Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

yine motor kazası....

Motovento
    REKLAM ALANI

http://www.haberler.com/kucukcekmece...964659-haberi/
    bizim arkadaş görmüş üzerinde gazete kağıdı yerde öylece yatıyor demişti, gören arkadaşda tam motor alma arefesindeydi ve vazgeçti.
    kaskı bir tarafa fırlamış kazada, rahmetli arkadaş sanırım kask ı bağlamamış :(
    Allah ailesine sabır versin.

bu tarz haberleri pek paylaşmam ama bu konuya parmak basmak için yazıyorum ;

ŞU KASKIN ALTINDAKİ BAĞ SÜS OLSUN DİYE DEĞİL, KASK KAFAMIZDAN ÇIKMASIN DİYE. KASK I KAFAMIZA SABİTLEMEZSEK EN UFAK Bİ DÜŞMEMİZDE FIRLAYIP GİDİYOR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Mutlaka alttan bağlayın kaskı bizzat tecrübe ettim.İlk motora başladığımda yaptığım kazada çarpmayla çıkması bir oldu saniyelik olay.Allah'a şükür kafama birşey olmamıştı.Ogün bugündür alttan sıkı sıkı bağlarım , hata işte ben kurtuldum fakat arkadaşın ölümüne mal olmuş.Allah korusun hepimizi.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Çok kötü allah yakınlarına sabır versin...
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    allah rahmet eylesin...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

scorpions_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    racer 200_discovery150_cbf 150_cbr 250_
    çok kötü görüntüler..
    allah rahmet eylesin..
    bide bişey sorucam arkadaşlar neden rahmetli arkadaşın cenazesini 112 morga kaldırmıyor cenaze ekibinin görevi midir bu?
    bilmediğimden soruyorum..
    acılı ailesine allah sabır versin.
    olacak olacak...

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    Alıntı scorpions_59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok kötü görüntüler..
    allah rahmet eylesin..
    bide bişey sorucam arkadaşlar neden rahmetli arkadaşın cenazesini 112 morga kaldırmıyor cenaze ekibinin görevi midir bu?
    bilmediğimden soruyorum..
    acılı ailesine allah sabır versin.
    112 olay yerinde hayatını kaybedince almıyor cenaze ekibi çağrılıp aldırtılıyor aynı apartmanda oturduğumuz komşmuz kalp krizi geçirerek vefat etmişti 112 almadı camiden cenaze aracı çağırtılıp aldırtmışlardı

buda arkadaşn face hesabı

https://www.facebook.com/orcun.sevinc
    bu kawasaki bir başka dostummm

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    112 acil, kaza yerine ulaştığı zaman, eğer kazazede hayatını kaybetmiş ve geri döndürülemiyorsa, yetkili birimlere haber vererek cenazeyi orada bırakır.
    112 acil servisin görevi acil durumda olanlara yardım götürmek olduğu için cenaze ile ilgilenip hayatta kalmaya çalışan başka bir kazazedenin çok değerli bir kaç dakikasını harcamaz.

Biraz soğuk ve sert bir açıklama ama... bunu bana yapan bir 112 acil personeli.
    Bizim görevimiz hayat kurtarmak, ölen kişi için bir dua okumaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok... dedi...
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    k.çekmecede olduğunu okuyunca bi anda içim cız etti tanıdık biri çıkıcak diye.allah rahmet eylesin
    arkadaş 1000rr ın var ls2 kask takıyosun daha ne diyim o kask zaten 100km hızdan sonra kafada durmazki kaza anında korusun
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Allah rahmet eylesin. :(
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

gazetenin yazdığına görede motor arkadaşınınmış, benim kişisel fikrim motor kimseye ödünç olarak verilmemeli, heleki SS motorsa!!!
    motorunu vermezsen arkadaşın 2 gün trip atar sonra unutur gider, ama motorunu verirsen Allah korusun böyle bi durumla karşı karşıya kalırsan ömür boyu vicdan azabı çeker durursun.

halepli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha cygnus l
    allah rahmet eylesin

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Alıntı alpayfatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazetenin yazdığına görede motor arkadaşınınmış, benim kişisel fikrim motor kimseye ödünç olarak verilmemeli, heleki SS motorsa!!!
    motorunu vermezsen arkadaşın 2 gün trip atar sonra unutur gider, ama motorunu verirsen Allah korusun böyle bi durumla karşı karşıya kalırsan ömür boyu vicdan azabı çeker durursun.
    Çok doğru, zaten at, avrat, silah bunların üçü emanet verilmez.

gökrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym gts250
    allah rahmet eylesin sevenlerine sabır versin

CrosseR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    k.çekmecede olduğunu okuyunca bi anda içim cız etti tanıdık biri çıkıcak diye.allah rahmet eylesin
    arkadaş 1000rr ın var ls2 kask takıyosun daha ne diyim o kask zaten 100km hızdan sonra kafada durmazki kaza anında korusun
    farz edelim ki kemerini bağlamıştı,peki arkadaşlar sizde ls2 kaskların okadar kalitesiz korumada yetersiz olduğunu düşünüyormusunuz?

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    LS2 kalitesi itibari ile kaza anında korumaya rahatlıkla yetebilecek bir kasktır... burada yapılan hata kask kemerini bağlasa bile kendine göre sıkı ayarlamamış olmasıdır.. kemer takılı olsa bile çoğu kişi boğazımı sıkıyo deyip bunu düzgün ayarlamaz bu nedenli kask kafadan çıkar...

Bu arkadaştada önceden HRC vardı fakat sattı deaha sonrasında büyükçekmeceden gelirken arkadaşının motorunu ödünç alıyor kaza hayabusa ile gerçekleşiyor diye bilgi aldım..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

cbr1100 xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ HAYABUSA 2021 BLACK EDİTİON
    Allah gani gani rahmet eylesin......arkadakilere sabırlar ihsan eylesin....çok zor bir durum kardeşim..........
    Büyük aşklar yolculuklarla başlar ama önce güvenlik....

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Allah rahmet eylesin,mekanları cennet olsun

BBelt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üzücü bir haber. Kalanlara sabır dilerim.

Takmadığınız (ya da doğru bir şekilde takmadığınız) kask sizi korumaz. Marka işlerine fazla takılmamak lazım yalnız, ECE 22.05 standartlarını karşılayan her kask yeterlidir.

Merak edenler için ECE 22.05 standartları.
    I'm all alone, I smoke my friends down to the filter...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı CrosseR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    farz edelim ki kemerini bağlamıştı,peki arkadaşlar sizde ls2 kaskların okadar kalitesiz korumada yetersiz olduğunu düşünüyormusunuz?
    ls2 nin testlerden 4yıldız aldığına kesinlikle aldırış etmeyin özellikle yüksek hacimli motosikletler için son derece yetersiz bir kask.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Alıntı BBelt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzücü bir haber. Kalanlara sabır dilerim.

Takmadığınız (ya da doğru bir şekilde takmadığınız) kask sizi korumaz. Marka işlerine fazla takılmamak lazım yalnız, ECE 22.05 standartlarını karşılayan her kask yeterlidir.

Merak edenler için ECE 22.05 standartları.
    ben bu konuyu çok araştırdım, kimine göre 22.05 standartı dayanıklılık için yeterki, kimine göre değil... Bana göre 100 km hızın üzerinde bu tarz kasklar kullanılmamalı. Ucuz kasktada aynı belge var pahalı kasktada diye düşünmemek lazım, Ferrari arabada 4 tekerlek, Şahin de... Ferraride araba yapmak için çeşitli standartlara uyuyor, Şahinde...
    Örnek biraz saçmada gelebilir ama ben böyle düşünüyorum.
    hadi şimdi sağlamlığıda bir yana bırakalım, otoparktan rasgele bir motorun üstünden kask aldım markasını hatırlamıyorum,ama bilindik kasklardan.
    kaskım yanımda olmadığı için takmak zorunda kaldım.Ortalama 100 km hızla gittim.kask ın rüzgardan kafamı bi o tarafa bi bu tarafa itişinemi, o sanki kafamın içinden uçak geçiyormuş gibi ses çıkarmasınamı, boynumda yaptığı ağrıyamı yanayım.
    Kaliteyi parayla alırsınız, ucuza kalite yok arkadaşlar.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)