Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Yarın Motor alıyorum..

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    Alıntı KralDLN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzmir Benimde Hikayem Seninle Aynı Nerdeyse Ailem Motor Almamı İstemiyor Babamda Kral Motor Var yamaha fjr 1300 Vermediği İçin Bende Mondial Drift Almaya Karar Verdim
    iyi yapmışsın kardeşim Pes etmeyince insan kazanıyor yahu darısı su ygs sınavına İnşallah onuda kazanırımda çifte bayram ederim
    Kim demiş avrupa insanı medeni?Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni! Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

İnş Hadin İkimizede Hayırlı Olsun :D

Aslında birçok tartışması ve bilgi paylaşımı yapılmış bir konu.Araştırıldığı an net.de de birçok cevap bulabilirsin.Özetle:Standart SS makineler bile 95 oktan ile çalışmakta.Çok yüksek sıkıştırma oranlarına sahip aracın yoksa,direk enjeksion lu ve iyi bir soğutma sistemine de sahip değilse 95 oktan üzeri yakıta ihtiyacın yok.Kurşunsuz 95 oktan fazlası ile yeterli olacaktır.Fazlasını istersen vuruntu ve cepte gereksiz boşluklara sahip olabilirsin.Kolay gelsin hayırlı olsun.Dirift hakkında tecrübelerini merakla takip edenlerden olacağım.Favori modelim mondial de.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alma dedik almışın.E ne yapalım artık.Bari motorunu sık sık kontrol et.Can taşıyo sonuçta.Aldıktan sonra moralini bozmuş gibi olmuyayım ama şasiyi arasıra kontrol etsen iyi olur.Başka bir forumdan bir vatandaş canını zor kurtarmış.Motorunun markası mondial.Tedbirli olsan iyi edersin :
    Verilmiş Sadakam Varmış...
    Bu gün akşam üzeri carfur alışveriş merkezinden çıktıktan sonra otoyola girdim izmirli arkadaşlar bilir (bornova çanakkale yolu ) motorumla ortalama 75 80 km hızla ilerlerken oturduğum selenin birden altımdan kaydığını hissetim arka taraf yukarı kalktı ön taraf aşağı doğru. önce koltuk yerinden çıktı sandım hemen hız kesip sağa yanaştım emniyet şeridine, motordan indim ve inmemle motosikletin ikiye ayrılması bir oldu manzara ürkütücüydü motosikletin şasesi kırılmış.. otoyolda çağresiz ne yapıcam diye düşünürken arkadaşım geldi aklıma van aracı vardı onu aradım sağolsun işini gücünü bırakıp geldi.. arkadaşlar bu hızlarda giderken birden tak diye kırılsaydı ve motorun altı yere sürtseydi akşam iş çıkışı trafiğinde facia olurdu..

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    abilerim bugun 12 km re yol gittim 50 km hızın ustüne cıkmadım cunkü acılacakmış motor ilk 1000 km hiç 50 nin üstüne cıkmıcam ortalama 40 la gelip gidiyorum ve ilk artçımı aldım gittim arkadaşımı aldım ve geri evine bıraktım şuanlık Allah'a şükür çok iyi gidiyor bakalım zaman ne gösterecek.
    Kim demiş avrupa insanı medeni?Ne edep var ne haya çırılçıplak bedeni! Eğer medeniyet açıp saçmaksa bedeni; Desenize hayvanlar bizden daha medeni!...

Motosikleti
    tabanway
    hayırlı olsun kardeşim

daha iyilerinide alırsın inşallah
    AT, AVRAT, MOTOR...

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    Alıntı TUNARIDE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun kardeşim

daha iyilerinide alırsın inşallah
    İnşallah kardeşim saolsın...

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BorTeCinE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abilerim bugun 12 km re yol gittim 50 km hızın ustüne cıkmadım cunkü acılacakmış motor ilk 1000 km hiç 50 nin üstüne cıkmıcam ortalama 40 la gelip gidiyorum ve ilk artçımı aldım gittim arkadaşımı aldım ve geri evine bıraktım şuanlık Allah'a şükür çok iyi gidiyor bakalım zaman ne gösterecek.
    Hayırlı olsun. Motor rodaj dönemini tamamlayana kadar artçıyla binilmesi pek sağlıklı değil. En azından 500km ye yani ilk yağ değişimini tamamlayana kadar artçısız binmen daha sağlıklı olur.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Motor rodaj dönemini tamamlayana kadar artçıyla binilmesi pek sağlıklı değil. En azından 500km ye yani ilk yağ değişimini tamamlayana kadar artçısız binmen daha sağlıklı olur.
    ++++++

bir daha bu hatayı tekrarlama.
    bir de, hız değil devir önemli. kaç devrin üstüne çıkmaman gerekliymiş söylediler mi?
    yoksa senin motorla 1. vtes redline 50 yapmaz sanırım. 3-5 bin devri geçmemndaha iyi olabilir. ama yine de servisine sor

kazasız sürüşler
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Mondial bu başlıkları okusa da Türkiye'deki imajının ne hale geldiğini bir görse.

Motorları değerlendirirken "Mondial" olarak değil de marka bazında konuşmak daha sağlıklı olacaktır. Mondial'in özellikle scooter modellerinin döküldüğünü bilmeyen kalmadı. Ama bu yeni çıkan MC, MR, MH gibi modellerin başlıklarını okursanız kullanıcılarının büyük kısmının son derece memnun olduklarını görürsünüz. Bir de gözardı edilen şey bu motorlarda titreşim olmaması. Dökülenlerin çoğu titreşim yüzünden döküldü. 10000 km arıza çıkarmadan saat gibi çalışan bir motor sonrasında da kolay kolay bozulmaz.

Arkadaşlarımızın yazdıkları "falanca motorla tam gaz bilmem kaç km veya saat gittim birşey olmadı" gibi yorumları görünce malesef benim de ikinci el motor alma hevesim kalmıyor.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    iyide mondialin bu motorları yeni çıkt..
    bu yorumu yapmanız için en az bir sene beklemeniz gerekir...
    bakalım bir sene sonra bu motorların durumu ne olacak?

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Kardeş hayırlı uğurlu olsun yeni motorun Motoru güzel kullanırsan ,bakımlarını aksatmazsan oda seni memnun eder Mutlu olman dileğiyle
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

anaconda84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Z-One S 180
    valla millet çin malını kötülüyor ama motoru kullanmasını bilirseniz bakmasını bilirseniz bence bişey olmaz çünkü bende bir çiin malı kullanıyorum yuki 100lük bir motor cub. 5 aydır kullanıyorum daha tık demedi motor Allah'a şükür servisçi bile bakımına götürdüm servisçi bile şaşırdı motorun durumuna daha böyle temiz motor görmediğini söyledi. yani bence ne malı demeyin nasıl bakmalıyım diyin. tabi bu benim fikrim düşüncem herkesin düşüncesinede saygı duyarım
    TAKARIM KASKIMI GİYERİM MONTUMU VERİRİM GAZIMI ALIRIM YOLUMU

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    saolun abilerim yanlız ben bi duyum aldım ilk motor 500-1000km arası 3.500 deviri geçmicekmişiz ??? ben devire hiç bakmıyodum zaten motoru aldığımız yerdeki usta 900km ye kadar felan 6 km hızı geçme yeter demişti buraya ilk bakıma getirirsiz yağı felan değiştiririz ondan sonra basarsın demişti ama ben sürekli 40 ve 50 km hızla gittim geçmedim 60km hızı ama şu 3.500 deviri nasıl yapcam yani 900km olana kadar ben hep yavaş mı gideceğim ? 900km de az değilki bi anlatırsanız şu devir ve hız olayını çok sevnirim Allah'a emanet olun...

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı BorTeCinE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolun abilerim yanlız ben bi duyum aldım ilk motor 500-1000km arası 3.500 deviri geçmicekmişiz ??? ben devire hiç bakmıyodum zaten motoru aldığımız yerdeki usta 900km ye kadar felan 6 km hızı geçme yeter demişti buraya ilk bakıma getirirsiz yağı felan değiştiririz ondan sonra basarsın demişti ama ben sürekli 40 ve 50 km hızla gittim geçmedim 60km hızı ama şu 3.500 deviri nasıl yapcam yani 900km olana kadar ben hep yavaş mı gideceğim ? 900km de az değilki bi anlatırsanız şu devir ve hız olayını çok sevnirim Allah'a emanet olun...
    2-3 mesaj yukarıda yazmıştım. keşke okusaydın.
    sen hem okumuyor, hem de aklındakini yapmaktan çekinmiyorsun.,
    üzgünüm ama sana bilgi aktarımı yapsam da kafana göre hareket edeceğini tahmin ettiğimden ( geçmişte yaptığın gibi) artık teorik bilgi aktarmıcam.
    aksi halde, böyle 2 sat yazacağıma soruna cevap yazardım
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hayırlı olsun, 900km nedirki göz açıp kapayana kadar biter ben ilk ay yani geçen ay 1625km yol yaptım anca ay sonunda hesapladığımda fark ettim tabi bu olayı, 185tl de sadece benzine vermiştim
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun, 900km nedirki göz açıp kapayana kadar biter ben ilk ay yani geçen ay 1625km yol yaptım anca ay sonunda hesapladığımda fark ettim tabi bu olayı, 185tl de sadece benzine vermiştim
    peki abi şu devir oalyını napacağım ? anlamadım onu ben ??? bi analtırsanız sevinirim hem 40-50km hızla gittim ama motoru zorlamış yada boğmuşmuyumdur ??? devir olayını anlatırmısın ??? acemiyim kusura bakmayın

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    drift yapıyomu makine konu bu olmalı bence hayırlı olsun bakalım
    Bilgi Üniversitesi Motosiklet Kulübü Kurucu üyesi.
    Lütfen cevap yazdığınız yorumumu beğenin. Yazdıktan sonra bakmayı unutabiliyorum.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı anaconda84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla millet çin malını kötülüyor ama motoru kullanmasını bilirseniz bakmasını bilirseniz bence bişey olmaz çünkü bende bir çiin malı kullanıyorum yuki 100lük bir motor cub. 5 aydır kullanıyorum daha tık demedi motor Allah'a şükür servisçi bile bakımına götürdüm servisçi bile şaşırdı motorun durumuna daha böyle temiz motor görmediğini söyledi. yani bence ne malı demeyin nasıl bakmalıyım diyin. tabi bu benim fikrim düşüncem herkesin düşüncesinede saygı duyarım
    önemli olan ne olduğu değil ne olacağıdır bence severek binersen oda senii severek taşır evet kaliteli değil fakat zevk vermeyi beceriyor çin malları
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Bekleniyor !!!
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drift yapıyomu makine konu bu olmalı bence hayırlı olsun bakalım
    saol abicim bugun biraz yapar gibi oldum kız mesleğin önünden geçiyorum kızlara bakarken dalmısım arka firene tam dönerken bi bastım Allah'tan bişey olmadan devam ettim arka biraz göt atar gibi oldu tabi ben yusuf yusuf aba hiç bozuntuya vermedim

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 3456 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)