Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Motosiklet ve Köpek Korkusu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Runner St 200
    iti öldürme korkut
    [B]2009 Ybr / 2011 Runner [/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fusuy364 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı srknbdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkandaki korkaksa başına bela olur, helede bayansa
    arkadakinin bayan olma ihtimali %0
    erkek olup korkma olasılığı %5
    sıkıntı yok
    Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık da ölüme götürür.Yavuz Sultan Selim
    Cesaret on kısımdır, biri korkmamak, dokuzu dikkat ve ihtiyattır. Hz.Ali

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenlik araç gereçleri satan mağazalardan alabilirsin. Markası Dazzer. 75TL.
    Teşekkürler...

http://www.amazon.com/DAZER-II-Ultra.../dp/B000E7KVQ2

Google'da aradım ve amazonda 25 Dolar gibi bir fiyata buldum. Nisanda almanyada olacağım ve bir tane alıcam mutlaka.

Ayrıca linkteki 2. versiyonu sanırım. Sizin gönderdiğinizde ilk versiyonu olsa gerek...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:58 ----------

Amazon.de sitesinde 35 euro. Türkiye ile aynı neredeyse

http://www.amazon.de/Dog-Dazer-II-Ul...9960006&sr=8-2

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Arkadaşlar baktınız ilerde köpek var.. Hızınızı düşürün. Vitesi düşürün. Köpeğin menziline girdiğinizde gaza basın ve fırlayın. Yakalayamaz köpek sizi. korkulacak bişey yok ;)
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı acemi60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Güvenlik araç gereçleri satan mağazalardan alabilirsin. Markası Dazzer. 75TL.
    Ebayda 15 dolarada var, aldık ama çoğunlukla kedilere etki ediyor, birde sokak köpeklerinde çoğunlukla etkili iken evcil köpekler tınlamıyor nedense Kediden korkan varsa kesin alsın, gerçi korkan varsa
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ya köpekten korkulurmu ben üzerine sürüyorum tırsıyolar kısmet artık kim kimi ısırırsa
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Hyosung GT250R '11-Vespa ET4 '01-Mondial 150ZC '09
    benimde köpeğim var 6senedir o yüzdenanlayabiliyorum bu davranışlarının nedenini
    köpeklerin görme kabiliyetleri çok iyi değil öte yandan kulakları çok hassas olduğu için motorsikletin sesinden çok rahatsız oluyolar ve tam anlayamadıkları için siyah beyaz olduğundan kovalayıp korkutmak istiyolar asla bi köpek motosikletin üstüne atlamaz unutmayın havlayan köpek ısırmaz köpek kovbalayınca apılması gereken gaza basıp motorun daha çok bağırmasını sağlamak yerine gazı keserek sesi azaltmak ve köpekle asla göz göze gelmemek aynadan bakın vs ama göz göze gelmeyin köpekler göz göze temsaslarda daha huysuzlaşırmış veterinerimin dediğine göre sinirli köpeğin asla gözüne bakmayın onu görmezden gelin sadece havlar ayrıca köpeklerin hız kavramları çok iyi değildir onu şaşırtmak kolay ilk yavaşlayıp sonra hızlanırsanız bunu algılaması geç olur ve pes eder bunu uygulayın ama kormayın köpekler tam algı sağlıyamadıkları için o hızda bişeyin üzerine asla atşamazlar

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1Ig3IVS4Z
    mustafaat bunu beğendi.
    ::tutkuy:: ::thanks: ::cheeeeer

GÖKTUĞ TÜREL

Motosikleti
    kawasaki klr 250 - Honda CBR 600 F ABS
    Kuru sıkı taşıyacaksın yanında
    yoksa kurtuluş yok

GÜNTEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150 & BMW F 650 GS
    Ben duruyorum köpeği bi güzel dövüyorum, bi daha motorlu görünce saldırmayacağına dair yemin ettiriyorum, sonrada siiiteeee üleyn diyoorum. en bayıldığım şey köpeği önüme katıp kovalamak... yazarken bile heyecanlı oluyor hiihihi haayyytttt..
    dockerengin bunu beğendi.
    Eğri cetvelden doğru çizgi çıkmaz.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Arkadaşlar bizim kampüste de bol miktarda köpek var, o bölgeye yaklaşırken kontağı kapatıyorum, motorun sesi kesildiği an hepsi geri çekiliyor. Onları rahatsız eden tamamen ses. Örneğin bir traktör geçtiğinde onun da etrafını sarıyorlar. Sanırım o motor sesine geliyorlar pat pat pat pat pat. Biraz hızlanıp kontağı kapatın. Tehlike geçince tekrar açıp gazlayın.
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

Motosikleti
    Önce Keeway Superlight 150 Sonra Virago 535 \o/
    Selamlar. Ben daha dün bir motosiklet satın aldım. Pazartesiye bakımı vs ancak bitecek. Sabahın 7:30 u şu anda. Başlığı görünce 'eneeem cidden köpek kovalarsa ne etçez' diyip tıkladım. Ve 10 dk dır okudukça gülüyorum hahaha. Süpersiniz abi hahaha! Heleki birisi demiş ya baktım köpek geliyo iniyorum çekiyorum sopayı bekliyorum diye. Onu okurken düşüyodum sandalyeden hahaha Sabah sabah ölücem ya haha

artun17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150HS-HONDA CBR 125 2011
    Ben de o cihazdan aldım artık köpeğimi parkta sokakta rahatlıkla gezdiriorum ama motoru kullanırken çok zor o aleti çıkarıp köpeğe doğru tutup basmak.
    Ben de sırf köpekler yuzunden yolumu değiştiriorum 5 dakkalık yol 15 dakka oluyor.
    Artun K.

Motosikleti
    Mondial 125 zn...Ufukta cbr 125 r : )
    En tırstığım şey,bir gün seyir halindeyken papyonlu bir fino köpeği tarafından düşürülüp,ana haber bültenlerinde mobeselere takılan memleketimden insan manzaraları bölümüne çıkmak
    [B][COLOR="Sienna"]Cesaret korkmamak değildir.Aksine çok korkmak ama yine de ben varım diyebilmek ve harekete geçmektir...[/COLOR][/B]

Motosikleti
    ninja 250 '11
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haci kopek dedigin ara gazi verince kacar.Niye buyutuyosunuz bu kadar.Hayvan zaten isirmaya gelmiyorki amaci aksiyon
    keske hepsi kacsa... gecen ege uni. icinde 3 tane kopek takildi pesime yol da insan dolu gaza da basamiyorum ne kadar ara gazi verirsem umursamiyorlar. amaclari beni isirmak ta degil yavasladim onumde kosup benle beraber zigzag yapip havliyorlar uzun bir sure boyle gittim sonra yol bosaldi da bastim kurtuldum herhalde bana eskort yapmak istediler

arifziyaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XV950 BOLT
    Alıntı mınçıka_35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En tırstığım şey,bir gün seyir halindeyken papyonlu bir fino köpeği tarafından düşürülüp,ana haber bültenlerinde mobeselere takılan memleketimden insan manzaraları bölümüne çıkmak
    buna çok güldüm..harbiden utanç verici olur
    JAWA = ilk aşk , Monster696 = hala kalbimde , hypermotard 1100 = unutulmaz , MT07 = Mantık evliliği , XV950 = güzel ama kesmiyor

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    hiç acımam direk çeker vururum eğer sahibi saldırtıyorsa "ya köpeğini çek yada ikinizide vururum" şeklinde sahibinide tehtid ederim ona rağmen saldırtıyorsa köpek kesin vurulur sahibi zaten direk topuk bi dahada başkasına köpek saldırtmamayı öğreniyorlar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı Goktug adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde köpeğim var 6senedir o yüzdenanlayabiliyorum bu davranışlarının nedenini
    köpeklerin görme kabiliyetleri çok iyi değil öte yandan kulakları çok hassas olduğu için motorsikletin sesinden çok rahatsız oluyolar ve tam anlayamadıkları için siyah beyaz olduğundan kovalayıp korkutmak istiyolar asla bi köpek motosikletin üstüne atlamaz unutmayın havlayan köpek ısırmaz köpek kovbalayınca apılması gereken gaza basıp motorun daha çok bağırmasını sağlamak yerine gazı keserek sesi azaltmak ve köpekle asla göz göze gelmemek aynadan bakın vs ama göz göze gelmeyin köpekler göz göze temsaslarda daha huysuzlaşırmış veterinerimin dediğine göre sinirli köpeğin asla gözüne bakmayın onu görmezden gelin sadece havlar ayrıca köpeklerin hız kavramları çok iyi değildir onu şaşırtmak kolay ilk yavaşlayıp sonra hızlanırsanız bunu algılaması geç olur ve pes eder bunu uygulayın ama kormayın köpekler tam algı sağlıyamadıkları için o hızda bişeyin üzerine asla atşamazlar

Kaynak: http://www.motosiklet.net/forum/moto...#ixzz1Ig3IVS4Z
    bence ya sana öyle geliyor yada bütün köpeklerin senin bu fikrinden haberleri yok...hadi motor üstünde kaçacak yer olmadığından ve birden çıkan itler tarafından o kadar ısırılmışlığı ve kudurmamışlığı bi kenara bırakalım,bu itler motor sesinden rahatsız oluyor deniyor,peki bisikletle giderken ne poh yemeye saldırıyorlar??? peki ya yaya olarak gezerken birden bire kalkıp seni beğenmedim lan !! gözünün üstünde kaş var deyip saldıranlara ne demeli????

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç acımam direk çeker vururum eğer sahibi saldırtıyorsa "ya köpeğini çek yada ikinizide vururum" şeklinde sahibinide tehtid ederim ona rağmen saldırtıyorsa köpek kesin vurulur sahibi zaten direk topuk bi dahada başkasına köpek saldırtmamayı öğreniyorlar

yanlız değilsin dostum..kesinlikle....

bana ilişmeyen ite ben ne diyeyim..ama saldıranı ,artislik yapanı , beni yada artçımı ısıranı yada düşmemi sağlayanı yada düşme tehlikesi geçirmeme sebep olanı asla affetmem...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı GÜNTEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben duruyorum köpeği bi güzel dövüyorum, bi daha motorlu görünce saldırmayacağına dair yemin ettiriyorum, sonrada siiiteeee üleyn diyoorum. en bayıldığım şey köpeği önüme katıp kovalamak... yazarken bile heyecanlı oluyor hiihihi haayyytttt..
    aynen bende biraz gazlıyorum baktım hala geliyor durup dönüyorum bu sefer kovalayan ben kovalanan o oluyo benimde ısırma niyetim yok sadece korkutma amaçlı kovalıyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:55 ----------

Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebayda 15 dolarada var, aldık ama çoğunlukla kedilere etki ediyor, birde sokak köpeklerinde çoğunlukla etkili iken evcil köpekler tınlamıyor nedense Kediden korkan varsa kesin alsın, gerçi korkan varsa
    Ben korkuyom valla kedilerden çünkü direk jantın arasına giriyolar arkadaşla iki motor gezerken karşıdaki arabadan ezilmemek için firlayan kedi direk onun motorun jantın arasına daldı kedi rahmetli oldu koruma olmasa arkadaşta rahmetliydi büyük ihtimalle korumalara rağmen baya bi hasar aldı
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

kesin çözüm arkada bir kişi bindirin eline sopa verin iyi oluyor

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    1 kere basima geldi. motoru durdurdum, kopekte durdu. gozunun icine baktim gel oglum dedim. kacti gitti.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)