Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

E-5 te hız kontrolü!

Motovento
    REKLAM ALANI
    my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    HT İstanbul’un sık sık dikkat çektiği büyük sorun çözüldü, E-5’te hız kontrolü başladı. Artık yolu boş bulup gaza basanlar cezayı ödeyecek, hız kazalarının önüne geçilecek
    Artık gördüğünüz gibi E-5’te radar var, hız sınırı da 70 km...
    http://www.haberturk.com/yasam/haber...ullular-dikkat

Hayırlı uğurlu olsun

Syrıca hız koridorları da kuruluyormuş şehiriçlerine
    http://haber.mynet.com/detay/guncel/...er_thumbnail_3
    stanbul içinde 50 kilometreyi geçen sürücüler artık kameralar önünde yavaşlayınca cezadan kurtulamayacak.
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tutankhamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco G-Dink 250i
    Hız sınırı getirilmeli E-5 karayoluna ama haberde bu sınır için 70 km diyor.
    O yolda en hızlı aracın 70 km hızla gitmesi trafiği altüst eder.Limit konusunda haberde bi yanlışlık var bence.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    70 ne ya, gerçi iyi olur kazalar azalır millet boyuna kapışıyodu, şimdide kapışsınlar görelim

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    evet dün akşam arabayla eve dönerken Hız kontrolü tabelaları gördüm e-5 te ama 70 km hiç mantıklı değil . Duble yollarda hız limitlerini artırırken e-5 gibi şehrin can damarı yolda günün bir iki saatinde zaten o hız aşılırken üç şeritli yolda 70 km ile ömür biter yol bitmez.
    Bu pazar Tuzla'ya gideceğim Avcılar'dan bitermi.
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Alıntı ozturkkaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üç şeritli yolda 70 km ile ömür biter yol bitmez.
    Bu pazar Tuzla'ya gideceğim Avcılar'dan bitermi.
    Pazar günü çıkın pazartesi varırsınız
    ZX-6R '08 Blue

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    sırf kar amaçlı projeler olduğu ve gerçekte insan can güvenliği için tasarlanmadığından bu gibi konulara gıcık oluyorum.....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Bir de bu var haberiniz var mı ?

İstanbul içinde 50 kilometreyi geçen sürücüler artık kameralar önünde yavaşlayınca cezadan kurtulamayacak.

EDS, hız koridorunda iki nokta arasındaki sürati hesaplayıp cezayı adrese gönderiyor.

İstanbul'da uygulamaya geçilen hız koridoruyla trafiğe çıkan sürücüler daha dikkatli olmak zorunda.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSBAK A.Ş. tarafından uygulanan Elektronik Denetleme Sistemi (EDS), daha önce sadece kameranın bulunduğu noktadaki hızı baz alarak ceza kesiyordu.

Yeni sistemle EDS noktasına gelen sürücülerin hızlarını düşürmeleri yeterli olmayacak. A noktası ile B noktasına yerleştirilmiş EDS'ler, aradaki mesafede aracın geçiş süresini ölçerek ortalama hızı buluyor.

İki nokta arasında, şehir içindeki hız sınırı olan 50 kilometre yerine 65 kilometreye kadar bir hızla geçilirse 130 lira ceza kesiliyor. 65 kilometrenin üzerine çıkıldığında ise ceza 270 liraya yükseliyor.

Yeni uygulama, İstanbul'da pilot bölge olarak seçilen Ataköy sahilyolu ve Sarıyer Çayırbaşı'nda hayata geçti. Kentin birçok bölgesinde ise test çalışmaları sürüyor. Test çalışmaları süren yerler arasında Bağdat Caddesi de var.
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hop noluyor ne 50 si ne 70 i. Plakayı kuyruğun altına gizlemenin zamanı geldi
    MhmtcnKoral bunu beğendi.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Umarım böyle bir cezaya maruz kalmam.
    www.motorumla.net

http://www.internethaber.com/suruculer-dikkat-an-be-an-takiptesiniz-529560h.htm

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Bu sistemi 3-4 ay önce Konya nın en işlek çevreyoluna uyguladılar.

Şehir içi çevreyollarında hız sınırı 70 . Ve kurulduğu günden buyana

kimse hız yapamıyor. Herkes süt dökmüş kedi misali tın tın gidiyor.

Sonuç olarak o yolu artık mecbur kalmadıkça kullanmıyorum
    swath bunu beğendi.
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hız koridorundaki EDS kameraları motosikletleri kayıt altına alamıyor bildiğim kadarıyla. Çünkü araçları sadece ön taraftan çekiyor.

Ama siz yinede 70km/s hızın üzerine çıkmayın. Kendi iyiliğiniz için; para ödememek için değil..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

hyce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Yaklaşık 1 senedir kadıköy-bostancı arasında E5'i kullanıyorum hala kimsenin yavaşladığını görmüyorum ne iş?

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Şimdi bizim motorcu gençler nasılsa kamera önden çekiyor beni yakalayamaz diye abanırlar gaza.. Diğer araçlar 70 le gittikleri içinde patlarlar patır kütür!! Demedi demeyin..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hyce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık 1 senedir kadıköy-bostancı arasında E5'i kullanıyorum hala kimsenin yavaşladığını görmüyorum ne iş?
    Anadolu yakası biraz daha geriden geldiği için; böyle teknolojik yenilikler oraya geç düşüyor..

(ahanda bombanın pimini çektim, bekliyorum)

~ Bütün mesele yolda olmak... ~

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Elinde mi patladı bomba arkadaş beklediğinden beri kimse bir şey dememiş

Bakalım bu uygulamadan nasibimizi alacakmıyız ?
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

Motosikleti
    Artık Yok...
    her yere kurdular sadece bazı yerlerde aktif bazı yerlerde hala test aşamasında ince ayarlar yapıyorlar tahminim bu yıl sonuna kalmaz E-5 komple hız kolidoruna dahil olur.. zaten hali hazırda pek çok yeri aktif halde.. şu anda aslında izlenimdeler gibime geliyor sistemde açık varmı diye ki var millet kolidorda ceza yememek için yan yolları alternatif alterleri kullanıyor misal kemerburgaz yolu misal sahil yolu sanırım bunları keşfedip komple buralarada radarları kurucaklar bazı araba sürücüleri plakalarını gizliyor saklıyor söküyor yada oynama yapıyor plakasında sanırım bunlarada çözüm arıyorlar kısaca sistemde açık olmıycak nerden çıkıyım kaçıyım dersen de radarın gözleri dahilinde olucaksın plakanı saklasanda oynasanda gene sistemden kaçamıycaksın tabii bunlar benim tahminim bir yerden aldığım duyumlar değil..şehirler arası yollarada kuruyorlar bariyer radarlarda gelicekdi onlar gelirse zaten kimse radardan kaçamıycak..

o yüzden diyorumya hep 250cc de alsan 650cc de alsan 1000cc de alsan 90 km yi geçemedikden sonra aradaki tek fark yakdığın fazla yakıt ve ödediğin fazla vergi olur.. Yakında radarların tüm türkiyeyi sarmasıyla bu dediğim şey dahada belirgin bir şekilde ortaya çıkıcak.. bu iş çünkü güzel gelir kapısı memlekette herkes gazlıyor
    swath bunu beğendi.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Almanya otoyollarında bariyerden patlayınca flanş bir garip oluyo insanın içi hiç bir şekilde görme yavaşlama kaçma vs vs gibi durumlar söz konusu değil. Birde yakışıklı bir resmini çekiyorlar hatıra olarak saklayabiliyorsun
    Koridoru bilmiyorum da bu bariyer radar dan çektiğim için fena korkuyorum ondan
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    Bu koridor tam olarak nereleri kapsıyor? Yoksa tüm E-5 böyle mi olacak?

Bu söylenti ilk çıktığında Bahçelievler - Yenibosna arası diye söylenmişti bu koridor uygulaması.

Motosikleti
    Artık Yok...
    şu anda zaten tek bu radar kolidoru yok gezici radarlarda var araba forumlarında bu radarlarından ceza yiyen insanlar var..
    bariyer radar uzun zamandır yapılması planlanıyordu ama hayata geçiremediler bir türlü ilk paralı otoyollarda yapıcaklardı ikinci adım olarakda normal karayollarında.. türkiye artık bu konuları dünya ile beraber takip ediyor en son sistemleri neyse kullanıyor çünkü yapılan yatırım parasını çıkartıyor işin ilginç yanı bizde kimsenin gazda ayağının yada elinin ayarı yok.. adama 345 tl hız cezası geliyor umrunda bile değil ödüyor bir diğerine 500-600 tl geliyor umursamıyor..

swath bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)