Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor sürmekten korktunuz mu?

Motovento
    REKLAM ALANI

yaklaşık 2 haftadır motorumun üstüne binemiyorum. Bu süre içerisinde de kendimi geliştirmek amacıyla yazılar okuyorum, videolar izliyorum. Son 3-4 gündür de sürekli kaza videoları izlemekteyim.

Fakat bi korku oluştu içimde. Aklım diyo ki sat motoru bidaha da binme! ama gönlüm elvermiyo.

Napcağımı şaşırdım.?

sizede böyle oldu mu hiç?

bundan 4 ay öncesinde bi kaza geçirdim onun etkisi de olabilir belki.

motor sürme zevkini iliklerime kadar yaşamak istiyorum ama içimde çok şiddetli bi korku oluştu.

psikolojik yardım alma fikri bile oluştu içimde.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda Hornet 900
    bende 1 aydır motora bınemıyorum.senin durumunun farklısıda bana olmuştu.uzun süre motora binemediğim zamanlar korkuyordum 1 aksilik çıkıcak diye ama seni temin ederimki motoruna oturup 1. vitese taktıktan sonra aklındakı bütün soru işaretle pups die uçuyor
    rahat ol kasma.böyle olması daha iyi çok daha dikkatli oluyorsun trafikte yolda vs.
    En iyi sürücü, kendini karşısındakinden koruyabilendir.

Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    motosiklet kullanmaya devam etmek istiyorsan kaza videolarını izlemeni önermem onun yerine yapılan gezilere bakarsan nasıl zevk alabileceğine karşı yeni fikirlerin oluşabilir. 2 haftadır kullanmıyormuşsun aracını neden?
    benim düşüncem ne kadar yazı okursan oku, ne kadar video izlersen izle, iş araç üstüne binip uygulamaya geçince her şey farklı oluyor. sana yazı okuma yada video izleme demiyorum tabiki onlarında eğitici yönleri var mutlaka fakat önemli olan o bilgileri motor üstünde uygulayabilmen bunun içinde motora daha çok zaman ayırmalısın. zaten gerekli bilgileri bildikten sonra iş motora binmeye gelince o bilgileri uygulayıp uygulayamadığını kendinde göreceğin için ne kadar çalışman gerektiğine karar verebilirsin.
    nerde oturuyorsun bilmiyorum ama istanbulda birkaç yerde sadece motosiklet üzerine "güvenli sürüş eğitimi" veren kuruluşlar var. Honda, BMW Riders, Vespa gibi gibi... özel eğitim veren kişilerde var. Başka şehirde oturuyorsan vespa da cuzi ücret karşılığı konaklama hizmetide veriliyordu. Eğer istanbulda değil ve gelemeyecek durumda isen bazı illerde gruplar kendi aralarında eğitim veriyorlar bulunduğun bölgedekileri araştırmanı öneririm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Gözden uzak olan gönülden de uzak olur.Şimdi kış olduğu için binemiyosun o yüzden şeytan dürtüyo sat diye.Ama satarsan 2 ay sonra bi daha motor alırsın.Ettiğin zararla kalırsın.Ben son 3 yılda 5 tane motor alıp sattım.Hep olan cebime oldu.Başlarda babama motoru satıcam dediğim zaman gözlerinin içi parlıyodu.Oh bu oğlanın motorculuk hevesi bitti kurtulduk diyodu içinden.Ama en son motoru satacağımı söylediğimde sakın satma sen motorsuz duramazsın gider yine alırsın diyo.

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    Öncelikle büyük geçmiş olsun.Motora binen herkezin başında büyük yada küçük bir kaza durumu geçmiştir.önemli olan ilk kazanı ufak bir şekilde ve fazla yara almadan atlatmandır.şimdi neden böyle konuştun diyeceksin çünkü motoru olupta başından hiç bir kaza geçmemiş kişi yada kişilerde aşırı tecrübesizlik ve aşırı güven duygusu oluyor,buda en büyük sıkıntıların baş sebebi (Ben motorcuyum ve hayat boyunca kaza yapmadım diyen birini tanımıyorum büyük yada küçük her motorcunun başına gelebilecek bir olaydır ne ilk nede son )
    Bundan 9 ay evvel benimde başımdan bir kaza olayı geçti,ve aynı duyguları bende yaşadım yaklaşık 1 ay motora elimi sürmedim,ama senin anlattığın gibi içime hiç korku girmedi.ama bu tarz sorunlar yaşan çok arkadaşım da var.
    Sana tavsiyem tereddüt ediyorsan ve motora bindiğinde kendine güvenin gelmiyorsa kendini zorlama daha zamana ihtiyacın war demektir.Eminimki zamanla düşüncelerin ve içindeki sıkıntılar geçicektir ve eski günlerine döneceksin.Şuan içinde bulunduğun durumu çok iyi anlıyorum ve zamana ihtiyacın olduğunuda biliyorum.
    Tekrar geçmiş olsun diliyorum,unutma hayatta hiç bir şey kendi sağlığından önemli değil...

Alıntı ExpendableS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle büyük geçmiş olsun.Motora binen herkezin başında büyük yada küçük bir kaza durumu geçmiştir.önemli olan ilk kazanı ufak bir şekilde ve fazla yara almadan atlatmandır.şimdi neden böyle konuştun diyeceksin çünkü motoru olupta başından hiç bir kaza geçmemiş kişi yada kişilerde aşırı tecrübesizlik ve aşırı güven duygusu oluyor,buda en büyük sıkıntıların baş sebebi (Ben motorcuyum ve hayat boyunca kaza yapmadım diyen birini tanımıyorum büyük yada küçük her motorcunun başına gelebilecek bir olaydır ne ilk nede son )
    Bundan 9 ay evvel benimde başımdan bir kaza olayı geçti,ve aynı duyguları bende yaşadım yaklaşık 1 ay motora elimi sürmedim,ama senin anlattığın gibi içime hiç korku girmedi.ama bu tarz sorunlar yaşan çok arkadaşım da var.
    Sana tavsiyem tereddüt ediyorsan ve motora bindiğinde kendine güvenin gelmiyorsa kendini zorlama daha zamana ihtiyacın war demektir.Eminimki zamanla düşüncelerin ve içindeki sıkıntılar geçicektir ve eski günlerine döneceksin.Şuan içinde bulunduğun durumu çok iyi anlıyorum ve zamana ihtiyacın olduğunuda biliyorum.
    Tekrar geçmiş olsun diliyorum,unutma hayatta hiç bir şey kendi sağlığından önemli değil...
    2 ay önce de böyle bi korku sorunu yaşamışdım ama motoruma binince zamanla hafifleyerek geçti. fakat bu sefer çok daha fazla yoğun bi korku oluştu. bilmiyorum motora binince geçer mi? ama inşallah geçer. tedirgin binmek istemiyorum motora.

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250
    bende kazadan sonra ilk bindiğimde üstelik birde kazayı yaşadığım yoldan geçmek zorun da olduğum ordan geçerken çok tuhaf hissetmiştim.ilk bir kaç binişten sonra korkuyu atıyorsun sonra devam ettikçe tedirginlik falan kalmıor zaten.dediğim gibi zamanla atlatacaksın ilk binişlerinde fazla sürat yapma birde artçı alma şehir içlerinde turlayarak başla gerisi zaten kendiliğinden gelecektir.ben inanıyorum ki zamanla açılacaksın.

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Şunu söyleyebilirim sana o motorla Allah göstermesin bir kaza atlattığında ucuz yırttığında aynı şu duyguyu hissedeceksin ''sanki bi sevdiğine araba çarpacaktı ama son anda onu kurtardın ve ona kaybetme korkusuyla sımsıkı sarıldın'' bu hissi yaşayacaksın. En azından ben bi kaç kez kaza atlattığımda iyi ki beni kurtardın deyip motorumu seviyordum inan insan kazaları atlattıkça motoruna daha bi sevgiyle güveniyor ) Kazasız belasız günler dilerim

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Bugün yine bu düşüncelerle motoruma bindim. Acaba dedim.
    Ciddi bir kaza başıma gelecek mi ?
    Acaba bu benim bir hatam sonucu mu olacak yoksa bir başkasının mı?
    Benim ya da bir başkasının hatasının bedelini acaba nasıl ödeyeceğim?
    Acaba senelerce motosiklet kullanmış yani çok km yapmış ve hiç ciddi kaza geçirmemiş kişilerin sayısının kaza geçirenlere oranı ne?

Sonra da aklımı başıma topladım. Eğer motora biniyorsak bu işin keyfini çıkarırken kaza fikrini saplantı haline getirmeden her zaman başımıza gelebileceği gerçeğini göz önünde bulundurup riskleri minimuma indirmeye gayret sarf edeceğiz.

zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    Alıntı alkadras adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün yine bu düşüncelerle motoruma bindim. Acaba dedim.
    Ciddi bir kaza başıma gelecek mi ?
    Acaba bu benim bir hatam sonucu mu olacak yoksa bir başkasının mı?
    Benim ya da bir başkasının hatasının bedelini acaba nasıl ödeyeceğim?
    Acaba senelerce motosiklet kullanmış yani çok km yapmış ve hiç ciddi kaza geçirmemiş kişilerin sayısının kaza geçirenlere oranı ne?

Sonra da aklımı başıma topladım. Eğer motora biniyorsak bu işin keyfini çıkarırken kaza fikrini saplantı haline getirmeden her zaman başımıza gelebileceği gerçeğini göz önünde bulundurup riskleri minimuma indirmeye gayret sarf edeceğiz.
    racing kullananlarda pek yok o bol km hiç ciddi kaza oranı
    ben 2 ay evvel başladım vitesliye. hatta aldıktan sonra kullandım ilk kez. hafif ben de korkuyorum ama o kadar olması gerekiyor. kar kış tın hergün işe motorla gidiyorum. süper bişey. yerini zamanını ayarını bilirsen çok da korkmaya gerek yok. kaza arabayla da oluyor uçakla da trenle de gemiyle de bisikletle de uzay mekiğiyle de
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Geçmiş olsun Kazalar olur ama insanın ne zaman nerede başına ne geleceği belli değil malesef Korkunun ecele faydası yok illa kaza olması için motosikletten düşmenede gerek yok ayağın takılır düşersin ama ayağa kalkar yoluna devam edersin,İçinde motosiklet sevdası gerçekten varsa ne kadarda kaza yapsan düşsen yinede vaz geçemezsin (Kendini yada başkasını tehlikeye düşürecek kadar tehlikeli kullanmamak kaydıyla) bu benim görüşüm ama sen illada binmem diyorsan oda senin tercihin..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    motor sürmekten hiç korkmadım...... eğer korksaydım o dakika bırakırdım... insan ya korkularını yenmeli yede onlarla yaşamayı öğrenmeli...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    kardeş motora bindiğimden beri her sene ortalama 2 kazam var (ufak veya büyük)
    en son kazamda kolumu kırdım kolumdan alçıyı çıkardıkları gün bindim motora
    "ulan" dedim kendime "ne yapıyon ölecen" sonra "yaf boşver dünyaya kazık mı çakacam diyorum" motora devam
    ama halen sürerken korkuyorum her an bi kaza yapacam diye o korku olmazsa eğer hiç bir şekilde kendimi kontrol edemem
    ikarus sendromu diye bişey var işte korku olunca ikarus sendromu yaşamıyorsun
    "ha bu arada şimdiye kadar yaptığım kazaların sadece birinde suç benimdi onuda belirteyim adama park halindeyken gelip kaldırımın üstünde çarpılmaz ki kardeşim"
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Kararında korku iyidir. Oto kontrol sağlar. Aslında yapamayacağın işleri, yapabilecekmişsin gibi görmenin önüne geçer. Her daim defansif kullanım, her daim tetikte olmak daha uzun yaşamanı daha az kaza yapmanı sağlar.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Motosikleti
    cygnus rs yamaha
    ben arabaya çarptığım gün dedim neymiş be bu binmem bidaha diye ama ertesi gün arkadaşlarla bakırköye giderken gene bindim yaklaşık 1-2 saat bi korku oldu
    İkarus

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş motora bindiğimden beri her sene ortalama 2 kazam var (ufak veya büyük)
    en son kazamda kolumu kırdım kolumdan alçıyı çıkardıkları gün bindim motora
    "ulan" dedim kendime "ne yapıyon ölecen" sonra "yaf boşver dünyaya kazık mı çakacam diyorum" motora devam
    ama halen sürerken korkuyorum her an bi kaza yapacam diye o korku olmazsa eğer hiç bir şekilde kendimi kontrol edemem
    ikarus sendromu diye bişey var işte korku olunca ikarus sendromu yaşamıyorsun
    "ha bu arada şimdiye kadar yaptığım kazaların sadece birinde suç benimdi onuda belirteyim adama park halindeyken gelip kaldırımın üstünde çarpılmaz ki kardeşim"

merak ettim.sen motora binmekten inatla korkmuyorsun bunu anladık...
    peki motorlara bunu sordunmu??onlar seni üzerlerine bindirmekten korkuyor olabilirlermi???
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

aparat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    Eğer bir gün motosikletimden korkmadığmı hissedersem satarım ve bir daha asla binmem ...

yaklaşık 28 sene oldu motosiklet üzerindeyim ve şu an günde yaklaşık 10 saat aktif motosiklet kullanıyorum irili ufaklı kazalarımda oldu ama ara ara senin kapıldığın duyguya kapılmadım desem yalan olur bu duyguyu atlatmasına atlatırsın amaaaa bir yandanda oto kontrol sağlar ve bu sırf senin için değil hepimiz için bir artıdır...
    üzerine basarak söylüyorum motosikletler korkulacak araçlardır lütfen çok dikkatli olun zira çok fazla pardonu yoktur ...
    umarım en kısa sürede bu duygudan kurtulursun, kazasız güzel günler senin olsun kardeşim ...
    ...kağıttan gemilerle okyanusları geçemezssin...
    Drift Religion

motoru seviyorsan bin motoruna kendini rüzgara bırak ...ama bir şeyi bırakma dikkati..
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

2 yıldır ybr125 kullanıyorum bu motor kazalarını bende izledim bacagı kopmuss filam vs vs
    korku var ama yapabileceğimiz bişi yok tek çare koruma takarak biniceksin bu şeytan aletine ben R6 ya artçı olarak bindim motor sevdam 3-4 kat arttı :D 4 silindir sese birde motorda SS ye hastayım

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak ettim.sen motora binmekten inatla korkmuyorsun bunu anladık...
    peki motorlara bunu sordunmu??onlar seni üzerlerine bindirmekten korkuyor olabilirlermi???
    kardeş yanlış anlamışsın ben motora binmekten çok korkuyorum ama inatla biniyorum (katır inadı)
    bu arada hergün konuşuyorum motorumla bak yorgunsan filan binmiyim diye k,yok abi ayıpsu,ın filan yapıyo
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)