Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motorsiklet Seçimi ve Yedek Parça

Motovento
    REKLAM ALANI
    baysamin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben Kanuni Deer 152 kullanmaktayım yedek parçlarına baktığımda orantısızlık varmış gibi geldi bana.

Alırkende kör olmuş gibi araştırmadan sormadan çok hor kullanılmış bir makina aldım şimdi adam etmeye çalışıyorum ama ne kadar masraf yaparsam yapayım kendime yapmış olduğum bir masraf satarken fiyatına etki etmeyecek bu yüzden yapmakla yapmamak arasında kararsız kaldım.

Araştırmalar yapıyorum ve yeni bir motorsiklet beğenmeye çalışıyorum ducati monster gibi naked tarzı motorları beğeniyorum ağırlıklı olarak şehir içi kullanımı olcak "20-30km gibi mesafelerde dahil" grup geziler ve şehirler arası seyehatede uygun bir motor arıyorum ve Honda Twister uyugndur diye düşünüorum en azından yan sanayi parçlarıda mevcuttur benim konudakidüşüncelerim bu yönde.

Objektif yoruumarınız bekliyorum. saygılarımla.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Motosiklet seçimi ve yedek parça diye bir başlık atmışsın ama almak istediğim cbf250 ve ducati diyosun.Çok tezat bi durum çıkmış ortaya.Çünkü bildiğim kadarıyla ducati yedek parçası en pahalı motorlardandır.CBF250'nin parçaları da baya pahalıdır.

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet seçimi ve yedek parça diye bir başlık atmışsın ama almak istediğim cbf250 ve ducati diyosun.Çok tezat bi durum çıkmış ortaya.Çünkü bildiğim kadarıyla ducati yedek parçası en pahalı motorlardandır.CBF250'nin parçaları da baya pahalıdır.
    arkadaşa katılıyorum yedek parçası ucuz istiyorsan ybr125 activa vbf 150 ye yöneleceksin bunların yan sanayi yedek parçaları çokça mevcut
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ducati görünüm açısından naked motorsikletleri tercih ettiğimmi belirten örnektir. Honda`da bilinen ve yaygın bir marka olduğu için parçaa alternatifleri buluna bilir diye düşünmüştüm.
    Aşk üç harflidir...! BMW binGitSin

honda cbf 250 mi 600 lükten pahalıdır parçaları yan sanayisi bile 600 lük orjinal parçasına denk gelir yamurdan kaçarken doluya tutulursun

Hyosung yada keeway içinde tamircim hiç bulaşma demişti motorlar güzel ama parçalar pahalı demişti soru işareti bırakıyor kafada 3-4 binliraya alınabilecek güzel bir motor bulmak zor sanırım. Biraz titizlikte var bir sorun çıktımı hemen yaptırmak istiyorum ama masraflar çok çabuk artıyor tamircide 3-5 liralık bir parça diyor değiştiriyorsun ama burasıda bozulmuş bunuda değiştirmek lazım diyor ve maliyet bir anda artıyor

Ek olarakta hyosung ve keeway gibi motorların bir kısmınıda sahibinden.com gibi sitelerden hepsi olmasada bir kısmı piyasaya göre daha ucuza temin edilebiliyor.

Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Bende ne diyeceğimi şaşırdım yedek parçalar çok pahalı.Arkadaşımda YBR 125 ESD var bir tek kafa değişti 440 TL para gitti.Gelde yardımcı olmaya çalış.Fiyat olarak ucuz ama yedek parça çok pahalı.
    Belki de ilk önce yanlış insanlarla tanışmasaydık , doğru insanı bulduğumuzda onların değerini anlayamazdık ...

Parça pahalı olur ama makina sağlamdır arasıra arıza çıkartabilir bence ozamanda yapılan masraflar göze batmaz ama tamirciden çıkıyorum başkka bir yerinden yada aynı yerden tekrar arıza vermesi çok sinir ve motorsiklete karşı bakışımızı değiştiriyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)