidik yarışına dönüyor.Herkes kendi motorunu övüyor,belkide hiç kullanmadığı motoru kötülüyor.Türkiye deki satış rakamalarına bakıp bir motosikletin iyi yada kötü olduğunu ölçemezsiniz.Dönüpte Avrupa hatta Dünya satış rakamlarını incelerseniz daha doğru sonuca varırsınız.Ben kendi motorumla 150 de seyrederken yanımdaki arkadasımın kullandığı xmax250 de de kadran 150 km/h vurmuş, bence km göstergesinde bir hata yok eğer varsa ki bu ihtimal biraz zayıf benimkindede aynı sapma var.Sonuç Yamaha kötü motor üretmez yada bizden daha iyi bilir şu Yamaha yı üretenler.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Slm , konumuz yeni kasa xmax lardı , siz hala geçmişte kalmışsınız...Ülkemizde az satmasının sebebi basit Yamaha diğer rakiplerine göre çok daha yüksek fiyat tan satıyordu...
    Jcosta çözümleri x-max içinde mevcut...
    Burda mevzu zaten x max ın daha hızlı gitmesi değil...
    xmax olsun gts 250 olsun xciting olsun 3 üde iyi motorlardır bunların herhangi birisini alanın zaten pişman olacağını sanmıyorum...
    Ama kendi fikrimdir xmax ın son kasası malzeme kalitesi ve işçiliğiyle diğer modellerden çok daha iyi...Zaten fiyatı sym ya da kymco ile aynı fiyat olsa o zaman sizin verdiğiniz bu istatistiğin benim için önemi olurdu...Yurtdışında böyle yüksek fiyat olmadığı için satış rakamlarında 250 cc için xmax açık ara önde
    Malzeme kalitesi.Nedir bu yaw.Ben anlamıyorum.Söylenecek laf kalmayınca uydurulan bir saçmalıktan başka bişey değil.Xmaxın malzeme kalitesi daha yüksek mademki neden önde tek disk var.Xcitingde çift disk var.Neden xmaxda CBS fren sistemi yok da xcitingde var.Neden xmaxın fren hortumları plastik de xcitingin çelik.Xcitingin CBS fren sistemi sayesinde frenlemesi çok çok daha üstün.Bir de üstüne çelik hortumlar eklenince daha da artıyo.Çünkü plastik hortum esneme yaparak fren gücünde kayba sebep olur.Ayrıca çelik hortum darbelere karşı koruma sağladığından çok daha uzun ömürlü.Hala daha xmaxın malzeme kalitesi üstünlüğünden bahsediyosanız xcitingi iyi tanıyamamışsınız demektir.

Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @AmonRA34

dikkat edersen ben bütün konularda hep ispatlı ve bilimsel olarak konuşuyorum, yaşadığımı test ettiğimi denediğimi fotoğraflarla birlikte sunacak kadar dediklerimin arkasından duruyorum ama sende kuru kuruya bir bindiği motoru övme yüceltme hastalığı var hep varsayımlarla "öyleymiş böyleymiş" lerle dediklerini doğruluyorsun birde insanı inceden yalancı çıkartma eğilimin var insanlar senin önüne tecrübelerini teknik verileri istatistikleri koyuyorlar ama hala bildiğini okuyorsun, bu şekilde biyere varamazsın

ben neredeyse anamın karnından çıktığımdan beri 2 teker üstündeyim

yeteri kadar, idrak edecek kadar xmax da kullandım xciting 250-500 de kullandım hangisine para vereceksem doğru kararı zaten biliyorum.

xmax kullanmadıysan bindiğin scooterden soğumamak için mümkünse xmax250 kullanma çünkü hayal kırıklığına uğrarsın

ve hala inatla xciting şöyle böyle diyeceksin bende diyorum senin motoruda biliyoruz tarafsızca yazıyoruz diyorum

geçen fotumda fotoğraf koydum hem xciting 500 hemde 250 üzerinde

ama sen "bu iş fotoğraf artistliğine test etmeye benzemez ben parayı bastım aldım" yazdın, (bu ayıptır) en iyisi bu ayağına yatıyorsun

karşındaki insanı tanımadan bilmeden keşfetmeden kuru kuruya markacılık yapma ben kymco nun damarını bilirim

belki biraz olsun beni anlamışsındır.
    O fotoğrafları koyan sen miydin.Valla kusura bakma tanıyamadım.Hörmetler abi

Böyle mi dememi bekliyosun?Gel ben sana benim xcitingi vereyim.Lastiklere 40 psi hava basayım.Bu nasıl sert bir motor dersin.Ama 1 ay kullanırsın lastikler fazla havasını atar.Kullanma kılavuzunda yazan olması gereken değerlere düşer.O zaman ne konforlu motor dersin.

O kadar iddialı konuşuyosun ki.Sanki sen benim kim olduğumu biliyo musun gibi bir havadasın.Valla kim olursan ol.Ben kimseye eyvallah edecek değilim.Sen fikrini söylersin ben de kendi fikrimi söylerim.Kimseye tamam abi sen daha iyisini biliyosun abi diyecek halim yok.Ben xciting alırken yola çıkışımda en önemli unsur sorunsuz bir motor almaktı.Xmaxı parasız zamanımda çok esnek ödeme seçeneğiyle alma imkanım varken bu kronik sorunları nedeniyle eledim.Sorunsuzluk arayışım beni xcitingle buluşturdu.Şimdi 1 yıldır kullanıyorum.Çok memnunum.Ayrıca ben 11 bin liraya xmaxa bineceğime gider ikinci el 10 bin km'de sıfır ayarında sw400'e binerim.Konforun kralını yaşarım.Sen çok biliyosun da biz de cahil değiliz.Neyin ne olduğunu iyi biliyoruz.

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Malzeme kalitesi.Nedir bu yaw.Ben anlamıyorum.Söylenecek laf kalmayınca uydurulan bir saçmalıktan başka bişey değil.Xmaxın malzeme kalitesi daha yüksek mademki neden önde tek disk var.Xcitingde çift disk var.Neden xmaxda CBS fren sistemi yok da xcitingde var.Neden xmaxın fren hortumları plastik de xcitingin çelik.Xcitingin CBS fren sistemi sayesinde frenlemesi çok çok daha üstün.Bir de üstüne çelik hortumlar eklenince daha da artıyo.Çünkü plastik hortum esneme yaparak fren gücünde kayba sebep olur.Ayrıca çelik hortum darbelere karşı koruma sağladığından çok daha uzun ömürlü.Hala daha xmaxın malzeme kalitesi üstünlüğünden bahsediyosanız xcitingi iyi tanıyamamışsınız demektir.

Böyle mi dememi bekliyosun?Gel ben sana benim xcitingi vereyim.Lastiklere 40 psi hava basayım.Bu nasıl sert bir motor dersin.Ama 1 ay kullanırsın lastikler fazla havasını atar.Kullanma kılavuzunda yazan olması gereken değerlere düşer.O zaman ne konforlu motor dersin.

O kadar iddialı konuşuyosun ki.Sanki sen benim kim olduğumu biliyo musun gibi bir havadasın.Valla kim olursan ol.Ben kimseye eyvallah edecek değilim.Sen fikrini söylersin ben de kendi fikrimi söylerim.Kimseye tamam abi sen daha iyisini biliyosun abi diyecek halim yok.Ben xciting alırken yola çıkışımda en önemli unsur sorunsuz bir motor almaktı.Xmaxı parasız zamanımda çok esnek ödeme seçeneğiyle alma imkanım varken bu kronik sorunları nedeniyle eledim.Sorunsuzluk arayışım beni xcitingle buluşturdu.Şimdi 1 yıldır kullanıyorum.Çok memnunum.Ayrıca ben 11 bin liraya xmaxa bineceğime gider ikinci el 10 bin km'de sıfır ayarında sw400'e binerim.Konforun kralını yaşarım.Sen çok biliyosun da biz de cahil değiliz.Neyin ne olduğunu iyi biliyoruz.
    Olayı marka savaşına getirdiniz bravo...Gerçi ben sizi tanıyorum siz başka forumlarda bu tür davranışlarınızdan dolayı çeşitli yaptırımlara uğradınız ...Sizinle tartışılmıyacağını daha önceden öğrenmiştim aslında hata bende... Ama hayat size hiç bir şey öğretmemiş...Bu konuya artık başka yorum yapmam size motorunuz la kazasız belasız sürüşler dilerim...

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)

Eski bir Xmax kullanıcısı olarak söyleyeyim: Xmax'ın "kronik sorunları" yok. Kronik sorun, zamana yayılan, "müzmin", yani bir türlü giderilemeyen sorun demektir. Xmax'ın 2006-2007 modellerinde "çocukluk hastalığı" diyebileceğimiz iki bağlantı hatası vardı. Bu da çok basit ve ucuz önlemlerle giderildi.

Kymco, Yamaha ve Honda kullanmış biri olarak Yamaha'nın işçiliğindeki özeni sevdiğimi söyleyebilirim. Basit görünen ama incelikli, işe yarayan ayrıntıları var.

Xciting çok güzel bir motor. Çok kaliteli görünüyor. Ama bence gereğinden fazla ağır ve sele altı bagaj bölmesi küçük. Kullanmadım, ama trafikte Xmax kadar çevik olacağını sanmıyorum.

Xmax'la günde 8 saat motor üstünde olduğum gezilere çıktım. Hiç yorgunluk vermedi. Şehir içi ve şehirler arasında kullandım. 2,7'lere inen yakıt tüketimine hayran oldum. Otobanda 130'la gayet güvenli seyrettim (ki o konforu Transalp'te bulamadım). Sele altı bölmesi ise inanılmaz genişlikte.

Yamaha'nın belki de en büyük talihsizliği Türkiye'deki distribütörlüğünün bir türlü düzene giremeyişi. Türkiye'de çoğu markada stok bulundurmama sorunu var (Honda dahil). Ama maalesef Yamaha'daki en son durum daha bir "saldım çayıra mevlam kayıra" durumu idi. Ayrıca parçaları da yetkili servisten alırsanız oldukça pahalıya geliyor. Şimdi bir iyiye gidiş var mı bilmiyorum.
    Ağır metal insanı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Olayı marka savaşına getirdiniz bravo...Gerçi ben sizi tanıyorum siz başka forumlarda bu tür davranışlarınızdan dolayı çeşitli yaptırımlara uğradınız ...Sizinle tartışılmıyacağını daha önceden öğrenmiştim aslında hata bende... Ama hayat size hiç bir şey öğretmemiş...Bu konuya artık başka yorum yapmam size motorunuz la kazasız belasız sürüşler dilerim...
    Konu xmaxın malzeme kalitesiydi.Cevabınızı aldınız.Şimdi de başka bir noktaya bağlamışsınız.Tebrik ederim.Aslında kimsenin Xmax'a 11 bin lira vereceği yok ama burda boşuna tartışıyoruz.Zaten Xmax sıfır satıyo Türkiyede.Hatta Çok daha uygun fiyatlı Xcity bile 1 tane satarken Xciting 17 tane satıyo.Hani nerde kaldı yamaha.Sizin gibi savunucuları hariç kocaman bir hiç oldu yamaha Türkiyede.Marka fanatikliği yapan ben miyim , siz misiniz?Müşterisini yedek parça için 5-6 ay bekleten yamaha.Servis belirsizliği yamahada.Yüksek fiyatlar yamahada.Kronik sorunlu Xmaxlar yamahada.Alacak olan google'a Xmax yazar nasıl bir motormuş görür.Birde xciting yazar onu da görür.Noldu o forumunuzdaki admin xcitinge güzel yüzlü yakışıklı şişko dedi , amortisörleri sert dedi , selesi sert dedi.Ben dedim ki günde 5-6 saat geziyorum.10 saat üstünden inmediğim gün oldu.Böyle rahatsız bir motorla o kadar gezmek mümkün mü diye motorumu savundum.Şimdi durum ne?Arasıra misafir modunda giriyorum.Xciting başlığı almış başını gidiyo.Adminin bütün kötülemelerine rağmen her gün xciting kullanıcılarına bir yenisi ekleniyo.

Bu devirde sorunsuz motor yapmak zor iş.Scooter konusunda Yamahanın , Suzukinin , Hondanın yapamadığını bugün Kymco markası yapıyo.Motorlarının 100 bin km sorunsuz çalışacağını iddia ediyo ve bu güne kadar da yüzünün akıyla devam ediyo.İtalyanların 22 beygirlik 300cc motorlarına rakip olarak 29 beygirlik downtown300 ile rekabet ediyo.Uygun fiyat ve diğerlerinden üstün özellikler kymcoda var.Bırakın artık marka fanatikliğini.Yamahanın savunulacak bi tarafı kalmadı.

Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eski bir Xmax kullanıcısı olarak söyleyeyim: Xmax'ın "kronik sorunları" yok. Kronik sorun, zamana yayılan, "müzmin", yani bir türlü giderilemeyen sorun demektir. Xmax'ın 2006-2007 modellerinde "çocukluk hastalığı" diyebileceğimiz iki bağlantı hatası vardı. Bu da çok basit ve ucuz önlemlerle giderildi.

Kymco, Yamaha ve Honda kullanmış biri olarak Yamaha'nın işçiliğindeki özeni sevdiğimi söyleyebilirim. Basit görünen ama incelikli, işe yarayan ayrıntıları var.

Xciting çok güzel bir motor. Çok kaliteli görünüyor. Ama bence gereğinden fazla ağır ve sele altı bagaj bölmesi küçük. Kullanmadım, ama trafikte Xmax kadar çevik olacağını sanmıyorum.

Xmax'la günde 8 saat motor üstünde olduğum gezilere çıktım. Hiç yorgunluk vermedi. Şehir içi ve şehirler arasında kullandım. 2,7'lere inen yakıt tüketimine hayran oldum. Otobanda 130'la gayet güvenli seyrettim (ki o konforu Transalp'te bulamadım). Sele altı bölmesi ise inanılmaz genişlikte.

Yamaha'nın belki de en büyük talihsizliği Türkiye'deki distribütörlüğünün bir türlü düzene giremeyişi. Türkiye'de çoğu markada stok bulundurmama sorunu var (Honda dahil). Ama maalesef Yamaha'daki en son durum daha bir "saldım çayıra mevlam kayıra" durumu idi. Ayrıca parçaları da yetkili servisten alırsanız oldukça pahalıya geliyor. Şimdi bir iyiye gidiş var mı bilmiyorum.
    2006-2007 modellerde sorun vardı diyosunuz ama benim haberlerde izlediğim xmax 2010 yılında yolda giderken yanıp kül oldu.Bir motorun yanıp kül olması için mutlaka elektrik tesisatında bir arıza olması lazım.Bu kadar yıldan sonra devam eden elektrik arızası sizce "müzmin" katogorisine girmez mi?

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Fiyat performans değerlendirmesine bakılırsa Kymco 1 gömlek üstün görünüyor. Ama bunu ikisinin arasında uçurum varmış gibi göstermenin anlamı yok. Birbirine çok çok yakın iki motosiklet. Ayrıca unutmamak lazım Yamahada arıza sayısının fazla olmasının nedeni satış rakamınında fazla olmasından kaynaklanmakda. Önemli olan bu oranları % olarak karşılaştırmak. Bugün sıfır 250 cc motosiklet alacak olsam bende acaba gangisi diye düşünürdüm ve büyük ihtimalle Yamaha x-city olurdu. Nedeni ise büyük tekerlekler.

Enduroya biniyorum ve O öndeki 21" jantın farkını sürekli hissediyorum. İnanılmaz bir konfor sağlıyor. Yüksek hızlarda değil tabiki.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Xmax250
    yazık acınacak durumda arkadaşlar var
    benim düşündüğüm şey
    bu konu açan arkadaşın kafasının karışması
    xmaxa binmeden kullanmadan yorum yapılıyor
    mazide kalan 2kuruşluk kablo düzeneyini
    5 yıllık motor daha mekanik 1parçası değişmedi
    toplasan kronik arızasını kitap yaparım diyenler
    siz kitap yazın biz scooterın kefini çıkarıyoz
    hemde 250ccde 1 numara ama yapcak birsy yok konuşan çok
    yamahayı kötüleyenlerde yamahaya yaklaşmasın canlarını çok yakıyoruz
    bu markanın tek sorunu parçanın geç kalması
    genel bakım parçaları kayış balata vs. türkiyede bulunuyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı xburakx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazık acınacak durumda arkadaşlar var
    benim düşündüğüm şey
    bu konu açan arkadaşın kafasının karışması
    xmaxa binmeden kullanmadan yorum yapılıyor
    mazide kalan 2kuruşluk kablo düzeneyini
    5 yıllık motor daha mekanik 1parçası değişmedi
    toplasan kronik arızasını kitap yaparım diyenler
    siz kitap yazın biz scooterın kefini çıkarıyoz
    hemde 250ccde 1 numara ama yapcak birsy yok konuşan çok
    yamahayı kötüleyenlerde yamahaya yaklaşmasın canlarını çok yakıyoruz
    bu markanın tek sorunu parçanın geç kalması
    genel bakım parçaları kayış balata vs. türkiyede bulunuyor
    Yaw nedir şu xmaxın üstünlüğü bi yazın da bilelim.Ne xmaxmış be.Ben yukarıda xcitingin üstünlüklerini yazdım.CBS fren sistemi , önde çift disk fren , çelik fren hortumları , 2.500 lira fiyat farkı , servis.Her konuda xciting üstün.Ama kabul ettiremiyoruz size.Xmaxın seriliğinden bahsedecekseniz 150 , 200 cc motorlara j.costa varyatör takıp tozu dumana katanlar var.Çok isteyen gider taktırır.Kaç kuruşluk şey.Güç desen hepsi 250cc 22 beygirlik motorlar.Hepsinden üstün tuttuğunuz şu xmaxın kronik arızalarından başka bilmediğimiz ne marifetleri var.Çok merak ediyorum doğrusu.Bence kompleks yapıyosunuz başka bişey değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)