Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

bu açık kasktan arıyorum

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Her şey imaj değildir; kaskınızı değil kafanızı düşünün,

Bu forumda kıçından alınan kemik çenesine takılan arkadaş var, arayın konuları bulursunuz, herhangi bir kaza da çeneden darbe alma ihtimali % 30 civarındadır kesinlikle en riskli yer yüzdür,

Bu kasktan ararsan bulursun, ama o çeneyi burnu yapabilecek bir cerrah bulabilir misin, hadi cerrahı buldun para bulabilir misin bilmiyorum ?

Üç defa kaza yaptım ve hepsinde en sert darbeleri kafadan aldım. En son kazada kaskın vizörünü asfalt adeta zımparaladı... Full face ve sertifikalı adam gibi bir kask taktığım için bugün hayattayım, ve ağzım burnum yerinde...

O yüzden kesinlikle bu kaska yaklaşma, kaza esnasında gözlük vs. en tehlikeli şeylerdir uzak dur.

Motosikletin scoteri süpersportu olmaz 30 ile kaza yapsan ne olacağını kestiremezsin. O yüzden motosiklette güvenlikten taviz verip bile bile lades deme...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her şey imaj değildir; kaskınızı değil kafanızı düşünün,

Bu forumda kıçından alınan kemik çenesine takılan arkadaş var, arayın konuları bulursunuz, herhangi bir kaza da çeneden darbe alma ihtimali % 30 civarındadır kesinlikle en riskli yer yüzdür,

Bu kasktan ararsan bulursun, ama o çeneyi burnu yapabilecek bir cerrah bulabilir misin, hadi cerrahı buldun para bulabilir misin bilmiyorum ?

Üç defa kaza yaptım ve hepsinde en sert darbeleri kafadan aldım. En son kazada kaskın vizörünü asfalt adeta zımparaladı... Full face ve sertifikalı adam gibi bir kask taktığım için bugün hayattayım, ve ağzım burnum yerinde...

O yüzden kesinlikle bu kaska yaklaşma, kaza esnasında gözlük vs. en tehlikeli şeylerdir uzak dur.

Motosikletin scoteri süpersportu olmaz 30 ile kaza yapsan ne olacağını kestiremezsin. O yüzden motosiklette güvenlikten taviz verip bile bile lades deme...
    uyarın için saol arkadaşım ama bu kadar düşünsek motosiklet kullanmazdık değilmi? mantıklı olan 4tekerdir bu tür durumlarda.Fullface kasklara göre koruma seviyesi %50 daha azdır ama sonuçta çene hariç kulaklara kadar kapatıyor bu kask yaz için rahatlık olarak çok iyi bi kask olacağına eminim.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    O kadar düşünmüyorsan kaskada gerek yok bence , güzel bir bandana yap rayban la yakışır gerçekten...

Hey allahım yaa... kimlere ne anlatmaya çalışıyoruz...

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyarın için saol arkadaşım ama bu kadar düşünsek motosiklet kullanmazdık değilmi? mantıklı olan 4tekerdir bu tür durumlarda.Fullface kasklara göre koruma seviyesi %50 daha azdır ama sonuçta çene hariç kulaklara kadar kapatıyor bu kask yaz için rahatlık olarak çok iyi bi kask olacağına eminim.
    Herşey senin için, bizim için söyleniyor, yarın öbür gün bir kaza haberi aldığımızda üzülmemiz için, arkadaşın uyarılarını dikkate al bence, (o film illaki imaj yapıyorlar, motoru, kaskı karakterin ya da oyunculuğunun önüne geçmesin diye ama kimse onlarca kilometre vizörsüz kask takmaz (Cruiser olsa bile)).

Ya da aslında al dene bakalım, görüşlerini alırız en azından, kaza harici böyle bir kask kullanmanın avantajlarını-dez avantajlarını..

Kazasız belasız sürüşler herkese..

O kadar düşünmüyorsan kaskada gerek yok bence , güzel bir bandana yap rayban la yakışır gerçekten...

Hey allahım yaa... kimlere ne anlatmaya çalışıyoruz...
    1000tl lik motor için 500tl korumalıklarıma harcadıysam bence ben yeterince korumalıklara önem veriyorum.sen sadece fullface kask takınca çokmu korunuyosun sanıyosun.Konuyu ... yarışına çekmeye gerek yok.konuyu açma amacım kasklar hakkında bilgi almak değil, bu konu hakkında yeterince bilgi sahibi olduğumu düşünüyorum.Benim amacım bu kasktan bulabilmek ki zaten konuya mesaj yazan bi çok arkadaşada vesile olmuş oldu bu konu yardımcı olan arkadaşlarda oldu saolsunlar.Eğer bulan, bilen varsa yardımcı olsun yoksa bu koruma seviyelerini tartışmaya gerek yok.Özünde iyi niyetle uyarmaya çalışıyosun ama bu uyarıdaki üslubun çok önemli
    cbr125cbr
    ben uzun yol için kullanıcam demiyorum şehir içi sıcak havalarda kullanmayı düşünüyorum.uzun yolluk bi motorda yok zaten

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    kendi "tercihleri" ile ilgili sıkıntısı olanlar, bunları başkalarının yaşamlarında evetletmeye çalışırlar. tercihleri "dolayısıyla" kendileri -"tercih" sonunda "ben"e, ego'ya bağlanır-, farklı -onun seçtiğini seçmemiş olan, ve bu yüzden bir seslendirmeye gerek kalmaksızın sırf duruşu-bulunuşu nedeniyle tehditkar ve tedirgin edici "olan"- tarafından "yadısındığında" ise -bu da aslında hem bütün benliğin yadsınışı olarak algılanırken öte yandan da başlangıçta "sıkıntılı" olanı daha şüpheli, sıkıntı verici hale getirir- öfkelenir ve saldırganlışır. türkiyedeki yaygın-popüler tekçi eğilimlerin (politik-sosyal-antropolojik vb) kökenidir.

bell'in kaskları var daha iyi bir şey ararsan, kim getiriyor bilmiyorum.
    "yorgunum cok yorgun"

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    kendi "tercihleri" ile ilgili sıkıntısı olanlar, bunları başkalarının yaşamlarında evetletmeye çalışırlar. tercihleri "dolayısıyla" kendileri -"tercih" sonunda "ben"e, ego'ya bağlanır-, farklı -onun seçtiğini seçmemiş olan, ve bu yüzden bir seslendirmeye gerek kalmaksızın sırf duruşu-bulunuşu nedeniyle tehditkar ve tedirgin edici "olan"- tarafından "yadısındığında" ise -bu da aslında hem bütün benliğin yadsınışı olarak algılanırken öte yandan da başlangıçta "sıkıntılı" olanı daha şüpheli, sıkıntı verici hale getirir- öfkelenir ve saldırganlışır. türkiyedeki yaygın-popüler tekçi eğilimlerin (politik-sosyal-antropolojik vb) kökenidir.
    Güzel sosyolojik çıkarım...ama laf salatası...asfalta yapıştığında tercihlerinin saygınlığını sorgulayacak vaktin olmaz...

Motosiklet sözkonusu olduğunda imaj değil güvenlik sözkonusudur. Motosiklet montunun rengini,markasını kaskın rengini vs. tercih edebilirsins. Ama motosiklet montu beni terletiyor, full kask bunaltıyor dersen... bende çektir git ozaman ne halin varsa gör derim...

Ağzı olan ve sosyoloji okuyan değil bilen konuşsun, 80.000 km ye yakın Allaha şükür her tür motosiklet üzerinde yol yaptım, 3'ü büyük olmak üzere 7 kez kaza yaptım. Onlarca kaza tehlikesi atlattım.

Motosiklet üzerinde lafla hayatta kalınmaz, güvenlikle kalınır. Motosikletin uzun yolu şehir içi scoteri SS i olmaz. O tas kaza esnasında yahut basit bir düşmede kafanı, suratını ne kadar koruyacak onu ben değil sen düşüneceksin...Bu da tekçi değil güvenlikçi bakış açısıdır. Yoksa bindiğin motosiklet ilk ve son olabilir ...

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Felon buldum o kasktan bugün sirkecide. Daha doğrusu tarif ettim adamda var ama depoda dedi. P.tesi gel al dedi c.tesi gidebilcem ancak. Pilot kaskı diye geçiyormuş ismide. Takaimi ne öyle bişeymiş markası bende araştırmadım daha girdim yazıyorum direk ECE sertifikası varmış bide adamın dediği kadarıyla. Gerçi ECE standardı o kasta ne işe yarar bilemiyorum Yalnız adamın telefon numarasını internet adresini falan almayı unuttum
    Motosikletli Kaplumbağa...

n61l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    jawa 638
    Güzel sosyolojik çıkarım...ama laf salatası...asfalta yapıştığında tercihlerinin saygınlığını sorgulayacak vaktin olmaz...
    iltifat için teşekkürler, fakat bu yazdıklarımın sosyolojiyle bir ilgisi olduğunu zannetmiyorum, hatta bunların yazdığı bir sosyoloji kaynağı varsa ben de okumak isterim. herhangi bir şeyin adilce eleştirisi öncelikle eleştrilmeye niyetelenilen şeye vakıf olmuş olmayı gerektirir. o yüzden "laf salatası" eleştrinize çekimser kalıyorum.
    Motosiklet sözkonusu olduğunda imaj değil güvenlik sözkonusudur. Motosiklet montunun rengini,markasını kaskın rengini vs. tercih edebilirsins. Ama motosiklet montu beni terletiyor, full kask bunaltıyor dersen... bende çektir git ozaman ne halin varsa gör derim...
    e o zaman ben de mesela otobil kullanan birisi oluyum, diyimki motosiklet ne giyersen giy en tehlikeli kara taşımacılık aracıdır... motora binmek de her halükarda tehlikelidir. arabaya binmeyip de motora binen herkes "çektirsin gitsin"? yada derim ki çinli motorlar güvensizdir binen "çektirsin gitsin" yada arai'si olmayan vs vs .....

Ağzı olan ve sosyoloji okuyan değil bilen konuşsun, 80.000 km ye yakın Allaha şükür her tür motosiklet üzerinde yol yaptım, 3'ü büyük olmak üzere 7 kez kaza yaptım. Onlarca kaza tehlikesi atlattım.
    ağzım olduğunu bildiniz ama sosyoloji okumuşluğumu yine sallamışsınız...
    büyük geçmiş olsun, kimsenin de kazalar aracılığıyla tecrübe kazanmamasını dilerim. "çok" km yapmak olmamasından iyidir elbette ama şöyle de haklı bir söz var: "yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır ; zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır." onun gibi km de muhakkak çok şey öğrenildiğini kendi başına garanti altına almaz.

Motosiklet üzerinde lafla hayatta kalınmaz, güvenlikle kalınır. Motosikletin uzun yolu şehir içi scoteri SS i olmaz. O tas kaza esnasında yahut basit bir düşmede kafanı, suratını ne kadar koruyacak onu ben değil sen düşüneceksin...Bu da tekçi değil güvenlikçi bakış açısıdır. Yoksa bindiğin motosiklet ilk ve son olabilir ...
    motosiklet üzerinde yetenek, teknik bilgi-beceri ve şansla ayakta kalınır. düştüğünüzde ise pasif güvenlik elemanları devreye girer.

risklerin farkında, entegre kaskların da daha korumalı olduğunu bildiğini ifade etmesine rağmen, bir kişinin sorduğu soruya cevap vermeyip azarlamaya çalışmak, güvenlikçilikle açıklanamaz. bu nedemektir "güvenlikçi"nin burada yapabileceği bir "bilgi aktarımı" imkanı yoktur, çünkü sözde bilgi aktarmaya çalıştığı kişi zaten buna vakıftır. buradaki öfkeli sözde bilgi aktarımı çabasının, cebri tarafının çözümlenmesi gerekir ki onu da sizin "sosyoloji" dediğiniz kısımda yaptım.

türkiyede tektipçilikle genel bir şekilde yüzleşilebildiği bir gün olursa -ki olmayacaktır- o gün onun "gazının da kaçtığı" gün olacaktır....
    "yorgunum cok yorgun"

Alıntı n61l adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    risklerin farkında, entegre kaskların da daha korumalı olduğunu bildiğini ifade etmesine rağmen, bir kişinin sorduğu soruya cevap vermeyip azarlamaya çalışmak, güvenlikçilikle açıklanamaz. bu nedemektir "güvenlikçi"nin burada yapabileceği bir "bilgi aktarımı" imkanı yoktur, çünkü sözde bilgi aktarmaya çalıştığı kişi zaten buna vakıftır. buradaki öfkeli sözde bilgi aktarımı çabasının, cebri tarafının çözümlenmesi gerekir ki onu da sizin "sosyoloji" dediğiniz kısımda yaptım.

türkiyede tektipçilikle genel bir şekilde yüzleşilebildiği bir gün olursa -ki olmayacaktır- o gün onun "gazının da kaçtığı" gün olacaktır....
    tartışma uzamasın diye cevap yazmak istemesemde,söylenen doğru düşüncelere tepkisiz kalamam teşekkür ediyorum.

@MotorKafa
    saol hocam bi dahaki gittiğinde kaskı görebilirsen resmini çekebilirmisin?birde fiyat olarak ne diyecek acaba
    semihg nickli arkadaş şu linki yollamış bana
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...334/mega-foto/
    sanırım aradığımız kaska en yakın olanı bu şuanda,fakat markası bile belirtilmeyen bi kaskın fiyatının 100tl olması emsallerine göre fazla geldi bana.sizce nasıl?

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500

tamamen katılıyorum eline sağlık

katip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.feyizoglu.com/Cox-Demi-Je...k_43833.html#0

bu cox kask ona benziyor. çok konforludur. 3 yıldır kullanıyorum. camını(vizörünü) sökersin aynen resimdeki gibi olur zaten. ama bence sökme, konforun azalır.

ben de kapalı kask da var ama bu cox'a bayılıyorum. hani kask alacak olsam yine bundan alırım...
    Motorları maviliklere süreceğiz.

Tüm ikitekerler kardeştir, bisikletler dahil.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Bu kasktan bende var hali hazırda kullanıyorum. gri renkliydi beyaza boyadım. uzak mesaferlede kullanmıyorum. mahalle arasında max 2 kmlik şehir içi mesafelerde kullanıyorum. Çok aramıştım ben desenin gibi tesadüfen bizim motorcunun vitrininde gördüm ve aldım. güvenirliği onusuna hiç girmeyeceğim. Açık ya da kapalı kaskın içindeki her kafa kendi hayatından sorumludur
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Felon birazdan gidiyorum kaskı almaya sirkeciye
    Motosikletli Kaplumbağa...

Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Felon birazdan gidiyorum kaskı almaya sirkeciye
    hocam kaskı aldınmı? havalar ısındı tam açık kask zamanı pek parada kalmadı ama uygundur umarım
    @katip,
    saol hocam ama ben mat siyah bakıyorum
    @ARBETUS
    uygun fiyata bulursam alıcam tam zamanı şu sıralar

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cbf150,(bayan isimlerine inat) CaBBaR VT750 Shadow
    Felon bugunkü kaza seni fena korkutmuş galiba haaaa

Alıntı ZIPPIRMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Felon bugunkü kaza seni fena korkutmuş galiba haaaa
    ehehe olacağa yapcak bişe yok hocam su testisi su yolunda kırılır

SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    bi tane cocuk varmis motora binmis kizin yanina gelmis , kaski kiza vermis , kiz kaski almamis , motor kaza yapmis aslinda motor yokmus kiz cocuk sizofrenmis , kizda kaski bana niye verdin motor coksa cocuk demis . cocukta demis kask annemin kaski sonra yere dusurmus kask demis cococuk bi tarafina bisey oldumu cocuk demis kask konusuyo baksana kiz , kiz palyacoymus oda demişki oda benim

Motosikleti
    2013 S1000RR Hp4
    O kasklardan hayır gelmez. Nolan-Shoei-Scubert-Arai tavsiye ederim.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)